Sayfa 1 / 3 123 SonSon
Toplam 33 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    AnKaRaLı Avatarı

Son Giriş
    14.07-2007
    Saat
    20:02
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar benım kızım skolyaz hastası 15 gün sonra ameliyat olacak ameliyat ve ameliyattan sonra normal yaşama geçerken karşılaşılabilecek güçlükleri ve ne kadar sürede ayaga kalkıp normalleşilebilecegi (yürüme -oturma vb) konusunda bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim

şimdiden teşekkür ederim

Üye
    PINAR Avatarı

Son Giriş
    14.10-2017
    Saat
    17:54
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ameliyat öncesi cok sorun olmuyor zaten bazı testler yapılıyo ameliyat sonrası iyilesme süresi uzun bir sürec ben ameliyattan 3 gün sonra ayaga kalktım egilmek zor oluyor 1.5 ay sonra egilebildim ama dr 6 ay sonra tam olarak egileceksin degince egilmedim ameliyat sonrasında cabuk yorulmalar oluyor 30 dk ayakta durmek bile size ızdırap veriyor agrılar cok oluyor ama zaman gectikce azalıyor onun için bol bol dinlenmek sart ani hareketler yasak 2 sene sonra eski saglıga kavusuluyor sanırsam cok gecmiş olsun :wink:

Üye
    zele1453 Avatarı

Son Giriş
    22.11-2017
    Saat
    03:16
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Yani eskisi gibi olabiliyorsun,öyle mi pınarcım?Ben eğilip kalkamayacağımdan korkuyorum da.2 sene uzun bi süre ama sonuçta eski sağlığına kavuşuluyorsa bu iyi :wink:
    Ankaralı çok geçmiş olsun.Dilerim Allah'tan bi an önce sağlığına kavuşur kızınız.Aynı şekilde Kalav30,sana da acil şifalar dilerim..
    Ankaralı kızınız nerde ameliyat olacak?Biraz bahseder misiniz,kızınız kaç yaşında,eğriliği ne durumda,ağrıları çok mu,v.s.?

Üye
    AnKaRaLı Avatarı

Son Giriş
    14.07-2007
    Saat
    20:02
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sevlili zele kızımın egriligi 45 derece
    Bir sorun olmazsa Gazi Tıp da ameliyat olacak

Şu an itibarile yogun bir agrısı yok ancak çabuk yoruluyor. Doktorlar bir ay sonra okula gidebilir ( dikkatli davranırsa diyorlar ) bizim tereddütümüz okullar açılmadan normale yakın bir şekilde yürüyebilme durumu,

Ameliyat olan arkadaşlardan iyileşme sürecindeki aşamaları bizimle paylaşmalarını rica ediyorum.

Teşekkür ederim.

Üye
    PINAR Avatarı

Son Giriş
    14.10-2017
    Saat
    17:54
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ewt 2 sene sonra eskisi gibi oluyosun zıplamak ani hareket serbest ama dikkat etmek gerek genede bende egilemem diye korkuyordum ama egiliyorum gayet iyi bir sekilde ama kambur gibi duramıyorum sırtım hep dik konumda 6 ay sonra egilmek serbest zaten ankaralı benim egrilik 65 dereceydi korkmayın insallah benden düz bi sekilde cıkacaktır kızınız ameliyattan

Üye
    mervem06 Avatarı

Son Giriş
    23.07-2007
    Saat
    21:32
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

mrb ankaralı,ben ameliyat olalı 1,5 ay oldu.herşey süper çok şükür.sadece eğilemiyosun o kadar.onunda zamanla olcaana inanıyorum.ameliyat sonrası 2 gün şiddetli ağrısı olur.sonra yavaş yavaş düzeliyosun.şimdi gezmeye bile başladım.sakın korkmasın.ACİL ŞİFALAR

Üye
    defne Avatarı

Gerçek Adı
    Defne
    Son Giriş
    02.06-2014
    Saat
    20:01
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

AMELİYATDAN GELDİKDEN SONRAKİ GÜN YATAKDA HASTA OTURTULUR 2 GÜNSE FİZYOTERAPİSTLER YARDIMIYLA YÜRÜTÜLÜR EVET AGRI BAYA FAZLA OLUR AMA ÇOK İYİ İLAÇLARLA KONTROL ALTINA ALINIR AGRI EGİLMEK VE RAHAT ETMEK AGRIDAN DOLAYI ZORDUR AMA AGRI NEKADAR GEÇER HASTA KENDİNİ RAHAT HİSSEDERSE ODENLİ HAREKETLERİNDE ÖZGÜR OLUR BUNDA Bİ ZAMAN YOKTUR TAMAMEN KİŞİYE BAGLIDIR

Üye
    sinem__ Avatarı

Son Giriş
    30.07-2007
    Saat
    12:45
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar 2 sene önce bi ameliyat oldum doktorlar belde iki omuruma platin takmadılar rahat eğileyim diye çünkü insanın eğilmesini sağlayan beldeki omurlardır sırttan eğilemez daha sonra düzelme olmadı 22 haziranda ve 10 temmuzda 2 ameliyat daha geçirdim.baya ağrılı geçiyoo ikinci veya üçüncü gün fizyoterapist yardımıyla ayağa kaldırılıyosun.ama sunu herkes bilsinki zor olsada ameliyat öncesi eğilebilmeyi ameliyattan sonrası unuttun bidaha hiçbişekilde belden kendinizi eğemiceksiniz blok şekilde eğilebilirsiniz. çünkü takılan platinler omurları sabitleştirir.bu konuda hareket kısıtlılığı yaşayacaksınız ama zamanla vücut alışıyo daha. allah herkesi sağlıgıyla sınamasın çok zor.herkese acil şifalar

Üye
    zele1453 Avatarı

Son Giriş
    22.11-2017
    Saat
    03:16
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Üye
    kelkenez Avatarı

Son Giriş
    01.08-2007
    Saat
    13:25
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar be 27 yaşındayım.9 sene önce ameliyat oldum.4. gün hastaneden çıktım.bir kaç ay yatarken sağa sola dönmekte,tuvalete gitmekte,rahat hareket etmekte zorluk yaşıyosun.ama çok sürmüyo.ben ameliyat olduktan 2 ay sonra okula başlamıştım.ve hiç bir sorun yaşamamıştım.arkadaşlarımla eskisi gibi gezip oynayıp eğlenebiliyodum.hiç bir kısıtlamam olmadı.iyileşmem de 2 sene falan sürmedi dediğim gibi 2 en çok 3 ay sonra eski yaşantıma dönmüştüm.ameliyat olacaklara duyrulur.korkulacak bir şey yok.her şey beyinde bitiyor.iyiyim derseniz iyi olursunuz.ben her şeyin iyi olacağına inanmıştım ve öyle de oldu...

Üye
    Hasanben Avatarı

Son Giriş
    02.10-2013
    Saat
    13:09
    Yaşadığı Yer
    Egenin İncisi
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ilk 3 gün narkozunda etkisi gün içinde geçtikten sonra ağrılar inişli çıkışlı devam ediyor dayanılmaz halde oluyor anack ağrı kesiciler serum vs vs derken en aza indirgeniyor

tamami ile eğilmek yüzmek koşmak 3 aylık hatta kişiye göre 6 aylık bir süreç

ben operasyon dan 2 gün sonra ayağa kalktım yavaş adımlarla hergeçen gün daha iyiye gittim

ama şu geerçek kabul edilmelidir ki

platinler ile yani tıp dilinde rot lar ile yaşamak zor eski beninizi arıyacaksınız ağrılar hep olucak yorulmalar kasılmalar yanmalar olucak sızı olucak ani hareketler hayatınız dan çıkaracaksınız kavga etmek takla atmak askerlik vs vs hiç ibrşey yok yüzmek yüzmek yüzmek ve kemiklerinizi güçlendirmek biz skolyoz hastalarına düşen görev

Üye
    yesimm Avatarı

Son Giriş
    16.08-2007
    Saat
    20:57
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben 1 ay önce skolyoz ameliyatı oldum 1 gece yogun bakımda yattım odaya gelir gelmez beni ayaga kaldırdılar ilk başta başın dönüyo ama sonra alışıyosun üç gün yemek yok su yok daha sonra ihtayaçlarını karşılıyosun daha sonra 6 ay kullanımlık plastik korse veriyolar ameliyattan sonra agrıların oluyo ama hemen geçiyooo

Üye
    ademaltay Avatarı

Son Giriş
    28.03-2010
    Saat
    01:00
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

cevrimiçi kardeşim eğer skolyoz konusunda bilgin warsa yardımcı olabilir misin şimdiden tskler

Üye
    Hasanben Avatarı

Son Giriş
    02.10-2013
    Saat
    13:09
    Yaşadığı Yer
    Egenin İncisi
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tabi kide pm den mmi burdan mı???

Üye
    ademaltay Avatarı

Son Giriş
    28.03-2010
    Saat
    01:00
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    senin için nasıl uygunsa sanırım sen baya bilgilisin benım korkularım ve endişelerim war bu konuda

Sayfa 1 / 3 123 SonSon