Sayfa 1 / 4 1234 SonSon
Toplam 47 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    trombosit Avatarı

Son Giriş
    16.01-2008
    Saat
    11:24
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    yakın çevremde benden başka bu hastalığı geçirmiş olan yok anlatınca sadece şaşırıyorlar üzülüyorlar; ama anlamıyorlar haliyle. başkaları neler yaşadı merak ediyorum yoksa tek zuzaylı ben miyim

Üye
    sultans Avatarı

Son Giriş
    04.10-2016
    Saat
    15:31
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba ben 1.5 ay önce ameliyat oldum.hastalığımı ilk öğrendiğim zaman bizimkilerde benimle birlikte öğrenmişlerdi bu hastalığı.yani bende senin gibi şeyler yaşadım.zamanla hem ben hemde çevremdekiler bu hastalığı detaylı öğrendiler.şimdi herşey geçti çok şükür.allah sanada acil şifalar versin

Üye
    trombosit Avatarı

Son Giriş
    16.01-2008
    Saat
    11:24
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sana da çok geçmişler olsun. Ben 11imde yaşadığım şeylerin etkisinden kurtulmakta zorlanıyorum galiba bazen düşünüp o küçük kıza üzülüyorum. insan birşeyi kendi yaşadığında en kötüsünün o olduğuna inanıyor;çünkü sonuçta aa bak şöyle şöyle olsaydı nolurdu tepkileri gelse de etraftan , kendinin yaşamasıyla bir olmuyor. Yendim sanıyorsun sonra dikiş izini gören şaşkın gözlere şakayla karışık güçlü bir modda gülümseyek anlatıyosun olanları, eve döndüğündeyse masken düşüyor bu kadar zaman geçmesine rağmen aslında hala güçlü olmadığını farkediyosun.Ben böyle şeyler yaşıyorum işte ondan diyorum tek miyim diye. tek miyim?

Üye
    PINAR Avatarı

Son Giriş
    14.10-2017
    Saat
    17:54
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bence hasta olupta psikolojik sorun yasamayan azdır veya yoktur insan mutlaka etkilenir bende etkilendim yani uzaylı grubunua bende giriyorum :mrgreen:

Üye
    sultans Avatarı

Son Giriş
    04.10-2016
    Saat
    15:31
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben hiç bir zaman dış görünüşümü problem yapmadım.birde kolumda çok büyük bir yanık izi var.herkes kolumu sorarken bile bunu önemsemedim.önemli olan kendimizle barışık olmamız.bundan sonrada sırtımdaki dikişleri problem yapacağımı sanmıyorum.ameliyattan önce bile sırtımdaki eğrilikle bikini giyecek cesaretim vardı,yanık kolumla da sıfırkolda giyiyorum abiyede giyiyorum.eğer dışardan gelen tepkilere göre kendimizi yönlendirirsek hiç bir zaman mutlu olamayız.ne yapalım bu da bizim hayatımız.bizim vücudumuz.takmaya değmez dışardakileri.şuanda ben birde korse kullanıyorum.ve bu korseyle sokağa çıkıyorum.insanların nasıl bakacakları hiç umrumda değil.hatta hiç üzerimde koca bir korse olduğunu bile unutuyorum.

Üye
    guldem Avatarı

Son Giriş
    15.07-2007
    Saat
    18:21
    Yaşadığı Yer
    manisa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba ben de skolyozum ve etrafımda aynı sorunu yasayana rastlamamıştım ama foruma girdikten sonra yalnız olmadığımı hissettim herkese saglık diliyorum

Üye
    YeLiS Avatarı

Son Giriş
    11.06-2007
    Saat
    22:10
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende 17 yaşındayım ve bendede skolyoz rahatsızlığı var... bazen kafama takıyorum arkadaşlar üzülüyorum niye var diorum yardımcı olun bana lütfeenn !!!

Üye
    PINAR Avatarı

Son Giriş
    14.10-2017
    Saat
    17:54
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

YELİS ÜZÜLME BUNU ALLAH SINAV OLARAK VERİYOR BİZLERE HEM ACI CEKMEZSEK BİLMİYORUZ SAGLIGIMIZIN KIYMETİNİ
    BEN 15 YASINDAYIM AMELİYAT OLDUM SORACAGIN SORULAR VARSA YARDIMCI OLABİLİRİM GECMİŞ OLSUN

Üye
    YeLiS Avatarı

Son Giriş
    11.06-2007
    Saat
    22:10
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sağol pınarcım eğer msn adresin varsa özelden msj atarmısın konuşabiliriz bana anlat lütfen cnm :wink:

Üye
    zele1453 Avatarı

Son Giriş
    22.11-2017
    Saat
    03:16
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

ben aranızda en büyük olanlardanım sanırım..28 yaşındayım..ameliyat olmadım.çok da sorun yaşamadım aslında.fazla bi ağrım yok.aslında büyük bi eğrilik olmasına karşın pek de dışarıdan farkedilmiyormuş.ama sanırım ameliyat olmalıyım.bakıcaz :wink:
    hastalığımı öğrendiğimde 14 yaşındaydım.60 derece bi eğrilik vardı.çok geç kalmıştık o zaman bile.doktorlar ameliyat dediler.çok zor dönemlerdi.sürekli ağlıyordum.hiç bu kadar gözyaşlarıma engel olamadığım bi dönem hatırlamıyorum.kendiliğinden akıyordu sanki.ameliyat olmak riskli diye o dönem ameliyat olmadım.başka şeyler denedik.o dönemi bi şekilde geçirdik işte.ergenlik dönemiydi.haliyle dış görünüş çok önemliydi.ben zaten içine kapanık bir çocuktum.hastalığımı bile bu yüzden geç teşhis ettik.ama bi şekilde sabrediyosun.her zaman daha kötüsü var tabi ki.şükrediyosun haline.ama ne kadar da olsa bu yaşa da gelmiş olsam düzgün bi fizik,düzgün bir sırta sahip olmak özlemini duyuyorum.üzülüyorum evet.ama daha güçlüyüm şimdi.her ne kadar ameliyat düşüncesi beni korkutsa da daha pozitif bakabiliyorum.herkesin bi sınavı var ve benimki de bu..
    sürekli duruşumu kontrol ederek yaşamak can sıkıcı oluyor aslında.mesela okuldayken sıranın üstüne kafamı koyup da yatamazdım rahat rahat.neden mi?e malum,sırtımın eğikliği ortaya çıkıyordu.ya çok çocukça şeyler belki ama ben ufak tefek bunun gibi çok şey yaşadım ve yaşıyorum.bi tek engelliler toplantısında hiç bi hareketimi kontrol etmemiştim ve çok rahat hissetmiştim kendimi..insanoğlu ne tuhaf
    bu siteyi bulmak ve benim gibi olanlarla tanışmak benim için büyük bi şans oldu.
    şimdi ameliyat olup da memnun olan çok kişi görüyorum ve bu bana ümit veriyor.ama halen daha emin değilim ameliyat olmak konusunda :wink:
    ben size yine yazarım yaşadıklarımı,hissettiklerimi..başınızı şişiririm :wink: Allah herkese şifa versin

Üye
    hazanmevsimleri Avatarı

Son Giriş
    01.04-2010
    Saat
    21:55
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben 22 yaşındayım.1 ay önce numune hastanesinde ameliyat oldum 18 tane vida takıldı ameliyatım 8 saat sürdü.Tabiki psikolojik bir yıkım yaşanabiliyor ama önemli olan ameliyat öncesi ve sonrasında bu hastalıktan bir çok kişinin muzdarip olduğunu ve ameliyat neticesinde düzeldiğini düşünmek.Kendine güvenmek ve çevredekilerin desteği çok önemli.

Üye
    reality Avatarı

Son Giriş
    10.03-2009
    Saat
    17:45
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ne kadar şanslıyız ki çaresi olan ve ölümcül olmayan bir hastalık skolyoz ... Bir noktada elimizdekilerin değerini bilmeliyiz arkadaşlar , ya kanser olsaydık ? Ya umutsuz bir şekilde böbrek bekliyor olsaydık ?

Tabii zor bir operasyon ama yüreğinizi hep ferah tutun ... Bu hastalığın bana çok faydası oldu ...

19 yaşındayım ve hayata başka pencereden bakabiliyorum ... Sağlığımın kıymetini biliyorum ve düşüncelerim daha olgunlaştı ...

Her zaman bir çözüm vardır , önemli olan pes etmemek ve onu kovalamaktır ... Eminim hepiniz dertlerinizin çözümünü bulursunuz ... O bir yerde saklanıyor :wink:

Üye
    zele1453 Avatarı

Son Giriş
    22.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Çok güzel söylemişsin chronic..Yaşına göre olgun konuşmuşsun gerçekten...

Ya işte bazen insan çok da mantıklı düşünemiyor.Kafam bugünlerde çok karışıyor.Ameliyat fikrine yaklaşmışken birden birinin,senin ameliyat olmana ne gerek var ki,belli bile olmuyor,demesi,ameliyat olunca daha kötü olursa ya,demesi birden beni allak bullak ediyor.

Ya dış görüntüye de takmıyordum ama takılmaya başladım.Herkes belli olmuyor dese de...

Off neyse.Yaz sonu İstanbul ve Ankara'da bi kaç doktora gidip bi karar alacağım artık..Hepimizin hakkında hayırlısını diliyorum :wink:

Üye
    reality Avatarı

Son Giriş
    10.03-2009
    Saat
    17:45
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kafanın ne kadar karışık olduğunu anlayabiliyorum ... Sonuçta bir insan

için en önemli şey sağlığıdır ve istiyorsun ki verdiğin karar sağlığın

açısından sorun yaratmasın ...

Benim sana önerim şudur : her zaman kendini sev ... Neden dersen ?

Bir bakıyorum bazı kişiler sadece görüntü için , eğrilik artmamasına

rağmen , organlar üzerine bası artmamasına rağmen ameliyat oluyor ...

Bence buna hiç gerek yok ... Hayatını onunla sürdürebildiğine inanıyorsan

ve doktorun bu eğimin senin için problem teşkil etmediğini söylüyorsa

bence olma ... Ama eğer doktorun gerekli görüyorsa elbette ki ol , hem

de hiç gecikmeden ...

Yani cevap doktorda gizli ... Doktora bu ameliyatı olmak zorunda mısın ,

zorunda değil misin ? Bunu sor yeterli ...

İyi haberlerle dönersin inşallah :wink:

Üye
    zele1453 Avatarı

Son Giriş
    22.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Teşekkür ederim..Çok rahatladım..Haklısın :wink:

Bu arada ismin değişmiş.Şaşırdım

Sayfa 1 / 4 1234 SonSon