Sayfa 2 / 5 İlkİlk 12345 SonSon
Toplam 62 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    srhtslymn Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Skolyoz hastasıyım, oranı %60ı geçmiş durumda ve S şeklinde.
    24 yaşındayım.
    Eğer hasta toplumsal çekinme konusunda bilinçlendirilirse ve iç organ sağlığını ileri düzeyde olumsuz yönde etkilemiyorsa skolyoz ameliyatı olunmamalı düşüncesindeyim. Sonuçta bir ameliyat geçiriyorsunuz ve bu ameliyatın vücudun hareketlerini sağlayan sinirlerin üzerinde yapıldığı gerçeğini unutmamak lazım. Bir doktor hatası yüzünden bir yerinizin felç kalması oldukça üzücü olur. Hasta üzerinde yıkımı kolay, onarımı imkansız bir durum ortaya çıkar.
    Skolyozun Hayatıma etkileri:
    Şu an %60 veya daha üzeri bir derecede skolyozum var. Koştuğum zaman nefes darlığı çekiyor, yokuşu ve merdivenleri hızlı çıkamıyorum. Futbol, basketbol gibi çok kişili oynanan oyunlarda alabileceğim darbelerin tehditi yüzünden oynamam sakıncalı, zaten oynasamda nefes darlığı problemi yüzünden pek verim alamam =) Yüzmeyi bir kaç yüz bin defa denememe rağmen nefes darlığı ve su korkusu yüzünden bir türlü yüzemiyorum.
    Skolyoz ile anlatacaklarım bunlar. Yeni doğan çocuklarınızın skolyoz ile gelecekleri konusunda bilinçleniniz.

Üye
    iilayda Avatarı

Gerçek Adı
    ilayda
    Son Giriş
    10.05-2013
    Saat
    20:57
    Yaşadığı Yer
    kütahya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

meraba bn ilayda 13 yaşımdaym ve idiopatik skolyoz ameliyatı oldum iki gün once secde hareketi yaptım ve şimdi sırtım üst kısmın da sol boyun tarafım da ağrım var ameliyatı bi buçuk ay once oldum ve taburcu olduktan sonra boyle bi durum olmamıştı platın çıkmasından korkuyorz inş. plati çıkmamıştır platinin çıkması konusunda bilgi sahibi olanların bn aydınlatmasını rica ediyorm kontrolum 3 gün sonra o zamana kadar bilgi sahibi olmak istiyorz bn ameliyatımı hacettepe (ankara) oldum

harkese acil şifalar diliorm...

Üye
    hasanyangel Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan Yangel
    Son Giriş
    24.05-2014
    Saat
    17:45
    Yaşadığı Yer
    Balıkesir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

iilayda;

ilayda % kaçtı skolyozun ? Bende 18 yaşındayım %25 skolyozum var s şeklinde dediler. Şu an sırt ağrısı nefes darlığı ve kalp hızımın artması haricinde sorunum yok gibi. Yine de halime binlerce ALLAH'a şükür. RABBİM herkese acil şifalar versin. Sizleri çok iyi anlıyor bol bol dua ediyorum hasta olan herkese. Bana bir önerin var mı hiç ? Bunu nasıl geriletebiliriz ya da azalır mı azalatabilir miyiz?

Üye
    iilayda Avatarı

Gerçek Adı
    ilayda
    Son Giriş
    10.05-2013
    Saat
    20:57
    Yaşadığı Yer
    kütahya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hasanyangel

skolyozumu öğrendiğimde 4 e gidiyodm ilk önce ankara gatada korse tedavisi gördüm benimde o zamanlar 28 filan dı korse skolyozun ilerlemesini yavaşlattı kullandığım korse yeni çıkan korseydi korse süreci biraz zordu saten skolyozdan dolayı nefes darlığı koşamama sorunları varken daha da zorlaştırdı korseyle çekilen röntgenler eskisinde düşük çıkıyordu ama korseyle çekildiği için faydası oldu korsenin ama 2 yıl sonra kilo artışı boy uzaması deken iyice zorlaştı konturollerde ayarlama yapıyolardı ama yinede çok zordu sonunda doktorun lgisizlğinde dolayı korsyi çikardım kontrollere çağirmamıştı ve artık yara olmuştu vicudm.bir yıl korse kullanmadım saten korseyi bıraktığım da da 35 dereceydi yada dafa fazlaydı ergenlıkle beraber artan bir hastalık neyse snunda bn 7 ye gidiyorm şimdi bize yuzmeyi spor yapmayı önermişlerdi bnde sizlere öneriyorm yapanlar faydasını görmüş bn kütahyada oturduğum için denizde yuzme sansım yoktu yuzme havuzlarında da öyleçok imkan olmuyordu.bn ocakta 60 derece civarında ameliyat oldum geç ameliyatda iyi değil çünkü tamamen düzelmiyo çok erken ameliyatta yapılmıyo .herneyse senin daha derecen düşük bn ankara hacettepede ameliyat oldum sana tavsiyem ameliyat olacağın zaman büyük şehirlerde prof. tarafından ol asistanlara yaptırma işin ucunda felç riski var.ücretli bir ameliyat ama hacettepe de oda parasından başka para vermedik

ameliyat son çare...

Üye
    hasanyangel Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan Yangel
    Son Giriş
    24.05-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Balıkesir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

iilayda;

ilayda çok sağol çok geçmiş olsun ben 18 yaşındayım da kemik gelişimin durmuş ilerlemez diyorlar. İnşALLAH sorun olmaz pek kafaya da takmak istemiyorum sonra moralim bozuluyor hasta oluyorum. Çok şeyler atlattım. Umarım hepimiz iyileşiriz.. iyi oluruz. RABBİM hepimizin yardımcısı olsun.

Üye
    zeynep012 Avatarı

Gerçek Adı
    zeynep
    Son Giriş
    28.05-2015
    Saat
    02:07
    Yaşadığı Yer
    k.maraş
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

öncelikle merhaba .. ben dede skolyoz ve kifoz var . adanada doktorum felç kalabilirsin amaliyatı yapamam böyle idare edeceksn dedi ..

http://www.engelliler.biz/forum/ozur...ml#post1278370

Üye
    hasanyangel Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan Yangel
    Son Giriş
    24.05-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Balıkesir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zeynep öncelikle geçmiş olsun. Derecesi kaç ? Yaşın kaç ? Senin çok ağrıların oluyor mu? Eğer bu şikayetlerin çok ileri dereceyse çok çok bu işte iyi ve ün yapmış profesörlere ameliyat olabilirsin. Evet ameliyatı riskli , felç olma riski var. Kolay bir şey değil ALLAH yardımcın olsun. Benimde 23 derece skolyozum ve kifozum da var onun derecesini bilmiyorum. Şimdilik öyle yaşıyorum. ALLAH dua et bol bol , ALLAH yardımcımız olsun i ALLAH acil şifalar versin. Doktor seçimini çok iyi yap ve maddi durumun nasıl bilmiyorum ama maddi durumuna göre en iyi profesör doktorları seçmeye çalış. Forumda bir çok konu var hepsini incele. Mutlaka yardımcı olan çıkar sana. Benim doktorlar hakkında pek bilgim yok. Geçmiş olsun , iyi haberlerini almak isterim.

Üye
    zeynep012 Avatarı

Gerçek Adı
    zeynep
    Son Giriş
    28.05-2015
    Saat
    02:07
    Yaşadığı Yer
    k.maraş
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

çok çok teşekkür ederim hasan . ben 19 yaşında girdim . derecesini bilmiyorum ama agrılarım yok cok şükür sadece cabuk yoruluyorum . geceleri kulllanıyorum cihazı rahat nefes almak için . bir gece almadıgım da da sorun olmuyo aslında .

ve şikayet ettigim şey belimde ki egrilikten dolayı sag ayagım digerindn 30 sntim kadar kısa . buda yorulmama büyük sebeb oluyo

bi amaliyat daha olmam gerekiyodu adanadaki doktorum riskli dedi ..

ben umudumu kesmedim çareyi başka doktorlarda arıyorum

istanbuldaki prof.dr ahmet alanay a gitmeyi düşünüyorum ..

Üye
    bekir soyel Avatarı

Gerçek Adı
    bekir soyel
    Son Giriş
    12.04-2013
    Saat
    16:02
    Yaşadığı Yer
    Kuzey Kıbrıs Lefkoşa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

mrb ben yeni üye oldum ve bende hala skloyoz hastasıyım ve ameliyat olursam felç kalma riski var diye bende ameliyat olmaktan kaçındım felç kaldıktan sonra tekrardan tedavisi varmı ??

Üye
    *semra* Avatarı

Son Giriş
    21.12-2014
    Saat
    18:15
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

skolyoz ameliyatlarında dünyada başarısı bilinen prof.Azmi Hamzaoğlu' nu önerebilirim. Florence Nightingale Hastanesi.

Üye
    KRAL Avatarı

Gerçek Adı
    KaDiR
    Son Giriş
    27.09-2016
    Saat
    01:36
    Yaşadığı Yer
    İsTaNBuL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Her ameliyatın kendine göre bir riski elbette vardır.En büyük risk sakat kalma da değildir aslında.Narkozdan bile çıkamayabilirsin.%1 bile iyileşme umudum varsa seve seve bıçak altına yatarım.Birçok arkadaşım var skolyoz ameliyatı olan ama hiçbiri felç olmadı şükür.

Üye
    bekir soyel Avatarı

Gerçek Adı
    bekir soyel
    Son Giriş
    12.04-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Kuzey Kıbrıs Lefkoşa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ama benim % 80 dir derecisi doğuştandır yani

Üye
    *semra* Avatarı

Son Giriş
    21.12-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben yakından şahit oldum başarılarına hocanın.. bi görünün derim. 0212 375 65 65 (dahili 6166)

Üye
    bekir soyel Avatarı

Gerçek Adı
    bekir soyel
    Son Giriş
    12.04-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Kuzey Kıbrıs Lefkoşa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tmm tşkr ederim bu hastahane hangi bölgede ??

Üye
    *semra* Avatarı

Son Giriş
    21.12-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    İstanbul Şişli .. Azmi beye görünmeden herhangi bir karar almayın bence. sizin sözettiğiniz Ahmet Alanay da Azmi beyin ekibindeydi,ayrıldı artık Acıbadem Maslak Hastanesinde görev yapıyor. bilginiz olsun .. Allah şifa versin.

Sayfa 2 / 5 İlkİlk 12345 SonSon

Başlığın Etiketleri