Toplam 2 mesajın 1-2 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Skolyotik Avatarı

Son Giriş
    20.04-2008
    Saat
    20:05
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar ben HÜTF'de ekimde ameliyat oldum, başarılı geçti ameliyatım fakat boynumdaki (en üstteki) platin (ya da vida) omurgayı tutmamış yani kaymş durumda. Bu yüzden boynumu dik yapamıyordum ilk zamanlar, A.Alanay Hoca tekrar ameliyat gerekir dedi yatış yapacağım gün beni A grubundan D grubuna sevk ettiler ve ameliyatı ocağa ertelediler. Şu an boyunluk kullanıyorum boynum eskisi gibi değil dik yapabiliyorum. Neyse platinlerinde kayma olan oldu mu hiç? Ensede odluğu için korkuyorum ameliyat olmaktan çünkü ilk ameliyatta Posterior Enstrumantasyon+Füzyon olmak üzere 2 ameliyat geçirdim ve ilk ay hiç uyumadım. yani çektim de çektim ameliyat olduğum için de çok pişman kaldım o günlerde..
    Neyse tekrar asıl soruya dönelim platini kayan var mı?

Üye
    Hasanben Avatarı

Son Giriş
    02.10-2013
    Saat
    13:09
    Yaşadığı Yer
    Egenin İncisi
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    benim kayma olmamaıştı kırılmıştı 5 kez ameliyat geçirdim hatta füzyon yapıldı omurga daki kemikler donduruldu neyse ama hastahanede yatarken bir kız ın 18 yaşlarında ameliyattan 6 ay sonra platinleri kaymıştı tekrar ameliyat oldu çünki kayan platin sabitlenmez ise omurga tedavi olamaz ağrılar ve duruş bozuklukları olur