Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 35 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Gülcan83 Avatarı

Son Giriş
    17.09-2017
    Saat
    22:51
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: kucuk serce
    Hepiniz çok iyisiniz Özellikle 'Gülcan' ablama çok kanım kaynadı. Egzersizlerle ilgili bazı bilgiler vermişsiniz. Hepinize teşekkür ediyorum.

canım benim çok teşekkür ederim.

Sana bildiğim birşeyi aktarmak isterim, skolyoz egzersizleri skolyozu düzeltmek yerine ilerlemesini durdurmak ve oradaki kasları güçlendirmek amacıyla verilir.
    Onun için eğer 35 derecenin altına düşmediyse sakın üzülme çünkü senin ilk amacın 35 in üstüne çıkmamak olsun.
    Sıkıcıda olsa sevmesende egzersizlerini sakın ihmal etme.

Sağlıcakla kal kucuk sercem :wink:

Üye
    erhangi Avatarı

Son Giriş
    20.08-2015
    Saat
    07:51
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bana yaklaşık 3 ay önce skolyoz ve vertebrada düzleşme teşhisi kondu, skolyozun gelişim çağı hastalığı veya doğuştan olduğu son olarakta romatizmal bir rahatsızlık sonucu ortaya çıkabileceği die biliodum.
    ama benim muayene olduğum doktorlar (izmirde nuri erel ve haluk berk, istanbuldada azmi hamzaoğlu), bana 5 yıl önceki bel fıtığı başlangıcının skolyoz ve vertebra düzleşmesine neden olduğuydu. açım 30 derece ve hiç ağrım yok, uyuşma yok, sadece şekil bozukluğu var. doktorlar şimdi ameliyat olmasamda 3-5 yıl sonra mecbur kalacağım.
    sizce ne yapmalıyım, fizik tedavi fayda sağlar mı veya ameliyat olmalı mıyım yoksa ameliyat olamadanda ağrısız sancısız hayataıma devam edebilir miyim?

Üye
    kucuk serce Avatarı

Gerçek Adı
    deniz
    Son Giriş
    23.11-2015
    Saat
    10:00
    Yaşadığı Yer
    niğde
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Evet doğru söylüyorsun Gülcan ablam... İlerlemeyi durdurmak için oluyor umarım ilerlememiştir. Çok sıkıcı egzersizler! Hele bide sabah akşam, günde iki defa yapınca daha da çekilmez hale geliyor. Sende sağlıcakla kal, kendine iyi bak

Üye
    selvi123 Avatarı

Son Giriş
    21.01-2010
    Saat
    10:22
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Erhangi adlı üyenin kaç yaşında olduğunu öğrenebilirmiyim

Üye
    bersu Avatarı

Son Giriş
    18.06-2009
    Saat
    11:09
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bu siteyi tesadüf eseri keşfettim,yazdıklarınız çok bilgilendirici öncelikle teşekkür ederim detaylı anlattığınız içinben 3 ay önce çalıştığım yerde düşme sonucu hastaneye gittiğimde doğuştan skolyozum olduğunu öğrendim röntgen sonucu birbirinden farklı 2 doktor ameliyat olman gerek çok kötü durumun dedi bu ağrılara nasıl dayanıyosun dedi aksine hiç ağrım yok ve olmadı şimdiye dek!!! 3. gittiğim dr. ise doğuştan rastlanabiliyo bu tip durumlara bu yaşa kadar seni ağrısız sızısız getirdiyse bundan sonra birşey olmaz dikkat et kendine dedi mr istedi ve mr sonucumda çok iyi çıktı eğriliğin minimal derecede olduğu belirtilmiş mr raporumda ve diğer tüm maddeler çok iyi çok şükür yanlız dr. bana egzersiz vermedi bol bol yüz dedi onada imkanım yok onun haricinde dikkat et dedi sadece 6 ayda bir kontrole gel mutlaka dedi,sizlerden öğrenmek istediğim minimal eğrilik derecesinde skolyozu olan birinin yapabileceği en basit hareketler nelerdir? bilen varsa paylaşırsa sevinirim teşekkürler

Üye
    zelih@ Avatarı

Son Giriş
    23.05-2017
    Saat
    23:09
    Yaşadığı Yer
    Gelsenkirchen / Almanya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

herkese mrb kızım 22 aylık ve skalyoz rahatsızlıgı var tesadüfen bilindi. egiklik 40 derece. 3 aydır korse takıyodu 3 ayın sonundaki kontrolunde 6 ay daha takacak dedı doktor. anladıgım kadarıyla tedavi süreci yıllar alacak. ve sanırım kesin ameliyat olacak.
    acaba ameliyatsız duzelme imkanı var mı ameliyatı kac yaslarında yapıyolar ve bu kadar erken bilinmesi (daha 18 aylık filandı bilindiginde ) ıyılesme asaması icin bir avantaj mı
    yuzme cok faydalı imiş yüzme kursuna göndersem mi

.o kadar bilmek istedigim sey varki

bilgilerinizi lutfen benimle paylasın.selamlar

Üye
    ben574 Avatarı

Son Giriş
    03.08-2009
    Saat
    02:57
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba arkadaşlar. Ben de skolyoz hastasıyım. 26 yaşım var.
    Her zaman spor tipli giyimleri çok isterdim giyinmek. Ama ne yapalım skolyoz yüzünden her kese belli olmasın diye giyemiyorum. Çok denedim giymeye. Ama hep aynaya baktığımda omurgamdaki 3 taraflı (3 taraflı deyince S alfabesi gibi yanı ) eğrilikleri görünce kendimi çok kötü hissetmeye başladım. Benimde öyle bir huyum var ki, şimdiye kadar kimsenin şu hastalığa göre bana acıması istemedim. Hep başkalarından sakladım.

Çocukluğumdan beri karate oyunlarına hevesim vardı. 10 yaşındayken karateye gitmeye karar verdim. Tam o sırada doktor bana skolyoz olduğumu söyledi. Bana karateye gitmeğimi yasakladı. Ondan sonra 17 yaşına kadar sürekli tedavi oldum. 13-14 yaşına kadar sürekli yüzmeye gittim. Ama ne olsun 17 yaşına kadar doktor bana şunu yapma onu yapma diye çok şeyi yasakladı. Hatta bir gün intihar etmeyi bile düşünmüştüm. Şu hastalık yüzünden psikolojim bile bozuldu. Ama ne yapalım hayatla bazen barışmalı oluyorsun.
    Arkadaşlarım şunları yazmakla sizleri üzmek istemiyorum. En azından kendimi rahatlamak için yazdım. Dış görünüş için çok kötü hastalık.
    Merak ettiğim şey şimdiye kadar kalbimde, ciğerimde hiçbir rahatsızlıkla karşılaşmadım.
    Bilmek istiyorum 26 yaşında skolyoz hastalığı ameliyat olunursa hastalık yüzde kaç sağalma ihtimali ola bilir ve şu yaşta ameliyat olunur mu?

Bu arada fiyatı internet aradığıma göre 15000-30000 ytl arasında değişiyormuş. Çok pahalı ameliyat imiş.

Üye
    PINAR Avatarı

Son Giriş
    14.10-2017
    Saat
    17:54
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sigortan varsa daha kolay bizde emekli sandıgı vardı dokuz eylül üniversitesinde 3.000 ytl kendimizden odedik ama bu 2006 daki olay
    tutar bu 26 yasındada ameliyat olunur ama nekadar düzelir biz bilemeyiz doktorunla gorusmen gerek ama birkac doktorla gorus derim

Üye
    fatolina Avatarı

Son Giriş
    17.04-2010
    Saat
    21:14
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merabalar bende skolyoz hastasıyım doktorum yaş dolayısı ile ameliyat gerekmediğini ve ilerlemeyeceğini söyledi.derecesini billmiyorum.çok ağrım oluyor gece yatırmayacak kadar.sağ omuzum diğerine göre bi kaç cm aşağıda ne yapacağımı bilemiyorum .dr egzersiz ve ağrı kesici verdi ama geçmiyoo bide sürekli hareket halindeyim yoruluyorum egzersizlerde çok ağrı yapıyo onlarıda yapamıyorum allah sonumuzu hayıretsin

Üye
    zhlbrk Avatarı

Son Giriş
    20.11-2009
    Saat
    16:45
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selam herkese...ben de skolyoz hastasıyım...fakat ilerleme yok şükür.22 yasındayım.36 derece.görüntü cok bozuk deil.ama ara sıra oturarak çalısmaktan bel agrıları olmuyor deil.o yuzden tekrar gittim doktora ve gercekten iyi görüntü deil karsılastıgım ama doktorum bol yüzme ve egzersiz önerdi.bunlara uyalım arkadaslar.sıkı bir programla yüzme ve spor sayesinde agrılarımız azalıyor ve gercekten saglıgımıza kavusuyoruz.ilerleyen bir hastalık durdu diye hiç bakmayın.40 derece üstü cok riskli.imkan yaratıp kendimizi düşünmeli ve yüzmeliyiz.

Üye
    fizik tedavi öğrencisi Avatarı

Son Giriş
    03.01-2010
    Saat
    01:24
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar istediğiniz soruları cevalandırmak için siteye üye oldum eğer soru gelirse cumartsi akşamları sitede olacağım

skolyozun türü ve derecesi ameliyt olup olmaman için bize vereceğin ön bilgi olmalı ama

Üye
    ecenaz06 Avatarı

Son Giriş
    14.03-2010
    Saat
    21:09
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

herkese merhaba nette arastırma yaparken tesadüfen gördüm bu siteyi yorumlarınızı okudum üzülerek çünkü bende bu hastalıgı ve sonuclarını senelerdır tasıyorum...
    ilk olarak sunu söyleyım aranızda doktor derecesı az dedi ameliyata gerek yok dedi diyen arkadaslar var KANMAYIN! Sen doktordan iyimi biliyorsun dıyenler vardır sadece sunu bılıyorum sizin durumunuz sandıgınız kadar onların umrumda değil ameliyat sonrası yasayacaklarınız vs.
    Ben skolyoz oldugumu 9 yasında öğrendım dogustan ya da olmus dedıler ameliyat sart dediler o zaman boyum 1.50 idi ve ameliyattan sonra maalesef boyum hiç uzamadı ama normal boyuma ulasma sansım varken maalesef doktorlar yönlendırmedıgı ve bılgı vermedıgı için hep kısa kaldım o yuzden dıyorum her doktorun dedıgıne kanmayın
    bu çok ciddi bi ameliyat suan belkı cogunuzun derecesi az ama siz hissetmeden artmayacagını nerden bılıyorsunuz derecesi azken ameliyat olursanız en azından omzunuzda bı kanburla eğrilikle gezmek zorunda kalmazsınız kıyafet alırken istedıklerınızi değil de omzumdakı egrilik kambur bellı olmasın dıye kıyafet secersınız doktor çanta bıle tasımanızı yasaklar vs . hayatınıza öyle yasaklar getırırkı bunları yapmak artık işkence gibi gelır ..
    bunları yazdıgım için bana kızabilirsınız belkı sacmada bulabılırsınız ama ben sadece yasadıklarımı yazdım arkadaslar bu hastalıgın bedelını her gun öduyorum çunku
    insanların alaycı bakısları kısa boylu oldugum için dalga gecmelerı vs ameliyat olacaklar , olsammı olmasammı dıye kararsız olanlar gercekten işinde uzman bırıne gidin size tavsıyem ...

Üye
    baygunes Avatarı

Son Giriş
    29.05-2010
    Saat
    11:24
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

egzersizler için teşekkürler...herkese sağlıklı günler....

Üye
    rube Avatarı

Son Giriş
    18.06-2010
    Saat
    10:05
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

allah şifanızı versin ama bu hastalıkta en önemli tedavi bol bol yüzmekmiş ve mekik çekmekmiş korse de takarsanız bi nevi engeller ama herkes kendi dr olması gerek allah yerdım etsin.

kursa gönder en azından faydalı olduğunu söylüyor dr lar ve gönderdiğin için pişman olmazsın göndernedim diye üzülürsün işallah tez zamanda düzelir allh yardımcınız olsun birde eğer işallah yardımcı olmaz ama olursa diye bulunsun 9 eylül üniversitesinde dr emil alıcı varmış belki ilerle gerekir ama işallah gerek olmadan düzelir allah hepimizin yardımcısı olsun.

Üye
    kürşatyıldırım Avatarı

Gerçek Adı
    kürşat
    Son Giriş
    03.10-2010
    Saat
    21:53
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    defne merhaba ben de zonguldak çaycumada öğretmenim yeğenim skolyoz hastası bu konuda bilgi topluyorum sen bana daha yakınsın bu konuda görüşüp bilgi almak istiyorum telefonda da olsa yardımcı olabilir misin?

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon

LinkBacks (?)

1. 03.05-2011, 16:16
  2. 14.04-2011, 14:35
  3. 03.07-2010, 14:19
  4. 15.05-2010, 19:19