Toplam 3 mesajın 1-3 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ReY-MyStErıO-619 Avatarı

Son Giriş
    26.02-2017
    Saat
    00:28
    Yaşadığı Yer
    Manisa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    2009 yılında skolyoz ameliyatı oldum
    acaba vücut geliştirmeye gitsem bi zararı olurmu
    tabiikide öyle halterde 100 kilo kaldırma gibi bir amacım yok biraz bacak kası ve karın kası istiyorum
    acaba bi zararı olurm u

Üye
    nisacavusoglu Avatarı

Son Giriş
    26.07-2016
    Saat
    09:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ameliyattan sonra bütün doktorlar sporu önerir fakat seviyesine dikkat etmelisiniz. Ağır düzeyde yapacağınız spor sırtınıza zarar da verebilir ağır kaldırmamalısınız. Ama basit hareketlerin, yani sırtınızı zorlamayacak hareketlerin yapılmasının bir zararı olacağını düşünmüyorum sadece biraz dikkat etmelisiniz.Bazı kişiler sırtındaki platinlere zarar verebiliyor ve bunun örnekleri var. Yüzme de yapabilirsiniz bütün doktorlar sırta iyi geldiği için yüzmeyi önerir.

Yasaklı Üye
    Sculptor Avatarı

Gerçek Adı
    Bir isim
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bir yer
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Zararı olsa bana olmazdı. Allah'a şükür 7 yıla yakındır yapıyorum. İlk başlarda 3 yıl art arda gittim her gün. İşe girdikten sonra bayağı aksattım; ama eve alet aldım. Ben sadece skolyoz değil, polinöropati de var. Doktorun izin verirse git. Doktorunu bulamazsan yine de git; ama hocanın kontrolü altında ilk 6 ay çalış. Sonra özel program yazdır. Kesinlikle ağır kaldırma. Vücut belli bir forma geldiğinde zaten isteyecektir. Çook kasma ve zorlama kendini.