Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 29 mesajın 16-29 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Gülcan83 Avatarı

Son Giriş
    17.09-2017
    Saat
    22:51
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Canım benimmmmmmm
    Bende bu siteye ilk gendiğim günden beri kendimi çok şanslı hissediyorum ve burayı kendim gibi benimsiyorum hatta öyle bir hal aldıki ailem bile burdan birçok arkadaşımı tanıyor bu çok güzel bişey buraya sanal diyen halt yemiş
    Canım Semam iyki senide tanıdım hemde öyle bir zamanda tanıdımki gerçekten çok büyük destek ve örnek oldun yaşadıklarınla sağol canım.

Kutlama yapıcaz bir otobüs tutulup piknikle yapılacak ama benim kontrollerimin bitmesini bekliyoruz seninde aramızda olman beni çok sevindirir canım.

Sema bu arada pembe pijamaları hastaneye yatmadan önce ben dikmiştim yakıştığını duymak güzelmiş :lol:
    Zaten işsiz kalırsam terziliğe başlıycam :P

Ha bu arada sende savaşçısın ve birçoğumuz savaşçıyız SAĞLIK SAVAŞÇILARIYIZ

Üye
    simsim Avatarı

Son Giriş
    19.01-2009
    Saat
    02:31
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

gülcancım beni de bekleyin olmaz mı?bende geliyim pikniğe.özledim kalabalık piknikleri.
    yakışmış tabiki de pembe pijamalar daaa sen mi diktin yaa şaşırdım vallahi.çok güzeller helal olsun...
    bak bir ortak noktamız daha var gülcan beraber bir atölye falan mı açsak yaaaa....bi düşünelim biz bu konuyu ne dersin))
    bu siteyi kuranlarada binlerce teşekkür bizlerin tanışmasına vesile oldukları için.ben zor günlerimde burdan okuduklarımla rahatladım biraz olsun.inşallah güzel günlerimizide paylaşıcaz daha.çhele bir tamamen iyileşelim .
    herkese selamlar.tüm skolyozlar omuriliğinize iyi bakın))

Üye
    Darky Avatarı

Son Giriş
    23.06-2009
    Saat
    17:42
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bi şey sorucam si ameliyat oldukdan sonra dikiş izleri tamamiyle geçti mi bi de yüzebiliyomuydunuz ? izin veriliyo muydu ?

Üye
    simsim Avatarı

Son Giriş
    19.01-2009
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben ameliyat olalı 6 ay oldu dikiş izleri iyice azaldı ama işte bu da kişiden kişiye değişiyo.gülcan daha yeni ameliyat oldu.dikiş izleri de zamanla daha az belirgin hale gelir.benim çok az kaldı artık rahatsız etmiyo.doktorum izler normal ten rengine dönücek demişti .bende bunu bekliyorum zaten.ve yüzme konusuna gelince ben henüz yüzmeye başlamadım.havalar biraz daha ısınsın ve doktorumda onay verirse gidicem.altıncı aydayım biraz daha dikkat etmeliyim diye düşünüyorum.gülcan içinde henüz çok erken tabi)

Üye
    CANSUKAYA Avatarı

Son Giriş
    27.05-2008
    Saat
    18:24
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

fotoğraf nasıl konuluyo bende koymak istiyorum ama koyamadım yardımcı olursanız ameliyat olacaklara göstermek istiyorum :wink:

Üye
    Gülcan83 Avatarı

Son Giriş
    17.09-2017
    Saat
    22:51
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

SEmacım ben Osman Bey'e sordum 5. ayda yüzebilirsin dedi Tabiki dikkatli olmamız gerekicektir ama yasak değil.

Üye
    simsim Avatarı

Son Giriş
    19.01-2009
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

osman bey bana da yüzebilirsin demişti.ben başlamadım çünkü burdaki kapalı havuz biraz ters bir yerde ve ben ordan çıkıp eve gelene kadar üşütürüm diye korktum,burda havalar nedense ısınmadı hala kış gibi...
    hele bir tamamen iyileşelim de yüzecek bol bol vaktimiz olur nasılsa .
    ben yüzme konusunu darky için yazmıştım canım.o futbolcu ve sanırım skolyoz ameliyatından sonra neleri yapıp neleri yapamayacağını merak ediyo.

Üye
    PINAR Avatarı

Son Giriş
    14.10-2017
    Saat
    17:54
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

resimlere baktım hastahane günlerimi hatırladım ölü gibi yattım 3 gün kalkamadım ama düzeldim doktoruma cok sey borcluyum

Üye
    doqucan Avatarı

Son Giriş
    10.09-2009
    Saat
    00:46
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba arkadaşlar ben doqucan 16 yaşındayım 4-5 yıldır hatrı sayılır aqrılar çekiyordum . ama annemler souktandır sırtın tutulmuştur deip önemsemiyolardı aslında suç onlarda da deqil önceki senelerde qittiqim doktorlarım hepsi kas tutulması falan deqip kremler veriolardı.
    bu sene bi qittiqim doktor ise skolyoz tehşisi koydu ( en azından bi tehşis konuldu sonunda) ama sporla falan üstesinden qelirsin dedi. biz bunun üzerine ankarada da doktora qötürdük ameliyat olmam qerektiqini söylediler. en son tavsiye üzerine 2-3 hafta önce qittiqim doktor olan emre acaroqlu da ameliyat olamam qerektiqini söyledi ben ameliyatın malum risklerinden dolayı çekiiniyordum ama bu doktor biraz olsun içimi rahatlattı .
    bende internette araştırırken bu siteyi buldum ve karşılıklı konusmalarınız çok hoşuma qitti hatta rahatladım da denilebilir. benim istediqim yaşadıklarınızı tecrübelerinizi korkularınızı ameliyat olmadan önce hissettiklerinizi ve olduktan sonraki his ve durumlarınızı benle paylaşmanız.

emre acaroqlu hakkında bilqileri olan varsa paylaşırsa sevinirim. 45-50 derece kadar bi eqrilme olduqu söyleniyor. ve büyük ihtimalle mayıs sonunda ameliyat olucam.

şimdiden çok teşekkür ediyorum..

Üye
    Charchiko Avatarı

Gerçek Adı
    ...............
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    N/A
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

geçmiş olsun ameliyat günlerim aklıma geldi

Üye
    nurr 84 Avatarı

Son Giriş
    05.02-2011
    Saat
    14:59
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba benım yegenım 12 yasında sma tıp2 hastası ve skolyozu var salı gunu amelıyat olucak rısk oranının cok yuksek oldunu soyluyo drlar bu konudabı bılgınız varmı yani sma hastası olup skolyoz amelıyatı olanlar varmı cok merak edıyorum amelıyat gunune kadar benı bılgılendırırsenız cok cok cok mutlu olurum dua edın bızım ıcın nolurr (

Üye
    Duslerinprensi Avatarı

Gerçek Adı
    Cem Çetin GÜNAÇAR
    Son Giriş
    20.12-2016
    Saat
    03:33
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    7

1987 yılında 9 saatlik bir skolyoz ameliyatı geçirdim yukarda yaşanaların hepsini yaşadım platin takıldı kalbim durdu ama son derece başarılı bir ameliyat oldu ve düzeltildim o zamalarda ağır bir ameliyat bir o kadar riskliydi çok zor anlar yaşadım içimi dışımı çıkardılar nerdeyse kısacası yeniden yapıldımen ufak bir ağrı duymuyorsunuz riskleri var tabi ama bence korkmadan girin ameliyatlara ağrılarım herşeyim geçti sırtım komple açıldı tamir edildim ve bomba gibiyim... çıkın çıkın ameliyata gelin..

Üye
    iilayda Avatarı

Gerçek Adı
    ilayda
    Son Giriş
    10.05-2013
    Saat
    20:57
    Yaşadığı Yer
    kütahya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bn 13 yaşıma girecem ama skolyoz ameliyatı oldum ameliyatım 5 saat kadar sürdü ama sekiz saat de sürdüğü oluyomuş ameliyat öncesi sürekli kan alındı ekg çekildi tansiyon takibi yapıldı ameliyatta vida takılıyo ama şuanda hissetmiyorm vidalrı ve sırtımın genelini hastaneye salı yatış yapıldı persembe ameliyat çarsamba çıkış bnim ameliyatıma da hacettepe de gökhan demirkıran girdi bnim ameliyatımda yakın bi zamanda oldu.3 gün falan sonda olduğundan kalkamıyosn ama bni ilk yurutmeye geldiklerinde ayağa kalktığımda baygınlık geçirdm bu iki defa oldu kan taktılar sonrasında skolyoz öğretmenliğide engel olmaz bnim derecem 66 altıda ameliyat oldum sanada dereceni soylerler 45 gün okulda roporluyum ve bir yıl bede derslerine girmiycem internetten arastırdıklarıma gore çok geçmeden spor da yapılıyo(yuzme basket falan).

Üye
    çorum karakus Avatarı

Gerçek Adı
    fatih
    Son Giriş
    26.06-2014
    Saat
    10:47
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Gülcan83;

merhaba
    Geçmiş olsun,benim skolyoz derecem 58 ve Osman Güven hocaya gidiyorum sanırım sen Osman hocada ameliyat oldun.Sorularımı ceaplarsan sevinirim
    Osman hocayı gerçekten tavsiye edermisin?
    Hastaneden memnun kaldın mı?
    İzler tamamen kayboluyor mu?
    Toplam maliyeti nekadara çıktı?
    Sence acıbadam de skolyoz ameliyatı yılda kaç kişi oluyor?

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12