Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 19 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    hasaner Avatarı

Son Giriş
    23.09-2016
    Saat
    12:01
    Yaşadığı Yer
    Manisa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Herkese merhabalar.. daha önce 2 farklı hastaneden almış olduğum %32 raporuma itiraz için tekrardan ilk başvurduğum hastaneye gittim. İl sağlık müdürlüğüne itiraz dilekçesi vermem söylendi. Dilekçeyi verdim. Hastaneye yazı gelince tekrardan muayeneye gittim gözden %32 aldım. Psikiyatri servisi olmadığı için Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesine başvurdum. Orada doktorum %25 verdi(Ağır depresyon). daha sonra Ruh ve sinir hastalıkları hastanesinde heyete çıktım. oradaki heyet 6 ay sonra kontrol diye not düştü ve %25 raporumda yazılı olmasına rağmen heyet raporuna işlenmedi. Daha sonra buradaki heyet raporu sonucum ile diğer raporumu Devlet hastanesine teslim ettim. Teslim ettiğim belgelerde %32 + %25 yazıyor ama Ruh ve Sinir Hastalıklarından aldığım heyet raporunda 6 ay sonra kontrol yazıyordu.

Daha sonra Devlet hastanesinde heyete çıktım ve malesef %32de kaldım.

şimdi bilen arkadaşlara bir kaç sorum olacak:

1) İtiraz dilekçesiyle gittiğim için yeniden rapor alabilmek adına tekrar başvuru yapamayacağım ve son raporun ömür boyu geçerli olduğu bir daha itiraz edemeyeceğim söylendi. bu doğrumudur?

2) Rapor kağıtlarının üzerinde itiraza esastır yazıyor bu ne anlama geliyor.

3) 6 ay sonra gitsem bu kez rapor alabilirmiyim.

(üniversite mezunu 4 yıldır işsizin ve bu rapor belki benim hayatımı kurtaracak bir gözüm olmadığı için özelde kesinlikle iş bulamıyorum. Bu arada editörden ricam lütfen diğer konularımla birleştirilmezse sevinirim)

Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    01:19
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Özürlü sağlık kurulu raporuna itiraz ;

MADDE 10 – (1) Özürlü sağlık kurulu raporuna; özürlü, velisi veya vasisi veyahut raporu isteyen kurum tarafından itiraz edilebilir. İlgililer itiraz dilekçesi ve ilk özürlü sağlık kurulu raporunun tasdikli bir örneği ile birlikte, bulunduğu ilin sağlık müdürlüğüne başvurur. İl sağlık müdürlüğünce, özürlü sağlık kurulu raporu alacak kişi en yakın farklı bir özürlü sağlık kurulu raporu vermeye yetkili hastaneye gönderilir. İtiraz edilen özürlü sağlık kurulu raporu ile itiraz üzerine verilen özürlü sağlık kurulu raporundaki kararlar aynı yönde ise özürlü sağlık kurulu raporu kesinleşir.

(2) Özürlü sağlık kurulu raporlarının farklı olması durumunda, Sağlık Bakanlığınca belirlenmiş olan hakem hastanelerden, kişinin ikamet ettiği yere en yakın bir hakem hastaneye, kişi yeniden muayene edilmesi ve özürlü sağlık kurulu raporu tanzim edilmesi amacıyla yine il sağlık müdürlüğü kanalıyla gönderilir. Hakem hastanenin özürlü sağlık kurulunca verilen kararı kesindir.
    En son hakem hastaneye sevk edilip rapor almışsınız, itiraz hakkınız yok artık. Dava açabilirsiniz ancak.. Bir süre sonra farklı bir hastaneden yeni rapor almayı deneyebilirsiniz.. Ama sonuç değişmez sanıyorum. Çünkü psikolojik hastalıklara verilen oranlara süre sınırı konuluyor iyileşme olduğunda yine düşürülür rapor oranınız... % 32 oran hangi hastalıktan verildi size..?

Üye
    Can K Avatarı

Gerçek Adı
    Can Kanal
    Son Giriş
    31.10-2015
    Saat
    01:49
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Rapora itiraz da ki amaç zaten tekrar alınmak için değil midir ?

Üye
    hasaner Avatarı

Son Giriş
    23.09-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Manisa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sayın Bacıbey Editörüm;

Size daha önce özel mesaj yoluyla rapor işlemleri sürerken sormuştum ama sizde aksi yanıtlamıştınız malesef ikimizde yanıldık. Benim merak ettiğim olay şu doktorum %25 veriyor(psikiyatri) Ruh ve sinir hastalıkları hastanesi heyeti 6 ay sonra kontrol diyor. Ama Madde 10 da alınan rapor kesinleşir diyor. Peki benim şu an kesinleşen raporumda 6 ay sonra kontrol yazıyor ben ne yapacağım? Kesinleşen rapora 6 ay sonra kontrol yazmalarının bir anlamı kalmıyormu bu durumda?

Ayrıca eğer psikiyatrik rahatsızlık tedavi sonucu iyileşmiyor ise o rapor sürekli hale geliyor diye biliyorum ve bundan eminim çünkü klavuzda öyle yazıyor benmi yanlış okumuşum?

(%32 bir gözüm protez olduğu için alıyorum)

Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    01:19
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Rapor oranının kesinleşmesi ayrı konu, kontrol muayenesi istenmesi ayrı konu.. Psikolojik hastalıkların eklendiği raporlara kontrol muayenesi isteniyor. En son hakem hastaneden rapor aldığınız için itiraz hakkınız kalmadı. Ya dava açma yoluna gidersiniz. Ya da farklı bir hastaneden yeniden rapor alırsınız.. Bugün işe yarar bir oran alsanız bile Kontrol muayenesi zamanı geldiğinde doktorunuz iyileştiğiniz yönünde karar verecek olursa, rapor oranınız yine düşer..

Psikolojik hastalığınıza konulan tanının tam adı nedir.? % 25 oran verildiğine göre tedavinizden fayda görebileceğiniz kanaati var doktorunuzun.. Süresiz rapor almanız zor..

Gözünüzü kaybetme nedeniniz nedir? Tümörden dolayı kaybedildiği için protez göz kullanmaya başlayanlara % 10 ek puan veriliyor. Balthazar formülü kullanılmadan % 32 oran üzerine ekleniyor. Eğer böyle bir sorununuz varsa belgelemek şartıyla kullanabilirsiniz bu hakkı..

Üye
    Nostradamus Avatarı

Gerçek Adı
    Uğur
    Son Giriş
    12.04-2016
    Saat
    23:06
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

itirazla uğraşmayın boşuna bende aynı sorunlardan muzdaribim vergi dairesine gidip tekrar heyete girmek istediğinizi belirtip tekrar rapor çıkarttırın başka hastanede şansınızı deneyin

Üye
    hasaner Avatarı

Son Giriş
    23.09-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Manisa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

daha öncede bir kaç konu içerisinde sordum ama net bir cevap alamadığım için ayrı başlık altında yazmak istiyorum..

rapor için başvurduğum hastanelerden ilk hastane %32 ikinci hastane %20 verdi. daha sonra dilekçe verdim hakem hastaneye gittim orada tekrardan %32 verildi ama psikiyatri kısmına 6 ay sonra kontrol yazıldı(bu arada görme problemim var)ki doktorum %25 vermesine rağmen heyet yazdı 6 ay sonra kontrolu.

hakem hastane raporu kesin rapor ise bu kısımda neden 6 ay sonra kontrol yaızılıyor ve eğerki 6 ay sonra itiraz-dava etmem gerekiyorsa hangi yolları izlemeliyim?

Üye
    yabangülü7234 Avatarı

Son Giriş
    29.05-2017
    Saat
    13:06
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

6 ay sonra yeniden rapor çıkartabilirsiniz

Üye
    hasaner Avatarı

Son Giriş
    23.09-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Manisa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

teşekkür ederim yabangülü peki hakem hastane raporu olsada bişey değişmez değilmi? yani dilekçeyle tekrar başvurabiliyorum

Üye
    yabangülü7234 Avatarı

Son Giriş
    29.05-2017
    Saat
    13:06
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Size kontrol zaten verilmiş, ayrıyetten rahatsızlığım ilerledi deyip yeniden rapor çıkartabiliyorsunuz

Üye
    hasaner Avatarı

Son Giriş
    23.09-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Manisa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Böyle olursa eğer gerçekte çokn sevinirim çünkü daha önce bir editör arkadaş dava vs gibi bişeyler demişti inanın çok mutlu olsum şimdi..

Üye
    göktuğk Avatarı

Gerçek Adı
    Göktuğ
    Son Giriş
    27.01-2017
    Saat
    10:42
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba ben psikeatri özürümü halihazırda aldığım %20 raporuma eklemem sadece itiraz ile olur denmişti.Yazdığınız yol ayrıntılı olarak nasıl işliyor?İyi günler.
    @Nostradamus

Üye
    mahmutatil Avatarı

Son Giriş
    28.08-2016
    Saat
    18:40
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Vergi dairesi ile ne alaka ben de dirsek de iş kazası sonucu 10° kisitlilik ve platin var verilen rapor %0 işten cikarttilar hiç bi hak talep edemiyorum

Üye
    disc55 Avatarı

Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    15:57
    Yaşadığı Yer
    ordu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

itiraz raporum belirttiğim adrese mi geliyor?yoksa il sağlık müdürlüğüne mi? Teşekkürler.

Üye
    mrv Nc Avatarı

Son Giriş
    16.03-2017
    Saat
    18:01
    Yaşadığı Yer
    kocaeli-izmit
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    İtiraz raporunuz gelmiştir gelip alabilirsiniz diye il sağlık müdürlüğünden aramışlardı beni (ocak ayında)

Sayfa 1 / 2 12 SonSon