Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon
Toplam 46 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    AYŞE İSENLİK Avatarı

Son Giriş
    08.10-2010
    Saat
    19:42
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    slm benm annem de skolyoz hastası onunda ameliyat olması lazım ünsal bey ne kadar para istiyor azmi hoca 65 milyara ameliyat olur dedi

Üye
    mrs2che Avatarı

Gerçek Adı
    tugce
    Son Giriş
    07.01-2011
    Saat
    14:47
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Prof. Dr. Ünsal Domaniç'e 2006 yılının temmuz ayında ameliyat oldum. Omuriliğimdeki eğrilme oranı yüzde 40 oranındaydı ve platin takıldı. Ameliyat 5 bucuk saat surdu ve 1 gun yoğun bakım ünitesinde kalıyorsunuz. Ertesi gün odaya çıkarıldıgınızda ise doktor yardımıyla ayağa kaldırılıp yürütülüosunuz. Ameliyattan gayet memnunum. Aradan 4 yıl geçti ve bir problemde olmadı. Yalnız basit bir ameliyat gibi görmemekte fayda vardır ki başlarda çok ağrınız oluyor. Bilinçli olmakta fayda vardır.

Üye
    berinay Avatarı

Son Giriş
    28.03-2012
    Saat
    22:10
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

mrb arkadaşlar ben siteye yeni üye oldum..ben 95 yılında geçirdiğim bir trafik kazası sonucu omurgamda kırık oluştu ameliyatım çok iyi geçmediği için kifoz oluştu,ünsal hocaya gittim 90 derece olduğunu söyledi şubat ortası ameliyat için gün aldım doğan hastanesinde olucam inşaallah...Ben ameliyat sonrası ağrı çok oluyormu ve ne kadar sürede geçiyor bunu merak ediyorum ameliyat olan arkadaşlar cevaplarsa sevinirim,normal yaşantıya ne kadar süre sonra başlanıyor hareketlerde bi kısıtlama oluyormu cevaplarsanız çok memnun olurum..

Üye
    ayşe edis Avatarı

Son Giriş
    16.10-2011
    Saat
    14:28
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bn vu yl ünsal domaniçe muayeneye gittim 100 derece skolyozn vr dedi ama banakalrsa amaliyt olma dedi iyi olamama rskin vr çk tehlikeli dedi amaliyt eetsemde tam bi düzlme olmaz ama 20 bin liranı alırım dedi...çk güzl herşeyi anlttı ama malesf bnm ki çok riskli oyzden göze alamadı oypmadysa kmse ypmazbnm bütün umutlarm biti

Üye
    berinay Avatarı

Son Giriş
    28.03-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ayşe edis;

çok geçmiş olsun ne gibi bir risk varmış,banada %70 düzelir herhangi bir risk yok dedi %100 düzeltmede yaparız ama o riskli olabilir dedi..Daha önce gittiğim doktorlar beni çok korkutmuştu ama Ünsal hoca baya bi rahatlatıcı konuştu onun için ona güvenip ameliyat olma kararı verdim inşaallah başarılı geçer..

Üye
    areska Avatarı

Gerçek Adı
    kadir
    Son Giriş
    02.01-2012
    Saat
    17:30
    Yaşadığı Yer
    ankara/yenimahalle
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar eşim ameliyat oldu 2 sene önce hacettepede prof ahmet alanay amelıyat ettı 1 gun sonra amelıyattan ayaga kalktı 5 guhn sonrada taburcu ettıler sımdı çok ıyı sukur fakat daha oncesınde turkıyede gıtmedıgım doktor kalmadı bunların ıcınd e unsal domanıcte var unsal bey aynen soyle demıstı:masada kalır falc kalır v.s gıbı can sıkıcı laflar allah razı olsun ahmet beyden çok ıyı bı adam ınsan olarakta su an florance nıghtın gale hastanesınde görev yapıoyor bı onunlada ırtıbata gecmenızı tavsıye eder allahtan acıl sıfalar dılerm

Üye
    queennight Avatarı

Gerçek Adı
    deniz
    Son Giriş
    22.07-2013
    Saat
    22:17
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba Berinay, ben de skolyoz ameliyatı olanlardan biriyim. 47 derece ile oldum, açıkcası ilk bir hafta ağrılarım oldukça fazlaydı ama sık sık ağrı kesicilerle dindirilmeye çalışılmıştı. Ayrıca ameliyattan yaklaşık 3 gün sonra yürünebiliyor (tabi ki birilerinin yardımı ile), en az bir ay kadar da çok dikkatli olmak gerekiyor çarpma , darbe ve düşme gibi hususlarda. Normal yaşantıya geri dönek en fazla 2-3 aydır(tabi bu kişiye, bünyesine göre değişebilir). Hareketlerde kısıtlamaya gelirsek de; ameliyat sonrası eğilmek uzunca bir süre yasak (süresini net hatırlamıyorum) ama onun dısındaki aktiviteleri dikkatli ve yavaş yaptığın sürece ekstra bir kısıtlama yok diyebilirim. Umarım çok başarılı bir ameliyat geçirirsin şubatta, ayrıntılı soruların olursa da , yanıtlayabilirim daha.

Üye
    y.ikiz Avatarı

Gerçek Adı
    y.ikiz
    Son Giriş
    21.11-2017
    Saat
    17:33
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar çapa da prof ufuk talu var skolyoz ameliyatlarında çok iyi ve harika bir insan ben geçen yıl ameliyat oldum platin taktı bana çok çok iyiyim şükür ilgilenenlere tavsiye ederim

Üye
    berinay Avatarı

Son Giriş
    28.03-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

queennight;

Çok teşekkür ederim verdiğin bilgiler için,Ünsal hocamı yaptı ameliyatı ve ameliyat kaç saat sürdü..Temennilerin içinde teşekkürler

Üye
    queennight Avatarı

Gerçek Adı
    deniz
    Son Giriş
    22.07-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Rica ederim ne demek, hayır Ünsal Hoca'ya değil, Azmi Hamzaoğlu'na oldum ameliyatı ve 9 saat sürdü. Ama korkulacak birşey değil saatlerin uzun olması; ameliyat esnasında bilinç kapalı olduğu için, asıl önemlisi ameliyat sonrası oluyor

Ha bu arada "hiç risk yok" demiş doktor ama skolyoz ameliyatlarında , diğer birçok ameliyatlarda olduğu gibi yaklaşık %2 risk vardır; doktorum ameliyattan önce bunu söylemişti (bu risk kişinin durumuna göre ve derecesine göre elbette değişebilir), hiçbir ameliyat %100 garantili değildir onu o yüzden belirtmek istedim.

Üye
    cnslbaha Avatarı

Gerçek Adı
    bahadır
    Son Giriş
    22.01-2011
    Saat
    16:14
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

meraba arkadaslar ben 11 sene once çapada amelıyat oldum cok sukur suan hıcbır problemım yok ben skolyozda prof olmus azmi hamzaogluna amelyat oldum...turkıyede ılk bu ısı yapanlardan bırıdır kendısı hepınıze cok gecmıs olsun....

Yasaklı Üye
    zehirliyaprak Avatarı

Gerçek Adı
    yaprak
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar; ameliyat olan arkadaşlar detaylı yazarsa daha açıklayıcı olur. Ayrıca başkalarını tavsiyelerine bakmayın çünkü herkesin skolyozu farklı ve derecelerde farklı bu nedenle kendiniz mukayese yapın... Ameliyat olan arkadaşlar da bence yönlendirme yapmasın. Çünkü sebeb olmak çok kötü bir durum. Dr önermek iyi ama çok iyi demek yanlış. Çünkü 60 derece ile ameliyat olan bi hasta iyileşir, ona o dr. iyidir. Ama 120 derece ile ameliyat olacak hasta belki felçli kalacak. Bu şekilde değerlendirin...

Herkese çok geçmiş olsun... Dilerim tüm skolyoz arkadaşlar ameliyatla iyileşir. Ben de dahil...

Üye
    berinay Avatarı

Son Giriş
    28.03-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

queennight;

Ben kifoz ameliyatı olucam inşaallah,hiç risk yok derken bazı skolyoz hastalarının felç olma gibi risklerine binaen dedim yoksa her ameliyatın belli ölçüde risklerinin olduğunu söyledi ünsal hoca,birde benim daha önce gittiğim doktorlar gözümü öyle korkuttularki ben böyle ağrılarla yaşamaya razıyım dedim artık..Ama sağolsun Ünsal hoca beni baya rahatlattı onun muayenesi ve ameliyat olmanda bir sakınca,bir risk yok demesi neticesinde ameliyat olmaya karar verdim.birde siz hastanede kaç gün yattınız herkesin kalma süresi aynımı..

Yasaklı Üye
    zehirliyaprak Avatarı

Gerçek Adı
    yaprak
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bence değil

Üye
    queennight Avatarı

Gerçek Adı
    deniz
    Son Giriş
    22.07-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Herkesin kalma süresi aynı değil, ben 1 ay kaldım ama çok daha kısa süre kalıp çıkanlar da biliyorum..

Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon