Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 28 mesajın 16-28 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    zekirdekçi Avatarı

Son Giriş
    06.07-2008
    Saat
    19:54
    Yaşadığı Yer
    öğrenci
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    mrb arkadaşlar bn 18 yaşındaym ve 12 yaşımdan beri skolyoz rahatsızlığım var bnmde ilk başlangıc olduğu için egzersiz ve yüzmemı tavsiye ettiler ilk zamnlar egzersizi yapıordum düzlmeler oldu sonra sıkıldım ve bıraktım 3 yıldır yapmıorum su anda hiç bir ilerleme yok ve 3 yıldır muayeneyede gtmıorm baya bı ıhmal ettım internette bu hastalık hakında araştırma yaprken spinecoru gordum onun hakkında fazla bılgım yok yaşacısından bıraz geç olabılır mı yardımcı olabılırsenz sevınırım şimdiden teşekkürler

Üye
    fzt yasemin Avatarı

Gerçek Adı
    Yasemin
    Son Giriş
    22.03-2010
    Saat
    15:06
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yüzme faydalıdır çünkü sırt kaslarınız ve omuz kuşağı kaslarınızın hepsi çalışır.fakat 3 boyutlu skolyoz tedavisi var.bu tedavideki egzersizleri fizyoterapistinizin önerdiği şekilde ve düzenli yaparsanız çok daha fazla fayda görürsünüz..

Üye
    aliergin02 Avatarı

Son Giriş
    27.09-2012
    Saat
    01:12
    Yaşadığı Yer
    adıyaman
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

bende polıo sekeli var ama röntgenlerde çıkan sonuçlar 20 derece skolyoz var ama puan alamyorum nasıl olyo bana polıo sekeliden kaynaklanyo deyip puan vermyolar bilgileriniz varsa paylaşalım çünkü 5 puanla emekliliği kaçrdım da

Üye
    wonderelida Avatarı

Gerçek Adı
    aslı bulut
    Son Giriş
    02.10-2014
    Saat
    12:40
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar öncelikle benim adım aslı 17 yaşındayım

bundan yaklaşık 3 sene önce eğildiğimde sırtımdaki şişliği farkeden babam doktora götürdü skolyoz teşisi koydular sonra ölçümlerim falan yapıldı 42 derece skolyoz tespit edildi o kadar moralim bozuldu ki bi hafta falan evden çıkmadan ağladım sonra kendi kendime sinirlendim bu hastalıkla uğraşan bu kadar insan varken niye ben böyle güçsüzlük gösteriyorum diye ertesi gün yüzmeye yazıldım aynı zamanda fitness a da gittim doktor her sene kontrole gelmemi söylemişti ertesi seni ölçüm yapıldığında 35 derece ye düş tüğünü öğrendik.tabi ben bu gazla dururmuyum
    antremanları arttırdım zaten boyum da 175 antremanla kas yapınca hem çok güzel bi fiziğim oldu hem de skolyozum düzelmeye başlamıştı
    sonraki sene yine gittiğimde doktor şaşırdı 17 dereceye düştüğünü söyledi şu sıralar yine kontrole gidicem ama artık eğildiğimde sırtımda hiç şişlik yok yani diyeceğim o kinee kesinlikle moralinizi bozmayın yüzme ve spor çok önemli disiplinli bi şekilde yaparsanız gerçekten düzelir

ben yaşamış biri olarak size yazıyorum internette araştırdığımda çoğu kişi düzleme sadece durdurabilirsiniz vik vik bıdı bıdı yazmış..
    hatta şu an isim vermek istemiyorum ama çok ünlü bir skolyoz doktoruna gittik ilk öğrendiğimizde adam yüzeme baktı 42 derece çok yüksek zaten düzelme ihtimali yok anca ameliyat olman lazım eğer iyi bi yerde yaptırmak istersen 80000 ila 150000 arasında değişiyo dedi . düzeldikten sonra filimlerimi gidip masasına atmak istedim al doktor olmuşun ama adam olamamışın diye ama tuttum kendimi .

boşuna moralinizi bozmayın sakın önemli olan inanç eğer inanıyosanız başarmamanız için sebep yok.

Üye
    iizmarit Avatarı

Gerçek Adı
    zeynep nur Aydos
    Son Giriş
    12.06-2015
    Saat
    07:43
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhabalar bende de skolyoz baslangici var henuz 16-17 yasimdayim hani egzersizler verdi bana da klasik genel olarak herkese verilen egzersizler ayriyetten plates topuyla da mekik tarzi cekebilirsiniz veya kendiniizi belinizi gerdirebilirsiniz cok sukur fizigimde bozulma yok bazen aynaya tum.gun baktigim icin psikolojik olarak bisiler varmis gibi gormeye basliyorum hani insan cidden bu gozle bakmayinca bisi yok olarak goruyor zaten gercekten bisi olsa bu hastalik teshis konmadan farkedilirdi insan psikolojiside cidden cok onemli sanirim en kucuk hasta ben burdayim skolyoz konusunda cidden cok arastirma yapiyorum herkese yardm etmek ve yarsim almak istiyorum cidden ihmal edilecek bi hastalik degil hafife alinmamali doktorum gerilemez ama ilerlemesi egzersizle onlenir dedi arkadasimiz biraz gerilemis demis doktoru cok sansli yasi geregide ergenligi tamamladigi icin ben de ergrnligi tamamlamis yzereyim blyum zaten 1.70 yeterince uzun ve uzamaz diye dusunuyorum inşallah cok fazla ilerleme olmaz fitness baslamayi dusunuyorum agirlik elbette kaldirmicam sadece sirtlarim dha hizli guclenir dusunuyorum.siz ne diyorsunuz arkadaslad?

Üye
    mltsh Avatarı

Son Giriş
    27.01-2015
    Saat
    20:46
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Gencler merhaba, benim 15 yasinda oğlumda 20 derece skolyoz var, arastirmalarimda her yerde bu durum düzelmez ama ileri gitmesi yüzme ya da egzersizlerle engellenebilir deniyor. Ama ben duzelebilecegine inanmak istiyorum. Bu sebeple bu siteden bilgi edinmek istedim. Sanirim bazilarinda düzeltmeler olmuş. Bunu görünce mutlu oldum, çünkü butun doktorlar geri gitmez diyorlardi. Bana da cevap yazarsaniz mutlu olurum.

Üye
    mltsh Avatarı

Son Giriş
    27.01-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Aslicim merhaba.
    Ben oglum icin arastirma yaparken bu siteye girdim ve senin mesajini okuyunca çok sevindim. çünkü herkes ilerlemesini onlersiniz ama geriletemezsiniz diyorlar hala. Bir ay önce eğriliği görünce sok oldum ve nasil da fark edemedim ben diye çok üzüldüm. Çünkü sirtinda sağ ve sol kaburgalar arasinda çok bariz bir fark var. Sağ taraf resmen 5 cm gibi kabarik duruyor ve boyu 2 ay evvel 1.80'ken uç hafta önce 1.78 e inmiş. İki haftadir biraz yüzüyor ama düzenli gitmiyor, egzersizleri de yaptigini söylüyor ama nasil bilmiyorum çünkü bize göstermeden odasinda iki dakikada yapip cikiyor. Ancak dun boyunu tekrar olctüm yine iki cm artmis. Bu artiş spordan midir bilemiyorum ama iki haftada uç beş yüzmeyle hemen duzelecegine inanamadim, çünkü oglumun normal boyu uzama zamanki oldugundandir diye dusundum. Gecen gün siteye yazdim ama hala cevap gelmeyince, seninle iletişim kurmak istedim. Lütfen Aslicim gelişmelerinden bana da bilgi verirsen çok memnun olurum. Umarim mesajimi gorur ve bana donersin :-)

Üye
    ibrahimsami Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    13:56
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm arkadaşım bene skolyoz hastasıyım 2012 de rapor almaya gittiğim doktorum eğer zamanında yapmış olduğun egzersizler olmasaydı şimdi daha kötü durumda olurdun dedi. gerçekten faydası var. sizinki başlangıç olduğu için egzersizlerinizi düzenli yapın aksatmayın. Geçmiş olsun.

Üye
    mltsh Avatarı

Son Giriş
    27.01-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Tesekkur ederim, size de geçmiş olsun

Üye
    birtan Avatarı

Son Giriş
    04.04-2017
    Saat
    18:13
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

wonderelida;

Lütfen doktor ismini yazarmısın, bende doktor araştırıyorum en azından kime gitmeyeceğimizi biliriz..

Üye
    Suret Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    02:34
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    76
    Verilen Beğeniler
    251

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Skolyoz pek geçmez ama egzersizle durdurulabilir, hangi egzersiz olduğu önemli değil, düzenli olması önemli olandır. Onbeş gün önce fizik doktoruna muayene oldum, bende de skolyoz çıktı rontgende. Ama egzersiz yaptığın için başlangıç seviyesinde dedi, düzenli olarak yoga yaptigimi söyledim, devam ettiğin sürece ilerlemek, geçmez ama ilerleme de yapmaz egzersizlerini aksatmazsan dedi. Burda şahsi görüşleri değil doğru bilgileri paylasalim her zaman...

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12