Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 18 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    blueboyfe Avatarı

Son Giriş
    15.07-2011
    Saat
    22:55
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    SLM ARKADAŞLAR,

YAKININIZ VEYA ÇEVRENİZDE SONRADAN YÜRÜYEBİLEN CP Lİ VAR MI VE NE TÜR BİR TEDAVİ İLE BAŞARDIĞINI BİLEN VARSA YAZSIN LÜTFEN.

Üye
    zeynep71 Avatarı

Son Giriş
    05.12-2017
    Saat
    13:45
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhabalar celebral palsy ( CP) ilerleyici bir hastalık olmadıgını biliyorum tedaviler amaliyat fizik tedavi hidroterapi (su içinde egzersiz) thera suit (uzay terapisi) celebral palside uygulanan tedavi yöntemleri bunlar hastanın yürümesi için uygulanan tedavi yöntemleri diye biliyorum ortopedi ve fizik tedavi doktorlarından bu konuda daha ayrıntılı bilgi alabilirsiniz hastayı muayneye götürdügünüzde geçmiş olsun iyi akşamlar

Üye
    A_GEYiK Avatarı

Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    16:16
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    30
    Verilen Beğeniler
    30
    Blog Mesajları
    20

Zaten Değerlendirdiniz! 1 Zaten Değerlendirdiniz!
    Doğuştan CP'liymişim. 3 Yaşına kadar yürüyemiyordum. Topuklarım yere ermiyor, dizler bükük ve kasıklardan bacaklarım yana açılmıyordu. 3 Yaşında (1982) topuklardan ve kasıklardan ameliyat oldum, sonrsında yürümeye başladım. Tabiî yürüyüşüm normal bir yürüyüş değildi. Dizlerden bükük bir şekilde yürüyordum.

Üye
    blueboyfe Avatarı

Son Giriş
    15.07-2011
    Saat
    22:55
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm a. geyik acaba 3 lü tendom amelıyatımı olmuştun ?

Üye
    kocakurt Avatarı

Son Giriş
    16.11-2008
    Saat
    19:46
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben 3 yaşından sonra oldum.botoks uygulandı 1 ay bunun etkisiyle az iyi olur gibi oldum daha sonra.aynı halime döndüm. sonra 10 yasında ameliyattan sonra yürümeye başladım şimdi iyiyim. tavsiyem direk ameliyata yatmayın.önce hastalığınız ünüverste gibi yerde arastırın daha sonra ben öle yaptım.

Üye
    Jump Avatarı

Son Giriş
    28.01-2010
    Saat
    20:39
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

en iyi tedavi yöntemi olarak amerikan serebral palsi derneği bildiğim kadarı ile Suit Terapi'yi uyguluyor. Suit Terapi bütün dünyaya yayılmış durumda çok memenunum bu durumdan türkiye temsilciliklerini Suit Terapi Türkiye Şeklinde google'a yazıp ararsanız bulursunuz.
    Serebral Palsi SP hakkındaki yeni yazı dizisi UCP klonu gibi duruyor

Üye
    Hüsmen Avatarı

Son Giriş
    09.07-2012
    Saat
    01:00
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

refleksoloji icin hücre yeniliyor diyorlar uzay terapisi basarili olabilir ama beyin kendini yenilemeyen bir organ ne yazikki yani fizik olarak ne kadar düzelsekte beyindeki hasar düzelmiyor keske buna bir care bulunsa

Üye
    firari25 Avatarı

Son Giriş
    04.05-2010
    Saat
    13:10
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Benimde 5,5 yaşında bi yeğenim var cp hastası fizik tedavi görüyo ama çok yavaş gelişme gösteriyo bizde şimdi refleksolojiyi denemek istiyoruz.Allahın izniyle inşallah faydası olur.Biraz maddi olarak bizi zorlar ama yinede denemekte fayda var diye düşünüyorum.

Üye
    Hüsmen Avatarı

Son Giriş
    09.07-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Yegeninizin problemleri neler? Cp nin cesidi var hafifi var agiri var

Üye
    hüseyin19 Avatarı

Gerçek Adı
    HÜSEYİN
    Son Giriş
    07.02-2012
    Saat
    11:33
    Yaşadığı Yer
    ŞANLIURFA / CEYLANPINAR
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    126

Doğum öncesi, doğum sırasında yada doğum sonrası herhangi bir nedenle beynin hasar görmesi sonucu oluşan motor (ve bazı durumlarda mental) bozukluktur. SP adale sertliğinde bozukluk, anormal, postür( duruş bozukluğu ) ve bozuk hareket görünümüyle karşımıza çıkar. SP gelişimsel bir bozukluktur. Motor fonksiyonlarda bozukluğun yanında, duyu bozuklukları,(sensorial disfonksiyon), gözde kayma, titreme (nistagmus) gibi bozukluklar zeka geriliği ( mental retardasyon ), davranış bozuklukları, öğrenme güçlükleri, dil-konuşma bozuklukları ve ağız diş problemleri de görülebilir.
    Beyinde motor bölgenin ( kol-bacakların tam kullanımı, yürüme, yemek yeme, merdiven çıkma gibi günlük yaşamı sürdürmeye yarayan hareket yeteneğini sağlayan beyin bölgesi) gelişimi 7-8 yaşlarında tamamlanır. Hamilelik döneminin başlangıcında 7-8 yaşlarına kadar beyinde oluşabilecek herhangi bir problem bu bölgenin fonksiyon bozukluğu olarak karşımıza çıkar. Ortaya çıkan tablo ise serebral paralizi olarak adlandırılır.

sp .ömürboyu süren..kiminde hafif kiminde çok ağır hasarlar bırakan bir hastalıktır.. fizik tedavi ve rehabilitasyonun yanında adak ,kurban kesmek fakir ,fukara ve yatimlerden dua almak.. gece gündüz DOKTORLARI YARATAN GERÇEK DOKTOR Allah tan yardım istemek gerekir... hz.İsa ın duasını okuyabilecek erdemli insanlardan dua istemek çok faydalı olur...tıp geliştikçe çareler tükeniyor mu ne...? kur'an da HAZRETİ iSA nın görmeyenlerin gözlerini açtığını. sakatları yürür hale getirdiğini..ölüleri Allah ın izniyle drilttiğini yazar...sp ile mücadelede maddi ve manevi tedavi birlikte uygulanmalıdır..

Üye
    Hüsmen Avatarı

Son Giriş
    09.07-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Her hastaligin mutlaka tedavisi var hatta bitkilerlede vardir ama henüz kesfedilmemis bence cpnin tedavisi birgün cpnin tedavisi bulunacak ama ne zaman?

Üye
    doğan uğur Avatarı

Gerçek Adı
    doğan uğur
    Son Giriş
    17.01-2013
    Saat
    11:57
    Yaşadığı Yer
    gaziantep
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

cp'nin tedavisi bulundu.çok etkin tedavilerle yaşam kaliteleri (fiziksel ve mental olarak) yükseltiliyor.Hatta bu iyileşme hastayı normal insanların seviyesine bile çıkarabiliyor. Uzun zamandır bir grup hasta ile yaptığımız çalışmalar bu hastalığın tedavisinin olduğunu bize ve hastalarımıza gösterdi.Bu iyileşme sürecinde yaşadıklarımız bize her hastalığın bir şifası olduğunu ama bunun ne zaman bulunacağını bilmediğimizi hatırlattı.Ayrıca Bu çalışmalarımızda müsküler distrofilerinde iyileşebileceğini gördük.

Üye
    fersah21 Avatarı

Son Giriş
    05.06-2014
    Saat
    18:07
    Yaşadığı Yer
    DİYARBAKIR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

doğan uğur;

Doğan Bey tedavinin olduğunu söylüyorsunuz ama nerede, nasıl, kimin yaptığını yazmamışsınız biraz açıklarsanız sevinirim
    Konu fersah21 tarafından değiştirilmiştir (05.06-2014 Saat 18:02 ). Gerekçe: cümle düşüklüğü

Üye
    f-f Avatarı

Gerçek Adı
    fulya
    Son Giriş
    08.12-2017
    Saat
    19:49
    Yaşadığı Yer
    balıkesir/bandırma
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende sp ama binim ki en hafifi ben zaten yürüyodum biri elimdennn tutunca 19 yasında geçirdiğim amiliyatlarla deynek yardımıyla yürüdüm tek önerim sabır ve fizik tedavi

Üye
    Erden Avatarı

Son Giriş
    09.09-2015
    Saat
    03:20
    Yaşadığı Yer
    Çanakkale
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Bende cpliyim 18 yaşındayım hemiplejim var şükürler olsun ki her isimi kendim yapabiliyorum allah herkese sabır versin

Sayfa 1 / 2 12 SonSon