Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 40 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    03:09
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Güncel deneyimlerinizi paylaştığınız için teşekkür ederiz. Sahiden çok önemli ve yol gösterici oluyor bu tür paylaşımlar...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    iremturan Avatarı

Gerçek Adı
    turan
    Son Giriş
    03.05-2013
    Saat
    12:06
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba, 3,5 yaşındaki kızımı Uladağ Üniversştesi Tıp Fakültesi hastanesinde bu ay içinde yeni filmleri ve tomografisi çekildi omurga eğrilik derecesi 55 derece olmuş ortepedi ve travmatoloji omurga bölümü hacası doç. doktorla görüştüm ve kızmın ameliyetolması gerektiğini söyledi ve ameliyatından sonra mukerrer ameliyatların devam edeceğinide; tek seferlik bir ameliyatla tedavisinin mümkün olup olmadığı hakkında ise başka bir yöntemden bahsetti fakat bu ameliyatın çok daha büyük ve riskle olabileceğini anlattı 3,5 yaşında ki bir çocuk için ağır bir ameliyat olacağını söyledi 2011 yılından bu yana kullanılan uzayabilen manyetik çubuk sisteminin hastanede uygulanıp uygulanmadığı sorduğumda ise bu yöntemi uygulamadıklarını söylediler bahsettikleri iki yöntem arasında karar verileceğini ve bizimle iletişime geçeceklerini söylediler bilgilerimizi kayıt ettirip hastaneden ayrıldık; sakolyoz tedavisinde ki yenilikleri uzun zamandır araştırıyorum ve uzayabilen manyetik çubuklar sayesinde skolyoz hastalarının tek seferlik bir ameliyatla tedavi olabildiklerini öğrendmiştim yani küçük yaşlarda skolyozu olan bir çocugun büyüme yaşına kadar sürekli ameliyatlar olması gerekiyordu buda 3 yaşında amelitay olmaya başlayan bir çocuk en az 10 veya 15 ameliyat geçirmesi anamına geliyordu tabi bu süreç her altı ayda bir ameliyat olması gerekebileceği düşünüldüğünde büyük sıkıntılı bir durumdu bende tek bir ameliyatla kızımı tedavi ettirebileceğim bu yöntemlerin uygulandığı hastane ve doktorları araştırdım Türkiye de bulunan en iyi omurga doktorlarına ve adreslerine ulaştım mailleştim ve bu doktorlardan bir de Dr.Kamil Çağrı KÖSE sağolsun her mailime açıklayıcı cevaplar yazdı Sakarya Eğitim ve araştırma hastanesinde görev yaptığını ve sadece devlet imkanlarıyla bu ameliyatları yaptığını bir çok yerden ve hastalarını paylaştığı yazılardan okudum zaten mailindede yazmış kendisi; ilk bu forumda Dr. Kamil KÖSE tarafından Sakarya eğitim ve araştırma hastanesinde uzayabilen çubuk yönteminin uygulanarak oğlunun emeliyat edildiğini Sayın Şaban Yıldırım paylaşılan yazıyı okumuştum ve kendisiylede iletişime geçtik sağolsun oda tedaylarıyla süreci yazısında anlatmış. Uludağ Üniversitesi tıp fakültesinde çekilen filmleri, tomografi sonuçlarını ve eğirilik derecesini Dr. Kamil Köse ye mail atarak kızımın durumunu yazdım oda uzayabilen çubuk sistemi dahil kızımın olabileceği pek çok çeşit ameliyatın olduğunu bir defada yapılıp bitirilebilecek emeliyatların olduğunu uzayabilen çubuk sisteminin bunlarıdan biri olduğunu yazmış cevaben ve hastaneye gelmemizi yazmış bunun üzerine bende hemen vakit bile kaybetmeden internetten bu ayın 19 perşembe gününe yani 19:07:2012 tarihine randevuyu daha sonrada biletleri aldım İnşallah Allah nasip ederse bu ayın ondokuzunda Sakarya ya gidiceğiz eğer tek seferlik emeliyatların uygulabilirliğine bir mani yoksa kızımı Dr. Kamil Köse ameliyat ettireceğim. buradan gelişmeleri paşlamaya devam edeceğim inşallah çünkü bu paylaşımlar çok faydalı oluyor bende çok faydalandım ve bilgi sahibi oldum paylaşımlarından dolayı herkese çok teşekkür ediyorum.Selamlar.

Üye
    syildirim1412 Avatarı

Son Giriş
    28.02-2017
    Saat
    13:57
    Yaşadığı Yer
    kütahya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

iremturan;
    öncelikle inananın çok sevindim. yazınızı okurkende bizimde sizin yaşadılarınıza benzer süreci yaşadığımızdan tekrar bir film şeridi gibi gözümün önünden geçti. İnşallah evladınızın tedavi ettirme konusunda en doğru şeçimi yaptınız. Tabiki önce rabbim sonra doktor. ama rabbim sizlere en doğru aracıyı nasip etmiş inşallah. kızınızın ne tür bir ameliyat olacağını size söyleyeceklerdir. Söylemezlerse siz sorun mutlaka açıklayıcı bir cevap verilecekertir. ameliyat gününe yakın kızınızın soğuk algınlığı, gırip gibi hastalılar geçirmemesine dikat edin. şayet geçermişse bunu doktora mutlaka söyleyin. orada hastane personelide çok iyi. Ameliyat sonrasında biraz sıkıntılı ama tatlı sıkıntı bunlar. seve seve katlanıyorsun bu sıkıntılara. sizin çocugunuz biraz daha küçük olduğundan biraz daha dikkat edin lütfen. biz sadece 2 gün sııntı yaşadık ama çokda fazla değil. sizinde çocuğunuz inşallah sağlığına kavuşacaktır. Bol dua edin ve yakınlarınızdan sevenlerinizden dua isteyin lütfen. kimin duası kabul olunacağı belli olmaz.

Üye
    skolyo Avatarı

Son Giriş
    04.09-2012
    Saat
    01:13
    Yaşadığı Yer
    erzincan
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

MrbCok gecmis olsun bende 9 ay once skolyoz ameliyati oldum egriligim 43 dereceydi ameliyatim 6 saat surdu 1 gecede yogun bakimda kaldim cok zor gunler gecirdim 5 gun hastanede yattim 4.gun yurumeye basladim ama uzun mesafe yuruyemiyodum hala agrilarim devam ediyo ama calistigim icin sadece 2 ay dinlenebildim bu yuzden agrilarim devam ediyo eskiye gore daha iyim ama gercekten zor bi durum eger skolyoz hastasiysaniz mutlaka ameliyat gerektiriyorsa olun ameliyat olduktan sonra kesinlikle dinlenin ve dikkat edin yoksa agrilardan kurtulmak zamanolabilir bende cok merak ediyorum agrilarimdan ne zamman kurtulcam ve ne zaman normalae doncem

Üye
    iremturan Avatarı

Gerçek Adı
    turan
    Son Giriş
    03.05-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Çok teşekkür ederim, daha önce yazdığım gibi Sakarya eğitim ve araştırma hastanesine gittik ilk gidişimizde doktor bey yokmuş raporlu olduğunu söylediler bundan dolayı görüşemedik daha sonra tekrar gittik ve Dr. Kamil Çağrı KÖSE le görüştük kızımı muayene etti ve yeni filmler istedi filmleri çektirip tekrar doktor beyin yanına gittik ve gösterdik ve bizi çağırıp kızımın durumunu bir güzel anlattı kızımın tam gelişmeyen fazladan omurga diskleri olduğunu ve bunların eğriliğe neden olduğunu söyledi kızımın omurgasının iki ayrı yerinde gelişmeyen omurunun olduğunu anlattı bu fazla omurların alınıp mümkün olduğunca platinlerin kısa tutarak diğer sağlam omurlarının gelişimini etkilemeden sabitleneceğini çok güzel anlaşılır bir şekilde izah etti( not: kızımın omurgasının iki ayrı yerinde bu problemin olduğunu ilk Kamil bey söyledi bunu bilmiyorduk.) kızımın iki ayrı yerinde gelişmeyen omurunun olması nedeni ile bu işlemin tek bir ameliyatla yapılabileceği gibi iki ameliyatında gerekebileceğini söyledi bunun kararını ameliyat esnasında karar verilebileceğini söyledi ameliyat sırasında işler yolunda gidip gitmeyeceğine bağlı dedi ameliyat sonrası üç ay bir alçı dönemi olacağını da söyledi biz ameliyatın ne zaman yapılabileceğini sorduk doktor bey de bize altı ay içinde ameliyatın yapılabileceğini söyledi ve kararımızı verdik ameliyat için ajandasına bilgilerimizi aldı birde ameliyat sürecini sorduk kendisine, ameliyat için bilgilerinizi bırakıyorsunuz biz ameliyat sırasına ve yoğunluğuna göre sizi arayıp çağırıyoruz yatış işlemini yaptırıyorsunuz ve evinize dönüyorsunuz bizde bu esnada ameliyat için gereken malzemeleri sipariş veriyoruz yaklaşık on gün de böyle geçiyor sizi tekrar arayıp ameliyat için tekrar çağırıyoruz ve ameliyatı gerçekleştiriyoruz dedi şimdi biz ameliyat sıramızın gelmesini ve gelecek haberi bekliyoruz inşallah tahminen kış aylarında kızım ameliyatı olacak.

Üye
    skolyo Avatarı

Son Giriş
    04.09-2012
    Saat
    01:13
    Yaşadığı Yer
    erzincan
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Cok gecmis olsun kisin ameliyat olmasi daha iyi daha tez toparlanir insallah ameliyati iyi gecer emin olun ameliyat olmasi daha iyi. Ameliyat sonrari cok daha iyi olucktir.

Üye
    iremturan Avatarı

Gerçek Adı
    turan
    Son Giriş
    03.05-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sakarya eğitim ve araştırma hastanesinde yeni yapılan bir yöntemle hastaların sağlıklarına kavuştuklarını haber yapan bir gazetenin makalesinin linkini veiryorum buradan kızımın ameliyatını yapacak doktor Dr. Kamil Çağrı KÖSE nin başarısını yazıyor kızımın ameliyatı için haber bekliyoruz bizde inş bu kış aylarında olması muhtemel.
    haberin linki: Omurilik ameliyatında çığır açtı

Üye
    fuatin Avatarı

Gerçek Adı
    fuat
    Son Giriş
    28.02-2015
    Saat
    00:36
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

oncelikle gecmiş olsun mınık kardeşimize skolyoz ameliyatından korkmanıza hiç gerek yok cunku dalında çok iyi doktorlar var sizede 2doktor onerebilirim dalında cok ıyı HALUKBERK VE CAN KOŞAY BUNLAR İZMİR 9EYLÜL UNUVERSTESİ ORTOPEDİ VE TRAVMOTOLİJİ BOLUMUNDE GOREV YAPIYORLAR 2SİDE HOCA ben 2sinede 6kez amelıyat oldum ama ben SUERMAN KİFOZU HASTASIYIM VE DERECEM 65 ACİL ŞİFALAR

Üye
    metehandro Avatarı

Gerçek Adı
    Mete Han
    Son Giriş
    17.11-2017
    Saat
    00:06
    Yaşadığı Yer
    4.Levent ISTANBUL
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    15

Allah yardımcınız olsun..yegenlerime şifa dilerim...inşallah her yolunda gider...

Üye
    gokhan_sozumcetin Avatarı

Gerçek Adı
    Gökhan
    Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    23:34
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

İrem hanım ,
    öncelikle çok geçmiş olsun , Bursa da yaşayan 28 yaşında bir gencim.. bende de kifoskolyoz var ve Sayın Kamil Çağrı Köse hocamıza muayene oldum... 04 Ekim 2012 de..
    Beni de kısmetse 4-6 ay içerisinde ameliyat edeceğini söyledi.. bugün 21 şubat ve 4 ay 15 gün falan oluyor neredeyse.. Hergün heyecanla uyanıyorum ne zaman arayacak diye çok merak içindeyiz ailecek.. Size haber geldi mi ?

Üye
    hasanyangel Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan Yangel
    Son Giriş
    24.05-2014
    Saat
    17:45
    Yaşadığı Yer
    Balıkesir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

gokhan_sozumcetin;

Gökhan korkmuyor musun? Hiç üzülmüyor musun ben çok korkuyorum ve üzülüyorum. % skolyozum var bence kifozumda var ikisi beraber korkuyorum napcam bilemiyorum günlerdir ağlıyorum lütfen yardımcı olun akıl verin bana.

Üye

Gerçek Adı
    Gökhan
    Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

hasanyangel;

Öncelikle çok gecmiş olsun sevgili arkadasım. Korkmasına korkuyorum üstelik benim 4.ameliyatı olacağım. hep şunu düşünüyorum ; daha iyi olacak şu anki durumumdan daha iyi olacak...Bunu düşündükçe cesaret geliyor... sen de öyle düşün olur mu arkadasım

Üye
    hasanyangel Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan Yangel
    Son Giriş
    24.05-2014
    Saat
    17:45
    Yaşadığı Yer
    Balıkesir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

gokhan_sozumcetin;

kardeşim ben erkek hemşireyim 18 yaşındayım 1.60 boyum var 47 kiloyum. Üzülüyorum ya inşALLAH iyi olacağız bütün hastalara bütün herkese dua ediyorum sürekli. inşALLAH daha iyi olacağız ..

Üye

Gerçek Adı
    Gökhan
    Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

İmşallah âmin kardeş

Üye
    <<ömür>> Avatarı

Gerçek Adı
    Ömür
    Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    13:50
    Yaşadığı Yer
    Kahramanmaraş
    Alınan Beğeniler
    62
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Herkese çok geçmiş olsun... Şubat ayı içerisinde kamil çağrı beye muayene oldum. Ağustos Eylül gibi ameliyat için arayacağını söylediler ve sabırsızlıkla bekliyorum...

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon

LinkBacks (?)

1. 15.04-2013, 18:43