Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 28 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    yelizcevik89 Avatarı

Son Giriş
    12.09-2009
    Saat
    15:23
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    meraba arkadaşlar...platin aldırırken; aynı yer mi acılıo; daha sonra şekil bozuklugu oluo mu merak ediorum?
    yani şu an gayet dik duruorum, aldırınca deişir mi duruşum, merak ediorm?
    yardmcı olur musunz lutfen :roll:

Üye
    PINAR Avatarı

Son Giriş
    14.10-2017
    Saat
    17:54
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

egrilme olmaz cünkü bu hastalık cogunlukla ergenlik cagında ortaya cıkıyor uzun süre platinler vücutta bulundugu için kemik gelisimi ona göre sekil alıyor

Üye
    yelizcevik89 Avatarı

Son Giriş
    12.09-2009
    Saat
    15:23
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yeşekkürler arkadaşlar da menekşe korktum ben şimdi yaaaaa :roll:

Üye
    murat30 Avatarı

Gerçek Adı
    murat
    Son Giriş
    16.07-2017
    Saat
    11:44
    Yaşadığı Yer
    kırklareli
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

aldırması daha rahat platinleri bende 2 kere oldum en son 6 ay evvel çıkardılar platinlerimi
    platinlerini aldırma bence hayatın boyunca kalsın benimkinler yamulduğu için ben aldırmıştım
    hiç aldırma tavsiyem bu yönde

Üye
    LAV!NYA Avatarı

Son Giriş
    06.03-2012
    Saat
    23:27
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Slm Murat ben 2 yıl önce ameliyat oldum.şimdi platin beni çok rahatsız ediyor.çıkarttırmayı istiyorum ama aynı ameliyatı geçirmekten çok korkuyorum.bu konuda beni aydınlatırsan çok sevinirim.

Üye
    murat30 Avatarı

Gerçek Adı
    murat
    Son Giriş
    16.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kırklareli
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

lavinya öncelikle ameliyat sonrası neler yaşadığını biliyorum korkunun buyüzden oldugunuda tahmin ediyorum.... ben kendimden biraz bahsedim
    ben ilk ameliyatı 23 yasımda oldum 7 yıl evvel doktorum bana demişti kendini zorlama ağır yük felan taşıma artık kendine bak dedi...
    oysa ben onu dinlemedim en ağır işlerde çalıştım kaldırılmicak malları ağır yük altında ezildim bunun yanında sporla ilgili hatalarımda oldu! neyse sonuc olarak içerden platinlerimi yamultmuş vede kırmışım yani nerdeyse platinlerim dışarı çıkıcaktı7 ay evvel 2ci ameliyatımı oldum ve mecburen çıkartmak zorunda kaldılar. ama sana şunu söyliyim ilk ameliyatımdaki gibi acılar ağrılar ikincisinde okadar çekmedim! aldırdıktan sonra hatta rahatlamış gibi oldum diyebilirim... heee ama yine ağrılarım var yine sancılarım var veben şunu anladım skolyoz ameliyatı olupta ağrım yok diyen duymadım!!! bu ağrıyla yaşamayı öğrenicez sanırımmm zaten vücut bir nevi alışıyoo ağrılara.. bak bence seni çok aşırı rahatsız etmiyorsa aldırmaa
    çünki aldırdıktan sonra istediğin gibi olmaya bilirrr acıların sancıların tam olarak gecmeye bilir ayrıca eğrilik tekrardan nüksede bilirr!!!
    ben mecbur oldugumdan aldırdım.... amaa yinede sanırım senin asıl merakın platinleri aldırdıktan sonrası oldugu için bu konuda dediğim gibi ilk ameliyattaki gibi aşırı derecede acılar ağrılar cekmiyosun.... amaa yinede canın yanmıyo dersem yalan söylemiş olurum 3 gün felan biraz ağrıların oluyoo kendin için en doğru kararı ver sıkma tatlı canını allah teala şifa versin işallah... merak ettiğin başka şeylerde varsa sorabilirsin.... hadi kalın sağlıcakla

Üye
    LAV!NYA Avatarı

Son Giriş
    06.03-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Tşk ederim Murat.benim yorulduğum zaman bel ağrım oluyor,bide platin hareket ediyor bunu sadece yatarken hissediyorum ama.kütür kütür sesler geliyor.yerinden çıkmış olma ihtimali beni korkutuyor.bu cevabı duymak istemediğim için doktora gitmiyorum.sence çıkmış olabilirmi.

Üye
    büşra su Avatarı

Gerçek Adı
    Büşrasu
    Son Giriş
    05.04-2010
    Saat
    20:55
    Yaşadığı Yer
    bodrum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bende skolyoz ameliyatı oldum ama kesinLikLe hiç ağrım oLmuyor .Çok rahatm.59 derece eğriliğim vardı.Platın takıldı şimdi herşey yolunda iyileştiğimden beri hiç ağrı sızı olmadı.Ayrca uyurken ses falan gelmiyor.Bencede LAV!NYA platınnda sorun olabilir.Korkunn ecele faydaası yok sonuçta yaptğını yanlş bluyorum kesiinlkle doktora git ve muayne ol hem belki korklcak bişey yoktur.Son olarak murat30 ben 30 eyllül 2oo9Da amelyat oldm yeni saylabilir ama ağrm falan iilerde olurmmu bilemem ama inş. olmaz..umarm her şey yoluna girer herkeze acil şifalar =)

Üye
    murat30 Avatarı

Gerçek Adı
    murat
    Son Giriş
    16.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kırklareli
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

lavinya o kütür kütür sesler normal platin çıkması söz konusu değil
    platinin yamulması ve çıkması halinde sırtından belirgin bir meme yapar ve ağrıların kat kat artar bende böyle olmuştu şuanda platinlerin varken nasıl hissettğini anlıyorum
    o kütür kütür nebilim bazende sırtını geriye kasmaya çalışırsın ben öyle yapardım kendini yinede aşırı zorlamaaa... heee amaa eğer bir şüphen varsa ağrıların kat kat arttıysa bence bir hastaneye git rontgen cekin allah korusun platinlerin oynamış çıkmışsa daha kötü şeyler olabilir!!! süpheleniyosan hemen git kontrole bence ihmal etmee

skolyoz ameliyatından sonra ağrı çekmeyen yok gibi birşey ben biliyorum eğer sizde yoksa şanslısınız allah çektirmesin ağrı

Üye
    LAV!NYA Avatarı

Son Giriş
    06.03-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

büşra ve murat ikinizede tşk ederim

Üye
    murat30 Avatarı

Gerçek Adı
    murat
    Son Giriş
    16.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kırklareli
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

rica ederim sen içini ferah tut morelini bozma kötü birşey yoktur allahın izniyle

lavinya sen hangi hastanede oldun ameliyat? büşra sen hangi hastanede oldun acaba? ben vakıf gurebada oldum ben 23 yasımda oldugumda ozamanlar skolyoz ameliyatı pek fazla ilerlememişti şimdi çok daha iyi noktalara geldiğini duymuştum

Üye
    LAV!NYA Avatarı

Son Giriş
    06.03-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

inş öyledir. bu konuları kendim gibi insanlarla konuşunca daha rahat oluyorum.başkasıyla konuşamıyorum.bizi bizden başka daha iyi kim anlayabilirki.

ben 2008'de samatya'da dr.mustafa caniklioğlu'na oldum

Üye
    murat30 Avatarı

Gerçek Adı
    murat
    Son Giriş
    16.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kırklareli
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

yeni yapılan ameliyatlar daha başarılı sonuçlar vermekte sende yeni olmuş sayılırsın çok fazla stres yapma kontrolüne git doktorun teşhisi ne yöndeyse ona göre önlemini al ilk ameliyattaki çektiğin kadar acı çekmezsin eğer ikinci bir ameliyat gerektiren birşey oluysa..... ben 4 kez 5 kez ameliyat olan insanları bil,iyorum!!!

Üye
    LAV!NYA Avatarı

Son Giriş
    06.03-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Murat senin platinin nasıl takıldı.yani boyundan bele kadarmı kaç tane vida var.

Üye
    murat30 Avatarı

Gerçek Adı
    murat
    Son Giriş
    16.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kırklareli
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    evet boyumdan belime kadar sanırım 8,10 tane civata vardı ikinci ameliyatta yine ilk ameliyattaki dikişyerlerini açıp öyle çıkarttılar yani vücudunda dikiş izleriş hariç çok bir bozukluk olmuyoo

Sayfa 1 / 2 12 SonSon