Sayfa 2 / 5 İlkİlk 12345 SonSon
Toplam 61 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    simsim Avatarı

Son Giriş
    19.01-2009
    Saat
    02:31
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    ya bak bunu son kez sıf sana iyilik olsun diye yazıyorum sonra yaşı geçmişşş falan diyolar kompleks yapıyorum ama ben 28 yaşındayım ve 6 ay önce ameliyat oldum.yani 25 geçse ben bayaaa baya geç ameliyat olmuşum.hem bende eğrilik 80di.sende 30 saaa düşün artık)
    bu arada 25 nisanda 29 olucam yaşlı muamelesi görüyorum bu sitede ben yaaa(
    gülcan cım ben biraz daha iyiyim bu arada moral olarak ama ağrılarım arttı iyice.sanırım dondurucudan çıkmış et gibi 6. ayda iyice çözüldü vücut hissetmeye başladım.ama haftaya arıycam seni konuşuruz biraz daha iyi moralim.merak etme beni.
    ya bende 24 vida var sende nasıl 4 tane anlamadım ben röntgende 24 tane gözüküyo ben mi yanlış anlıyorum vida başka bişeye mi diyosunuz siz

Üye
    Gülcan83 Avatarı

Son Giriş
    17.09-2017
    Saat
    22:51
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

canım simsim doğru biliyorsun sende 24 tür ama bende vidaları yerleştirecek kemik bulamadıkları için 4tane var hani sana hep bahsediyordumya benim kemiklerim zayif riskim var diye işte o yüzden 4 vidayı korka korka kemiğe yerleştirmişler ve o yüzdende beni 1.5 ay hiç ayağa kaldırmadılar en ufak bişeyde kemiklerden çıkarsa 1 ameliyat daha yapılıp vidaları yerleştirecek yer bulamıyacaklardı ama çok şükür olmadı öyle bişey ve olmayacak.

Canım iyi olmana çok sevindim.Bende arıyamadım canım ama hep aklımdasın ara sıra msne bakıyorum görsem yazışırız diyorum ama denk gelemedik.En kısa zamanda görüşelim canım.Hep iyi ol çok iyi ol lütfen çünkü sen kötü oldukça ben hep düşünüyorum hatta annem bile bugün arkadaşın nasıl oldu konuştunmu diye soruyordu ben siteye yazdıklarından bahsettikçe o da seni merak eder oldu iyi olki merak etmeyelim

muhammer;
    %30 eğriliği olanı (az derece eğrilik) ameliyat ederlermi bilmem ama yaşınla ilgili bir sorun olmaz, bende 24yaşımdayım 2 ay önce ameliyat oldum amaç düzeltme olmasada yarı yarıya düzelme oldu.

Üye
    defne Avatarı

Gerçek Adı
    Defne
    Son Giriş
    02.06-2014
    Saat
    20:01
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar platin kırılması öyle kolaylıkla olmaz bi tanıdıgımın platinide kırıldı ama o çok yaramaz oldugu için yüksek biyerden atladıgı için olduben geçen ay martta ameliyat oldum kemiklerim aşırı setleşdigi için vida bile takamamış doktorum felç fiski gelişince ve beyin omirilik sıvım 2 kez boşalınca ameliyatı sonlandırmak zorunda kalmışlar 45 tane dikişle bi haftada hastaneden çıkdım ve 1.5 ay sonrada işime döndüm atlayıp zıpladım sanırım ben acıya daha dayanıklı oldum ve bazı şeyleri umursamıyorum aklınızı başka şeylere verin biraz hep sırtınızı düşünmeyin az rahat olun skolyozda biçok ve çok agır şeyler yaşadım buna ragmende çok pozitifimdir yada acı olgunnlaştırıyo olabilir çok düşük dereceli skolyozlarda panik olan ve forumlara yazan arkadaşlara kızıyorum bazen ama bu hastalıgı bilmeyen ve başına gelenlerin şokuyla böyle yapdıklarınıda anlayarak onlara hak veriyorum

Üye
    aylin2481 Avatarı

Son Giriş
    27.10-2013
    Saat
    23:25
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar öncelikle özür diliyorum hepinizden özellikle korkuttuğum kişilerden ben yürüyemiyorum bu nedenle hareketli değilim ben 1997 de taktırdığım platinlerden 2 ay sonra tekrar kırıldı kırılan platin için tekrar sırtımdan boydan boya amelyat oldum hiç rahat değildi ağrılarım vardı 2005 de tekrar kırıldılar ben 2006 yılına kadar idare ettim fakat ağrılar artınca 2006 da çıkarttılar şuan platinim yok fakat sırtımda ağrılar var doktora gittiğimde kemiklerimin kaynamadığını bu yüzden amelyat olmam gerektiğini söyledi benim hikayem böyle ama skolyoz amelyatı olupta rahat edenlerde var

Üye
    simsim Avatarı

Son Giriş
    19.01-2009
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende özür dilerim bilemedim kızdım azıcık bende)ama bende yeni ameliyat oldum ve ameliyattan sonra psikolojim bozuldu.her an bişey olacak diye korkuyorum.çok acı şeyler yaşadık hepimiz sende biliyosundur eminim.
    sana çok çok geçmiş olsun.ben artık sırtımı düşünmemeye çalışıyorum.ağrılar feci ama olsun hayat güzel napalım.bizimde çekeceğimiz varmış diyelim mutlu olmaya çalışalım belki öteki tarafta mükafatlandırılırız.
    çok çok geçmiş olsun.

Üye
    yelizcevik89 Avatarı

Son Giriş
    12.09-2009
    Saat
    15:23
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ya arkadaşlar ben ameliyat olalı 5ene oldu ama çok tedrginim aldrsammı die?kırılır falan die korkuorm.yukseklik korkum bile çıktı başıma...korkudan yürüyemicem bizaman sonra,düşerm falan die...18i doldurdm doktorum sınır 18 dedi zate ama ine emn olamıorum.yardm edn beraber düşünelim :roll:

Üye
    Gülcan83 Avatarı

Son Giriş
    17.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar korkuyla yaşam olurmu ya yapmayın lütfen.
    Siz korktuğunuz şeyi heran aklınızdan geçiriyorsunuz.
    Eğer böyle kaparsanız korktuğunuz başınıza gelir.
    Biraz olumlu düşünün dikkat edin tabiki ama kötüyü düşünmeyin lütfen.
    Ben iyiyim,ben eskisi gibi herşeyi yapabilirim diyin bakın kendinize ve titanyumunuza nasıl güven geliyor :wink:

Şaka biryana ciddiyim korkunuzun üstüne gidinki yenebilesiniz yoksa işiniz çok zor olur ve artık titanyumunuzuda sırtınızıda unutun hayatın keyfini çıkarın sağlıklı bir şekilde.

Benim henüz 4 ayım bile dolmadı ama ben çok iyiyim diyorum ve hayatımı devam ettirebilmek için elimden gelen herşeyi yapıyorum.
    Sizde deneyin olurmu?

Sağlıcakla kalın

Üye
    aylin20 Avatarı

Son Giriş
    29.09-2010
    Saat
    12:26
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaslar bende 10yıldır platınle yasıorum bır sorun yok kırılma gıbı bıseyde olmaz ya bukadar korkmayın suana kadar ara ara cok yoruldugum zamanlar agrı cektım dıger turlu hayatımı hıc etkılemıo hatta aldırmayı bıle düşünmüorum.

Üye
    simsim Avatarı

Son Giriş
    19.01-2009
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende yeni yeni ağrılar azalmaya herşey normale dönmeye başlamıştı ama bugün düşücek gibi oldum ama son anda dengemi sağlayıp düşmedim.bütün gün ayakta kalınca da çok yoruldum ve şimdi canım çok yanıyo.normal mi bu yani bazen ciddi ciddi ağrıların olması.ben ameliyat olalı 7 ay oldu ve son bir aydır iyiye gitmeye hissetmemeye başlamıştım.
    bazen ameliyatlı olduğumu unutuyorum bile ama yorulunca ağrılarım ciddi dayanılmaz oluyo hemen yatıyorum.birkaç gün evden çıkmıyorum.
    sende 10 yıl önce ameliyat olmuş biri olarak ağrılar bazen oluyo diyorsan eğer biraz olsun rahatlıycam demek ki normal benimki de diycem.bir de sormam gerek regl dönemlerinde mi özellikle ağrılar şiddetleniyo skolyozda

Üye
    GAMZE LEE Avatarı

Son Giriş
    31.03-2009
    Saat
    23:08
    Yaşadığı Yer
    KOCAELİ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben çok yürüyünce sol omzumda ağrı oluyor.ve bazen hiç adım atamicak halde oluyorumdoktor b vitamini wermişti onu kullandığımda iyi geliyor.birde ağrı kesici alıyorum(yan etkisi olmayan)geçiyor.aslında yürüyüş iyi oluyor ama ayakta fazla durunca ağrılarım oluyor.eylül 29 da tam 4 sene olucak ameliyat olalı.bakalım kendime dikkat etmeye çabalıyorum.düşmemeye, ağır kaldırmamaya,dengeli yük taşıma dikkat ediyorum.benim gibi ağrıları olan8arada omza wurması gibi)var mı?? :roll:

Üye
    aylin20 Avatarı

Son Giriş
    29.09-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

evet sımsım agrın olması normal daha yenı cunku amelıyatın.ben 6ayda kendımı zor toplamıstım ve allaha sukur hersey yolunda suan.emınım sende öle olacaksın.ilk baslar yürürken bıle sankı ınce bır ıgne saplanıodu derdım noluo acaba dıye ve her sey zamanla oturuo.gerıye baktıgımda sankı o amelıyatı ben olmamısm dıorum hıssetmıorum bıle platınlı oldugumu

Üye
    Gülcan83 Avatarı

Son Giriş
    17.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

aylin o iğne batması bende de oluyor.Oturduğum yerde birden ayyyy diye bağırıyorum sanki birisi iğneyi batırıp çıkarıyor hatta bu his bazen uykudan bile uyandırıyor.
    Bunun nedenini kontrolümde sormayı düşünüyorum.

Üye
    aylin20 Avatarı

Son Giriş
    29.09-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

evet gulcan yururken bıle benım bısey sankı ıgne gıbı batmıs hıssederdım doktor kontrollerımde gayet ıyı oldugunu sorunun olmadıgını söledıler.gercektende zamanla o ıgne batması olmuo merak etme canım gecer zamanla

Üye
    simsim Avatarı

Son Giriş
    19.01-2009
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende bu yüzden korkuyorum ya zaten.eğer bütün skolyozlarda varsa normal deyip buna da katlanırım ama benim korkum bir sorun çıktığı ve aynı acıları yine çekmek zorunda kalmak.yorulduğumda sırtımda öyle bir iğne batması oluyokiii bazen çığlık atasım geliyo ama annem ve ablamlar benden daha çok kortuğu için artık belli etmemeye çalışıyorum ağrılarımı.bazende bazıları aman iyi naz yapıyo diyor deli oluyorum.ben ağrı kesici bile kullanmıyorum arkadaşlar acıya dayanıklıyımdır ama psikolojim bozuldu.neyse kontrolüme az kaldı iyi olursa herşey belki psikolojim de düzelir.
    sorun yoksa bende normal hayatıma dönerim.ağrılar çok şiddetli olsa da dayanmaya alıştık ama sanırım bir ameliyat daha olmaktan korkmak normal değil mi.herşey berbattı.
    bu ameliyatı olmayan ne demek istediğimizi asla anlayamaz.sitede bazı arkadaşların yazdıklarını okuyorum da şaşırıyorum diş çektirmek sananlar var yaa..allah tüm skolyozlara sağlık versin.
    benim için dua edin de kontrolde herşey iyi çıksın arkadaşlar.herkese selamlar

Üye
    uçan süpürge Avatarı

Son Giriş
    06.02-2012
    Saat
    00:47
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    merhaba simsimcim bütün arkadaşlara ve sana geçmiş olsun diyorum allah bir daha yaşatmasın inşallah. ben skolyoz amelliyatımı 90 yılında oldum hepinizin anlattığı iğne batması, ağrı ve sırtını ellediğinde sanki tahtaya dokunuyormuş gibi hissetmek birçok amelliyatlının ortak hisleri. bunlar kişiye göre zamanla geçiyor ama bu zaman içerisinde en çok senin psikolojin önemli inan bana senin pozatif düşünmen bile yaşadığın ağrıları hafifletiyor. 18 yıl önce bana bunu azeri bir doktor söylemişti herşey elbette geçecek ama bağzı şeylerde senin elinde diye çok doğruymuş. sağlık konusunda çok terslikler yaşadım ama o doktora çok şey borçluyum gerçektende dediklerini dinledikten sonra daha kolay oldu. sende kontrolünden sonra herşey yolunda ise pozatif olmaya çalış ve büyük bir hastalıktan kurtulduğunu düşünerek biraz rahatla. amelliat gerçekten diş çektirmek gibi kolay değil ama platinlerle yaşamaya alışmaya ve herşeyi geride bırakıp zafer kazandığımızı düşünerek rahat davranmaya ihtiyacımız var. bunun içinde kontrolleri elden bırakmadan biraz küçümse inan bana herşey daha kolay yoluna giriyor hatta ağrıların bile. sanırım senin ablan yaşındayım bunları bir abla önerisi olarak dene istersen. tekrar görüşmek üzere hoşçakal canım

Sayfa 2 / 5 İlkİlk 12345 SonSon