Sayfa 6 / 6 İlkİlk ... 23456
Toplam 84 mesajın 76-84 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ındependent Avatarı

Gerçek Adı
    kurtuluş
    Son Giriş
    30.06-2017
    Saat
    11:03
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    10
    Verilen Beğeniler
    6

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    @ben-ozlem çok geçmiş olsun,gözünüz aydın.

Üye
    ElifD Avatarı

Gerçek Adı
    ElifD
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Adrianople
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    7

@ben-ozlem

boy uzaması ne kadar oldu ?

Üye
    ben-ozlem Avatarı

Son Giriş
    28.06-2017
    Saat
    22:12
    Yaşadığı Yer
    ....
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

On cm oldu

Yaşım 24 maslak acıbadem de hocam

Üye
    Cenkil Avatarı

Son Giriş
    09.05-2017
    Saat
    20:56
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 1 Zaten Değerlendirdiniz!
    Kızım Zeynep'e 65 derecelik skolyoz teşhisi konulduktan sonraki ailecek yaşadığımız süreci, dilim döndüğünce ayrıntılı bir şekilde kişisel blogumda yazmaya başladım. Aynı süreci yaşayanlara veya yaşayacaklara umarım bir nebze olsun faydam olur.

SKOLYOZ GEZİSİ 2016 BÖLÜM I ~ Dışa vurum & Yaratım süreci

Nacizane tavsiyem moralinizi yüksek tutun, moral çok ama çok önemli, tedavisi olmayan bir hastalık değil. Skolyoz hakkında bilgilenip , donanım kazanın . Bilgi güçtür. Doktor la görüşmeye gitmeden önce sorularınızı yazın. dersinize iyi çalışın. Hiç utanmayın, her şeyi ama her şeyi araştırın. Yoğun bakımda bir hastaya kaç hemşire düşüyor, normal yatışta bir hastaya kaç hemşire düşüyor. Hangi malzemeleri kullanıyorlar. Herhangibir aksi durumda kan nereden nasıl temin ediliyor. Bir sürü değişken var. Ben hastanelerin kullandıkları temizlik malzemelerine, çektirdiğimiz filmlerde ne kadar radyasyon alınıyora kadar araştırmıştım.

Ümitsizliğe kapılmayın, devlet hastanelerinden özel hastanelere kadar geniş yelpazede çok başarılı hocalarımız var. Allaha Şükür tedavisi olan bir dert. Ne kadar zorlu olsada başaracaksınız. Endişe etmek en kötüsü, enerjinizi tüketir. Enerjinizi soruna çözüm bulmaya harcayın.

Empati kurun. Hocalar cidden çok yoğun, 10 saatlik bir ameliyattan çıkıyorsunuz, sonra yeniden başka bir ameliyat. Arada kongreler, seminerler, toplantılar. Ameliyat yaptığın hastaların kontrolleri. Sonra muayeneye gelen hastaların sorularına defalarca aynı cevapları vermek. Konsantreni kaybetmemen lazım, ameliyattaki en küçük bir hatada , hastanın durumunun riske girmesi. Sonuçta insan hayatı . Bu tempoya her babayiğit dayanamaz.
    Ondan yok muayenede şöyle davrandı, diye kafaya takmayın. Dediğim gibi empati kurun kendinizi doktorun yerine koyun. Adamlar yinede oldukça sabırlılar.

Herkese acil şifalar dileğimle.

Üye
    mirsim Avatarı

Son Giriş
    15.04-2017
    Saat
    23:33
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

13 şubat 2017 de kızımın bant gerdirme sistemi ile ameliyatını yapan Ahmet Alanay ve ekibine sonsuz teşekkürler...Kızım 13 yaşında 7 yıldır bir kulüpte lisanslı yüzücü...Türkiye 2.likleri olan bir sırt yüzücüsü...Skolyozu var dediğimiz herkes ve bulunduğumuz ildeki doktorlar yüzücek dediler 7 yıldır yüzdüğünü söylediğimiz herkes şaşkındı...Çünkü skolyoza yüzme özellikle sırt yüzme öneriliyordu...Neyse bu bizim başımıza geldi neden oldu sebep nedir sorgulamadık...Ameliyat seviyesinde ama 6 ay korse kullanalım dediler ilimizdeki doktorlar.Araştırdık Acıbadem Maslak hastanesinde Prof.Dr. Ahmet Alanay'a ulaştık.Gülen yüzü ilgisi bizi pozitif enerjisi ile rahatlattı.Bant gerdirme sistemi için kızım sınırı çok az geçmişti Ahmet bey Amerika'daki meslektaşları ile görüşeceğini ve ortak bi kararla bu sistemi yapıp yapamayacaklarını bize bildireceğini söyledi.Ve o dönemde Amerika'ya gittiğinde görüştüğü meslektaşları ile ortak kararları uygun olduğu yöndeydi.Ve ameliyat olduk.Çok daha çabuk iyileşme süreci olan bir sistem.Ağrılarımız tabi ki oldu ilk 3 hafta zordu.Ama 2.gün kızım yürüdü...3.hafta okula başladı...Zor bir süreç ameliyat öncesi ve sonrası.Şimdi kızım yavaş yavaş yüzme hayatına geri dönüyor.Prof.Dr. Ahmet Alanay ve ekibine sonsuz teşekkürler...Ameliyat öncesi ve sonrası ilgileri gülen yüzleri ve emekleri için...İyi ki varsınız...

Üye
    isakaynak Avatarı

Gerçek Adı
    ceylin
    Son Giriş
    10.05-2017
    Saat
    17:44
    Yaşadığı Yer
    muğla
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

slm arkadaşlar kızım 8 yaşında daha önce omurilik siniri içinden t7-t11 seviyesinden kitle amaliyatı olduk.belden aşağısı felçli kaldı bu 3 yaşında oldu tabiki.oturma ve kalçadan sürünüyorduda.bukadar sıkıntının içinde birde skolyozumuz ilerledi 60 derece oldu.Ahmet alanay hocamıza karar vermemizin sebebi ise zaten felçli olan kızımın en iyi ellerde bunu olmasıydı.3 martta sgk anlaşmalı acıbademde ahmet hacamız yapabileceğini söyledi ve olduk.kendisi maslakta ve çok yüksek bi maliyeti olacağını söyledi ondan sgklı olan yerde olur dedi 40bin tl tuttu.ben askari ücretle çalışıyorum tabiki böyle bi masrafı kendimiz karşılayamayacaktık.büyüklerimiz saolsunlar.60 derece nerdeyse düzelmiş ve 2 tane manyetik çubuk kondu en alta ve en üste 3er tane vidayla sabitlendi.bu çubuklar 3 ayda bi sonra 5.6 ayda birkaç saniyelik işlemle dışardan uzatılıyor nisan sonunda uzatmaya gidecez...şimdilik bukadar allah kızımın sağlığını korusun ve diğer herkezede allah sağlık şifa sabır ve mutluluk versin.

Üye
    merve.nur Avatarı

Son Giriş
    08.07-2017
    Saat
    19:59
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

özlem hanim öncelikle geçmiş olsun. bende Ahmet Alanaya muayene olmak istiyordum ama daha önce malesef başka bir doktor da başarısız bir skolyoz ameliyatı geçirdiğim için tekrar aynı şeyleri yaşama korkusu yüzünden cesaret edemiyorum.Siz tamamen düzelebildinizmi?

Üye
    bbuket Avatarı

Gerçek Adı
    demek altınok
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    2

@merve.nur

Ameliyatınızı kime olmuştunuz?

Üye
    merve.nur Avatarı

Son Giriş
    08.07-2017
    Saat
    19:59
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @bbuket şevki erdeme ameliyat olmuştum

Sayfa 6 / 6 İlkİlk ... 23456