Toplam 13 mesajın 1-13 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    sevdiğim Avatarı

Son Giriş
    05.11-2008
    Saat
    22:02
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Selam arkadaşlar, ben sizlerden yardım istiyorum, napmam gerekiyo bilmiyorum
    ben skolyoz hastasıyım. ameliyat olmam gerekiyo, fençli degilim çok şükür, ama bu hastalık hakkında hiç bi bilgim yok. neler yapmam gerekiyo, nelere dikkat etmem gerekiyo, agır kaldırmam yasak mı olcak ameliyattan sonra?

benim çok güzel giden bir ilişkim var. bedensel engelli erkek arkadasım bir birimizi çok seviyoruz. onunla evlenmeyi düşünüyoruz. ama benim ona ilerde bakım yapmam ve onu kaldırmam gerekiyor. bu benim için sorun olur mu, pilatinlerimi etkiler mi?
    sizlerden biraz bilgi istiyorum arkadaslar inş beni bilgilendirirsiniz
    şimdiden tşkler arkadaslar

Üye
    womit Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    09:27
    Yaşadığı Yer
    tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    2

bu konuda sana en iyi yardım edecek olan doktorundur.

Ancak yazından hissetiğim yanlış değilse, sen zaten ameliyattan sonra ağır kaldırmaman gerektiğini öğrenmişsin.

Sağlık mı? Aşk mı? diye sormak istemişsin. (Yanılmış olabilirim.)

Üzgünüm ama Bence Sağlık.

Üye
    cansınım Avatarı

Son Giriş
    10.10-2008
    Saat
    11:33
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bence ameliyat olman gerekirse ol ve evlenme biraz acı oldu ama gerçek olan bu çünki ameliyat sonraki sürecin zaten çok zor olacak gün gelecek senin bakılmaya yardıma ihtiyacın olacak sen böyleyken nasıl bir başkasına yardımcı olabilirsinki acı ama gerçek bu çünki ben bunu yıllardır yasıyorum sürekli ağrılarım var ve eşimin yardımınla çok kez yataktan kalkıyorum bunu yaşayan biri olarak söylüyorum geçmiş olsun ops:

Üye
    sevdiğim Avatarı

Son Giriş
    05.11-2008
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba arkadaslar tşkler yardımlarınız için
    womit netten arastırdıgım konuları okudugum zaman ögrendim az çok birşeyler işte peki bu beni ne kadar etkiler yani biz bir birimizizden vazgecemiyoruz ayrıldık ama sevgimizden vazgecemedik tekrar barıştık
    buyüzden napmam gerektiğini bilmiyorum
    tabikide önce saglık offffffff kafam karma karışık

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    15:17
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    953
    Verilen Beğeniler
    1.244

Ne seviyeden his ve hareket yok? Yani senin ne derece kaldırman ve güç sarf etmen gerek? Çoğu felçli arkadaşımız kendini yatağa ve sandalyeye atabiliyor...

Üye
    sevdiğim Avatarı

Son Giriş
    05.11-2008
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

cansınım tşklr sanada geçmiş olsun
    evet malesef ameliyat olmam gerekiyo olmazsam hastalıgım ilerliycek dogru söylüyorsun ama sevgidende vazgeçilmiyo şuanlık herşey çok güzel gidiyor biliyorum herşeyin farkındayım bu askın sonu yok belki ayrılcaz yine sevdiğimden belkide sevgimiz sonsuza kadar sürcek ama bu mutlulugu bozmak istemiyorum offffffff diyorum

Üye
    cansınım Avatarı

Son Giriş
    10.10-2008
    Saat
    11:33
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

canım ya işin çok zor inan sen yazdıkça ben çok üzüldüm bukadar birbirini sevan insanın bi hastalığa yenik düşmesi çok acı ama belki herşeyin bi çözümü bulunur zamanla, sana sadece iyi temennilerimi gönderebiliyorum güçlü ol :wink:

Üye
    sevdiğim Avatarı

Son Giriş
    05.11-2008
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba oturanboga ben ameliyat olmadım daha en yakın zamanda doktaruma gidip rendavu alıcam ameliyat günü için hiç bir felcim yok çok şükür ihmalsizliğim yüzünden bu hastalıgım çıktı yani zamanında gitseydim ameliyata falan gerek kalmıycaktı doktarda iyi olcagımı söyledi eski saglıgıma kavusabilcegimi ama agırlık kaldırmam konusunda hiç bir bilgi vermedi erkek arkadasım senin dedigin gibi kendini yatağa ve sandalyeye atabiliyor...

Üye
    defne Avatarı

Gerçek Adı
    Defne
    Son Giriş
    02.06-2014
    Saat
    20:01
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

sevdigim ameliyatını ol saglıgına olabildigince kavuş yaşadıgın ilişkidende ayrılmak zorunda deyilsin arkadaşlar karamsar konuşmuşlar skolyozda biçok defalar ameliyat oldum agır kaldırman tabiki bel kemigine yük getiricegi için agrın olucaktır vede kaldırmaman gerekicektir hayat bişekilde devam ettirilebilir ama ayrılık sonrası yaşayacagın acı ruhunda derin yara açıcaktır aile destegi olmazsa bakıcı degişen ve gelişen teknolojiyle hayatı dahada kolaylaştıran yöntemlerle sevginide yuvanıda mutlulugunuda yaşayabilirsin geçmiş olsun

Üye
    NARKOZ Avatarı

Son Giriş
    14.04-2009
    Saat
    15:34
    Yaşadığı Yer
    YOZGAT
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

18 yaşındayım ve yaşım küçük olmasına rağmen seni çok iyi anlıyabiliyorum.ne kendinden vazgeç ne sevdiğinden bence 2sini bi arada idare edebilirsin.kendini çok yormadan becerebilirsin ben inanıyorum üstesinden gelebilcene..

Üye
    zeynep_1995 Avatarı

Son Giriş
    08.04-2010
    Saat
    19:06
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

snn işin gerçekten zor bi durum ama sanırım etkiliyo yine de doktoruna danış derim

Üye
    büşra su Avatarı

Gerçek Adı
    Büşrasu
    Son Giriş
    05.04-2010
    Saat
    20:55
    Yaşadığı Yer
    bodrum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bende 18 yaşındayım ve yaklaşık 9 ay önce ameliyat oldum.Aslında seni yazdıklarımla etkilemek istemem ama belki de doğru fikre ulaşırsın.Ameliyattan sonra kesinlikle çok dikkatli olmak ağır kaldırmamak gerek.Lise sona gidiyorum.Ayrıca okulada servisle gidiyorum.Ama inan ki servisle gittiğim halde bile annem serviste pturduğum yere kadar çantamı taşıyodu.2-3 kitap 1-2 defter olduğu halde.Son bir kaç aydır taşıyabiliyorum kendimi çok zorlatmadan tabi.O yüzden sağlığın herşeyden önemli diyorum.Belkide sevginizle,aşkınızla ortak bir çözüm bulur bunun üstesinden gelirsini.İnşallah çok sağlıklı ve sevdiğinle mutlu olursun..

Üye
    beyzasevval Avatarı

Son Giriş
    24.09-2010
    Saat
    09:24
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Ağır bişey kaldırmaman lazım. Bende ameliyat olduktan sonra ağır bişey kaldırmadım...