TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 21 mesajın 16-21 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Lestrange Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    16:37
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Bant ile gergirme yöntemi kimlere uygulanabilir?
    Bu yöntemin uygulanabileceği hastaların özellikleri şunlardır;

Skolyozu olup halen büyüme potansiyeli olan çocuklarda uygulanabilir. Bunun için ideal yaş 10-14 arasıdır. Henüz adet görmemiş ya da adet göreli 1 yılı geçmemiş kız çocukları en uygun adaylardır.
    10 yaş altı küçük çocuklarda uygulanamaz
    Sırtta yerleşen eğriliklere uygulanabilir. Eğrilik derecesi 30 ila 60 derece arasında olabilir. Sırt eğriliği eğilme filmlerinde düzelebilir olmalıdır. Sırt eğriliğinin beraberinde belde eğrilik olmamalıdır. Belde eğrilik var ise 25-30 dereceden fazla olmamalıdır.
    Bu yöntemin uygulanabileceği hastaların aşırı kamburluğu (kifoz) olmamalıdır.

Üye
    Legalim Avatarı

Gerçek Adı
    Gürkan
    Son Giriş
    13.07-2020
    Saat
    16:40
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    7

@ayşegülayşegül

Elbette doktor önemli. Hangisi içinize siniyor ve uzman olduğunu düşünüyorsanız, o doktor ile iletişime geçin. Ameliyat olmadım ama aslında benim de olmam lazım. Ben ağrıyı düşünmüyorum, masadan kalkabilir miyim diye düşünüyorum. Moral bozuyormuşum gibi algılanmasın, benim için risk var da. Tabii bu hastalığımla ilgili bir sorun, belki de ilerde sorunsuz bir şekilde operasyon olurum.

Üye
    ayşegülayşegül Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    16:17
    Yaşadığı Yer
    çorum
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    lestange anladım demek kı erken tanı cok cok onemlı ..tesekkur ederım .

Üye
    ayşegülayşegül Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    çorum
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

legalim acıkcası hala doktor arastırıyorum ... sanırım en ıyısı sevkı erdem cunku bayagı kişi onu öneriyor.. baltalımanı hastanesı de ıyı dıye dusunuyorum ..henuz gıtmedım.. doktor olarak bılmıyorum ama kemık hastanesı olması artı bence... bende olmadım aynı sekılde olmam lazım ve halen kararsızım ...benı dusunduren bır durumda amelıyat sonrası ..amelıyat ıyı gecsede hareket kısıtlaması fazla olur mu bılmıyorum...risk herkeste var .. mesela ben bır doktora rısk yuzde kac dıye sormustum.. risk onemlı mı yuzde bir desem ve o bır kısı sen olursan , fark edecek mı o zaman oran senın ıcın demıstı.. rıske takılmamam gerektıgını amelıyat olmamanın da ılerleyen yaslarda sıkıntı olacagını soylemıstı..Tedbir bızden taktir Allahtan ..olacagı varsa bırseylerın sızın bundan kacma sansın/mız yok .. tevekkul ..tevekkul ..tevekkul.. Rabbım yar ver yardımcın(m)ız olsun..

Üye
    çağataytatar Avatarı

Son Giriş
    11.07-2020
    Saat
    18:15
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba arkadaşlar,
    Doğuştan olan skolyozum için 2011 yılında Prof.dok. Ahmet Alanay Doktor beye muayene oldum, Riskli bir ameliyat ve bu konuda kendi heyetimle bir karar almaya çalıştık ancak ayağımızı sürüdük demişti(maliyeti karşılayamama ihtimalimi anlamış olabilir)
    Günün şartları itibari ile son eklenen yeni teknikler olmadığı için ameliyat masrafları fazla tutuyordu. Ve bende riski göze almadım
    iyi ki de almamışım.

Şu anda 3d görüntüleme ve sinirlerin doğru şekilde yerleştirilmesini sağlayan yöntemler geliştirmişler aynı anda monitörden gözlemliyorlar.
    Bu vb yöntemlerin maliyeti kişiye göre değişiyor biliyorum. Son teknoloji yardımıyla muayene veya tedavi olan olmakta olanların acil geri dönüşleri çok önemlidir. İzmir'den sevgi ve saygılarımla.

Üye
    ayşegülayşegül Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    çorum
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    çağatay tatar dedıgınız yontemı bılmıyorum .. yanı amelıyatsız mı duzelme yapılıyor..

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12