TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Bursa ve İzmir'de
Sayfa 1 / 6 12345 ... SonSon
Toplam 90 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Despair Avatarı

Son Giriş
    11.07-2020
    Saat
    19:41
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    7

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba arkadaşlar,on gün önce çamaşır makinası taşıdım ve şiddetli ağrılar başladı sırtamda ve boyun kısmımda ağlamaktan artık gına geldi fakat elimde değil hep ağlıyorum hep canım yanıyor o kadar çok canım yanıyorki kendimi öldürmeyi düşünüyorum,
    doktora gittim röntgen çektirdi sende skolyoz var dedi,sordum bu skolyoz çamaşır makinasını kaldırdım diyemi oldu dedim bana şöyle dedi eskidende varmış fakat çamaşır makinasını kaldırdığın için tetiklemiş

şimdi ağrıdan ölüyorum hiç bir şekilde ağrım dinmiyor hayatım karanlığın diplerinde sürünüyor hiç bir şeyden zevk alamıyorum hiç bir şey yapasım gelmiyor sadece bağara bağara ağlamak istiyorum acım dinmiyor kaç tane ilaç alıyorum banamısın demiyor bir hafta sonrada MR çektireceğim.

Deliye dönmek üzereyim hiç bir şey elimden gelmiyor hep mutsuz hep ağlıyorum sokakta bile ağlıasım geliyor eve kadar kendimi zor tutuyorum sahte gülüşler yapmaktan çok sıkıldım yokmudur bunun bir çağresi intihar etmeyi düşündüm

Üye
    Skolyoz23 Avatarı

Gerçek Adı
    Ölüme Nişanlı
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    405
    Verilen Beğeniler
    402

Zaten Değerlendirdiniz! 2
    @Despair

kardeşim bende 95 derece kifoz + skolyoz vardı ve yedi yıl önce bunun tedavisi olmadığnı biliyordum intihar bile ettim ama boşunaymış meğer ameliyatı varmış
    saolsun o zaman ki kız arkadaşım şimdi ki eşim bana yol yardım gösterdi istanbula gittim ameliyat oldum ve yedi yıldır muhteşem bir hayatım var şükürler olsun

yani canının sakın sıkma güzel bir doktora git görün ameliyat ol ilk 6 ay biraz ağrıların olacak ama sonunda güzel bir hayatın olacak inşallah

Üye
    Despair Avatarı

Son Giriş
    11.07-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    7

@Skolyoz23

Cevabın için teşekkür ederim fakat bu derece olayını nasıl öğrenebiliyoruz doktor bana mr çek gel dedi röntgene baktı derece ile ilgili bir şey demedi.

Cahilliğimi af gör bu hastalık küçükken başlayan bir şeymi yoksa ağır kaldırınca olan bir şeymi?

Ameliyat illa şartmıdır çok fazla araştırdım forumu fakat herkes her bir ağızdan bir şeyler yazmış anlıyamadım.

Skolyoz da yaşadığın acı ve tecrübelerini anlatabilirmisin yani bu 95 derece çokmu oluyor?
    Ben aynada kendime baktım dışarıdan bir farklılık göremedim kilom 140 boyum 1.81 epilepsi,damar yetmezliği ve vertigo hastasıyım.

Üye
    Skolyoz23 Avatarı

Gerçek Adı
    Ölüme Nişanlı
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    405
    Verilen Beğeniler
    402

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    @Despair

kifoz derecem 95 kifoz demek omurilik kemiğinin C şeklinde olması demek öne doğru eğiliklik oluyor anlamında
    skolyoz ise S şeklinde oluyor anlamına geliyor

kifoz derecesi ile skolyoz derecesi farklıdır
    eğer skolyoz derecen çok ileri değil ise korse ile ilerlemesi durdurulabilir yada dediğim gibi ameliyat olabilirsin
    ameliyatı çok zordur
    benim çok belli oluyordu eğer senin belli olmuyorsa başka doktora git görün bence moralini bozma

ağırlık kaldırmakla olabilir tabi ama bir kere ağırlık kaldırmakla olacak iş değil bu
    bluğ çağında yani ergenlik çağında başlayan yada doğuştan olan bir şey dir bu
    bir çamaşır makinası kaldırdığın için olan bir hastalık türü değildir canın sıkma

bu arada kilolusun diye de fark etmiyor olabilirsin bence rötgen felan çektir git hoca ile görüş

Üye
    Despair Avatarı

Son Giriş
    11.07-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    7

@Skolyoz23

Çok teşekkür ederim beni aydınlattığın için benim küçükken hep sırtım ağrırdı bu olay olmadan öncede hep kürek kemiğim sırtım çok ağrırdı yaslamadığım sürece blu çağındadada çok ağrırdı dayanamazdım demekki sonucu buymuş peki benim yaş 27 bu yaşta bunun ilerlemesi mevcut olurmu ve hangi skolyoz açılarında ameliyat hangilerinde gerektirmez?

Ben başka bir hocaya başvuru yapacağım çünkü gittiğim hoca hiç ilgilenmedi başından savurdu beni

Üye
    Cengiz68 Avatarı

Son Giriş
    01.12-2018
    Saat
    15:50
    Yaşadığı Yer
    ????
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    4

@Despair mr dr düşünürsen ameliyat sürecine kadar ağrı kesicilerle sırtınızdaki ağrılar geçmiyorsa yeşil reçeteli ağrı kesici hap iğne ve morfin bantları var sırta yapıştırılıyor birkaç gün ağrı kesiyor tabi doktor reçetesi ile alınıyor geçmiş olsun

Üye
    Despair Avatarı

Son Giriş
    11.07-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    7

@Cengiz68

Teşekkür ederim cevapladığın için şuanda kullandığım ilaçlar majezik,cabel ve rheumon sprey fakat bir etkisini göremiyorum ne yazıkki dediğin morfin bantlarını deneyeceğim,ameliyat illa şartmıdır bu durumda?

Üye
    Cengiz68 Avatarı

Son Giriş
    01.12-2018
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ????
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    4

@Despair kullandığınız ağrı kesiciler normal ağrı kesiciler öncelikle mr çektirmeden durumunuz ortaya çıkmaz mr sonrası dr ne diyecek bekleyin hatta duruma göre mr sonuçlarınızı birkaç ortapedi dr gösterirsiniz eğer fizik tedaviyle halolacaksa dr fizik yazar ameliyat konusunda hem bu forumda hemde Çevrenizde araştırma yaparsınız tabi önce mr bekleyin

Üye
    Skolyoz23 Avatarı

Gerçek Adı
    Ölüme Nişanlı
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    405
    Verilen Beğeniler
    402

skolyoz derecesine göre nasıl ameliyat kararı verilir bilmiyorum ama bence sen git başka bir doktora görün
    aklına takılan her soruyu sor emin ol gerisi daha güzel olacak inşallah

Üye
    Despair Avatarı

Son Giriş
    11.07-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    7

@Cengiz68
    Anladım tekrardan teşekkür ederim yardımlarınızdan dolayı,mr'a girdikten sonra başka doktora görüneyim en iyisi peki çok soru soruyorum kusura bakmayın fakat fizik tedavi gerçekten iyileştiriyormu bu hastalığı? ve hareket kısıtlılığı getirirmi bu hastalık?

@Skolyoz23
    çok teşekkür ederim dostum mr dan sonra başka doktora gideceğim dediğin gibi.

Üye
    Skolyoz23 Avatarı

Gerçek Adı
    Ölüme Nişanlı
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    405
    Verilen Beğeniler
    402

@Despair

gelişmelerden haberdar et beni, istanbula yakınsan ümraniye araştırma hastanesinde nejdet sağlam var tavsiye ederim ,tek bir lira para da almıyor...

Üye
    Cengiz68 Avatarı

Son Giriş
    01.12-2018
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ????
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    4

Forumda bu konuda skolyoz hastalarının msj var onları bir araştır sana bir yol gösterecektir

Üye
    Despair Avatarı

Son Giriş
    11.07-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    7

@Skolyoz23
    Peki MR girdikten sonra pzt günü doktora gideceğim sonuçlara göre tekrardan size geri dönüş yapacağım ilginiz için minettarım bahsettiğiniz doktorada bakacağım en kısa sürece çünkü parasal olarak çok zor durumdayım çalışamıyorum arkadaşlarımın bana yolladığı para ile sgk borç primini zar zor ödeyerek hastaneye gittim.

@Cengiz68
    tamamdır.

Üye
    Skolyoz23 Avatarı

Gerçek Adı
    Ölüme Nişanlı
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    405
    Verilen Beğeniler
    402

Eğer İSTANBUL'a yakınsan direk dediğim hocaya git ben de arar görüşürüm selamımı ilet kendisine, baba oğul ilişkimiz var kendisi ile. 7 yıldır konuşuyoruz saolsun çok iyi biri
    git nasıl iyi biri olduğunu kendi gözlerinle gör ve ALLAH'ın izni ile güzel haberlerle dön
    neresi olursa olsun git güzel bir hocadan detaylı bilgileri al ki, gönlün ferahlasın

Üye
    Despair Avatarı

Son Giriş
    11.07-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    7

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @Skolyoz23
    İstanbula yakınım 1 saatten kısa bir yol kat etmem yeterli oluyor eğer buradaki doktorlar doğru düzgün bir çözüm bulmaz ise size direk danışacağım hatta bahsettiğiniz doktor ilede beni görüştürürseniz çok sevinirim.

Umarım şu göz yaşlarım ve üzüntüm koca bir neşeye dönüşür en kısa zamanda çağresizlik ve yaşanılan acılar kadar kötü bir şey yok bu dünyada malesef.

Sayfa 1 / 6 12345 ... SonSon