Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 23 mesajın 16-23 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    sultans Avatarı

Son Giriş
    04.10-2016
    Saat
    15:31
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhaba arkadaşlar
    levent ben 7 aydır ameliyatı bekliyorum hala olamadım ve bu benim 5. ameliyat kararım .8 yıl önce tanıştım skolyozumla.hastalığımı öğrendikten sonra duruşuma oturmama kalkmama dikkat ettim .ilk öğrendiğpim zaman kambur duruyordum ama şimdi belli olmuyor.çünkü çok dikkat ettim ben.birde 3 ay çok iyi bir zaman bence şimdiki devlet hastanelerinde.eğer imkanın varsa özelde de çektirebilirsin bu filmi.korkacak bişey yok.emin olki bizden daha kötü durumda olanlar var.halimize şükretmeliyiz.allahıma çok şükür ki ayaktayım.birazcık eğriliğim var birazda ağrılarım geçmiş olsun

Üye
    levent_y34 Avatarı

Gerçek Adı
    Levent
    Son Giriş
    17.07-2007
    Saat
    15:46
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhabalar
    Öncelikle tüm arkadaşlara geçmiş olsun ve acil şifalar.Evet öyle böyle derken 3 ay gibi bir süreyi geçirdim ve tomografi çektirmeye sayılı günlerim kaldı.Bu arada sırt ağrıları başladı tabikii.Bu arada aldığım tavsiyeler yüzmenin bu hastalığa bir nebzede olsa faydalı olacağına yönünde olduğundan düzenli olarak yüzmeye başladım faydasını göreceğiz inşallah.Birde nefes alırken biraz zorlanıyorum sanki bu da bir etken olabilirmi acaba ?Merak ediyorum ama soruma cevap bulamıyorum mesela hızlı bir işim olsa veya iki üç basmaj merdiven çıksam hemen nefes nefese kalıyorum...Ne yapalım ben kendimi hala alıştıramadım inşallah kötü bir sorun çıkmaz tomografidede Neyse herkese tekrar acil şifalar bu hastalığı hep berabaer yenelim arkadaşlar fikir ve yardımı olabilecek herkesi bekliyoruzz

Üye
    defne Avatarı

Gerçek Adı
    Defne
    Son Giriş
    02.06-2014
    Saat
    20:01
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

meraba levent önce sakin ol derim ben sana benimde skolyozum var ve benimki bebekligimde farkedilmiş o günden buyana bununla yaşamaya çalışıyorum tedavilerle ve sosyal hayatta rahatsızlıgımın üstesinden gelmek hiçde kolay olmuyo bazen evet gülcanında dedigi gibi erişkin yaşda ortaya çıkan skolyozlar çok problem olmazlar iyi bi ortapediste git ve kontrollerinle egzersizlerini ihmal etme nefes darlıgından bahsediyosun bence bu skolyozla alakalı deyil içdigin sıgarayla ilgili bence onu bırak önce vede çok fazla endişelenme bu gidişle skolyozun yanında birde panik ataga sahip olucaksın rahat ol ve mutlu kal

Üye
    AsTeRuNyA Avatarı

Gerçek Adı
    EMRAH
    Son Giriş
    10.12-2017
    Saat
    16:44
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL/sultangazi
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    0

allah acil şifalar versin çok arkadaşım var bu durumda olan ama o kadarda kötübir durum degil arkadaşlar allah yardımcınız olsun

Üye
    sultans Avatarı

Son Giriş
    04.10-2016
    Saat
    15:31
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

levent bir tavsiyemde gerçektende çok panikliyorsun rahat ol.bende yıllarca panikledim korktum en sonunda ağrılarımın çoğunun psikolojik olduğunu öğrendim.şimdi psikolojik destek alıyorum ameliyat yüzünden ve gayet rahatım çok fazla ağrım sızım yok.bende nefes alamıyorum ve buda psikolojik bir olay.86 derecelik eğimime göre ciğerlerim gayet iyi.

Üye
    levent_y34 Avatarı

Gerçek Adı
    Levent
    Son Giriş
    17.07-2007
    Saat
    15:46
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba arkadaşlar
    Öncelikle burda bazı duyguları ve yaşamış olduğu tecrübeleri yazan ve bizimle paylaşan herkese sonsuz teşekkürler.Çünkü konu insan sağlığı olunca paylaşılacak çok şeylerin olması mutluluk verici.Burdaki arkadaşlarımızın tavsiyeleri gerçekten bana hem moral veriyor hemde yol gösteriyor.Şu anda panik veya başka bir düşünce yok kafamda sadece meraktan belkide ehh birazda korku var galibaa.İçtiğimiz sigaranın binlerce zararı varken ben neleri düşünüyorumm)Biraz abarttım galibaa herşeyide skolyozun üstüne attım kurtuldum herhalde İnanın artık düşünmeme kararı aldım ve sadece doktor tavsiyelerini dinleyeceğim ve hayatıma olduğu gibi devam edeceğim.bu en hayırlısı olur diyorum herkese acil şifalar

Üye
    Carpe Noctem Avatarı

Son Giriş
    14.04-2009
    Saat
    02:47
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

3 Aylık tetkik süreleri... Bana da ms ön tanısı ile mr isteğine 3 ay gün verilmitşi. Torpil bulmasaydım 3 ay ms olup olmadığımı bilmeden şüphe içinde bekleyecektim ve herhangi bir atak durumunda da teşhis konmamış olduğu için tedavi yapılamayacaktı. Neyse ki mr çekildi ve ms olduğumu da öğrendim...

Skolyoz konusunda en de bir soru sormak istiyorum. Benim marfan sendromu, ms gibi bir çok sistemik rahatsızlığım var.

Çekilen torakal mri'da açıklığı sola bakan hafif skolyoz da not düşülmüştü.

Diğer rahatsızlıklarım nedeniyle skolyozu hep göz ardı ettim ve hafif ibaresine güvendim. Acaba hafif skolyoz da olsa takip edilmesi gerekir mi, diğer rahatsızlıklarım gibi skolyozun da üstüne düşmeli miyim?

Üye
    levent yzc Avatarı

Gerçek Adı
    levent yazıcı
    Son Giriş
    24.11-2017
    Saat
    20:28
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    bence amelıyat olma sansını kacırma sonra kafana vurursun

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12