Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon
Toplam 46 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ayca ogretmen Avatarı

Son Giriş
    22.02-2008
    Saat
    15:35
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Sayin Hocamiz Mehmet ALTINMAKAS SpineCor akreditasyon egitimi sirasinda bize her konuda bilimsel destegini gostermistir. yakin bir zamanda GATA'dan emekli olmustur. Kendisine saygilarimizi iletiyoruz.

Üye
    WaLe Avatarı

Son Giriş
    27.10-2013
    Saat
    16:22
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

SPINECOR AKREDİTASYON EĞİTİM PROGRAMI GATA’DA YAPILDI

SpıneCor Akreditasyon Eğitim Programı 23-31 Temmuz 2007 tarihlerinde Gülhane Askeri Tıp Akademisi Ortopedi Kliniği’nde gerçekleşti.

Anadolu Ortopedi tarafından düzenlenen SpineCor System Accreditation Traininig Programı, 24-31 Temmuz 2007 tarihleri arasında GATA''da gerçekleştirildi. Anadolu Ortopedi tarafından düzenlenen eğitimde ortopedi uzmanları, fizyoterapistler ve ortez teknikerlerinden oluşan toplam 23 kişilik katılımcı grubu, SpineCor uygulayıcıları olarak yetki kazandılar.

SpineCor System nedir? Sağlık Yayıncılık
    SpineCor Sistem’in terapötik yaklaşımı, etiyopatojenik kavramı kapsamaktadır. Bu kavram idiopatik skolyozun orjinini ve gelişiminin yöntemini açık bir şekilde tanımlamış 65 araştırmacıdan oluşan bir ekip tarafından geliştirilmiştir. Dolayısıyla tedavi sırası ve sonrasında elde edilen sonuçların kalıcılığı çok daha yüksek orandadır. Ancak tüm bu başarı, kavramların tedaviyi uygulayacak yetkililer tarafından çok iyi anlaşılmış ve benimsenmiş olması ile sağlanabilir. Bu da eğitim programlarını beraberinde getirmektedir.

1993 yılındaki ilk çalışmalardan bu yana SpineCor® Sistem 17 ülkede 82 tedavi merkezinde uygulanmaktadır. 2007 yılında, Anadolu Ortopedi’nin girişimleriyle Türkiye de bu büyük ekip arasında yerini almıştır. 2007 nin ilk aylarından itibaren çalışmaları sürdürülen “SpineCor Akreditasyon Eğitim Programı” organizasyonuna uzman desteğini, Türkiye’de idiyopatik skolyoz tedavisindeki başarılarıyla adını duyurmuş Doç. Dr. Ali ŞEHİRLİOĞLU vermiştir. Sayın Ali ŞEHİRLİOĞLU, eğitim programının açılışında yaptığı konuşmada küçük yaştaki hastalarda konservatif tedavinin önemini, cerrahi bir müdahalenin her zaman mümkün olabileceğini bu yüzden en son çare olarak görülmesi gerekliliğini bir kez daha vurgulamıştır.

Türkiye’nin farklı illerinden, konusunda uzman ortopedistler, fizyoterapistler ve teknikerlerin katıldığı eğitim programı 24 Temmuz – 31 Temmuz 2007 tarihleri arasında 2 grup olarak düzenlenmiştir. Programın ev sahipliğini, Prof. Dr. Mehmet ALTINMAKAS’ın başkanlığını yaptığı Gülhane Askeri Tıp Akademisi Ortopedi Kliniği üstlenmiştir. Programın içeriğindeki sunumlar dünyada tüm SpineCor tedavilerinin takip edildiği, verilerinin toplandığı, geliştirildiği Spinecorporation Ltd. Şti.’nin 3 eğitmeninden biri olan Andrew J. Mills tarafından yapılmıştır. 4 er günlük eğitim programında İdiyopatik skolyoz tedavisinde yeni yaklaşımlar, hastaların klinik ve radyolojik olarak değerlendirilmelerindeki önemli detaylar, idiyopatik skolyozda SpineCor sınıflandırma teknikleri gibi bir çok konuda bilgi verilmiştir. Tüm bu tedavinin temelini oluşturan bilgisayar yazılımının tanıtımı yapılmış, kullanımı konusunda teorik ve pratik olarak detaylar aktarılmıştır. 11 ve 13 yaşlarında, herhangi bir anatomik bozukluğu olmayan 2 canlı model üzerinde, hangi tip skolyozlarla karşılaşılacağı ve bunlara hangi korrektif hareketlerin uygulanması gerektiği örneklenmiştir. Eğitim organizasyonu süresince, SpineCor ile tedaviye imkan veren skolyoz yapılarına sahip 8 hastanın tedavisine başlanılmış, teşhis, sınıflandırma, ortezin uygulanması, tedavi süresince nasıl bir sistemin izlenmesi ve tedavinin hangi koşullarda, ne şekilde sonlandırılması gerektiği aktarılmıştır.

Tüm bu organizasyonun tamamlanmasıyla 23 kişilik ekip akredite edilmiştir. SpineCor tedavisi 2007 Ağustos ayı itibariyle tüm Türkiye’de başlamıştır. Ve yalnızca akredite edilmiş kişiler tarafından Anadolu Ortopedi A.Ş. distribütörlüğünde sürdürülmektedir.

Tedavi için yetki kazanmış kişiler;

Grup I
    Prof. Serdar Necmioğlu (Dicle Üniv. Ortopedi ve Travmatoloji A.B. – Diyarbakır
    Doç. Dr. Ali şehrlioğlu GATA Ortopedi Kliniği - Ankara
    Doç. Dr. Can Solakoğlu GATA Ortopedi Ve Travmatoloji Bölümü - İstanbul
    Doç. Dr. Cemil Yıldız GATA Ortopedi Kliniği - Ankara
    Doç. Dr. Murat Bezer Marmara Üniv. Ortopedi Ve Travmatoloji Bölümü - İstanbul
    Doç. Dr. Ömer Akçalı Dokuz Eylül Üniv. Ortopedi Ve Travmatoloji Bölümü - İzmir
    Doç. Dr. Sezgin Sarban Acıbadem Hastanesi Ortopedi Ve Travmatoloji Bölümü - İstanbul
    Yrd. Doç. Dr. Alpaslan Şenköylü Gazi Üniversitesi Ortopedi Ve Travmatoloji Bölümü - Ankara
    Yrd. Doç. Dr. Erbil Oğuz GATA Ortopedi Kliniği - Ankara
    Yrd. Doç. Dr. Murat Oto GATA Ortopedi Kliniği - Ankara
    Op. Dr. Çağatay Öztürk Florence Nıghtıngale Ortopedi Ve Travmatoloji Bölümü - İstanbul
    Dr. Ömer Erşen GATA Ortopedi Kliniği - Ankara
    Dr. Tolga Ege GATA Ortopedi Kliniği - Ankara

Grup II
    Prof. Yavuz Yakut, PhD, PT Hacettepe Üniversitesi Fizik Tedavi Ve Rehabilitasyon Yüksekokulu - Ankara
    Assoc. Prof. Nilgün Bek, PhD, PT Hacettepe Üniversitesi Fizik Tedavi Ve Rehabilitasyon Yüksekokulu - Ankara
    Assist. Prof. Salih angın, PhD, PT Dokuz Eylül Üniversitesi - İzmir
    Emine Aslan, PhD, PT Pamukkale Üniversitesi - Denizli
    İ. Engin Şimşek, MSc, PT Hacettepe Üniversitesi Fizik Tedavi Ve Rehabilitasyon Yüksekokulu- Ankara
    Filiz Şahin, PO Anadolu Ortopedi Ankara
    Ahmet Pürgü, PO Hacettepe Üniversitesi Fizik Tedavi Ve Rehabilitasyon Yüksekokulu - Ankara
    Muharrem Şimşek, PO GATA - Ankara
    Osman Özant, PO GATA - Ankara
    Esra Akman, PO TSK Rehab. ve Bakım Merkezi - Ankara

Volkan Durmaz - 03.10.2007
    Sağlık Haber Dergisi

Üye
    aleynaserap Avatarı

Son Giriş
    21.08-2008
    Saat
    11:43
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hadi yha demek emekli oldu; benim ameliyatlarımı yapan doktordu gerçekten mükemmel bir doktordur kendisine hayatımı borçluyum;peki yakın bir zamanda mı emekli oldu

Üye
    WaLe Avatarı

Son Giriş
    27.10-2013
    Saat
    16:22
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sevgili ayca ogretmen;

Bu tedavi yönteminin engellilere maliyeti konusunda bir bilgilendirme yapabilirmisiniz ? Teşekkür ederim : )

Üye
    mantissa06 Avatarı

Son Giriş
    21.04-2008
    Saat
    13:39
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten korsenin fiyatıda çok pahalı bugün sordum 3,5 milyarmış
    Çok pahalı

Üye
    zekirdekçi Avatarı

Son Giriş
    06.07-2008
    Saat
    19:54
    Yaşadığı Yer
    öğrenci
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bn 18 yaşındaym ve 6 yıldır skolyoz rahatszlığım var ameliyat olmayı düşünmüyorum sayın ugurozkan sızn adınıza sevndım inş. 0 olarak kalır..bnm sızden isteğim spınecor hakkınd bılgı verırmısınız şimdiden teşekkurler

Üye
    ekromez Avatarı

Son Giriş
    11.10-2008
    Saat
    14:59
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba ayça ögretmen herhangı bır eğitiminiz varmı yoksa arastırma dahilindemi bu bilgilere ulastınız
    birde acaba benım forumlardakı soruma cevap veredebilirmisiniz biraz daha bilgilenmem gerekiyor bir arkadas vermiş ama daha fazla arastırma yapmam lazım

Üye
    semay Avatarı

Son Giriş
    21.10-2008
    Saat
    14:21
    Yaşadığı Yer
    manisa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

iyi günler benim kızımda da skolyoz var 10 derece ve belli olmaya başladı spinecor adlı korseyi

Üye
    semay Avatarı

Son Giriş
    21.10-2008
    Saat
    14:21
    Yaşadığı Yer
    manisa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

cevabınız için teşekkürler spinecor adlı ortezi kullanan var mı?

Üye
    seren__ Avatarı

Son Giriş
    29.09-2009
    Saat
    09:46
    Yaşadığı Yer
    hatay
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selam arkadaşlar..ben 23 yasındayım ergenlik döneminden kalma skolozum war..daha önce korse kullanmadım..bu spınecor korse ergenlik dönemi zamanındamı kullanılmalı?etkisi o zmanmı belli oluo..bide korse fiyatları hakkında bilgi werirmısınız.

Üye
    kucuk serce Avatarı

Gerçek Adı
    deniz
    Son Giriş
    23.11-2015
    Saat
    10:00
    Yaşadığı Yer
    niğde
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bende bu korseyi duyunca çok sevinmiştim. Tedavi için çok iyi olduğunu düşündüm ve araştırdım. Verilen linklerden de baktım. Ama bi ayrıntıyı atladığımın farkında değildim. O da yaşım gereği bu korsenin bana verilemeyeceği kısmıydı. Sonradan çok üzüldüm ama napalım kısmet değilmiş... :cry:

Üye
    unhappyboy16 Avatarı

Son Giriş
    01.04-2014
    Saat
    00:50
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

oncelıkle herkese ii aksamlar...
    ben 2 yıl once skolyoz hastası oldugumu farkettm 91 liyim ve ılk derece 6 ıydı..daha sonra yawas yawas ılerlemeye basladı ve 18 yasne grdm dr domanic e gittm dedi snn daha ılerlemez hcbseyn yok ne hstlar fln suan 14 derece Allaha sukur ıı de gttkce ılerlıo korkmaya basladm bı de boyum cok uzadı 190 falan oldu ne yapcagımı bılmıorum yuzmeye gıdıorm bı sendr ama bı faydasnı gormedm acıkcası ...

ayca ogretmen bu spınecor bana etki edermi bılgılerınızı alablırmym acaba cok teşekkr ederm ...

Üye
    volkan_anadolu Avatarı

Son Giriş
    08.04-2009
    Saat
    15:36
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

SpineCor'un uygulanabilmesi için 5-15 yaş aralığında ve Cobb açınız 15 dereceden fazla olmalıdır.

unhappyboy16 SpineCor ortezi için 18 yaşında ve Cobb açınız anlıyorum ki 15 dereceden küçük olduğunuzdan size uygun değil.

Yüzme sporuna devam etmenizi tavsiye eder, Acil şifalar dilerim.

Üye
    ReY-MyStErıO-619 Avatarı

Son Giriş
    26.02-2017
    Saat
    00:28
    Yaşadığı Yer
    Manisa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm korse dik tutup öylemi geçirio

Üye
    aceel Avatarı

Son Giriş
    03.04-2009
    Saat
    18:00
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Herkese merhaba
    Ben Danimarkadan yaziyorum, 14 yasindaki kardesimi daha yeni ameliyat ettirdik. 12 yasindayken farkettik ve o zaman derecesi 58di.
    Simdi 10 yasindaki öbür kardesimde skolyoz teshisi konuldu, ve derecesi 11.

Spinecore hakkinda bilginiz varsa, lütfen bizi bilgilendirin? 11 derecelik bir skolyoza ne yapilir, yüzmeye gönderiyoruz, sürekli egsersizler yapiyoruz, faydasi olurmu bunlarin? Bu korseyi kullanan kisiler ne kadar fark gördü?

Bunuda ameliyatsiz gecirmek istiyoruz, lütfen yardimci olun bize.

Saygilarimla

Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon