Sayfa 4 / 5 İlkİlk 12345 SonSon
Toplam 62 mesajın 46-60 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    iilayda Avatarı

Gerçek Adı
    ilayda
    Son Giriş
    10.05-2013
    Saat
    20:57
    Yaşadığı Yer
    kütahya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    ERVA73

benim ameliyatım bitti nefes darlığım vardı ama azaldı hastalıktan dolayı olduğu kadar var ama katlanacaz artık.ameliyattan kaçmana gerek yok eninde sonunda olması gerekiyo korse falan da çok etkili değil sadece ameliyatı erteliyor okadar felç riski var ama riski göze alman lazım.ameliyattan 1 hafta sonra kadar taburcu olunuyo ama iyi bir hastnede ameliyat olmak lazım gerçekten riskli bir ameliyat çünkü.yaş kaç bu arada

HERKESE GEÇMİŞ OLSUN...

Üye
    erva73 Avatarı

Gerçek Adı
    Erva
    Son Giriş
    01.11-2013
    Saat
    21:26
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

14 yaşındayım

Üye
    zeynep012 Avatarı

Gerçek Adı
    zeynep
    Son Giriş
    28.05-2015
    Saat
    02:07
    Yaşadığı Yer
    k.maraş
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kaç derece oldugunu nasıl ögrenecem kontrollerimde bu derece filan diye söylenmedi

ayrıca spap cihazı kullanıpta amaliyattan sonra gerek duymayan varmı .

Üye
    ugurdogan Avatarı

Son Giriş
    29.07-2014
    Saat
    02:46
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

zeynep012;

Doktorun boy filmine bakıp sana derecesini söyleyebilir

Üye
    zeynep012 Avatarı

Gerçek Adı
    zeynep
    Son Giriş
    28.05-2015
    Saat
    02:07
    Yaşadığı Yer
    k.maraş
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

93 dereceymiş

Üye
    ozontabakasi Avatarı

Son Giriş
    27.08-2015
    Saat
    18:19
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba.
    Öncelıkle gecmıs olsun Allah acil sifalar versin.
    Bende skolyoz hastasıyım 2009da Bursa Uludag unıv. tip fakultesınde Prof.dr. Ufuk Aydınlı amelıyatımı gerceklestırdı suan 6. senem nısan 26da dolacak. felc olma riski amelıyat masasında var. amelıyattan sonra gelıp kontrol edıyorlar zaten felclımısın degılmısın dıye. felcli degilsen ki insda herhangi bir sorun olmaz kontrol ediilip başarılı onayını aldıkdan sorna herhangı bır felc riski olmuyor. dedıgım gıbı 6 senelık skolyoz amelıyatllısıyım herhangı bır problemım yok kosuyorum zıplıyorum spor yapabılıyorum halı saha macı bıle yapabılıyorum ama tek dıkkat edecegımız nokta agır kaldırmamak agır ıslerde calısmamak bunlara ck dıkkat etmelısınız bol bol spor ve egzersız yapmalısınız.

Üye
    sematimur Avatarı

Gerçek Adı
    Sema Timur
    Son Giriş
    11.01-2017
    Saat
    13:00
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Geçmiş olsun. Bence yanlış düşünüyorsunuz. İyi bir ekip tarafından yapılırsa ameliyatınız yaşadığınız birçok sorundan kurtulacağınızı bilmenizi isterim. Kızım bu ameliyatı geçirdi. Çok ağır ve çok hızlı ilerleyen aşamadan bir mucize çıktı ortaya. Ameliyata girerken eğimin % 45 in altına düşürülmesi mümkün değil derken ameliyattan % 15 e düşürülmüş olarak çıktı. Ameliyata girerken % 78 idi. ve 5 ay gibi bir süre içinde % 78 eğime gelmişti. Hiç bir sorun yaşamadan atlattık ameliyat süreçlerini. Hatta omurilik sinirlerinin geçşetilme ameliyatı yapılmak zorunda kalındı esas ameliyattan önce. 2008 de yaşadık bunları. Şimdi yıl 2015 ve o zamandan bu zamana hayatı normale döndü. Biz ameliyatı Denizli'de Pamukkale Üniversitesinde yaptırdık. Bu hastane skolyoz konusunda çok iyi. Ekipleri uzman.

Üye
    Exorcist Avatarı

Son Giriş
    13.09-2016
    Saat
    09:54
    Yaşadığı Yer
    Kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bence bu riski konuşmanın pek mantığı yok. Doç. Dr. Çağatay Öztürk ün bir röportajında aynen bu cümle geçiyor. 10000 de 1 risk oldugunu belirtmiş kendisi.

Üye
    mavininikitonu Avatarı

Gerçek Adı
    Eylül
    Son Giriş
    16.07-2017
    Saat
    23:22
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

meraba size bişey sormak istiyorum bende 17 yasındayım ve 3 yıldır skolyozum var ilk önce önemsiz dediler skolyozum 23 derece kifozda 45 denildi ve bidaha gitmedim fakat ağrılarım artınca bu yıl tekrar gittim 3 yıl onceki filmim tekrar ölçüldü ve derecelerin aslında skolyozun 33 kifozun 48 olduğu ortaya çıktı yarın tekrar film çekilicem ağrılarım çok fazla ve fiziğim bozulma yolunda ilerliyor sizce ameliyat olur muyum dereceler düşük mü ?

Üye
    ozontabakasi Avatarı

Son Giriş
    27.08-2015
    Saat
    18:19
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@mavininikitonu

kardeşim oncelıkle gecmıs olsun

ben derece olarak tam bılmıyorm sekıl bozuklugu varsa korse ıle cozmeye calısırlar eger cozum olmazsa ıllakı amelıyat olacaksın olmazsan daha kotu olur ama ınsallah sag salım ayaga kalkarsın tekrardan gecmıs olsun

Üye
    mavininikitonu Avatarı

Gerçek Adı
    Eylül
    Son Giriş
    16.07-2017
    Saat
    23:22
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@ozontabakasi
    teşekkür ederim korselik aşamayı geçtiğini söylemişlerdi ama bugün filmlerimi çekildim çarşamba günü Allah nasip ederse sonuçları göstericem inşallah hayırlısı neyse o olsun fiziki olarak bozulma var aşırı bende rahatsız oluyorum normal olarak bakalım ne olucak

Üye
    Solveus Avatarı

Son Giriş
    01.05-2017
    Saat
    19:45
    Yaşadığı Yer
    BURSA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar en basit komplikasyonsuz operasyonlarda bile omurilikten geçen onlarca sinir operasyon sonrası az çok yaralanıp felce sebebiyet verebiliyor,,,çok hayati tehlike taşımadıkça omurilikle ilgili hiç bir ameliyata sıcak bakılmamalıdır....tıp bilgisi az çok olan biriyim....açsınlar düzeltsinler kapatsınlar,,,,bir süre sonra sonra nasıl olsa düzelirim demek çok yanlış....felçle mücadele etmek çok yıldırıcı ve zaman isteyen bir süreç,,,doktorlar ne kadar iyi niyetli ve dikkatli dahi olsalar omurilikteki çoğu sinire operasyon esnasında istemeden zarar verebiliyorlar...evet yüzdeler çok düşük ama hasarlanan sinir sayısı çok,,,,sinir hasarlandı mı felç ortaya çıkıyor.....hemen acil ameliyat tek çare ameliyat diyen doktorlara temkinli yaklaşılması taraftarıyım...herkese geçmiş olsun

Üye
    Yaren Eyüpoğlu Avatarı

Son Giriş
    28.02-2016
    Saat
    23:21
    Yaşadığı Yer
    Düzce
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba bende skolyoz hastasıyım ameliyattan sonra 3 ay hiç kalkmadan yatılıyormuş bu doğru mu ? Çok merak ediyorum

Ahmedkilicc
    Misafir Üye
    Ahmedkilicc Avatarı

@Yaren Eyüpoğlu değil 2. gün yürütülür hasta 4. taburcu olur ve evde sürekli kalkma isteği olur kalkar gezer 1 ay sonrasın da okula başlayabilir

"Duygu bize 5 yaşında geldiği zaman ilerlemiş bir skolyoz’u vardı. Ve bu skolyoz korse tedavisiyle durdurulamadığı için artık elimizdeki tek alternatif tedavi yöntemi olan cerrahi tedaviye geçmemiz gerekiyordu. Skolyozun en sık görüldüğü yaş 10 ile 16 yaş yani bizim ergenlik dönemi diye düşündüğümüz dönem… Bu zaten büyümenin sonuna gelindiği zaman cerrahinin standart tedavisi olan omurların adeta birbirine yapıştırılması olan sabitlenmesi ve büyümenin durdurulması kolaylıkla uygulanabiliyor. Ama 5 yaşındaki çocukta böyle bir cerrahi uygularsak o zaman çocuğun büyümesini biz engellemiş oluyoruz." Prof. Dr. Ahmet Alanay, Skolyoz hastalığında dünyada ilk kez uygulanan cerrahi tedavi yöntemini tüm detaylarıyla yarın gece 22.15'te #HayatYeniden ile NTV'de anlatıyor.

Üye
    ayse53 Avatarı

Gerçek Adı
    ayse
    Son Giriş
    21.03-2016
    Saat
    14:16
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    ilayda kızım benım de kızım 12 yaşında skolyoz hastası bızde yenı ogrendık doktora gıttık amelıyat gıbı gırdı konuya 32 derece bı doktorda 34 derece dedı . sız amalıyat olmuşsunuz bılırsınız .bu hastalık ılerlemesı kaç yasında duruyo

Sayfa 4 / 5 İlkİlk 12345 SonSon

Başlığın Etiketleri