Sayfa 7 / 10 İlkİlk ... 345678910 SonSon
Toplam 138 mesajın 91-105 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    vision Avatarı

Son Giriş
    30.05-2015
    Saat
    19:15
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    irsum; büyük geçmiş olsun.

sizin yaşadıklarınızı ben de yaşadım. amaliyat öncesi korkularınız çok normal ama amaliyattan 1 ay sonra çok rahatlamış olacaksınız.

ben doktor değilim sadece kendi düşünlerimi yazabilirim.
    atalarımız bir söz söylemiş.
    AĞAÇ YAŞKEN EĞİLİR
    fidanken bir ağacı istediğiniz yöne eğebilirsiniz çünki incecik bir çubuktur. ama biraz büyüyüp geliştiğinde eğilmesi zorlaşır daha sonra ise hiç egemezsiniz.

kızınız 5 yaşında bir fidan şimdi ameliyat olursa doktor istediği gibi çalışabilir. istediğini yababilir. ve ameliyattan sonra gelişim çok daha kısa sürede ve çok daha sağlam daha düzgün daha iyi gelişme sağlar.

5 yaşındaki bir çocuğun omurilik uzunluğu ortalama 20 cm kadar düşünelim.
    8 yaşındaki bir çocuğun omurilik uzunluğu ortalama 30 cm kadar düşünelim.

20 cm de 10 tane vida kullanılıyor ise 30 cm de 15 tane vida kullanılır ki buda ameliyat maliyetlerinide artırır. 20 cm lik bir bölge için 20 cm lik bir kesiklikle vücut açılır ise 30 cm de de 30 cm lik bir kesikle vücut açılır. 20 dikiş ile kapatılması varken 30 dikişle kapatılır.

20 cm daha kısa sürede iyileşirken 30 cm daha uzun sürede iyileşir.

bütün bunlar hem zaman hemde maliyeti artırır.

bilmem anlatabildim mi?

Üye
    irsum Avatarı

Son Giriş
    26.01-2010
    Saat
    01:08
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

anlıyorum size çok teşekkür ederm azmi hocanın bu ameliyatta allahın izniyle başarılı olucanıda düşünüyorum ama bu sitelerde okadar sorunla karşılaşan varki insan zaman zaman endişeye kapılıyo benimse enbüyük korkum ameliyat olduktan sonra ilerde büyüdünde tekrar sorun yaşamak ve tekrar ameliyat olaması gerekiese diye

Bu arada ameliyat öncesi ve sonraso yaşadıklarınız yazmışsınız en ince ayrıntısına kadar yazmışsınız bu yazdıklarınız bizi gerçekten çok aydınlatı bunun içinde ayrıca teşekkür ederim

Üye
    lakoste Avatarı

Gerçek Adı
    TOLGA..
    Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    10:01
    Yaşadığı Yer
    ANADOLUM
    Alınan Beğeniler
    12
    Verilen Beğeniler
    6

çok çok geçmiş olsun bende bir skolşyoz hastasıyım benimki hastalıgımdan dolayı amellyat düşündüm fakat kime gittiysem olur bu yaşlılardada var dediler bde amelyat riski gözümü korkutmuyor degil hani %20 risk var dediler ..öyle kaldı işte

Üye
    osi Avatarı

Son Giriş
    15.06-2009
    Saat
    00:37
    Yaşadığı Yer
    izmir buca
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benim hanım 4 mayısta ameliyat olacak bakalım bekliyoz

Üye
    mogollar Avatarı

Son Giriş
    02.12-2010
    Saat
    17:01
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sayın Vision,
    Öncelikle kızınıza ve size geçmiş olsun dileklerimi ve ömür boyu sağlık temennimi iletmek isterim.
    İnanın anlattıklarınızdan, yaşadıklarınızdan ve kızınıza olan ilginizden o kadar etklilendim ki anlatamam...
    Hastanede geçirilen zamanı okudukça gözlerimden yaşlar aktı ve sizinle birlikte sanki o anı yaşadım.
    Kızım için internette ortopedi doktoru ararken bu site ile karşılaştım ve kızınız ile ilgili yazdıklarınızı okudum. Galiba yaşadığım şehirde kızımla ilgili sağlık problemini çözemezsem, gideceğim doktoruda sayenizde bulmuş oldum. Paylaşımlarınız için çook teşekkür ederim.
    Azmi bey çocuk ortopedisine bakarmı bilmiyorum ama (kızım daha yeni 1 yaşında) yinede göstermek isterim. Kızım 11 aylıkken yürümeye başladı ve yaşını karşıladığında yürüyüşünde bi gariplik, bacaklarında bir eğrilik ve tek ayağını içe bastığını fark ettik. çok tedirgin oldum tabi. çocuk doktorumuzu aradığımızda bize normal olduğunu ve kasları geliştikçe yürümeyi düzelteceğini söyledi. ve bu konu ile ilgili ortopedi doktorlarının ilgilinediğini söyledi. geçen hafta ortopedi doktoruna çıktık. röntgen filmi çekildi ve kemik gelişiminde bir problem olmadığı ve yapısal olabileceği söylendi. ailede bacak eğriliği yok. bol bol güneşe çıkarın ve 6 ay sonra tekrar kontrole gelin tekrar bakalım dendi. D vitamini eksikliğide yok. doktorun söyledikleri beni pek tatmin etmediği için doktor arayışım devam ediyor ve burada bir doktor buldum ve kongreden gelmesini bekliyorum. haftaya götürecem kızımı.
    Ben; canımı bacaklarındaki eğriliklere sıkarken, geçenlerde kızımı banyo yaptırırken sağ kürek kemiğinin biraz yüksek te olduğunu fark ettim, ya da bana öyle geldi. gittiğimiz ortopedi doktoruna söylediğimde önemsemedi, yok bişi dedi. ama şimdi bu anlatılanları okuyunca iyice tedirgin oldum, acaba var mı? yokmu? diye, yoksa benim kızımdamı skolyoz hastası?
    İnanın doktorun kongreden gelmesini iple çekiyorum. biran önce kızımın tedavisine başlansın istiyorum...

Üye
    nill_ross Avatarı

Gerçek Adı
    nilüfer
    Son Giriş
    22.06-2009
    Saat
    18:51
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Öncelikle herkese çok geçmiş olsun demek istiyorum vision keşke benmde senin gibi bu hastalğı araştıran bi babam annem olsaydı onlardan çok ben araştırdım benim eğiklik derecem 40 tı. Ameliyat oldum bursa uludağ üni. fakültesinde doktorum prof. dr. ufuk aydınlı'ydı. ameliyatımın üzerinden 8 ay geçti. Şuanda hiç bi sorunum kalmadı ve ameliyat olduğum için çok mutluyum anlttıklarınla o günleri yeniden yaşadım sadece iki hafta ağrılı oluyor gerçekten çok ağrıyo ama sonra hiçbişey kalmıyo dikiş izleride aynı şekilde gçti dışarıdan gören biri ameliyat olduğumu anlamaz bile.. ameliyattan ben değilde ailem korkuyodu ve tek bi şey söyleyeceğim ameliyat olacak olanlar korkmayın düzgün doktoru bulursanız sorun yok korkulacak bi ameliyat değil.. Benim merak ettiğim bi şey var ilerde hamile olduğumda normal doğum yapabilir miyim yoksa sezeryanla mı yapmak zorundayım bilenler bu konuda cevap verirlerse çok sevinirim. Herkese çok geçmiş olsun

Üye
    esraaa Avatarı

Son Giriş
    11.02-2010
    Saat
    01:06
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

dilekcan;
    sana istanbul kartal eğitim ve araştırma hastanesindeki op.dr gültekin sıtkı çeçeni öneriyorum kesinlikle çok çok iyi bir doktor bn 3 yıl oldu ameliyat olalı ama çok memnunum insan olark da doktor olarak da harika bir insan tavsiyemdr bir gt görün oke.

Üye
    emre0216 Avatarı

Gerçek Adı
    emre
    Son Giriş
    29.07-2009
    Saat
    00:54
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hepinize hayırlı ve sağlıklı günler diliyorum.. benim sorum olucaktı? benim skolyoz rahatsızlığım var ama oranını bılmıyorum askerden curuk aldım 15 gun yaptım askerlıgı sora curuk verdıler ve gelelı bır ay oluyo. sımdı ben rapor almak ıstıorum calısabılmek ıcın ama ne yapmam gerektıgını bılmıyorum. ameltay olmadan rapor almam mumkunmu vede benım %40 rapor alma ıhtımalım varmıdır sızce sonucta askerlık yaptırmadılar bana. benı aydınlatır ve bılgılendırırsenız sewınırım sımdıden tesekkurler..

Üye
    kene_35 Avatarı

Son Giriş
    15.08-2009
    Saat
    10:41
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar öncelikle herkese çok ama çok geçmiş olsun vision abla öncelikle sana bişey söyliyeyim kızın la durumumuz aynı ameliyat izlerimiz falan herşeyimiz tıpa tıp aynı ve allaha şükür ki ben de çok iyi durumdayım ve çalışıorum... Ve en iyi doktor kim konusuna gelince de 9 eylül üniv. Doç.dr can koşay dır bence allah herkese şifa wersin iyi günler

----------

ABLACIM KIZIN KEMİKTE BAKARSAN İYİCE TAM İÇERİ GİRMEMİŞ ZTN GENELLİKLE %100 de düzelen çok yok %80 %90 civarı düzelio benimde öyle hafif war bende de ?

Üye
    esmer Avatarı

Son Giriş
    05.09-2009
    Saat
    21:45
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba arkadaşlar bende skolyoz hastasıyım bir süredir korse tedavisi görüyordum ama doktorların söylediklerine göre artık ameliyat olmam gerekliymiş ama ben çok korkuyorum yaşım 15 ameliyatta olmak istemiyorum rikslerinin olduğunu duydum ya felç kalırsam sorusu kafamı yiyip bitiriyo

----------

bu hastalıkta olan arkadaşlar allah kolaylık versin herkese geçmiş olsun gerçekten zor bi hastalık bunu yenmekte bizim elimizde tabi ki biz olumlu düşünürsek herşey pozitifleşicektir ama gerçekten bazen olumsuzlaşıyorum korkuyorum ameliyattan kendimi teselli etmeye çalışıyorum tabi sizlerinde yardımıyla bu korkumu yenmek istiyorum

Üye
    gamzee Avatarı

Son Giriş
    28.08-2009
    Saat
    20:09
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kardeşim skolyoz hastası acilen amelyat olması gerekiyo fakat özel hastahaneler çok pahalı samatya devlet hastahanesinde amelyat olabililr ama doktorların ne derece iyi olduğunu bilmiyoruz ne yapmamz gerek ?

Üye
    Baben Avatarı

Gerçek Adı
    Babür
    Son Giriş
    18.09-2010
    Saat
    12:56
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Gamze,

Şu başlığı bi inceleyiver: http://www.engelliler.biz/forum/sagl...guluyoruz.html
    Geçmiş olsun..

Üye
    gamzee Avatarı

Son Giriş
    28.08-2009
    Saat
    20:09
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

mustafa canikoglu nasıl bır doktor benim kardesımde samatyada olacak neler dusunuosunuz

Üye
    Baben Avatarı

Gerçek Adı
    Babür
    Son Giriş
    18.09-2010
    Saat
    12:56
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Onunla da ilgili başka bir mesaj var.. http://www.engelliler.biz/forum/sagl...tml#post104151

Üye
    sevil kaya Avatarı

Gerçek Adı
    sevil kaya
    Son Giriş
    05.10-2009
    Saat
    00:07
    Yaşadığı Yer
    ıstanbul esenler
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    gecmısler olsun umarım hayırlı olur hersey hakkınızda

Sayfa 7 / 10 İlkİlk ... 345678910 SonSon

LinkBacks (?)

1. 08.08-2011, 03:43
  2. 07.08-2011, 19:52