Sayfa 1 / 6 12345 ... SonSon
Toplam 84 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    SimaL
    Misafir Üye
    SimaL Avatarı

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Ben de ameliyat olmak için yine girişimlerde bulundum ama .. bir türlü kısmet olmadı yine.. sultans ile çok konuştum beni daha bi tetikledi.. Azmi Hamzaogluna gittim.. benden mr , tomografi ve bi çok film istedi.. 1 ay git gel yaptık nerdeyse ve sonunda bana şimdi olmamam gerektiğini , çok riskli olabileceğini ve bu riske girmemem gerektiğini söyledi.. ben 23 yaşındayım ve derecem 80 üzeri..hiç ameliyatta olmadım.. Ama sanki azmi bey beni başından savar gibiydi yada bana öle geldi çünkü istediği film ,mr ve tomoıgrafileri ben onun istediği yerde değilde ssk ile anlaşmalı bi yerde çekildim.. bunu görünce öyle mi söyledi acaba diyorum.. Sadece şimdilk olma derecesini ölçelim seneye bu zamanda yine gel ilerleme oluyoırsa seni ameliyata alırız dedi..
    Ama başka bir doktora gittiğimde ise bana Azmi hamzaoğluna gitmemem gerektiğini.. onun daha çok para canlısı olduğunu ve acımasız olduğunu söyledi.. ameliyat olmalısın ilerde sorunlar olur dedi .. Azmi bey ise 1 sene daha bekle dedi bilemiyorum çok çaresizim.. riskler çok büyük..gerçi şuan bi ağrım sızım da yok ama ileriyi düşündükçe.. offff Allahım yardım et..

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:44
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.230

Azmi bey kuşkusuz en iyi doktordandır, belki de en iyisi; aksini kimse söyleyemez heralde. Mükemmel bir cerrahtır. Ama aşırı yoğun olduğu için hasta-doktor ilişkisinin çok kısıtlı olduğunu -çok kişiden- duydum. Çoğu zaman sadece birkaç dakika ayırabiliyor bir hastaya.

Üye
    sevilla Avatarı

Son Giriş
    23.03-2010
    Saat
    14:57
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

anzel sana tavsiyem sakın cüneyt şarada gitme.. o da aynısını yapacak emin ol! beni cüneyt şar çapada ameliyat yapmıyorum sadece orada öğretim görevlisiyim diye başından sepetledi, sorularımı da dinlemedi ve bu kanser gibi bir hastalık değil dedi ölmezsin falan, bununla yaşayabilirsin demişti..
    kısacası o da para canlısı yada ben ters bi zamanında gittim
    sana daha babacan daha anlayışlı ve daha güvenilir bir doktor adı vereyim istersen: prof. Ünsal Domaniç ..

geçmiş olsun!iyi sonuçlar alman dileğiyle
    bu arada cüneyt beye 180 ytl verdim, bana bakmadı bile, 10 dk dinleyip muayne dahi etmedi

Üye
    akasya Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    3

Ben de Çapa'da kendi doktoruma gitmiştim.O beni başka bir doktora yönlendirmişti. O doktor Ameliyat yapamayacaklarını riskli olduğunu söylemişti.Ama ağrılarım çok arttı. Bir de Azmi Hamzaoğlu'na gitmeyi düşünüyordum. :roll: Çapa'da tedavi olduğum için az da olsa tanıyorum. İnternette yaptığım araştırmalarda da kendisi hakkında çok olumlu şeyler okudum.

Şimdi tereddüte düştüm. Kime gitsem bilmiyorum. :cry: Ünsal Domoniç'i duydum. Ama tanımıyorum. [

Üye
    sevilla Avatarı

Son Giriş
    23.03-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bunlar ünsal beyin hastalarından birer örnekk sitelerden alıntıı..

ve bende sağlığımı ona borçluyum allah başımızdan eksik etmesin Akasya doktor adı vermek doğru değil ama ben ona çok güveniyorum internetten araştır istersen geçmiş olsun!!!!!!!!
    • selincan kalaycıoğlu
      2007-12-12 19:04:10

ben selincan ünsal domaniçin hastasıyım amekiat olmadan önce 50dereceydi ben korse kullandım ve bu hastalığımı neden yakalandığımı bilmiorum ben 12yaşındayım doktorum o kadar temiz kalpli kii beni bu hastalıktan kurtardı 6 saat ameliatta kaldım 1 saat yoğum bakımda doğan hastanesinde oldum heryiri çok güzeldi ünsal domaniç 1 numara doktorumu çok seviyorum ve ona nasıl teşekkür edeceğimi bilemiyorum şu anda çok iyiyim ameliat olmayanlar LÜTFEN OLUN BU HASTALIK ZORR BÜYÜK NEDENLERE YOL AÇABİLİR DOKTORUMU TAVSİYE EDERİM..

Üye
    akasya Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    3

Verdiğin bilgiler çok teşekkürler sevilla. Sağlık çok önemli bir konu. Özellikle de riskli bir ameliyat sözkonusu ise insan kara kara düşünüyor. Maalesef insanları sonuna kadar sömürmeye çalışan , adeta hipokrat yeminini hiçe sayan doktorlar!!! o kadar çok ki. O nedenle iyi araştırmak lazım. Ben bir de Ünsal Hocaya bakayım. Özel muayanesi var mı ?? Biliyor musun ??

Üye
    sevilla Avatarı

Son Giriş
    23.03-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

prof.dr.Ünsal Domaniç adres:İncirli cad. Akıncılar sok. No:2 Toprak Apt. daire :7

Tel212) 660 44 44 özel muaynesinden sana çapa yada özel hastane seçenekleri sunuyor..ben özel hastanede olmadım çapada oldum ameliyatımı..çok bekledim ama deydi doğrusu Ünsal beyin hastaları çok olduğundan yoğun çapada sadece haftada bir kere salı günleri ameliyat ediyor ama sonuçları mükemmel!..bence sende çapada ol daha iyi asistanlar vede hemşireler! geçmiş olsun akasyaaa

Üye
    akasya Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    3

Çapa'da üç defa ameliyat oldum. Skolyoz değil de ayağıma platin takılmıştı. Evet Çapa bu konuda fena değil. Yalnız benim ameliyat olduğum dönem olan 1993'te hemşireler çok iyi değildi :lol: Hemşirelerle ilgili iyi anılarım yok. Ve hastane de fazla temiz değildi. Şu an nasıldır bilmiyorum. Tekrar teşekkür ederim Sevilla. Gelişmeleri yazarım yine. Tüm arkadaşlara da geçmiş olsun.

Üye
    Ergin Avatarı

Gerçek Adı
    Ergin
    Son Giriş
    27.07-2017
    Saat
    00:29
    Yaşadığı Yer
    Uzak Diyarlar..
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

Çapa Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji bölümü kasım ayından beri tadilatta. Servisler çalışmıyor. Sadece acil hastalar ameliyat ediliyor. Poliklinikler ise geçici olarak aynı bölümün başka bir yerine taşındı. Sanırım poliklinikler de tadilat görecek.

Tadilat bittiğinde (ocak sonu gibi bir söylenti var) umarım daha temiz olacak.

Hemşireler konusunda ise hepsine olmasada bazılarına kefilim.

Üye
    thoracic Avatarı

Son Giriş
    16.01-2008
    Saat
    14:45
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 1 Zaten Değerlendirdiniz!
    Azmi Hamzaoglu cok degerli bir cerrah. Uluslarasi konumu var. Onun hakkinda "paraci" gibi yakistirmaliri zaman zaman duyuyorum. Ne yazik ki bu Turkiye'nin gercegi; basarili olan insanlarimizi kiskanmak ve karalamak. Gurur duyacagimiza, karaliyoruz. Gercekten yazik...Onun seviyesindeki bir cerrah dunyanin baska yerinde ne kadar para kazanir kimsenin umrunda degil. Azmi Bey kendi seviyesindeki meslektaslarinin yarisi kadar para kazansa, bizimkilerin gozunde yine haram. Neden kazanmasin? Ama devletin basindakiler trilyonlari hortumluyor, kimsenin giki cikmiyor. Vali cikip kimse devlete hesap soramaz diyor. Millet yine susuyor. Hasa!

Herneyse, Azmi Bey beni Mayis ayinda ameliyat etti. Sirt fitigi bel ve boyun fitigina gore cok daha zor bir ameliyat ve oldukca riskli. Zaten kendisi de ameliyat oncesi riskli oldugunu soyledi, ama ameliyati tavsiye etti cunku buyuk ihtimalle felce dogru gidiyordu. Dunyada bu ameliyati komplikasyonsuz bir sekilde haftada bir iki kere yapan baska cok fazla sayida cerrah oldugunu sanmiyorum. Ben Amerika'da ogretim uyesiyim ve Azmi Bey'e guvendigim icin Amerika'da olmayip Istanbul'a geldim. O karari vermeden once de konuyu oldukca arastirdim. Demek istedigim Azmi Bey size bu riski simdi almayin dediyse bunun iyi, yani tibbi, bir sebebi vardir. Kendi hastesinde MR cektirmediniz diye size ameliyat yapilmaz demez.

Ayrica kendi hastanesinde MR cektirmenizi istemesinden daha dogal bir sey olamaz bence. Ben ameliyat olmadan once bir suru rontgen, MR ve tomografi cekildi kendi ekibi tarafindan. Neden? Cunku kendi ekibi. Gozumun onunde bir cok kere telefonla ya da sahsen radyologlara sorular sordu, fimler hakkinda detayli bilgi aldi. Hem kendi ekibine guvenmesi dogal, hem de ekibiyle istedigi zaman istedigi diyalogu kurabilmesi onemli. Evet, ozel hastane fiyatlari SSK'dan pahali. Ama bu Azmi Bey'in sucu mu?

Ben zengin degilim ve maddi imkanlarimi zorladim. Azmi Bey'le de ameliyat oncesi tanisikligim filan yoktu. Araya sokacak tanidigim da yoktu. Ama benimle yogun calisma temposu dahilinde beklemedigim kadar cok ilgilendi. Anladigim kadariyla maddi sikintiniz oldugunu hissederse zaten kendiliginden yardimci oluyormus. Ama bazilarinin yaptigi gibi parayi daha en basindan ortaya koymamak lazim pazardan mal aliyormus gibi. Guvenebilmek lazim sizin icin en dogrusunu yapacagina. Eger guvenemiyorsaniz, o zaman belki de sizin icin dogru secim degil. Ben en basindan beri kendisine kayitsiz guvendim, ve benim icin en dogrusunu yaptigina inaniyorum. Bir cerrahtan daha ne beklenir bilemem.

Tamam, calisma ortami cok yogun ve gorusmelerde diyalog bolunebiliyor. Ama ben Amerika'da da seckin doktorlara gittigimde farkli degildi. Doktor gormek icin 2-3 saat bekledigim cok oldu. Yani arz talep dengeleri bozulunca isler boyle oluyor. Turkiye'de keske 100 tane daha Azmi Bey olsa. Ayrica bir de cerrahin esas isi ameliyathanede, muayene odasinda degil. Yani onlarin odaklandigi sey ameliyatin basarili ve komplikasyon olmadan gecmesi. Oncelik orada. Evet guzel olurdu Azmi Bey gibi bir cerrahla insanin 20-30 dakika konusabilmesi, ama disarida sizin benim gibi 100 hasta daha var yardima ihtiyaci olan.

Sonuc olarak, size tavsiyem Azmi Bey'in fikrine guvenmeniz. Baska cerrahlardan fikir almak tabiki yararli olur, ama Azmi Bey size riskin su an alinmayacak kadar yuksek oldugunu soylemesi bence tibbi bir nedene dayaniyordur. Ne yazikki ameliyat cogu zaman sorunu kokunden cozmuyor. Daha cok durumun ilerlemesini daha tehlikeli hale gelmesini onluyor. Ama biz hastalar olarak ameliyat oncesi ameliyatin sorunu cozecegine inaniyor bir an once ameliyat olmak istiyoruz. Tabi sizin saglik sorununuz benimkinden farkli, onun icin sizi cok anliyormus gibi konusmak da istemiyorum. Umarim zamanla, ameliyatsiz ya da ameliyatla, sagliginiza kavusursunuz...

Özgür.

Üye
    sevilla Avatarı

Son Giriş
    23.03-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

anzel mesajını yeni okudum evet bende ameliyat oldum geçen sene ünsal domaniçe ameliyat oldum..23yaşındaydım...derecemde 45 ti şuan daha iyiyim ve her geçen gün sanki ameliyat olmamış gibi iyi hissediyorum kendimi çok yorulmadığım sürece herşeyi yapabiliyorum geçmiş olsun tekrar anzel!..

Üye
    thoracic Avatarı

Son Giriş
    16.01-2008
    Saat
    14:45
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Anzel, Azmi Bey'e neden sana beklemeni tavsiye ettigini sordun mu? Anladim riskten bahsetmis, ama biraz daha detayli bir aciklama isteyebilirsin. Sorarsan cevaplar. Sormazsan detayli konusmaz. Cerrahlarla olan diyaloglar genelde boyle cesitle nedenlerden dolayi. Riskin turu nedir tam olarak? Felc'ten (norolojik komplikasyonlardan) mi yoksa baska bir riskten mi bahsediyor? Omurganin hangi bolumu etkilenmis durumdu skolyozdan? Eger sirtindan ameliyat olman gerekiyorsa, oldukca zor bir mudahale; ciger sondurup, gogus bosluguna girmeleri gerekiyor. Benim kaburgami da kirmak zorunda kaldilar. Oldukca agir ve acili bir ameliyat--acik kalp ameliyatindan beter. Ve Azmi Bey bu kadar zorlu ameliyatlari anladigim kadariyla sifir hatayla yapiyor. Bel bolgesine mudahale etmek daha kolay. Ama sirtindan ameliyat olman gerekiyorsa, cerrahi cok dikkatli sec.

Üye
    defne Avatarı

Gerçek Adı
    Defne
    Son Giriş
    02.06-2014
    Saat
    20:01
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

skolyozda ssk da bikaç ameliyattan sonra haccettepede emre acarogluyla tanışdım uzmanlıgından profluguna kadar tanır bilirim alçak gönüllü hastalarına birer robot gibi davranmayıp öyle görmemesi beni dinlemesi elini alnıma koyupda ailemden biriymiş gibi şevkat göstermesini hiç unutamam çok agır oldugum zamanlarda odama yogun bakım ünitesini kurabilmek için zorluklar yaşamasını sabahlamasını unutmam düşün aklına geleni sor hiç bi tereddüt yaşama derdi hep yaşadıgım bi çok şanssızlıga ramen doktorumu seviyorum emre bey skolyozdada çok iyidir tavsiye ederim

Üye
    deniztrendy Avatarı

Gerçek Adı
    R.M.T
    Son Giriş
    17.10-2011
    Saat
    10:50
    Yaşadığı Yer
    muğla
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben bir kaç ay önce ünsal domaniç'e gittim. Adını çok duymuştum. Ben derecemi 80 olarak biliyordum ama 105 olarak tespit etti. 27 yaşındayım. Buna rağmen beni ameliyat edebileceğini söylediyse de ben cesaret edemiyorum. Sadece niyetim ilerde sağlık problemlerim olacaksa, ameliyatı düşünüyordum. Bana göre şimdilik gerek yok allaha çok şükür...
    Ben ünsal beyi tavsiye ederim..

Üye
    nagihan_ozaydin Avatarı

Son Giriş
    14.01-2008
    Saat
    15:47
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    selam bende bir skolyoz hastasıyım derecem yasıma göre cok yüksekti ama allaha sukur çok gec olmadan farkettik ve prof:azmi hamzaoğlu na gittim arkadaşlar 60 derece olan skolyozumu 0 a indirdi ve yaşım 11 benim ameiyatım 8 saat sürdü diyebilirimki adam mucize yarattı hic olmamıs gibiyim beni hayata döndürdü bence onun hakkını yemeyin adam şaheser yaratıyor ve bunun karşılığıda fazla olması gerek zaten bu doktorun adını googleye yazın ve hayatını okuyun dünyada 5 taneden biri arkadaşlar hepinize tavsiye ederim mütiş ötesi bir doktor sırtımda neredeyse iz bile kalmadı diyebilirim bu doktor bu ameliyatı ayda 140 kere yapıyor diye okudum kısacası(MÜTİŞŞŞ) ALLAH HEPİNİZİN YARDIMCISI OLSUN

Sayfa 1 / 6 12345 ... SonSon