Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 27 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    sevilla Avatarı

Son Giriş
    23.03-2010
    Saat
    14:57
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    arkadaşlar ameliyattan sonra vidanın çıkma olasılığı yada kırılma olasılığı var mı?
    bazen sırtımda hiç ameliyat olmamış gibi hissetmiyorum vidaları gevşeme yada çıkma belirtsi olabilir mi? ama ağrım yok.. ağrı olmadan böyle birşey gerçekleşir mi?
    cevaplarsanız sevinirim geçmiş olsun!..

Üye
    sultans Avatarı

Son Giriş
    04.10-2016
    Saat
    15:31
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bu tür olasılıklar var sevilla.ama böyle bişey olsa ağrı çekersin.bi röntgen çektirerek durumunu öğrenebilirsin.bende geçenlerde vida çıktı korkusuyla hastaneye gittim.röntgen çektiler muayene ettiler bi sorun çıkmadı.ama sen yinede doktora görün

Üye
    sevilla Avatarı

Son Giriş
    23.03-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sultans ben biraz pinpirikliyim galiba ...bende senin gibi vida çıktı sanarak doktora gittim kontrollerim ve röntgen sonuçlarım gayet iyi ama geçenlerde ters bir hareket yaptım ve bu yüzden endişeleniyorum..ailemde bişeyin yok olmamıştır bişey diye geçiştiriyo oyüzden bidaha doktora gidemiyorum aralıkta son kontolüm var umarım iyi çıkar..bide Sultans son bir soru daha ne zamana kadar bu endişelerimizden kurtulup normal yaşantımıza döneceğiz biliyormusun?ben doktorlara sorduğumda senin bişeyin yok istersen takla at diyebiliyorlar ama ben bidaha aynı şeyleri yaşarım endişesi duyduğumdan dikkatli davranıyorum sana bu konuda nelerden bahsettiler yazarsan sevinirim geçmiş olsun!..

Üye
    skolyozkız Avatarı

Son Giriş
    17.10-2008
    Saat
    18:22
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba sevilla, bende on ay önce ameliyat oldum geçtiğimiz günlerde kontrollerim vardı herşey çok güzel çıktı. doktorum artık herşeyi yapabileceğimi söyledi;ama ben takla atmak konusunda endişeliyim böyle bişeyi aklımdan bile geçiremiyorum sen yinede dikkatli olmayı ihmal etme biz böyleyiz.

Üye
    x_hasret Avatarı

Son Giriş
    21.03-2011
    Saat
    13:19
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba arkadaşlar. ben bu düşünceleri 17 senedir cekiyorum. daha 15 gün önce bir kontrole gittim. Allahtan hiç bir sorun çıkmadı. daha bundan 4-5 yıl önce takla atardım zıplardım koşardım normal bir insanın yaptığı herşeyi yapardım (şimdi büyüdüm artık :lol: ). hiç bir sorunum çıkmadı.yani hiç bir şey olmuyor merak etmeyin. siz normal bir insan gibi herşeyi yapabilirsiniz. :wink:

Üye
    sultans Avatarı

Son Giriş
    04.10-2016
    Saat
    15:31
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende senin gibi pinpirikliyim sevilla.bu olay kafamızda biter sanırım belli bir zamanı yoktur.hatta ben aklıma esince evdekileri ayaklandırıp gece yarısı doktora gidiyorum.bana bi tavsiyede bulunmadılar.sadece ters hareket etmememi söylediler.tabikide bişey söylemelerine gerek yok.ağır bi ameliyattan çıktık artık kendi doktorumuz kendimiz< olacağız.bende yüksekten atlamak ve paraşütle atlamak gibi tehlikeli sporlar yapmak istiyorum ama ameliyatımı riske atamam.o yüzden paniklemeden,kendimizi zorlamadan hayatımıza devam etmeye çalışacağız.

Üye
    Hasanben Avatarı

Son Giriş
    02.10-2013
    Saat
    13:09
    Yaşadığı Yer
    Egenin İncisi
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benim kırılmıştı ama allah şükür değişti rot lar ve iyiyim

gevşeme çıkma riski her zaman var

Üye
    İdyopatik Skolyoz Avatarı

Son Giriş
    08.08-2009
    Saat
    14:47
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaslar bu sayfayı es gecmısım gec kaldım pardon...

x_hasret sana bı se sormak ıstıyorum..heerseyı yapabılıomuyus?:s yanıı benım doktorum benım gözumu cok korkuttu da o yüsdeb soruorum.
    bana amelıyatından sora ölene kadar hayatının sonuna kadar arkana donemıyceksın belınden, boynunu cewıremıyceksın, donuk olucaksın her zaman ıcın hareketlerının cogu kısıtlanmıs olacak dedı..acaba doru mu yoksa senın dedıııın gıbı normal ınsanlar gıbı yasayabılırmıyız? :?

Üye
    defne Avatarı

Gerçek Adı
    Defne
    Son Giriş
    02.06-2014
    Saat
    20:01
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

skolyoz ameliyatı sonrası hastane enfeksiyonu kapdım ve çok zor günler geçirip atlatıp evime döndüm bi ay sonra sırtımda tekrar akıntı başladı ve vidalar dışarıdan görünür hale geldi hiç endişe etmedim her tür komplikasyon olabilir tedavisi mümkün dertlerle karşılaştırsın allah bizi sizler panik atak olmuşsunuz az rahat olun hayatı kendinize çekilmez hale getirmeyin skolyoz ve skolyoz tedavisinde yaşadıklarımı bi bilseniz yada sizler yaşamış olsanız şuan korkunuzdan hareket bile etmezsiniz ama ben gayet rahatım her hareketimide sırtım acıyla bana uyarı verene kadarda yaparım

Üye
    x_hasret Avatarı

Son Giriş
    21.03-2011
    Saat
    13:19
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba damla ikizi. sonuçta ben doktor deilim ama son kontrole gittiğimde bana doktor herşeyi yapabilirsin dedi. normalde yapıyorum zaten. mesala koşuyorum, eğilip doğruluyorum, hatta iyi bişey deil ama ağır bile kaldırabiliryorum, sağa sola zorlanmadan bakabilirm. ama tabiki benimde bazı ağrılarım oluyor. demekki bende bazen çok zorluyorumki iğne batar gibi bi acı oluyor. belim ağrıyor. ama yatınca dinlenince hemen geciyor. hatta ben 1-2 sene önce ayağım ağrıyor diye doktora gitmiştim. doktor bana biraz hareket etmemi yürüyüş yapmamı söledi. ama sen genede doktorun dediğini dinle.

Üye
    sevilla Avatarı

Son Giriş
    23.03-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hasanben senin rotlar sigaradan kırılmıştı yanlış hatırlamıyorsam...hala devam ediyormusun yoksa bırakabildinmi?birde bu kırılma yada çıkmada ameliyat olunduğunda yine çok uzun sürüyormu ameliyat ve iyileşme süreci yazarsan sevinirim sevgiler!..bu arada kırıldığını nasıl anladın kontrollerdemi yoksa kendini belli ediyormu geçmiş olsun...

Üye
    Hasanben Avatarı

Son Giriş
    02.10-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Egenin İncisi
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ne sigarası neden bahsediyorsunuz nalayamadım hehehe

Üye
    hersey_sensin Avatarı

Son Giriş
    15.05-2014
    Saat
    12:11
    Yaşadığı Yer
    türkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

öncelikle gecmıs olsun hepimize,bende skolyozdan amelıyat oldum ve ılk amelıyatımdan sonra vıdalarım kaydı,3 sene sonra platını aldırmak ıcın gıttıgımde ögrendım bunu yani hıc agrım olmamıstı,2. amelıyatıma kadar bende kendımı ıyı hıssettıgım ıcın ve hıc agrı cekmedıgım ıcın cok rahat davranıyordum sureklı agır seyler kaldırıodum hatta fızık tedavı amaclı ayagıma kılolar baglayarak belımı zorlayacak ters hareketler yapıodum,bunun sonucunda vıda kayması skolyoz ve kıfoz olustu,yani diyecegım şudur ki,kendınızı ıyı hıssedıorsunuz ve agrınız olmuyor dıye zor hareketlerden taklalardan falan kacının agrınızın olmaması herseyın normal oldugunu göstermıyor,eger bişeylerın ters gıttıgınden suphelenıyorsan mutlaka doktoruna bı görün böyle seyler ıhmale gelmez

Üye
    Hasanben Avatarı

Son Giriş
    02.10-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Egenin İncisi
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

dostum sen neler yapımışşşsın aman allah korusun sakın denemeyin ible beyler bayanlar

Üye
    sevilla Avatarı

Son Giriş
    23.03-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    hasanben senin rotlar neden kırılmıştı?onu merak ettim vede nasıl anladın muayne sonucumu yoksa ağrılarınmı oldu?Herşey_sensin ben öyle şeyler yapmadım çok şükür sen resmen kendine eziyet etmişsin anlamadığım şey vidaları almadan ameliyatmı yaptılar tekrarmı vida yerleştirdiler 2.ameliyatındada ??geçmiş olsun ..

Sayfa 1 / 2 12 SonSon