Toplam 5 mesajın 1-5 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Hakan* Avatarı

Son Giriş
    06.05-2012
    Saat
    13:28
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Daha öncede bir başlık açmıştım fakat skolyoz ile ilgiliydi. Doktora gitmeden önce skolyozum olduğunu düşünüyordum. Fakat bugün röntgen çektirip doktora gösterdim bana 55 derece Kifozum olduğunu söyledi ve 75+ derecelerde akciğere baskı olabilir bu dereceden sonra ameliyat dedi. Bana egzersiz olarak yüzme önerdi. Ne derece işe yarar ne olur ilerler mi. Ameliyat olan ya da benimle aynı durumda olanlar varsa cevaplarını bekliyorum yaşım 19.

Üye
    Nevra Avatarı

Gerçek Adı
    Nevra
    Son Giriş
    22.11-2017
    Saat
    02:04
    Yaşadığı Yer
    EGE Bölgesinde bir İl
    Alınan Beğeniler
    23
    Verilen Beğeniler
    17

kifozu ve skolyozu olanların yapabildiği en iyi spor yüzme hem kaslar açısından hemde kemikler açısından.Devam etmeni tavsiye ederim, benim zamanım olsa bende yüzmeye gitmeyi isterdim ama ne yazık ki zamanım yok.Hem yaşında daha küçük yüzmeyi aksatma başladıysan mutlaka devam et

Üye
    Hakan* Avatarı

Son Giriş
    06.05-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Yüzerek bu hastalığı sadece durdurabilir miyim yoksa gerilemesini de sağlayabilir miyim ?

Üye
    çiğdem erdem Avatarı

Son Giriş
    04.05-2012
    Saat
    20:59
    Yaşadığı Yer
    malatya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hakan bey ben dekifoz hastasıydım 17 gün önce anarada amlyat oldum ama bnmki 100derceden fazlaydı. sizin henüz ileri bir derecede değil aslında korse kullanımı da size faydalı labilir.eğer doktr olarak ism önermemi isterseniz ALİ ŞEHİRLİOLU alanında süper çok başarılı bir amly gerçekleştirdi.

Üye
    Hakan* Avatarı

Son Giriş
    06.05-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Ben eğer ameliyat dışında yapacağım şeyler hastalığımı durduracak değilde geri yönde düzelme sağlayacak şekilde olursa sonuna kadar yaparım. Ameliyatın son çare olmasını istiyorum. Ama yapacağim şeylerinde hastalığımı düzeltmesini istiyorum. Yoksa büyük ihtimal bende ameliyat masasına yatacağım. Tek istediğim ve tabi ki de herkesin istediği iyi olmak. En iyi ve en düzgün yöntemle.