Toplam 3 mesajın 1-3 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    yeraltı_86 Avatarı

Son Giriş
    12.06-2016
    Saat
    00:15
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    selam arkadaslar
    ben de kas hastasıyım, sma tip 2-3 arası... bende de skolyoz var. Su an 24 yasımdan gün alıyorum. en son 3 sene önce filan gitmiştim doktora. 47 dereceydi o zaman skolyozum. doktor muayene etti ve işte dengeni filan saglayabiliyorsun su an gerek yok filan dedi.
    Ama su son aylarda bunun kalbimi rahatsız ettiğini hissediyorum. Cünkü skolyozda omurga düz durmadıgı için organlara baskı yapabiliyormus. ben bir de skolyozumdan dolayı hep kalbimin üzerine yatmak durumundayım.
    Şimdi acaba kalbimin böle carpıntısını hissetmem filan skolyozdan olabilir mi?sıkısıyormus gibi hissediyorum cünkü.
    bir de skolyozum ilerlemiştir muhakkak düzelme sansım var mıdır. cünkü estetik olarak da hiç hos değil...

Üye
    defne Avatarı

Gerçek Adı
    Defne
    Son Giriş
    02.06-2014
    Saat
    20:01
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

47 derecelik skolyozunda hiç bi tedavi yapılmadan öylece bırakılman dogru deyil bana göre her skolyoz tipide iç organlara baskı yapmaz sendekini tam olarak bilmeden yapıyomuşda benimkide yapıyodur gibi şeyler kurarsan kafanda psikolojik olarak çarpıntı hissetmen kendini rahatlatmak için mutlaka bi doktora git ve ona anlat bu şikayetlerini

Üye
    cagdas_ckrcyr Avatarı

Son Giriş
    03.06-2017
    Saat
    18:14
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli/Gebze
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    17 yaşımdayım boyum 1.76 35 derecede skolyozum war ve benim yatagım özel olrak yaptırdım sert bi yatak ve hep sırt üstü yatıyorum.hiçbir çarpıntım falan yok skolyozu durdurmak için falan yüzmeye gidiyorum ve barfiks yapıp egzersizlerimi uyguluyorum.yakında korse yaptırıcaz sizce gerek varmıdır.??yoksa yüzmeye ve egzersizlerime dewam etmelimiyim.çünkü korse kullandıgım için bi aralar biliyorum çok zor oluyo kullanımı lütfen yardımcı olun.??