Sayfa 2 / 10 İlkİlk 123456 ... SonSon
Toplam 138 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    simsim Avatarı

Son Giriş
    19.01-2009
    Saat
    02:31
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    öncelikle geçmiş olsun.kızınızı ve sizi çok zor günler bekliyor,allah yardımcınız olsun.kızınızın bu zorlukların üstesinden gelebilmesi için psikolojik desteğe de ihtiyacı olabilir.ben daha yeni ameliyat oldum bir yılım dolmadı ama inanın hala korkuyorum.
    benim aklıma takılan birşey var.belkide diğer mesajlarda açıkladınız ama şu anda hepsini yeniden okuma fırsatım yok.kızınız 9 yaşında skolyoz amelyatı olduğunda takılan titanyum ki platin takılmıyo diye biliyorum.takılan bu maddeler kızınız birkaç yıl sonra büyümeye devamederse ne olacak.ben sitede bir arkadaşın bu konudan şikayetçi olduğunu okumuştum.şu anda vaktim olmadığı için araştıramıyorum ama kızınızın büyümesi devam ettiğinde 9 yaşında takılmış olan titanyumlar sorun çıkaracak mı.umarım cevap hayırdır da kızınız küçük yaşta atlatır ve kurtulur.
    tekrar geçmiş olsun

Üye
    vision Avatarı

Son Giriş
    30.05-2015
    Saat
    19:15
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sevgili simsim

geçmiş olsun dileklerin için teşekkür ederim.

bende bu titanyum vidaların ileride geri çıkartılıp çıkartılmayacağı doktora sordum ve aldığım cevap hayır oldu. çok aksi bir durum ekstra bir şey olmadığı sürece süresiz kalmasında bir sakınca yokmuş. çocuk büyüdüğünde de gelişme döneminde de bir zararı olmayacağı için %95 kalıcı olacakmış.% 5 ilerleyen yaşlarda anormal bir durum söz konusu olursa çıkartma veya yeni ameliyat olabilirmiş ki bu orandaki riskte her ameliyatta olabilecek kadar bir risk miş.

Üye
    vision Avatarı

Son Giriş
    30.05-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kızımın amaliyattan önceki resimlerini burada paylaşmak istedim (ilk mesaja ekledim).
    ameliyattan sonraki resimlerinide vakti gelince buraya ekleyeceğim.

bu arada biraz önce azmi hamzaoğlu hocamın sekreteri aradı ve bu gün akşam saat 17:00 de hastaneye kızımla birlikte çağırıldım.
    bakalım bu sefer neler anlatılacak neler konuşulacak.
    akşam görüşme notlarını yazarım inşallah.

Üye
    simsim Avatarı

Son Giriş
    19.01-2009
    Saat
    02:31
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

açık olmak gerekirse benim bu konuya aklım takıldı.umarım mantıklı bir açıklaması vardır.kızınızın boyunun şu anda 1.20 cm civarı olduğunu varsayalım.ilerde 15-16 yaşlarına geldiğinde de en az 1.55 olduğunu varsayalım.bu boy uzamasından omuriliğe takılan vidalar etkilenmeyecek mi.inanın açıklamak için uygun kelimeler bulmakta zorlanıyorum umarım anlamışsınızdır.
    ben bu konuda kararsız kaldım ve kızınızın sıkıntı çekmemesi için bu konuyu biraz daha araştırmanızı tavsiye ederim.takılan maddelerin çıkartılmasına gelince benimde doktorum çıkarılmasına gerek olmadığını söyledi.ama ben 28 yaşında ameliyat oldum ve bende boy uzaması gibi bir durum söz konusu değil.
    sizden ricam bu soruyu bir defa daha doktorunuza sormanız.hatta farklı doktorlarada danışmanız.

Üye
    fzk46 Avatarı

Son Giriş
    06.01-2009
    Saat
    16:36
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Geçmiş olsun.. Marmara Üni. Hast. Prof. Dr. Selim YALÇIN var omurga konusunda iyi olduğunu düşünüyorum... Özelliklede çocuklara çok önem veriyor.. Tavsiye ederim..

Üye
    vision Avatarı

Son Giriş
    30.05-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

dün akşam saat 17:00 de azmi beyin tekrar çağırması üzerine hastaneye gitmiştim.
    azmi bey bora beyden bilgi aldığını selhan beydn bilgi aldığını ve ameliyat için ikisininde karar verdiklerini, ameliyata 3 ekibinde gireceğini anlattı.
    bende ameliyat günümüz ne zaman diye sordum
    kendisi 5 eylülde yurt dışına çıkacağını söyledi. çocuğun okulu var ameliyattan sonra saten 2 ay gidemeyecek yurtdışına gitmeden önce yapma imkanı olurmu diye sordum.biraz düşündü haklısın dedi.
    ya yarın sabah yada pazartesi yapabilirim dedi.
    yarın sabah için çocuğu hazırlayalım mı dedi bende olur dedim.
    hemşiresi karin hanımı çağırdı.talimatlarını verdi. yatış işlemine başlanıldı.2.ci katta servise çıkartıldı. saat 19:00 olmuştu. 50 cc lik enjektörle kan alıp 8-10 tane kadar tüplere koydular ;idrar tahlili için 2 kez idrar alındı.ve laboratuara gönderildi.
    kızımın fotoğrafları çekildi.

azmi bey çocuk doktoru ve pediatrik kardiyoloji doktorunun görüp ameliyat için onay vermelerini ve çocuğun sabah saat 06:00 da ameliyat için hazır olmasını istemişti. çocuk doktoru ve diğer pediatrik kardioloji doktorları evlerinden çağrıldılar. pediatrik kardiyoloji doktoru günay hanım geldi. ultrasanlo eko suna bakıldı. eforuna bakıldı. ekg çekildi. kardioloji doktoru uzun uzun inceledi ve kalbinde hiç bir problem olmadığını ameliyat için hiç bir engel bulunmadığını söyledi ve bu şekilde azmi bey için raporunu hazırladı.

çocuk doktoru selma hanım geldi oda uzunca muyene etti.test sonuçlarına baktı. idrarda bir değerin olması gereknden yüksek olduğunu söyleyerek birde ultrasonla böbreklerin ve meshanenin kontrol edilmesini istedi.kızıma 2 şişe pet su içirerek çişinin iyece sıkışmasını sağladım. tam olarak iyice sıkışıp çişi geldiğinde de ultrasona aldılar.meshanenin tam olarak dolu olup olmadığına bakıldı tam kapasite doluymuş. sonra çişini yaptırıp tekrar kontrol ettiler ve tamamen boşaldığını dolayısı ile çok güzel çalıştığını hiç bir problem olmadığını rapor ettiler. sağ sol böbrek kontrolleride yapıldı ve hiç bir anormallik görülemedi. sonra solunum testi yapıldı.bir cihaza bağlı boruya nefes aldırıp verdirildi. uzun kısa nefesler nefes tutmalar falan filan yapıldı. solunum testinin sonuçlarınıda çocuk doktoru tuğba hanım inceledi. buda testlerde normal çıktı.

böylece tüm testler saat 21:30 da tamamlanmış oldu.
    kızım serviste kaldığı 4-5 saat içinde ki sürede katta bulunan tüm hemşirelerle tanışıp kanka oldular. :lol: hatta diğer hastalar ve refakatçilerle bile tanıştı. :lol: cumartesi günü kızımın doğum günü. 8.yaşını bitirip 9 yaşına giriyor.ve doğum günü kutlamasını cumartesi günü hastane odasında pasta keserek kutlamayı bile planlayan kızım; kendisini kontrole gelen tüm doktorları ,hemşireleri sağlık personeli, temizlik elemanları, yardımcı personelleri kısaca katta gördüğü herkesi cumartesi günü planladığı doğum gününe davet etti. :lol: kızım biranda 2. ci kattaki herkesin sevgi ile bakıp muhabbet ettiği, hastanenin maskotu oldu. :lol:

21:30 da hastaneden ayrılırken saat 24:00 ten sonra su bile içirilmeden perşembe günü(bugün) sabah saat 06:00 da hastanede hazır olmamızı istediler ve geceyi evde geçirebileceğimizi söylediler. bizde evimize döndük.

bu sabah saaat 06:00 da aç bir şekilde ameliyat için hastanede hazır olduk. yine sık sık doktorlar geldiler tansiyon ateş nabız gibi rutun kontroller yapıldı. her an ameliyata alınacakmış gibi bekledik saatlerce.

saatler geçti çağrılmadık.
    azmi hocam başka bir acil hastayı ameliyata almış. ve bu hastanın ameliyatı beklenilenin dışında daha uzun sürmüş. dolayısı ile bizim ameliyathaneye çağrılmamız uzadıkça uzadı.

öğlen saat 12:00 olunca kızım başladı ağlamaya acıktım susadım daha dayanamıyorum yemek istiyorum su istiyorum gibi sözlerle başladı ağlamaya.

saat:13:00 de azmi beyin asistanlarından bir doktor aradı. azmi beyin notlarını bana iletti. elindeki emeliyat saat 16:00 civarında bitecekmiş.saat 16:00 dan sonra kızımı alsa kızımında ameliyatı 10-14 saat süreceği için sabah 4-5 hatta -6 lara kadar çalışmak zorunda kalacaklarını ekibin şuan yaptıkları ameliyatta saten yorgun olduklarını dolayısı ile saat 16:00 dan sonra yorgun halde ameliyat yapmak istemediklerini pazartesi sabah daha sağlıklı bir ameliyat olacağını söyledi.kızıma yemek yedirebilceğimizi ve şimdi tekrar eve gidip pazartesi sabah saat 06:00 da gelmemizi istediler. ameliyatımız iptal edildiği için eve döndük.

şimdi pazartesi sabahı saat06:00 da tekrar gideceğiz ve inşallah ameliyatımız gerçekleşecek.

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    114
    Verilen Beğeniler
    168

kucucuk yavrucuk
    unıversıte hastanelerı bılırım hacettepede amelıyat olacagım zaman neler cektıgımı ben bılırım ınsanda sabır namına bısı bırakmıyorlar
    ınsallah kucuunuzle beraber ıyı saglıklı mutlu gunlere sabırla ulasırsınız vısıon allahtan hayırlı acıl sıfalar dılıyorum

Üye
    vision Avatarı

Son Giriş
    30.05-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

AMELİYATA HAZIRLANIYORUZ

merhaba arkadaşlar

1 eylül 2008 pazartesi ramazanın ilk günü
    gece 24:00 ten sonra kızıma hiçbirşey yedirmedik su bile içirmedik.
    sahur yemeğinden sonra yola çıkıp ameliyat için hastaneye gittik. sabah saat 06:00 da hastanede olduk
    kızımı ameliyat için hazırladılar
    tansiyon nabız gibi küçük kontrollerden sonra mavi bir gömlek getirip ters olarak giydirdiler. gömlek büyüktü. kızım içinde kaybolmuştu. onu o gömleğin içinde görmek tüm ailede biraz buruk bir hüzün oluşturdu.
    saat 07:00 de ameliyathaneye indirildi.
    dedesi ninesi teyzeleri tüm aile üyeleri ile öpüştükten sonra ameliyat olmayı röntgen çektirmek emar çektirmek gibi bir şey olduğunu sanarak güle oynaya ameliyathanenin kapısına kadar geldik. aile üyelerinin ağladığını farkedince oda korkmaya başladı. babacım korkuyorum diyerek dudaklarını büzdü. gözleri yaşardı. tam ağlamaklı olmuştu ki kapıdan içeri alındı o içeri girdi biz kapıda kaldık.

AMELİYAT BAŞLADI.

Ameliyatın her aşamasında içerden cep telefonumu arıyarak ameliyat süresince bilgilendirildim.Şu bölüm bitti şuna başlıyoruz. Şu aşamadayız. Genel durum şu şekilde. Şimdi şunu yaptık gibi kademe kademe bilgi verildi. ameliyat önceden de planlandığı gibi 14 saat sürdü. sabah 07:00 de ameliyata alındı. gece saat 21:30 da ameliyat bittiğinde azmi hocam beni çağırdı. ve ameliyat hakkında detaylı bilgiler verdi.

saat 21:30 da azmi hocam yapılan ameliyatın son şekli ile çekilmiş olan bir röntgen filmini inceleyip yapılan ameliyatı aşama aşama detayları ile göstererek bana anlattı. Röntgen filiminden ve azmi beyin anlatımlarından anladığım kadarı ile çok mükemmel bir işçilik çıkartılıp çok başarılı bir ameliyat olmuş. 42 derecelik skolyoz tamamen düzeltilmiş ; sıfıra düşürülmüş.

GERÇEKTEN ZOR VE YORUCU BİR AMELİYAT
    azmi bey 1992 den beri bu tip ameliyatları yaptığını ama şimdiye kadar yaptığı en büyük ameliyatının bu ameliyat olduğunu tek tek olsa bir sorun olmayacağını ; tek ameliyatları sürekli yaptıklarını, ama dört ameliyatın aynı anda yapılmasının ilk kez yapıldığını ve dünya ilklerine girebilecek kadar önemli , büyük, riskli ve başarılı bir ameliyat olduğunu söyledi.
    Azmi bey bir kaç saat içinde yoğun bakımdan çağrılacağımızı ve kızımızın bize gösterileceğini de ekledi.
    Azmi beye her şey için teşekkür edip yanından ayrıldım ve yoğun bakımdaki kızımı görmek için müsaiddir gelin görün telefonunu beklemeye başladım.
    Bazen yukarı servis odasında bazen aşağıda hastane bahçesindeki café de çay sigara vakit dolduruyor haber bekliyordum.

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    114
    Verilen Beğeniler
    168

gecmıs olsun vısıon hocam
    cok uzun zorlu bır amelıyat
    sımdı nasıl kucuk kızınız gormeden sevdık ınsallah gungunden ıyı olur sabrınızın mukafatını gorursunuz

Üye
    zülalim Avatarı

Gerçek Adı
    öznur
    Son Giriş
    16.12-2015
    Saat
    14:53
    Yaşadığı Yer
    tokat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

çok geçmiş olsun Allah ım acil şifalalar versin.
    bende skolyoz hastasıyım tedavi görüyorum zorlu bir süreç ama sonu iyi olur inşallah. ben ankara ibn-i sina hastanesinde tedavi gördüm doktorum Prof. doktor Tarık Yazar
    çok iyi bir doktordur şu anki sağlığımı mutluluğumu yani kısacası herşeyimi ona borçluyum. sevgiler

Üye
    Gülcan83 Avatarı

Son Giriş
    17.09-2017
    Saat
    22:51
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Geçmiş olsun.
    Herşey bitmiş gibi sanılsada aslında herşey yeni başlıyor.
    kızınızın, sizinde tahmin edeceğiniz gibi çok ağrısı olacaktır ve belkide çok hırçınlaşıp bağıracaktır herşeye hazır olmalısınız ve siz güçlü olmalısınız.
    En zorunu aşmışsınız gözünüz aydın inşallah biran önce bütün ağrılarıda geçerde ayağa kalkabilir.

Yazınızın devamını bekliyorum.

Üye
    sevinc Avatarı

Gerçek Adı
    SEVİNÇ
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhabalar,

Vision büyük geçmiş olsun.Gerçekten zor ve sabırlı bir dönem geçirdiğinizi burdan sizi yazdıklarınızdan tek,tek okuyarak takip ettim.Bende o günleri 13 yaşında yaşadım üzerinden uzun yıllar geçti. Birşeyler yazmak istedim ancak bizim dönemlerdeki yapılan ameliyatlardaki aşamalar çok farklı idi o yüzden sizlerin aklınızı karıştırmamak adına cevap yazamadım.
    Doktorlarımız gerçekten işlerinin uzmanları ve titizlikle yaklaşıyorlar.Tekrar geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.

Ayrıca Nice Mutlu seneler diliyorum. Bir an önce sağlığına kavuşup en güzel günleirn sizlerin olmasını dilerim.

Haberlerinizi bekliyor, takip ediyoruz.

Sevgi ve saygılarımla

Üye
    vision Avatarı

Son Giriş
    30.05-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

YOĞUN BAKIMDAYIZ.
    KIZIMIZI İLK KEZ GÖRÜYORUZ 23:45

Eşimle beraber yoğun bakım kapısından içeri alındık.kızımızın yanına doğru yürüdük. Kızımızın yanakları kızarmış birazda şişkinleşmiş tombikleşmişti. Yada bizim gözümüze öyle göründü.
    Uyuyor gibiydi.
    Büssürü serumlar takılıydı.oksijen maskesi takılıydı. Cihazlara bağlıydı.
    Kızım diye seslendik.
    Gözlerini açtı.
    Anneeee diye seslendi.
    Nasılsın kızım geçmiş olsun canım dedik
    Sırtım acıyor
    Sırtıma kek kaçtı.dedi
    Ne keki kızım dedik.dankek vardı elimde kardeşime verirken yanlışlıkla sırtımın arkasına düştü içine kaçtı gibi birşeyler söyledi ama tam anlayamadık.
    Gözleri dolmuştu kızımın. Gözlerinden iki damla yaş süzülürken anne ben seni iki tane görüyorum dedi.sırtım acıyor dedi.
    Ona 20 dakikadır uyuyorsun dedik. Sen şimdi 10 dakika daha uyu uyanınca hepsi geçecek dedik.
    Bütün bunlar rüya mı gerçek mi diye sordu bize
    Cevap veremedik lafı değiştirdik.
    Biz şimdi dışarı çıkıyoruz sen 10 dakika daha burada uyu sonra seni gelip yukarı odana çıkartacaz diyerek
    Daha fazla yormamak için kızımdan müsade istedik.
    Ve dışarı çıktık.

00:15 SABAHI BEKLİYORUZ.

Odamıza çıktık.
    eşim; 2 yaşındaki kızım ve 2 aylık oğlum la hastane odasında sabah olmasını ve kızımın yoğun bakımdan çıkıp odasına getirilmesi için dua edip beklemeye başladık. çocukları uyuttuk.
    saat 01:00 e doğru eşim bir koltukta ben hastane yatağında uyumaya çalıştık. uyuyoruz uyanıyoruz sabah olmuyor.kalkıp aşşaya hastane bahçesine iniyorum, biraz dolaşıp gelip tekrar uyuyorum.
    derken sabah oldu.

1.GÜN
    saat 11:00 de yoğun bakımdan tekrar çağrıldık. aşşaya indiğimizde kızımız odaya çıkartılmak üzere hazırlanmıştı. artık tamamen uyanmıştı.
    odamıza çıktık.

fizyoterapist geldi. kızımı kaldırdı. biraz yürüyüş yaptırdık. balon şişirttirdik. ilk balona sadece üfürdü.şişeremedi. akşama kadar 5 bolon şişirdi. 1ci balon yumurta kadar 2 ci balon elma kadar 3 balon biraz daha büyük elma kadar 4 balon portakal kadar 5 ci balon portakaldan biraz daha büyüktü. yemek yedirdik. bir kağıda gün içerisinde tükettiği su meyve suyu süt gibi sıvıların miktarlarını yazmamızı istediler. kızıma dört sefer su verdiğimizde toplam yarım bardak anca içebiliyordu.
    TOPLAM 3 kez yürüyüş yaptırdık ve 5 balon şişirttik. yarım çay bardağı kadar çorba kibrit kutusu kadar yogurt toplam 1 bardak kadar da su içirebildik.
    Gün içerisinde çocuk doktoru selma hanım ortopedi doktoru mehmet bey sağlık teknisyenleri hemşireler sık sık gelip durum gözlemi yaptılar tansiyon ateş nabız gibi ölçümler aldılar rutin kontrollerde bulundular.
    birinci gün böyle bitti.

2. GÜNÜ YARIN YAZACAM

Üye
    Gülcan83 Avatarı

Son Giriş
    17.09-2017
    Saat
    22:51
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Yazdıklarınız bende okadar tazeki......
    Maşallah yoğun bakımıda sorunsuz atlatmış.Büyüyünce sırtına kaçan keki konuşup gülecektir
    Canım benim ağrısını anlatması bile nekadar güzel.

Ağrıları nasıl çok şiddetli oluyormu?
    ilk gün morfinlerden çok hissetmez ama 2. günden itibaren şiddetlenir gibi olucaktır inşallah çok ağrısı olmaz.

Üye
    kamil bayındır Avatarı

Son Giriş
    18.02-2010
    Saat
    00:13
    Yaşadığı Yer
    düzce
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    selamlar değerli arkadaşlar öncelikle size ve kızınıza geçmiş olsun inşallah tez zamanda sağlığına kavuşur benim kızım henüz 4 yaşında meningomiyesel+dkc+vertikal taalus hastası kızımın sol ayaği 6 santim kısa kalçadan ameliyat oldu iki defa kalça oturtuldu ama kısalık var ankara hacettepe ihsan doğramacı çocuk hastanesinde tedavi görüyo fizik tedavi ve rehabilitasyon merkesine götürdük bir ayakkabı yaptılar ayakları eşitlemek için aksi takdirde skolyoz yani omurga kaymaya başladı kızımın doktoru benim yakın arkadaşım hacettepe ortopedi bölümünde dr teoman başaran profesör cemaletin yazıcı ve muharrem aksoy hocalar eşliğinde tedaviyi sürdürüyoruz yaptığım araştırmalar neticesinde azmi hamzaoğlunu çok methettiler kızımın iyi olması için her türlü fedakarlığı yapmaya hazırım sizlerin düşüncesini alabilirmiyim saygılarımla
    kamil bayındır
    düzce

Sayfa 2 / 10 İlkİlk 123456 ... SonSon

LinkBacks (?)

1. 08.08-2011, 03:43
  2. 07.08-2011, 19:52