Sayfa 6 / 10 İlkİlk ... 2345678910 SonSon
Toplam 138 mesajın 76-90 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    vision Avatarı

Son Giriş
    30.05-2015
    Saat
    19:15
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhaba arkadaşlar

SGK nihayet cevap verdi.

Özetle diyor ki:
    - evraklarınız inceledik. almış olduğunuz tedavi hizmeti ANİ ve ACİL olmadığı için hastaneninde kurumumuzla anlaşması olmadığı için ÖDEMİYORUZ.

Avukat arkadaşımı aradım durumu anlattım.

avukatın cevabı:
    - herhangi bir devlet hastanesinden sevk edilerek gitmeliydin. yapacak bir şey yok gibi. anlaşması olmayan özel hastanede yoğun bakımda yatan bir müvekkilime sgk ödeme yapmamıştı. dava açtık ve kazandık. çünki müvekkilim devlethastanesinin yoğun bakımında yer olmadığı gerekçesi ile başka bir hastaneye sevk edilmişti davayı bu gerekçe bize kazandırdı. dedi

şimdi benim hiç bir gerekçem yok.
    direk kendi isteğimle özel hastaneye gidip tedavi oldum.

ama sık sık sağlık bakanımız sosyal devlet anlayışında hasta para ödemez. benim vatandaşım istediği hastanede hizmet alabilir tedavi olabilir diyor.
    özel hastanelerin kapısını vatandaşımıza açtık diyor.

buyrun bakalım

sizce ne yapmalıyım

tavsiyelerinizi bekliyorum

Üye
    gencfb07 Avatarı

Son Giriş
    06.01-2009
    Saat
    22:42
    Yaşadığı Yer
    alanya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

çok çok geçmiş olsun

Üye
    vision Avatarı

Son Giriş
    30.05-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

teşekkür ederimde bu geçmiş olsun dilekleriniz sağlıklı şifalı olsun manasında mı? yoksa siz sgk dan para alamazsınız üstüne bir bardak su için,geçmiş olsun demek mi?
    hangisi olursa olsun yinede teşekkür ederim.

Üye
    seninle86 Avatarı

Son Giriş
    11.01-2011
    Saat
    23:57
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

cooook gecmis olsun.bilgileriniz icin tesekkurler.azerbaycandan katiliyorum .ben de skolyozum.ama annemler emeliyyat olmama izin vermiyolar.22 yasindayim.sizin adiniza cooox sevindim.

afedersin seninle ozellikle konusmak isterim bana yazarmisin seninle@box.az su benim mailim

Üye
    vision Avatarı

Son Giriş
    30.05-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

MERHABA ARKADAŞLAR

yaklaşık 1 aydır siteye hiç bir şey yazamadım.

sgk dan paramı kurtarabilmek içinde bir girişimim olmadı.

dünya telaşasıyla uğraşırken hakkımızı aramak adına bir şey yapma fırsatımız olmadı.
    kızımın sağlıklı sıhhatli olması sanki hiç ameliyat olmamış gibi her hareketi yapması oynaması zıplaması bizi mutlu etti tabii ki. belkide bu mutluluktan dolayı fazla üzerine düşemedik. ilgilenemedik.Sağlığımıza kavuştuk ya paranın peşine düşmedik.

bakıyorum sitedeki bu forumdan da hiç kimse yorum yapmamış. şunu yapmalısın şöyle olur böyle yapılır gibi bir fikir veren yok.

Sosyal Güvenlik Kurumu ile anlaşması olmayan özel hastanede tedavi olan bir kişinin tedavi hizmetinin ücretini cebinden ödeyip, faturasını bağlı olduğu SGK Müdürlüğüne ibra etmesi halinde, ödediği bedelin bir kısmını geri alabileceğini tv ve gazetelerden okuyup duyduk biz böyle biliyoruz. sgk yetkililerinin bu şekilde açıklamalar var.
    ama bunlar sadece sözde kalan açıklamalar olarak kaldı. uygulamada böyle bir şey yok. yada var biz bilmiyoruz.

hani sevk almadan istediğimiz hastaneye gidebilecektik.tüm özel ve üniversite hastaneleri vatandaşın hizmetine açılmıştı.

hani sosyal devlet anlayışında vatandaş sağlık harcamasını cebinden yapmamalı idi.
    hani sosyal devletimiz vatandaşına sahip çıkacak mağdur etmeyecek ti.

bizim ameliyat olduğumuz hastanenin sgk ile anlaşması olsaydı bu ameliyatın maliyeti o hastaneye ödenecekti. anlaşması olmadığı için benim ödemem doğrumu. doğru.tamam kabul. peki ödediğim parayı devlet bana neden geri ödemez.

sosyal devlet; vatandaşını; anlaşması olmayan özel hastanede tedavi oldun diye cezalandırması doğru olurmu.

GEREKÇEDE ÇOK KOMİK

ANİ VE ÇOK ACİL OLMADIĞI İÇİN ÖDENMİYOR.

be benim sevgili sosyal devletim.
    kızım 9 yaşında. bu ameliyat ne kadar erken yapılırsa o kadar başarılı sonuç alınıyor.
    devletin hastanesi 1 yıl sonrasına gün veriyor. onca doktor gördü muayene etti. her biri farklı emarlar tomogrofiler tahliller tetkikler istedi. ben bunların hepsini özel hastanede randevu almadan sıra beklemeden hepsini 1 günde yaptırabildim. parasınıda cebimden ödedim.
    ben devletin hastanesine gitseydim bu kadar doktora çocuğumu kaç günde muayene ettirebilirdim. her doktorun istediği tetkikler için her bir tetkik için ayrı ayrı randevularımı kaç günde alabilirdim.
    ameliyatımızı yapan doktoru ben 30-35 gün araştırarak buldum devletin doktorları bile bu işin erbaabı ustası şu hastanedeki şu doktor diye beni özel hastaneye yönlendirdiler. bu yönlendirmeleri resmi olarak belgeliyemiyorum. çünki hiç bir doktor mesleki itibarına yakıştırıpta ben bu ameliyatı yapamam benim hastanem bu ameliyat için yeterli teknik donanıma sahip değil diye bir yazı bir rapor veremez.
    ve benim gittiğim doktor bizim ameliyatımızı yapan doktor bir profösör. öyle bir profosör ki kendini bırakın türkiyede dünyaya ispatlamış bir profosör. yurt dışındaki insanlar bu profösöre ameliyat olmak için türkiyeye geliyor. bu profösör yurtdışına çıkıp seminerler veren kongrelere davet edilen dünyaca ünlü bir profosör. türkiyedeki hangi devlet hastanesinde böyle bir profösör var. bırakın böyle bir profösürü devlet hastanesinde bulmayı, devletin hastanesinde hasta muayene eden bir profosör ben hiç duymadım görmedim. genelde alt asistanlarına muyene ettiriyorlar. devlet hastanesinde ki bir profösör ya hastanenin baş hekimidir. ya klinik başkanıdır yada mutlaka bir başka üst görevi vardır. hasta ile muhatab olmazlar hastayı muayene etmezler.

özel ile devlet hastanesi arasındaki hizemete bir örnek vermek istiyorum.,
    bir tomografi veya emar çektirecektik. bir kaç özel görüntüleme merkezine sordum doktorun verdiği istem yazısına bakıp çekeriz dediler. ne kadar sürer diye sordum. kimisi devlet hastanelerindeki makina ile 2 saat sürer bizim makina ile 1 saatte bititiriz diyende oldu 1,5 saat diyende 45-50 dakika diyende oldu. ama hepside devlet hastanelerindeki makinadan sıra almak için en az 3 ay beklemem gerektiğini ve 2 saatten önce çeken makinaları olan bir devlet hastanesi bulmak için çok iyi bir araştırma yapmam gerektiğini söylediler. ayrıca hadi böyle bir hastane bulsam bile o hastanedeki doktorun tekrar muyene etmesi ve aynı istemi istemesi gerektiğinide söylediler. ki aynı istemi isteyip istemeyeceğide garanti değil.
    velhasıl ben bu tomografi yada emarı ameliyat olduğum hastanede 15 dakikada yaptırdım. bu emar çok gürültülü bir emar tak tak tak güm güm güm pat pat pat diye ses çıkartan bir emar yada tomografi . benim kızım 15 dakika o makinada durabildi. bunu 15 dakikada yapabilen bir makina varken neden ben kızımı devletin makinasında 2 saat tutayım. 2 saat o makinada 9 yaşındaki bir çocuk durabilirmi haaa durmazsa birde anastezi verip uyutarak yapıyolarmış. benim çocuğum deneme tahtası değil. neden 15 dakikada anestezi vermeden yapan makina varken anestezi ile uyutarak çocuğuma 2 saat o seslerin işkencesini yaşatayım.

ben bunları yaşamamak için özel hastaneye gittim.

arkadaşlar şimdi gelelim başa
    benim aradığım benim durumumda olupta bu şekilde sgk dan ödeme almış biri var mı?
    dava açmak gerekiyor ise ne şekilde dava açmalıyız.

bilgilerinizi yorumlarınızı bekliyorum

saygılar...

Üye
    kucuk serce Avatarı

Gerçek Adı
    deniz
    Son Giriş
    23.11-2015
    Saat
    10:00
    Yaşadığı Yer
    niğde
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba...öncelikle size ve kızınıza geçmiş olsun diyorum.
    çok şanslısınızki kızınızın böyle bir rahatsızlığı olduğunu erkenden teşhis ettirmişsiniz. bende skolyoz hastasıyım hatta kifoskolyoz olduğum ortaya çıktı ve benim yaşım şuan 16. derecemde en son ölçtürdüğümüze göre 35. bana önceden teşhis koyulmadı ve hiçbir tedavi görmedim sadece gittiğim doktorlar bana ameliyat olmam gerektiğini söylediler. 3 yıl boyunca gitmediğim doktor kalmadı. bende bazı şeylerden yoruldum ve psikolojik olarak kimi zaman çöktüm... en son gittiğim doktorum Ali Şehirlioğlu'ydu. bana 4 aylık egzersiz programı verdi. ben şimdi bu zamanı doldurdum yakın zamandada doktora gideceğim. benim tahminim doktorun yine bana ameliyat diyeceği... ne yapacağımı şaşırdım. riskide fazla olduğu için aklım sürekli karışıyor. arkadaşlarım bana bu konuda destek çıkıyorlar. ama sizin kızınızdan için söylenenler çok tuhafıma gitti. yani daha çok küçük. ona geç kaldığını söylüyorsa ben napayım o zaman! hem dereceside fazla görünmüyor. ama karar sizin. size tavsiyem bir doktorun demesiyle kızınızı ameliyat masasına yatırmayın. size dediğim gibi ben 3 yıldır doktor doktor geziyorum. bunda daha çok babamın katkısı var. çünkü bana ben seni türkiyenin her yerindeki doktora gösteririm seni hemen ameliyat masasınamı yatıracağım demişti... dediğim gibi karar size kalmış, edindiğim tecrübelerden size bunları söylüyorum. iyi günler

Üye
    vision Avatarı

Son Giriş
    30.05-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba küçük serçe

sanırım bu forumun sadece birinci sayfasını okudun

yaklaşık 30-35 gün süren bir araştırma sonucu ben kızımın ameliyatını 1 eylül 2008 de yaptırdım.

bizimde senin gibi büssürü endişelerimiz vardı.

ama ameliyattan sonra hiçde o kadar abartıldığı gibi zor bir ameliyat olmadığını gördük, yaşadık.

bu forumun 2-3-4-5- sayfalarınıda okursan yaşadığımız her şeyi günü birlik dönem dönem yazdım.

kızım şimdi sanki hiç ameliyat olmamış gibi.

2 gün önce kontrole gittik.

doktorumuz herşeyin çok güzel mükemmel olduğunu söyledi ve bir sonraki kontrolümüz için 1 yıl sonra gelmemizi istedi.

bir yıl boyunca kontrole gitmeyeceğiz.

bisiklet sürmesi basketbol oynaması herşey serbest.

biz çok mutluyuz

inşallah sizin ve tüm skolyoz hastalarının ameliyatı bizim gibi başarılı geçer. sonuç mükemmel olur. herkes mutlu olur olur.

NOT: 3 yıldır gezmediğin doktor kalmamış. azmi hamzaoğluna mutlaka muayene olmanı şiddetle tavsiye ediyorum.şimdiye kadar yaptırdığın tüm tetkikler filimler emarlar varsa onları alıp gidersen pişman olmazsın en fazla 330 ytl muayene ücreti ödemiş olursun.

Üye
    kucuk serce Avatarı

Gerçek Adı
    deniz
    Son Giriş
    23.11-2015
    Saat
    10:00
    Yaşadığı Yer
    niğde
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sizlerede merhaba. uzun süredir foruma giremiyordum. hatta sitemizin değiştiğini görmemiştim bile. hemen foruma girer girmez skolyoz bölümüne geldim. sizin yazdıklarınızı gördüm hemen birşeyler yazmaya başladım diğer sayfaların varlığının farkında bile değildim tarihede bakmamıştım kusura bakmayın bir an kendimi kaptırıp yazmışım işte... yazdıklarımın çıkmadığını düşünüp tekrar yazdım neyse size tekrar geçmiş olsun diyorum.. önerinizi dikkate alacağım zaten ankaradan sonra istanbula da gelmeyi düşünüyoruz.. kızınıza slmlar öpüyorum onu

Üye
    LAV!NYA Avatarı

Son Giriş
    06.03-2012
    Saat
    23:27
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sevgili vision kızınız için çok sevindim.hastane giderlerini sgk dan dava açsam alabilirmiyim diye sormuşsun.ben 112 de çalışıyorum.1 yıl önce devlet hastanesinde skolyoz ameliyatı oldum.yani bu işleri az çok biliyorum.sen kendi isteğinle resmi kurumla anlaşması olmayan bir hastanede kızını ameliyat ettirdiğin için sgk sana geri ödeme yapmaz.

Üye
    esraaa Avatarı

Son Giriş
    11.02-2010
    Saat
    01:06
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

aylin neden 4 kez ameliyat oldun başarısız mı geçmişti yoksa hastalık dikkat etmediğinde kendini tekrarlıyomu bnde oldum ameliyet skolyozdan ama başarılı geçtiği söylendi kontrollerimde de bi sorun olmadığından bahsettiler ama bu riskin oluşu bni korkutuyo açıkçası sebeplerini yazar mısın rica etsem

Üye
    vision Avatarı

Son Giriş
    30.05-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: LAV!NYA Mesajı Gör
    sevgili vision kızınız için çok sevindim.hastane giderlerini sgk dan dava açsam alabilirmiyim diye sormuşsun.ben 112 de çalışıyorum.1 yıl önce devlet hastanesinde skolyoz ameliyatı oldum.yani bu işleri az çok biliyorum.sen kendi isteğinle resmi kurumla anlaşması olmayan bir hastanede kızını ameliyat ettirdiğin için sgk sana geri ödeme yapmaz.

Sosyal Güvenlik Kurumu ile anlaşması olmayan özel hastanede tedavi olan bir kişinin tedavi hizmetinin ücretini cebinden ödeyip, faturasını bağlı olduğu SGK Müdürlüğüne ibra etmesi halinde, ödediği bedelin bir kısmını geri alabileceğini tv ve gazetelerden okuyup duyduk biz böyle biliyoruz. sgk yetkililerinin bu şekilde açıklamalar var.

Üye
    LAV!NYA Avatarı

Son Giriş
    06.03-2012
    Saat
    23:27
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

vision;biliyosun ki bu ülkede söylenilen çoğu şey askıda kalıyor.icraata geçmiyor.biz hasta sevki yaparken sosyal güvencesi yoksa özele sevk etmemeye çalışıyoruz.yani anlayacağın henüz böyle bir uygulama yok.

Üye
    dilekcan Avatarı

Son Giriş
    16.07-2009
    Saat
    Yaşadığı Yer
    darıca/kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhabalar ben 21 yaşında bir skolyoz hastasıyım adım nazlı.Ben bu hastalığa 11 yaşımda yakalandım taki 4 defa ameliyat olmama rağmen beni düzeltemediler.marmara üni.hastanesinde doktor murat bezere ile birlikte hocası prof.dr.osman güvene ameliyat oldum.beni düzeltemediler.skolyoz ameliyatı olupda ben çok iyiyim diyen benim gibi bir genç kız veya delikanlı varmı.şu anda sırtımda piletinler taşıyorum ve hala düzgün halim yok.o bahsettiğim iki doktor benim için yaşamayı zehir etti.

Üye
    dilekcan Avatarı

Son Giriş
    16.07-2009
    Saat
    Yaşadığı Yer
    darıca/kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba erdemli senin durumun çok farklı seni anlıyorum çünkü ama iyiki osman güvene ameliyat olma şansın olmamış.beni 11 yaşında murat bezel ve hocası prof.osman güven skolyoz ameliyatı yaptılar arkadan tekrar 3 kere skolyoz ameliyatı yaptılar beni düzeltemediler hala çok canım yanıyor.hayatımda tam üç tane korse değiştirdim.üçüde bibirinden değişik.bu ameliyat bana bağışıklık yaptı sanki skolyoz değince korkmuyorum.sana tasviyem hem murat bezeri hemde osman güveni bırak çok canın yanar yoksa başka doktorlara danış.eminimki onlar bu durumuna çözüm bulurlar.derecen kaç şu anda.benim ameliyat olmama rağmen yüzde 65 inşaallah çare bulurlarda iyileşirsin.

Üye
    irsum Avatarı

Son Giriş
    26.01-2010
    Saat
    01:08
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    merhaba vizyon benim kızım 5 yaşında skolyoz hastası bizim rahatsızlımz ın doğuştan kaynaklandını boyun kısmında ve sırt kısmında kemik eksikliği olduğunu söyledi doktorlar biz 3 aylıkken tesadüfen röntkende fark ettik çocuk doktorumuz ortapediye yönlendirdi o günden bu güne birçok doktora gittik hepsi takip edilmesi gerektini ve ameliyata gerek olurda 5 yaşını geçmeden ameliyat olması gerektini söyledi en son azmihamzaoğluna dittik 1 senedir o takip ediyor en son şubat ayında gittik ve ameliyata karar verdi ağustosta ameliyat olucak bize ayrıntılı bilgi vermedi henüz benimde kafamda birsürü sorular var sana sormak istedim sence 5 yaşında ameliyat olmasının ameliyat sürecini sonrasını ve madi boyutunda nasıl artıları olur yazdığın mesajlarda azmi beyin size keşki çocunuzu 3sene önce ameliyat olsaydı daha iyi olurdu demiş nedeninide açıklamıştır belki

Sayfa 6 / 10 İlkİlk ... 2345678910 SonSon

LinkBacks (?)

1. 08.08-2011, 03:43
  2. 07.08-2011, 19:52