Toplam 5 mesajın 1-5 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    cagdas_ckrcyr Avatarı

Son Giriş
    03.06-2017
    Saat
    18:14
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli/Gebze
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    arkdaslar öncelikle herkese geçmiş olsun ben gebzede oturuyorum.17 yaşındayım şuanda bundan tam 1 yıl önce skolyoz oldugumu farkettik.benim skolyozumn ergenlik çağında hızlı boy artışından dolayı olmuş. ben dr.mücahit görgeç'e muayane oldum.35 derecelik bi eğilme olduğunu söledi. korse ve çeşitli eğzersiz verdi.yüzmeye gitmemi söledi
    .ben 4 aydır korse kullanmıyorum .çünkü vücüdm gelişti ve yani tahminen aynı seviyesinde duruyodur derecesi veya en kötü en kötü ihtimalle 1 veya 2 derece artmıştır fakat gösle pek belli olmuyo bu yüzdende psikolojik olarak etkilendiğim sölenemez fakat korseyi geceleri takttıgımda ben çok sıkıştırdıgı için biraz bunalıyodum. okula gidince çıkartıyodum o yüzden bi rahatsızlıgım falan olmadı.
    gögsüme bacagımda kalbimde ve en önemlisi nefes almamda hiçbir problem yok allaha şükür..

benim boyum 1,78. kilom 62 ve 17 yaşındayım. bunlar normal mi yaşıma göre?
    fakat ben gebzede boy filmi çektirecek herhangi bir hastane bilmiyoruz. kuzenim doktor sigortada ama orada çekilmiyo. özel hastaneleri de bilmiyoruz. ben bu arada kadıköyde muayane oldum.

sizlere sorum: kaç yaşına kadar korse kullanmayı dewam edicem ve daha eğilme şansı war mı.
    ikinci sorum: istanbul'da veya gebze'de nerede boy filmi çektirebilirim? bilen varsa sölerse çok sevinirim.

bu arada herkese çok çok geçmiş olsun. allah acil şifalar versin. hepimize arkadaslar.

iyi geceler.

Üye
    Nevra Avatarı

Gerçek Adı
    Nevra
    Son Giriş
    22.11-2017
    Saat
    02:04
    Yaşadığı Yer
    EGE Bölgesinde bir İl
    Alınan Beğeniler
    23
    Verilen Beğeniler
    17

öncelikle geçmiş olsun canım benim şimdi gelelim sorduğun soruların bazılarına cvp vermeye
    ben 22 yaşımdayım ve doğuştan ileri derece skolyoz hastasıyım. öncelikle drlarının dediklerini dinle ve şunu söylim 1 dr da bağımlı kalma diğer doktorların görüşlerinide al.
    ergenlik çağın boyunca boyun uzadıkca eğrilme olur ne zaman ki uzaman durdu o zaman eğrilmede durur. duruşunu hareketlerine egzersizlerine dikkat et.
    en kısa zamandada boydan röntgen çektirebilicen bi hastane bul.

çok geçmiş olsun tekrrdan aklına takılan bişey olursada yaşayarak ve araştırarak elde ettiğim bilgilerimle seni bilgilendirmeye çalışırım

Üye
    cagdas_ckrcyr Avatarı

Son Giriş
    03.06-2017
    Saat
    18:14
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli/Gebze
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tamm çok tşk.ederim.sizlerinde önerebilecegi şeyler warmı.durdurmak veya dereceyi indirebilmek için.bu arada ben haydarpaşa numune hastanesi başhekimine muayane oldum.bu dr.mücahit görgeç birsürü tezi var skolyoz adına ve başarısızlıkla sonuclanan hiç ameliyatı yok..çok iyi bi doktor sanırım.Çünkü bana ilk başta endişelenmemi söledi ve pozitif düşünmemi söledi ve korse verdi fakat korseyi okulda kullanamıyorum kız arkadasım war ve rahatsız olurum.arkdasım rahatsızlıgımı biliyooda takmamı istiyo fakat ben korseyi takınca beni çok sıkıştırıyo oyüzden nefes almamı falan engelliyo oyzden okulda takmıyorum günde 15 saat takıyodum.4 ay öncesine kadar 4ay diyorum çünkü barfiks ve yüzmeye gittigim için vücüdum geliştigi için artık sıgmıyodum oyüzden yeni bi korse yaptırıyorum...herkese verdigi bilgiler için tşk.ederim..allah herkese şifa versin.

----------

he bu arada vücut ölçülerim normalmi yaşıma göre..?

Üye
    Öyküm Avatarı

Gerçek Adı
    Öyküm
    Son Giriş
    02.12-2017
    Saat
    14:40
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Çağdaş İstanbul Çapa'da boy filmi çekiyorlar.Bİlgine.

Üye
    hrnkks20 Avatarı

Gerçek Adı
    harun akkuş
    Son Giriş
    15.07-2014
    Saat
    18:50
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Merhabalar.. Ben skolyoz hastasıyım yaklasik 30-35 derece sola bakan skolyoz var. Ftr ye gidicem. Boyum 1.84 kilom 75. Sizce skolyozumun açısı daha fazla artar mi ? Boy kilom nasil? Bide kemik gelisimim durmuş mudur? ACİLL YARDİM EDERSENİZ SEVİNİRİM .