Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 31 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    arslank Avatarı

Gerçek Adı
    arslan
    Son Giriş
    17.09-2014
    Saat
    09:09
    Yaşadığı Yer
    mardin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    8

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    bir hekim olarak diyorum ki kesinlikle uzak durun plasebo etkisi daha çok kullanan ailelerin vicdanen rahatlaması içindir. ''elimden geleni yaptım olmadı'' mantığı. avrupada vatandaşını denek olarak kullanan yok. en iyisi bir çocuk nöroloğun tavsiyesine uyup hareket etmenizdir

Üye
    f-f Avatarı

Gerçek Adı
    fulya
    Son Giriş
    19.05-2017
    Saat
    00:09
    Yaşadığı Yer
    balıkesir/bandırma
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben 29 yılldır dogustan sp ne ilac ne igne kullandım ama cok sükür bn sanslı splilerdenim sadece ayaklarımda var ve tek ilacıda fizik tedavi gerisi boş

Üye
    gizmyy Avatarı

Gerçek Adı
    emir
    Son Giriş
    28.06-2012
    Saat
    10:48
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba biz bir süredir bu iğeyi kullanıyoruz bu iğne birtek tahta kale eczanesinde satılıyor (mısır çarşısı istanbul)

Üye
    aşima Avatarı

Son Giriş
    29.07-2012
    Saat
    21:38
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sayın Arslank, sizin uzak durun dediğiniz ilacı bize bir üniversite hastanesinin çocuk nörologu (kendisi doçenttir), rapor çıkartarak verdi iğneleride eczacılar birliği ücretsiz getirdi yani devlet izni ile kullandık bu nasıl oluyor peki. Ayrıca bu ilacın üretildiği EBEWE firması bir Avusturya firmesı bildiğim kadarı ile Avusturya'da bir Avrupa ülkesi. Anladığım kadarı ile konu ile ilgili fazla bilginiz yok tü kaka demek en kolayı değil mi?

TÜRK ECZACILARI BİRLİĞİ

Kullanmak isteyen herkes ya rapor alarak ücretsiz ya da rapor almadan kutu başına 9 euro gibi bir ücret ödeyerek cerebrolysini eczacılar birliğinden yani devlet eliyle getirtebilir. İlaç Avustırya'dan Ebewe firmasından getirilmektedir.
    Sevgiler...

Üye
    fersah21 Avatarı

Son Giriş
    05.06-2014
    Saat
    18:07
    Yaşadığı Yer
    DİYARBAKIR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bu ilacı kullanan arkadaşlarım nasıl bir sonuç aldınız bilgilerinizi aktarır mısınız.

Üye
    amicable Avatarı

Son Giriş
    12.06-2016
    Saat
    23:22
    Yaşadığı Yer
    eskişehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben bu ilaçtan kullandım şimdiyse bu iğneleri vurduranların yani benim unutkanlık başta olmak üzere bana faydadan ziyade zarar verdiğini görüyorum bu iğneleri yazan bir beyin doktoru ve ilaçları amerikadan getirmişdik

Üye
    fersah21 Avatarı

Son Giriş
    05.06-2014
    Saat
    18:07
    Yaşadığı Yer
    DİYARBAKIR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben birkaç eczacı arkadaşa danıştım bir zararının olmadığını söylediler.

nöroloji doktorları ise bu ilacı kulan sanda kullan masanda olur diyorlar?

beyin cerrahi doktor ise kullan diyor.

arada kaldık::::

Üye
    bilgis Avatarı

Son Giriş
    03.08-2014
    Saat
    19:05
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhabalar.
    Avusturya'dan oğlum için Cerebrolysin 10 ml ampul getirtmiştim. Son kullanım tarihleri 12/2015. Toplam 5 kutular (Her bir kutuda 5 ampul var, toplam 50 ampul) Biz 2 tanesini kullandık, oğlumun nöbetini tetiklediği için devam etmekten vazgeçtik, şu anda 48 adet kaldı. İsteyen olursa ardabilgi@gmail.com'a mesaj gönderebilir. Saygılarımla.

Üye
    Adasadem Avatarı

Son Giriş
    27.02-2017
    Saat
    16:43
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Mrh ..bende bugün basladim cerebrolysin kullanmaya..tedavi 4 ay surecek..kombin bi tedavi bu..yaninda baska ilac ve ignelerim var..cmt hastasi olarak hastaligi durdurma adina olumlu sonuclar alacagimizi dusunuyorum dedi dr um..gelismeleri yazarim..
    akbulserpil@gmail.com

Üye
    dr.rahatbek Avatarı

Gerçek Adı
    RAHATBEK TUGOLBAEV
    Son Giriş
    12.06-2017
    Saat
    09:25
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

herkese geçmiş olsun, buradaki mesajların çoğu eski imiş, ancak yine de yeni bakacaklar için faydalı bilgi olabilir diye bazı konulara değinmek istiyorum. bu ilaç domuz beyninden üretiliyor, aminoasit içeriyor. bilinen bir yan etkisi belirtilmemekle birlikte ağır epilepsilerde önerilmiyor, çünkü epilepsi sıklığını artırma ihtimali mevcut. özellikle beyin dokusu hasarlarında etkili, ancak uzak sinirlerde pek etkisi bilinmiyor, yani arkadaşların biri belirtmiş olduğu optik nörit durumunda pek etkili olmayabilir. sihirli bir ilaç değil, etkisini de hemen beklemek doğru değil. damar tıkanıklığı veya kanamaya bağlı beyin hasarlarında yoğun bakımdayken yüksek doz kullanılmaya başladığında daha etkili olduğu görülmüş. sonra rehabilitasyon sürelerine olumlu etkisi mevcut. CP hastalarında genellikle beyin hasarından geç tanı konması ve tedaviye geç başlanması nedenyile belki etki çarpıcı olmayabilir. ayrıca küçük çocuklarda 10 ml doz çok sayılır, 5 yaşından küçük çocuklara 1 ml, daha büyüklere 2 ml önerilir. kronik dönemde büyüklerde bile 5 ml önerilir. daha yüksek dozlar genelde akut evrede kullanılabilir. genellikle 3-4 haftalık yılda 3-4 kerelik kürler şeklinde kullanılabilir. Türkiye'de çoğu doktor ilacı tanımadığı için farklı yorumlarda bulunabilir. nörolojik sorunu olmayıp sadece dikkat eksikliği ve hiperaktif çocuklarda da tedavide kullanılabilir.
    rus üseriticileri bu ilacın analoğu olarak dana beyninden üretilen koteksin i üretiyorlar.
    herkese tekrar geçmiş olsun

Üye
    ceydanur06 Avatarı

Gerçek Adı
    ceyda
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Bende bir süredir cortexin ve cerebrolysin i araştırıyorum. Son zamanlarda kullanıp faydasını gören varmıdır acaba. Birde eczacılar birliği vasıtasıyla nasıl getirtebiliriz acaba

Üye
    dr.rahatbek Avatarı

Gerçek Adı
    RAHATBEK TUGOLBAEV
    Son Giriş
    12.06-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

doktorunuzun 3 hekim raporu ile eczacılar birliği ilaç getiriyor. özellikle fiziksel engeli olanlarda gözle görünür ve kısa sürede bir şey beklememek lazım, çünkü motor nöronların iyileşmesi ile birlikte iyi bir rehabilitasyon yapılması şart, ancak öyle sinir uçları birbirini bulur (hakl tabiriyle). zihinsel problemi olanlarda ilaçtan beklenmesi gereken öncelikli olarak hastanın sakinleşmesi, algılama yeteneğinin artışı, konsatrasyonun artışı vs.

Üye
    yciv Avatarı

Gerçek Adı
    Yılmaz
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    15:16
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    14

@dr.rahatbek
    Merhabalar. Hocam sinirlerden felan bahsedilmiş yorumlarda. Demiyelinizan polinöropati CIDP hastalarında da kullanılabilir yada olumlu yönde etkisi görülebilir bir ilaçmı acaba bilginiz yada tecrübeleriniz varmı. Teşekkürler.

Üye
    polencafe Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:19
    Yaşadığı Yer
    ...
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    3

@dr.rahatbek

Merhaba hocam. Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. Ben 26 senedir serebellar ataksi hastasıyım. Cerebrolysin serebellar ataksi içinde fayda sağlar mı? Bilgilendirirseniz sevinirim. Tekrar teşekkürler.

Üye
    dr.rahatbek Avatarı

Gerçek Adı
    RAHATBEK TUGOLBAEV
    Son Giriş
    12.06-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @yciv

geçmiş olsun, polinöropati durumlarında yani uzak sinirlerde kullanılabilir ancak belirgin gösterilmiş etki belirtilmiyor.

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon