Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 25 mesajın 16-25 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Pozitif+ Avatarı

Son Giriş
    07.05-2016
    Saat
    11:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhaba
    2000 yılında ameliyat oldum.
    Sevgili gülcan gibi benimde solunum sorunum oldukça olması gerekenin altında idi
    Ameliyatı olmamamdaki tek sebep ölmek değil yürüyememekti.
    Çünkü skolyoz ameliyatının en büyük riski yürüyememekti bildiğim kadarıyla..
    Ayrıca bana bu güveni verebilen hiç bir doktor çıkmamıştı ta ki Mustafa Caniklioğlu nu tanıyana kadar şuan beni tanıyan bilir
    Allaha şükürler olsun ki şuan hem yürüyebiliyor hemde rahat nefes alabiliyorum.
    yani biraz da şansın doktordan yana iyi olmalı kesinlikle prof.ünvanı olmayan doktorlara ameliyat olma derim ben
    Çünkü bazen deneme yapılabilyor biz engelliler üzerinde
    :lol:
    Bende yapmadılar ama malesef bi deneyelim,bide şöyle yapalım,daha sonra şunu yaparız gibi fikirleri olan doktorlar olabiliyor malesef yakın çevremde gördüm bunu ne yazık ki :cry:
    Allah yardımcınız olsun
    Acil şifalar dilerim :wink:

Sevgilerimle
    :P :P :P

Üye
    Skolyotik Avatarı

Son Giriş
    20.04-2008
    Saat
    20:05
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

öncelikle 11 12 yaşında bir arkdş vardı hacettepe ameliyaty bitmek üzerre iken öldü.. çok üüzüldüm yıkıldım hatta çünkü 4 gün sonra ben olcktım.. neyse bende de solunumgüçlüğü oldupu için akcğerimin üzerindeki kaburgaları kestiler ve sırtı enseden kalçaya kd yardılar..
    sırttan çok kaburgadan çektim.. halen de çekiom.. duş yaparken kalçadan yukarıyı mesela keseleyemiyoruım 2 ayda 3kere yıkanabildim vs.

Üye
    denizince Avatarı

Son Giriş
    25.07-2013
    Saat
    21:29
    Yaşadığı Yer
    konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ölüm riski aaazdır felç oranı fazladır.buna ragmen iyleşme oranıyla eşittir..

Üye
    Skolyotik Avatarı

Son Giriş
    20.04-2008
    Saat
    20:05
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: aytac32
    skolyotik kaç yaşındasın ve ne zaman ameliyat oldun ve nerde ameliyat oldun bilgi verirmisinlütfen
    22 yaşındayım, Hacettepe'de ameliyat oldum. Kaburgamı kestikleri için çok acı çektim. şu an tek problemim ensemdeki (en üstteki) platinin kaymıi olması ve boyunluk kullanıorum. 2.bir ameliyat geçirebilirim.

Üye
    ekromez Avatarı

Son Giriş
    11.10-2008
    Saat
    14:59
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende bir iki hafta sonra amaliyat olacagım inşallah dualarınızı beklerim
    birde masada kalma riski daha önce hiç duymamıştım bunu söyleyen doktor hangisi acaba
    daha yeni okudumk enbaştaki mesajı ve sunu söyleyeyim
    eğer skolyoz ilerliyorsa -ki ilerlemeyeni görmedim-bu hayatını oldukça etkileyecek yani ileride keşke ölseydim diyeceksin dediler ben bunuda pek fazla dinlemiyorum ama genede göz önünde bulundurmak lazım bence

Üye
    ReY-MyStErıO-619 Avatarı

Son Giriş
    26.02-2017
    Saat
    00:28
    Yaşadığı Yer
    Manisa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

masada kalma riskini hiç duymadım dr. bana hiç bi riski yok dedi ama bnim hafifti

Üye
    kucuk serce Avatarı

Gerçek Adı
    deniz
    Son Giriş
    23.11-2015
    Saat
    10:00
    Yaşadığı Yer
    niğde
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tabiki masada kalma riskide var bu ameliyatın. çünkü omurilikten bahsediyoruz. bütün vücudumuzu ayakta tutan o. üstelik bu hastalık hiç bir şekilde hata götürmüyor. tedavisindede öyle ameliyatındada....

Üye
    ReY-MyStErıO-619 Avatarı

Son Giriş
    26.02-2017
    Saat
    00:28
    Yaşadığı Yer
    Manisa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar bişey sorcam aptalca ama bnim belim ameliattan sonra hiç ağrımadı ama affedersinz sondadan cektim ::@ bu ameliatın acısı heryerimden sırtım hariç çıktı bnce amelait ol

Üye
    anatolyam Avatarı

Son Giriş
    25.10-2013
    Saat
    14:34
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: Skolyotik Mesajı Gör
    öncelikle 11 12 yaşında bir arkdş vardı hacettepe ameliyaty bitmek üzerre iken öldü.. çok üüzüldüm yıkıldım hatta çünkü 4 gün sonra ben olcktım.. neyse bende de solunumgüçlüğü oldupu için akcğerimin üzerindeki kaburgaları kestiler ve sırtı enseden kalçaya kd yardılar..
    sırttan çok kaburgadan çektim.. halen de çekiom.. duş yaparken kalçadan yukarıyı mesela keseleyemiyoruım 2 ayda 3kere yıkanabildim vs.
    kaburgamı kesiliyor?:/

Yasaklı Üye
    zehirliyaprak Avatarı

Gerçek Adı
    yaprak
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Arkadaşlar, bakın herkesin skolyoz farklı ve ek hastalıkları da olabilir. Ölümler, felç vs bunlara bağlı olarak da gelişir. Ayrıca hangi Dr. ne koşullarda olduğun da çok önemli. O yüzden kimseye yorum yapmaktan kaçınıyorum. Çünkü benim tavsiyemi dikkate alıp ameliyat olup felçli olur ve bana ömür boyu ilenir. Bundan dolayı şöyle yorum yapıyorum. Gençseniz geç kalmayın, ve her şeyi iyi düşünerek karar verin ve kimsenin tavsiyesini takmayın içinizdeki ses yeterli. Kimse burada Skolyoz Prof. değil. Ben de oldum ve İstanbul'da bütün Dr gittim. Kesinlikle tek Dr. kalmayın. Domates alırken bile bi dünya gezip alıyorsunuz. Beyin ameliyatından sonra ikinci önemli ameliyat.

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12