Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 22 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    hazanmevsimleri Avatarı

Son Giriş
    01.04-2010
    Saat
    21:55
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Ben 1 ay önce 18 tane vida takılan ve 8 saat süren başarılı bir ameliyat geçirdim.Şuan azalan ağrılarım ve bağırsak sorunlarım dışında birde çelik korse giyme sorunu var.Merak ettiğim şeyse bu korsenin ne kadar şart olduğu?

Üye
    sultans Avatarı

Son Giriş
    04.10-2016
    Saat
    15:31
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende 2 ay önce oldum.bende korse kullanıyorum.sanırım iki yada en fazla üç ay kullanılıyor korse.ama benim korsem plastik.
    bişey daha 18 tane platin değil vidadır.en fazla takabilecekleri platin sayıısı iki.yani düzeltmek için iki tane platin yeterlidir.bunu düzeltirsen diğer arkadaşlarında kafası karışmaz en azından

Üye
    PINAR Avatarı

Son Giriş
    14.10-2017
    Saat
    17:54
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben ameliyat olalı 11 ay oluryor 25 vida vede 2 tane cubuk var sırtımda korsesiz kaltım ve 3 ay kadar korse takmadım daha sonra agrılarım oldu korse verildi agrıdıgı zaman takıyorum korseyi acıkcası korse beni dahada yoruyo rahat hareket edemediğim için ameliyat sonrası korse sart deil cok gecmiş olsun

Üye
    Hasanben Avatarı

Son Giriş
    02.10-2013
    Saat
    13:09
    Yaşadığı Yer
    Egenin İncisi
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

korse vermeleri bir o kadar bilgisizce ve saçma iyi ce araştır kimse öyle büyük bir operasyondan sonra korse vemez vermemeli 20-30 derece arası eğriliği olan ameliyat olmamış yada olacak olan hsatalara verilir ve geçici bir tedavi yöntemidir..

korse insanı robot gibi yapıyor nasıl olduda takabildim o ameliyatlı halinle

Üye
    sevilla Avatarı

Son Giriş
    23.03-2010
    Saat
    14:57
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

çok büyük bir eğim olmadan korse vermiyolar..yada küçük çocuklara öneriyorlar korseyi çünkü çocuklar dikkatsiz davranabilir oturup kalkmasını yapamayabilir..ben ameliyattan sonra korse kullanmamıştım çok zor olsa gerek bence gerekmiyor geçmiş zamanlardan kalma bir yöntem :roll:

Üye
    hazanmevsimleri Avatarı

Son Giriş
    01.04-2010
    Saat
    21:55
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Doktorum bana ilk 6 ay ayakta durduğum her saniye korseyi takmamı söyledi.Tabi bu korseyi ancak aralarda taktığım gerçeğini değiştirmiyor :roll: umarım bu durum sonrasında bir soruna yol açmaz.

Üye
    sevilla Avatarı

Son Giriş
    23.03-2010
    Saat
    14:57
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hiçbir soruna yol açmaz merak etme sen dikkat ettiğin sürece senin korsen hemde çelikmiş o daha fazla ağrı yapar aslında nasıl verdiler böyle bişey anlamadım bende ameliyat oldum vede bir sürü hastanede ameliyat olan gördüm ama çocuklardan başka birini verilmedi yada çift taraflı eğimi olanlara verdiler geçmş olsun..

Üye
    PINAR Avatarı

Son Giriş
    14.10-2017
    Saat
    17:54
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yalnız bana korseyi ameliyat öncesinde takılan gibi degil lastikli bir korse verdiler ameliyattan sonra

Üye
    Efe Ortopedi Avatarı

Son Giriş
    16.12-2009
    Saat
    17:09
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

SKOLYOZ AMELİYATLARINDAN SONRA TLSO KORSE FİRMAMIZ TARAFINDAN YAPILMAKTA VE EMEKLİ SANDIĞI SSK VE BAGKUR ANLAŞMAMIZ BULUNMAKTADIR.EFE ORTOPEDİ İSTANBUL.212 523 76 08/544 438 07 96
    SAĞLIKLA KALIN

Üye
    simsim Avatarı

Son Giriş
    19.01-2009
    Saat
    02:31
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende yeni ameliyat oldum ve korse takıyorum.korse takılıp takılmaması doktora ve hastaya göre değişiyo.benim korsem sultans'ınki gibi sanırım (plastik yani) .vücudumdan kalıp alınıp yapıldı.takması da çok rahat.arkadaşlar sizden bir ricam olucak lütfen emin olmadığınız konularda böyle kesin konuşmayın.korse amerikada da kullanılıyo.isterseniz youtube dan bakabilirsiniz.ben korsem olmadan kıpırdamıyorum.sizlere de tavsiyem eğer korse verildiyse lütfen takın.onca acıyı çektik eğer doktor gerekli diyosa takın.ya da en azından dikkat edin.hepinize geçmiş olsun.
    bu siteye yeni üye oldum ve gördüğüm bir yanlışlığı dile getirmek istedim bazı arkadaşlar kulaktan dolma bilgiler veriyo.bu hastalık çok zor lütfen insanları yanlış yönlendirmeyin.

Üye
    mantissa06 Avatarı

Son Giriş
    21.04-2008
    Saat
    13:39
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

BAzı mesajları okudum aramızda korse kullanan da olmuş. Bugün sordum yetişkinlere verilmiyormuş bu korse. Ne yapmam gerekiyor bilemiyorum. Umarım düzelir ve ilerlemez. % 90 ilerlemez diyorlar ama belli olmaz tabi..

Üye
    defne Avatarı

Gerçek Adı
    Defne
    Son Giriş
    02.06-2014
    Saat
    20:01
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

skolyozda korse ameliyat öncesinde ve düşük dereceli egriliklerde kullanılır onun dışında ameliyat sonrası hastanın hareketlerini kısıtladıgı ve bu nedenlede agrıyı azalttıgı için iyi gibi görünür fakat egrilmenin düzeltilmesi yönünde bi faydası yoktur ameliyat sonrası vucut mekaniginizi engelleyecek ve eski hareketlerinizi kısıtlayarak kasları bu yönde sertleştirerek hayat boyu bu yönde bi duruş saglayacak korseleri olabildigince kullanmayın derim ben

Üye
    Gülcan83 Avatarı

Son Giriş
    17.09-2017
    Saat
    22:51
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: defne
    ameliyat sonrası hastanın hareketlerini kısıtladıgı ve bu nedenlede agrıyı azalttıgı için iyi gibi görünür fakat egrilmenin düzeltilmesi yönünde bi faydası yoktur ameliyat sonrası vucut mekaniginizi engelleyecek ve eski hareketlerinizi kısıtlayarak kasları bu yönde sertleştirerek hayat boyu bu yönde bi duruş saglayacak korseleri olabildigince kullanmayın derim ben
    Ameliyat sonrası verilen korse düzeltme amaçlı değil vücut hareketlerini dengesizce yapmayı engellemek içindir.Ve verildiyse bence kesinlikle kullanılmalıdır.
    Zararı olacak birşeyi bütün riskleri göze alıp ameliyat eden bir doktor kesinlikle vermez

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: simsim
    bende yeni ameliyat oldum ve korse takıyorum.korse takılıp takılmaması doktora ve hastaya göre değişiyo.benim korsem sultans'ınki gibi sanırım (plastik yani) .vücudumdan kalıp alınıp yapıldı.takması da çok rahat.arkadaşlar sizden bir ricam olucak lütfen emin olmadığınız konularda böyle kesin konuşmayın.korse amerikada da kullanılıyo.isterseniz youtube dan bakabilirsiniz.ben korsem olmadan kıpırdamıyorum.sizlere de tavsiyem eğer korse verildiyse lütfen takın.onca acıyı çektik eğer doktor gerekli diyosa takın.ya da en azından dikkat edin.hepinize geçmiş olsun.
    bu siteye yeni üye oldum ve gördüğüm bir yanlışlığı dile getirmek istedim bazı arkadaşlar kulaktan dolma bilgiler veriyo.bu hastalık çok zor lütfen insanları yanlış yönlendirmeyin.

simsim canım sana kesinlikle katılıyorum.
    Bilip bilmeden varsayımla yazmak insanların yanlış anlamasına neden oluyor bazende korkutuyor.
    Sorulan konuda kesin bilginiz yada yaşamışlığınız varsa yazın gördüm/duydum/okudumlarla LÜTFEN yazmayın.

Üye
    ekromez Avatarı

Son Giriş
    11.10-2008
    Saat
    14:59
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

korse amaliyattan önce takılmıyormuydu.....

Üye
    Gülcan83 Avatarı

Son Giriş
    17.09-2017
    Saat
    22:51
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    ameliyat sonrasında da ters hareket etmemek için ve vücudu düz tutmak için korse kullandırıltıyor

Sayfa 1 / 2 12 SonSon