Sayfa 1 / 3 123 SonSon
Toplam 40 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    zele1453 Avatarı

Son Giriş
    22.11-2017
    Saat
    03:16
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    yeni üye oldum bu siteye. iyi de oldu.. ben de bi skolyoz hastasıyım. ergenlik döneminde ortaya çıktı. o zamanlar ameliyat dediler doktorların hepsi ama biz cesaret edemedik. şimdi 28 yaşındayım. geçen sene yine gittim bi kaç doktora we yine ameliyat dediler. yalnız bi tanesi (prof.dr.yücel tümer) 2 sene bekleyelim bi dedi. çünkü kendi içinde bi denge sağlamış omurgam. aslında epey de eğri. çok belli olduğunu söylemeseler de 75 derece bi eğrilik war. şimdi 1 sene kaldı bakalım. ameliyat mı olucam, ne olucak bilmiyorum..
    ameliyat biraz beni korkutuyo. ameliyat sonrası hareketlerim çok engellenir mi, sorusu beni düşündürüyo. bi de o platin mi wida mı ne koyucaklar bilmiyorum, onları çıkarmak için de yine büyük bi ameliyat olmak gerekiyomuş. sorun yaşayanlar olmuş diye kulaktan dolma bişiler duyduğum için açıkçası çok korkuyorum ameliyattan.
    aslında şu halimle bana engel olmuyo bu rahatsızlığım. sadece biraz ağrılarım oluyo. arkadaslarla aynı tempoda çalışabiliyorum da bi taraftan. ama ya ilerlerse diye korkuyorum. yani yaşlanacak kadar yaşayabileceğim meçhul ama yaşlanınca ne olur?
    ooff bi sürü ? war kafamda..
    neyse darlandırmayayım daha fazla sizi.bu konuda bilgisi olan ya da benim gibi olan birileri warsa görüşmek isterim..
    sewgiyle kalın...

Üye
    defne Avatarı

Gerçek Adı
    Defne
    Son Giriş
    02.06-2014
    Saat
    20:01
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

meraba zele bende skolyozum ve benimki küçük yaşda ateşli hastalık sonucu oldu bi çok kez ameliyat oldum skolyozda ameliyatı 40 dereceden sonra mutlaka yapıyo doktorlar ve seninde 75 derece olmuş bu bence baya ciddi fazla bence hiç bişeyi bekleme beklemen hem cerrahi açıdan hemde ameliyat sonrası iyileşmen açısından sana zorluklar verir hiç ameliyat olmaman ve skolyozunun ergenlik sonrası ortaya çıkması senin için bi avantaj hiç bişeyi bekleme vede korkma bence yapılacak bi ameliyat yada en fazla iki ameliyatla saglıgına kavuşursun daha sonrasında takılan impilantların çıkartılmasıda gerekmiyo vucudun kabul ettigi sürece vede sana zarar vermedigi sürece ömrün boyu kalabilirler sende iç organlarına skolyoz daha fazla zarar vermeden ameliyatını ol kolay gelsin

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    03:09
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Benim kuzenim de olmuştu skolyoz ameliyatı. Derecesini hatırlamıyorum, ama şu anda çok çok iyi durumda. Hiç bir sağlık sorunu yok. Omurgaya takılan çivileri (herhalde çivi deniyordur bilmiyorum) ikinci bir ameliyatla almadılar. Zaten ameliyattan önce de alınmasına (ekstra bir terslik çıkmadığı sürece) gerek olmayacağı söylenmişti.

En az iki uzmanın görüşünü almayı ihmal etme sakın.
    Bu ve benzeri ameliyat olan arkadaşlarımızın önereceği doktorlar varsa yazsınlar lütfen...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    zele1453 Avatarı

Son Giriş
    22.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaslar ilginize teşekkür ederim..peki ameliyattan sonraki sıkıntılar ne?yani hareketler çok kısıtlanıyo mu?ben ameliyat olursam hem alttan hem üstten platin takılacak..ya bi de açıkçası kafama takılan;ilerde doğum yapmak istesem bu sorun olur mu?yani ameliyat olsam ya da olmasam çocuk sahibi olmak istememe nasıl bi engel olur bu durum?daha fazla eğilme olur mu mesela?bilgisi olan war mı?

Üye
    defne Avatarı

Gerçek Adı
    Defne
    Son Giriş
    02.06-2014
    Saat
    20:01
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

ameliyat sonrası iyleşme aşamasında agrıdan dolayı ister istemez hayatında ve hareketlerinde kısıtlama oluyo ama onun dışında yapılan ameliyat hareketlerini kısıtlamaya yönelik deyil egriligin yapdıgı basıncı engellemek ve omuriligin daha fazla egrilmesini durdurmuk bu nedenle kısıtlama yaşamazsın çocuk sahibi olma konusundaysa bunu herkes ister ve allahda inşallah nasip eder bunu sana hamilelik bel omurlarına ekstra bi yük getirecegi için zorlugu olucaktır doktor kontrolünde vede dikkatli olursan bununda üstesinden gelirsin dedigim gibi tıp çok ilerledi sezeryanla dogum öneriliyo genelde skolyozlu anne adaylarına

Üye
    zele1453 Avatarı

Son Giriş
    22.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaslar tesekkür ederim tekrar ilginize.meneksecim söyledigin adres işime yaradı.orda görüsürüz.teşekkür ederim..sewgiler...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    03:09
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Kuzenimin 52 derecelik bir skolyozu vardı. Ameliyatla 15 dereceye düşürülmüş. Ameliyatta takılan TSRH (sanırım adı buydu) için doktoru, "istersen iki yıl sonra alırız. Ama sen rahatsız olmadığın sürece kalsın" demiş. Kaldı. Hiç bir sorun da yaşamıyor şimdi...
    Burada önemli olan şey sanırım hastanın ergenlik/gelişim dönemini geçmiş olması. Eğilmenin durması açısından...

Bu konuda Ankara Hacettepe Hastanesinde Prof. Muharrem Karaman var A Grubundan ortopedist. Kuzenimi ameliyat yapan, çok çok iyi bir doktor.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    denizce Avatarı

Gerçek Adı
    Deniz
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul/Çamlıca
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba arkadaşım bende skolyoz amaliyatını 2 sene önce oldum benim eğriliğimde 70 dereceydi ve amalıyatım çok başarılı geçti 1 ay sonra kalkıp işime başladım ve şu ana akadarda hiç bi sorun yaşamadım. Sanrım ankaradasın bende ankarada hacettepede oldum ve doktorum her konuda beni aydınlattı kendime güvenimi kazandırdı. Eğer istersen benim doktorumlada bi görüşmeni tavsiye ederimb

Üye
    zele1453 Avatarı

Son Giriş
    22.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar hepinizin ilgisine çok teşekkür ederim..Allah razı olsun hepinizden..ben şimdilik doktorumun dediği bekleme sürecini geçireyim bi diyorum.ondan sonra onun dediğine göre bi karar almadan önce yine size danışırım.ama ameliyatlarınızın iyi geçtiğini duymak beni rahatlattı..ismini werdiğiniz doktorlar aklımda..teşekkür ederim tekrar sewgili defne,esra,oturanboğa,menekşe,öyküm,denizce

Üye
    GuLeNKIZ Avatarı

Son Giriş
    17.03-2013
    Saat
    17:13
    Yaşadığı Yer
    uzaklar
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selam bende de skolyoz var aranızda en büyük açı benim 135 derece o yüzden skolyoz ameliyatının yanından bile geçmedi doktorlar. Kendini, çok iyi ve güvenebileceğin bir doktorun eline bırakarak ameliyat olmalısın bencede açısı küçük olupta ameliyat olan arkadaşlarım var ve hepsinin maşallahı var..

Üye
    zele1453 Avatarı

Son Giriş
    22.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

geçmiş olsun canım..teşekkür ederim ilgine..

Üye
    zele1453 Avatarı

Son Giriş
    22.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

amin...geçmiş olsun...

Üye
    manila Avatarı

Son Giriş
    13.08-2009
    Saat
    10:24
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yardımcı olabilirim referans adına...
    zele nin dikkatine

Üye
    halacs Avatarı

Son Giriş
    05.01-2010
    Saat
    13:55
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba,

Ben dogustan skoluyum, uzun süreler tedavi oldum, Skolyoz konusunda uzman kliniklerin Ankarada hcettepe ve istenbulta ÇApa tıp fakültesinde oldugunu düşünüyorum.
    Saygılar

kifoskolyoz
    Misafir Üye
    kifoskolyoz Avatarı

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Türkiye'de bu işi çok iyi derecede götüren değerli hekimlerden birisi de Florence Nightingale Omurga Cerrahisi Merkezi Başkanı Prof.Dr.Azmi Hamzaoğlu 'dur ... Ameliyat öncesi herkes mutlaka fikrini almalıdır diye düşünüyorum ...

Sayfa 1 / 3 123 SonSon