Sayfa 1 / 3 123 SonSon
Toplam 45 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    anatolyam Avatarı

Son Giriş
    25.10-2013
    Saat
    14:34
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Öncelikle merhaba...
    Ben 5sene önce S şeklinde skolyozumun olduğunu öğrendim.Fakat bütün gittiğim doktorlar (prof.lar dahil) önemsiz olduğunu söyleyerek geri çevirdiler.Fakat 2.5senedir dayanılmaz bir boyun ağrım var.Boynumda ki ağrı kollarıma omzuma sırtıma vuruyor ve ağrıdan duramayacak duruma geliyorum.Geçen sene gittiğim bir doktorun önerisiyle Fizik tedaviye gittim ve ağrımı daha da tetikledi.Bir doktorda pilatesi önermişti.Fakat bağlarımda hipoluk diye tabir edilen fazla esneklik olduğu için pilates yapmamında sakıncalı olduğunu hatta bağlarımda yırtılma bile yapabileceğini öğrenince ondanda vazgeçtim.Ocak ayında skolyozuma tekrardan baktırdığımızda üst kıvrımın 42 alt kıvrımında 35derece olduğunu öğrendim..Hatta doktorun idrar kaçırma varmı? nefesin de fazla yürüyünce kesilme kaburgalarında batma varmı? ayağına ağrı vuruyorm? sorularının hepsinin cevabı bende malesef evetti.(Bütün sistemleri etkiliyor )2009 yılında çektirdiğimiz filmlerdekine göre 4derece arttığını söyledi doktor.Ama yaşım 20 olduğu için ameliyat yapmanında geç olduğunu dile getirmişti.Bende en son çare ağrı merkezine gittim.Orada bir seferde 20 normal iğne ve geçmeyince diğer gidişimde Elektrikli iğneler oldum.Fakat ağrılarım yinede geçmedi.Hiç bir ağrı kesici kas gevşetici etki etmiyor.Spor diyorlar ama ağrılarım yüzünden hiç bir sporu da yapamıyorum.Koluma sırtıma ve omzuma vuran ağrılar yüzünden gücümü de kaybetmiş durumdayım.Artık ağrılarıma dayanamadığım için ameliyat olmak istiyorum.Sizin fikirleriniz nedir? Şimdiden ilginiz için teşekkür ederim

Üye
    sema_ela Avatarı

Gerçek Adı
    sema
    Son Giriş
    10.12-2017
    Saat
    21:47
    Yaşadığı Yer
    kırıkkale
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

seni o kadarr iyi anlıyorumki aynı agrılrı 3 yıldr yogun bir şekilde çekiyorum bn şu anda 27 yaşındayım 7 yAşından beri fizik tedavi görüyoorumm bna hep sen ameliyat olamazsın dediler ama bu yıl bnm zorlamamlA bi doktora baş vurduk bna sana sorulan sorular soruldu cewaplarıda aynı olduu

senle tek farkımız bnm kaslarım sert ve gergin sendede gewşeklik varr galiba degilmi?bana ameliyat olman şart dediler yoksa dahada kötüye gider dediler.. yalnız çoıkda riskli dediler.. bn 29 kasımda hastaneye yatacagımm... allahtan hayırlısı..bnde çokk korkuyorum amaaa iştee
    bnm sana tavsiyem iyi bir doktor bulupp geç olmadan birşeyler yapmandr allah yardımcın olsunn..

Üye
    anatolyam Avatarı

Son Giriş
    25.10-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Benimkilerde kasılıyormuş ama gevşeyemiyormuş gevşek değiller yani aynı seninki gibi sert ve kasılı haldeler( bugün 13.00da nuri erel'e randevu aldım.umarım bir an önce şu ameliyatı olur kurtulurum konuşmaya devam edelim birbirimize destek oluruz
    bu arada bende çok korkuyorum umarım hakkımızda hayırlısı olur..teşekkürler

Üye
    emanuela Avatarı

Gerçek Adı
    Emanuela Maximciuc
    Son Giriş
    28.10-2014
    Saat
    12:32
    Yaşadığı Yer
    İstanbul/Türkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba.. :Ben 1 ay önce C şeklinde 50 derece skolyozdan ameliyat oldum. Derece 0'a indi. Şuanda çok iyim 2 haftadır araba kullanıyorum baya geziyorum. Korkulacak bir şey yok. Yaşım 19. Size de ameliyat tavsiye ederim.Ben hastanede 29 yaşında skolyoz ameliyatı olanı gördüm.Doktorum Murat Bezer.Görüşmenizi tavsiye ederim.. Bu arada boyun ağrılarım çok oluyordum şimdi hiç yokkk hemde hiçççç
    Geçmiş olsun.. Sorularınız olursa her zaman cevaplarım yardımcı olmak isterim..
    Hoşçakalın..

Üye
    sema_ela Avatarı

Gerçek Adı
    sema
    Son Giriş
    10.12-2017
    Saat
    21:47
    Yaşadığı Yer
    kırıkkale
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

inşallah hepimiz iyi oluruz... hakkımızda hayırlısı. görüşelim çokk iyii olurr..doktor ne dedi şu randevu aldıgın??bende çokk korkuyorumm ama ameliyatten degill sonrasından..

Üye
    zeynep_nur Avatarı

Gerçek Adı
    zeynep
    Son Giriş
    17.10-2013
    Saat
    22:10
    Yaşadığı Yer
    balıkesir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Skolyozu Olanlar Kesinlikle Ameliyat Olmalılar Zaten Olmazlarsa Eninde Sonun Bu Hastalık İlerliyor Ve Ameliyata Gerek Duyuluyor Benim Bir Sene Öncesi 28 Dereceyle Başladı Takiplerde Bi 32 Oldu Sonra 38 Oldu En Sonundada 43 e Yükseldi Ve Ameliyata Gerek Duyuldu Ve Bende Ameliyat Olmaya Karar Verdim Ve oldum Şimdi İse Ameliyat Olalı1,5 Ay Oldu Şu An gayet İyiyim Doktoruma Gerçekten Minnettarım

Üye
    derya85 Avatarı

Son Giriş
    05.09-2017
    Saat
    13:32
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba bende kifoskolyoz hastalığı var. Salı günü Dr. Ahmet Alanay'a muayene olmaya gidicem. Ahmet Alanay tarafından ameliyat olup iyileşen var mı?

Üye
    Nevra Avatarı

Gerçek Adı
    Nevra
    Son Giriş
    22.11-2017
    Saat
    02:04
    Yaşadığı Yer
    EGE Bölgesinde bir İl
    Alınan Beğeniler
    23
    Verilen Beğeniler
    17

Anatolyam öncelikle geçmiş olsun.Nuri EREL mükemmel biridir.Doktorluğu da insanlığı da çok iyidir. Kendisi benim 22 yıldır doktorum o benim manevi babam diyebilirim sana 2,5 yaşımda tanıştım onunla ve bana ilk teşhisi koyan da o dur Denizli'den Kıymetin selamı var de olurmu

Üye
    derya85 Avatarı

Son Giriş
    05.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba. Dün Dr. Ahmet Alanay'a muayene olmaya gittim ama çok geç kalmışım. Yapamam dedi. Masada kalırsın yada öbür boyu felç kalma riskin var dedi. Çok kötüydüm dün. Yani hayatım boyunca bu yükü taşımak zorundayım. Burdan arkadaşlara sesleniyorum. Sakın geç kalmayın...(

Üye
    ***Neri*** Avatarı

Gerçek Adı
    neriman
    Son Giriş
    08.12-2016
    Saat
    19:58
    Yaşadığı Yer
    BÜYÜKÇEKMECE İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    3

derya85;

Deryacım bende 8 yaşımda gittim doktora eğirdir kemik hastanesine yaşımın kucuk olduğunu vede ameliyat için biraz yasımın ilerlemesi gerektiğini söledi ve ben 15 yasına gelidiğimde ise azmi beye muayeneye gittiğimde bana da gec kalınmıs dedi
    gecen sene Almet alanay a gittim muayene yaptı ameliyat yapılabileceğini ve bi kac tetkik istedi tetkikler baya bi pahaı gelince yaptıramadım acelesi yok bu suruun ıkı senede ilerlemes dedi tetkikleri yaptırabilirsem tekrar gösterecem

bisi sorcam size derya ahmet alanay sigortaya geciş yaptımı?

bu sene için sigortaya geçiş yapacam diodu

Üye
    derya85 Avatarı

Son Giriş
    05.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İstanbul'daki çalıştığı hastaneye gittim. Sigortaya geçti mi geçmedi mi bilmiyorum. Benim karın kafeslerimde de problem olduğu için ameliyatı kaldıramayacağımı söyledi. Kilo alma ve ciğerlerini koru dedi. Masada kalma ve felç riski olduğu için yapmadı.

Üye
    oyunbozan* Avatarı

Son Giriş
    07.09-2012
    Saat
    21:54
    Yaşadığı Yer
    Balıkesir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ahmet Alanay şu an İstanbul'da Özel Şişli Florence Nightingale Hastanesi'nde çalışıyor ve randevu almanız gerekiyor muayene için. Hastanenin maalesef SGK ile anlaşması yok fakat mart ayında bana kendisi 1.5-2 sene içinde yapılabileceğini söylemişti.

Üye
    anatolyam Avatarı

Son Giriş
    25.10-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar aylar sonra size geri dönüyorum.Nuri Erel ameliyata gerek olmadığını söyledi ama ben ağrılarımdan duramaz hale geldim boynum sırtım kolum omzum ve artık ağrılarım ayağımada vuruyor ayağım kasılmaya başladı belimden itibaren hissetmediğim zamanlar oluyor delirmek üzereyim bütün gün boyunlukla gezmek zorunda kaldım çok ağrım var ne yapacağımı şaşırdım

Üye
    indigo_girl Avatarı

Gerçek Adı
    .....
    Son Giriş
    10.01-2015
    Saat
    18:13
    Yaşadığı Yer
    YOK
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ağrıların dayanılmazsa her riski göze alıp guvenebileceğin bir dr bulup o ameliyatı ol . zaten çok eğrilmemişse risk azalıyor, ben 2 defa oldum çocukken platın ie yaramadı bunyem kladırmadı ama her hasta da benim gibi olmaz tabi ki . benim yine eğrildi lisede okuluma gidememiştım drum da yeterli nefes alamadığım için o riske girmedi ve kas gevşeticilerle devam etti. bende yatarak daha iyi oldum. şu anda ağrım falan yok evde dinlenmek de iyi gelebilir

Üye
    anatolyam Avatarı

Son Giriş
    25.10-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    ne yapsamda fayda etmiyor artık delirmek üzereyim

Sayfa 1 / 3 123 SonSon