Toplam 6 mesajın 1-6 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    seninle89 Avatarı

Gerçek Adı
    Seval
    Son Giriş
    02.02-2010
    Saat
    14:40
    Yaşadığı Yer
    İstanbul / Silivri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Meraba

21 yaşındayım vatani görevimi yaparken sırt ağrılarımdan dolayı hastaneye gittim. şikayetim ayakta yaklaşık 10-15 dak durduktan sonra skolyozun eğilme kısmında yanma hissi hafiften sızlamadan dolayı hastaneye gittim. burada askere elverişsiz raporu verdiler. 10 aylık askerim. raporu elime verip gönderdiler. ç
    evremdekiler iş için heyete cık % raporu al dediler bunun için neler gerekli ve bu kadar askerlik yaptıktan sonra da gönderilmesi bana yasal bi kanun çerçevesine giriyor muyum
    yasal haklarım var mı

yardımcı olursanız sevinirim.

Üye
    UTOPYA Avatarı

Gerçek Adı
    Zeki
    Son Giriş
    04.11-2017
    Saat
    21:28
    Yaşadığı Yer
    ANTALYA
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

Askerden önce bu sorun var mıydı?

Yoksa sadece askerde mi ortaya çıktı?

Üye
    murat30 Avatarı

Gerçek Adı
    murat
    Son Giriş
    16.07-2017
    Saat
    11:44
    Yaşadığı Yer
    kırklareli
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

rapordan önce sağlığını düşün bir uzman doktora git ve tedavi konusunda fikir al!!! raporu ikinci planda tut hem ameliyat olabilirsin
    bende skolyoz hastasıyım askeriyeden almış olduğun raporun sivilde hiç bir değeri yok

Üye
    seninle89 Avatarı

Gerçek Adı
    Seval
    Son Giriş
    02.02-2010
    Saat
    14:40
    Yaşadığı Yer
    İstanbul / Silivri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

askerden önce 19 yaşında işe girmiştim o zmn ciğer filminde hiç bi sıkıntı yoktu. ama belimi çıtlatarak rahatlamam gerekiyordu.. askerde yemekhaneye görevlendirdiler portör muanesine gittiğimde ciğer filminde fark edildi. onuda tesadüfen fark edilme meselesi oraya görevlendirilmeseydim hala şu anda askerliğe devam ediyor olucaktım

Üye
    murat30 Avatarı

Gerçek Adı
    murat
    Son Giriş
    16.07-2017
    Saat
    11:44
    Yaşadığı Yer
    kırklareli
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

aynı bendeki gibi bende belimi çıtlatarak rahatlatıyordum ama bendeki eğrilik oranı birazdaha fazla olduğu için bellide oluyodu! amaa sende istemeseydin yollamazlardı aynı sorunları bende yaşadım askerde üstelik 10 aylık olmuşsun
    neyse önemli olan bu değil senin sağlığın eğer sana skolyoz tanısı konduysa sivilde bir uzman doktora başvur eğrilik oranını öğren eğer maeliyat olman gerekiyorsa muhakkak ol!!! daha yaşın genç ilerde eğriliğin artarsa pisikolojikmende seni etkiler atıyorum denize gidersin vucudunu eğrilik var diye açamazsın!! günden güne eğrilmene sebep olur bu hastalık ama çok şükürki tedavisi var şimdiki ameliyatlar daha başarılı yeni teknikler gelişmiş durumda!!! sakın ihmal etmee gençsin yolun başındasın ameliyat olursan ameliyattan sonra ilk 3,4 gün için sakın kulaklarımı çınlatma ağrılı ameliyat acılı olabiliyoo ama murat abim dedi dersin ama dediğim gibi şimdi daha farklı ameliyat teknikleri eskiden daha zordu ben buyüzden çok acılar çektim...... ama şimdi ameliyat olanlarla konuştuğumda çok daha farklı cevaplar alıyorum... heee ayrıca şunuda söylim rapor almaya başvursanda istediğin seviyede yüzde 40 üstünde alamazsın... ama ameliyat olup platinler takıldıktan sonra olabilirr!!! yani askeriye veriyoo ama sivilde vermiyorlar benimde başıma geldi... hadi kal sağlıcakla