Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 40 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    zele1453 Avatarı

Son Giriş
    22.11-2017
    Saat
    03:16
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    teşekkür ederim arkadaşlar,verdiğiniz bilgiler ve ilginiz için..sağolun...

Üye
    tanerfatih Avatarı

Son Giriş
    02.04-2007
    Saat
    14:34
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba.Uzun zamandır skolyoz olduğumu biliyordum.daha önce gittiğim doktorlar ( tamamı anadolu da serbest olarak çalışan ortopedistler.) derecesinin düşük olduğunu söylediler.Ama artık rahatsızlık duymaya başladım.Konuyla ilgili en donanımlı hastanelerin hacettepe ve çapa olduğunu duydum.Benim için en uygunu hacettepe.Ama kafam yine karıştı.Acaba ortopedistemi yoksa beyin cerrahisinemi gitmem gerekiyo.Daha önce bu yollardan geçmiş arkadaşlardan tavsiyelerini bekliyorum.

Üye
    zele1453 Avatarı

Son Giriş
    22.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

geçmiş olsun taner...
    şu sayfaya gel:
    http://www.engelliler.biz/forum/viewtopic.php?t=11283

Üye
    PINAR Avatarı

Son Giriş
    14.10-2017
    Saat
    17:54
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende ameliyat oldum ama beni yoğun bakıma almadılar durumu daha kötü olanları alıyorlardı ve agrı makinası morfin olmasın ağrın oldukca eline bir düğme veriyorlar ve basıyosun o seni uyusturuyo biraz ağrın kesiliyor ve benim ameliyatım 7 saat sürdü simdi ağrı biraz oluyo ama olacak o kadar herkese acil şifalar diliyorum :lol:

Üye
    sümeyra Avatarı

Son Giriş
    17.12-2008
    Saat
    16:24
    Yaşadığı Yer
    Salzburg
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Herkese merhaba
    Bende malesef idiyopatik skolyoz hastasiyim ve burada yazilanlar bana cok moral veriyor. Insan bu hastaligin ne kadar yaygin oldugunu birdaha görüyor. Doktorum en son kontrolde skolyozumun 58° oldugunu söylemisti. Ben yasimin henüz kücük olmasindan dolayi hala korse takiyorum. Doktorum ameliyattan yana degil. Sürekli cok zor ve riskli bir ameliyat oldugunu söylüyor ama cok insan var ameliyat olan ve iyi olan ve benim korsemin teknisyeni her kontrolü iskence haline getiriyor. Sanki ne yaparsam yapayim sonuc alamazmisim gibi davraniyor. Yurtdisinda (avusturya) yasiyorum ve bircok kisi burda tedavinin daha iyi oldugunu söylüyor. Ama ben türkiyedeki bazi doktorlarin bu konuda cok daha güvenilir oldugunu düsünüyorum ve bu yüzden yaz tatilinde prof. dr. Azmi Hamzaogluna danismak istiyorum. Aranizda onun hastasi olan varmi?

Edit: Varmis cok mutlu oldum. Cok iyi bir Doktor oldugunu okumustum böylece emin olmus oldum

Üye
    aylin20 Avatarı

Son Giriş
    29.09-2010
    Saat
    12:26
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

meraba bende skolyoz hastasıyım.13yasımda farkedıldı.ve ben risklerın yanı sıra düzelecegım umuduyla oldum iyice doktorları arastır ve ol kardesım umarım kurtulursun sende.ben oldum platın koydular.8ay korse ıle gezdım42derce egıktı benım.cunku 40sonrası muhakkak amelıyatmış:artık caresı var.tıp gelıstı.9yıl oldu olalı.ve hıç sıkayetım yok.agrısı agır bısey kaldırınca bıraz acıyo ama sonra gecıyo.rahatsızlıgım hıç yok.tam egılemıyom.varsın dık egılem yeterkı kurtulayım.dısardan artık sölemesem kımse bılmıyo.sende umarım olursunda rahat edersın.allah yardımcımız olsun

Üye
    aylin20 Avatarı

Son Giriş
    29.09-2010
    Saat
    12:26
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaslar 22yasındayım.ben 9yıl önce platin koydurdum aldırmakda istıyordum eski halime kavusmak için.rahatca egılebıleyim istıyodum.şu 4 yada5senedır dik egılmek beni cok da zorlamıyo memnunum.dik durmak daha yararlı.platinlerim kalsın istiyoum acaba benim gibi platınlerını aldırmayıp hayatını devam eden varmı.bır sorun oluyomu ılerkı yıllarda.amelıyat doktorum alınsın dıyo bır baska doktorum kalsa da olur dıyo.ben gercekte ılerde bana sorun olurmu sorusuna yanıt alamıyom.cok ilerkı yıllarda platın acaba zarar verırmı bana.

Üye
    destinam Avatarı

Son Giriş
    24.07-2010
    Saat
    17:22
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba arkadaşlar bende de skolyoz var bel bölgesinde 45 derece.bu yaz ameliyat olmayı düşünüyorum birkaç doktorla görüştüm ameliyat olmam gerektiğini söylediler.Sizlerden ricam ankaradaki hastanelerden önerebileceğiniz doktorlar varmı acaba? özellikle Hacettepe den olabilir.
    hepimize geçmiş olsun. cvplarınızı bekliyorum. :?:

Üye
    EsRaNaS Avatarı

Son Giriş
    12.06-2010
    Saat
    13:45
    Yaşadığı Yer
    bUrSa Ve HaTaY
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

MRHABA ZELE BENDE SKOLYOZ AMELİYATI OLMUŞTUM BUNDAN 8 SENE ÖNCE.BENİMDE SIRTIMDA EĞRİLİK VARDI VE BENİM İÇİNDE ZOR OLMUŞTU BU KARARI VERMEK.EN SONUNDA O HALİMDEN DAHA İYİ OLACAĞIMI DÜŞÜNEREK VE UMARAK KARAR VERDİM VE OLDUM.5 YIL SIRTIMDA BOYDAN BOYA DEMİRLERLE YAŞADIM.TABİ ARADA BATMALAR OLUYORDU AMA FAZLA DEĞİL,ONLARLA YAŞAMAYA ALIŞTIM.5YIL SONRA VÜCÜDUM PLATİNLERİ KABUL ETMEMEYE BAŞLADI VE HEMEN ÇIKARDILAR,ŞİMDİ ÖOK RAHATIM VE İYİKİ OLMUŞUM DİYORUM.TEK BAŞIMA AMELİYATTAN ÖNCE OTURAMIYORDUM ŞİMDİ İSE OTURABİLİYORUM.BEN SANA OLMANI TAVSİYE EDERİM ÇÜNKÜ BEN ÇOK RAHATLADIM ARKADAŞIM.

Üye
    destinam Avatarı

Son Giriş
    24.07-2010
    Saat
    17:22
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

meraba zafure yukardaki mesajımda durumumu açıklamıştım. senden bir ricam olacak; Dr. Azmi Hamzaoğlu'na haziranda randevum var.muayene olmayı ve durumum müsait olursa ameliyat olmayı düşünüyorum.fiyat olarak sana nekadara mal oldu öğrenebilirmiyim.
    buarada arkadaşlar bir önceki mesajıma cvp bekliyorum ilginize şimdiden teşekkürler

Üye
    zele1453 Avatarı

Son Giriş
    22.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

ilgine teşekkür ederim esranas..böyle şeyler duymak beni rahatlatıyor.bakalım şimdilik bi bekliyoruz.ama şimdi ameliyata bakışım eskisine göre daha pozitif :wink:

destinam benim önerebileceğim doktor kendi doktorum,prof dr.yücel tümer...ben özel muayenesine gittim.bana bi bekleme süresi verdiği için henüz bekliyoruz.yani bi tedavim olmadı.o yüzden kendimle ilgili bi bilgi veremem ama bu doktoru çok kişiden duyarak gittim.en önemlisi bana güven verdi ve içimi çok rahatlattı bi çok yönden..başka tavsiyeleri olacaktır arkadaşların..

Üye
    guldem Avatarı

Son Giriş
    15.07-2007
    Saat
    18:21
    Yaşadığı Yer
    manisa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende 1997 de ege ünv de ameliyat oldum o zamanlar cok zorluklar yasadım ama simdi iyiyim sorunum kalmadı yani ılerlemedi platini hala cıkarmadı doktorum, bi kaç ay sonra kontrole gitcem umarım her sey iyi gider...

Üye
    YeLiS Avatarı

Son Giriş
    11.06-2007
    Saat
    22:10
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar bende de skolyoz var 35 derece. benim doktorum ÜNSAL DOMANİÇ. benimde ameliyat olmam gerekiyomuş ama ben korkuyorum aslında tam olarak korkmak da değil ama ne bilim işte... lütfen bana yardımcı oluun ameliyat olduğunda sonrası nası oluyo? pek acı oluyomu? anlatın bana lütfen...

Üye
    sultans Avatarı

Son Giriş
    04.10-2016
    Saat
    15:31
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yelis 45 derecenin altındaki eğikliklerde hiçbiryerde ameliyat edilmiyor bildiğim kadarıyla.eğer eğiklik 45 dereceyi geçmişse ameliyata alıyorlar.sen yinede iyi araştır.ben ameliyatımı yeni oldum.ilk zamanlar biraz ağrın oluyor.oda her ameliyatta olduğu kadar.benim doktorum temel tacaldı.baltalimanında ameliyat oldum.benim eğikliğim 70 derecenin üzerindeydi o yüzden ameliyat oldum.benim arkadaşımın 36 derece eğimi var 45 derecenin altında olduğu için ameliyata gerek duyulmuyor.sende ameliyata girmeden iyi düşün bence

Üye
    YeLiS Avatarı

Son Giriş
    11.06-2007
    Saat
    22:10
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    sağol tşk ederim ama benim olmam gerektiğini söylediler. eğer olmazsam ileride ağrılarım artıcak. zaten şuan kötüü ağrılar dahada kötüye gitmemesi için galibaa gerekiyo. nefes darlığı vs.vs.vs... gelecekte her hamilelikte 10 derece artış olabilirmiş yine de fikir verdiğin için sağol cnm :wink:

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon