Sayfa 3 / 7 İlkİlk 1234567 SonSon
Toplam 101 mesajın 31-45 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    harrun Avatarı

Gerçek Adı
    harun
    Son Giriş
    16.06-2016
    Saat
    20:06
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    beyler zaten bu sokakta şuç işleyenlerin çoğu bizim gibiler, işe girmek istiyoruz almıyorlar sakat raporu almak istiyoruz vermiyorlar ,ondan sonrada bakıyoruz haberlerde millet cinnet geçirmiş adam vurmuş hırsızlık yapmış falan diyorlar biz ne yapalım devlet bizim gibilerin psikolojisini bozuyor sokağa atıyor veya evde kalmaya mahkum ediyor ,hiç birine hakkımı helal etmiyorum bu kanunu düzeltmedikleri sürece..

Üye
    ahmetxx Avatarı

Gerçek Adı
    ahmet demirsoy
    Son Giriş
    06.07-2013
    Saat
    18:33
    Yaşadığı Yer
    sakarya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

harun arkadaşım haklısın benimde yüzde 32 engelli raporum hiç bir işime yaramıyor iş bulamıyorum,devlet bize sahip çıkmıyor Allahtan başka bize yardım edecek kimse yok galiba,bir an önce ölsem veya kıyamet kopsada bu zulümden kurtulsam diyorum kendi kendime...

Üye
    ALANSO Avatarı

Son Giriş
    23.03-2017
    Saat
    06:54
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Eskiden oranlar saçma sapanmışrapor alan almış. Su ist,imaller bolca olmuş. Sonra da kalan engellilere katı oranlarbu adaletmi ? Yaşın yanında neden kuru yanıyor ?ziraat bank biri çalışıyor, arkadaşımın kardeşi. Sözde tek gözü sıkıntılı imişrapor almış% 40 ama şimdi dünya gözde tek ameliyat ile benden senden sağlam oldu ama hala özürlü statüsünde çalışıyor ? Bu nasıl iş ? Bir tanıdıkda bir kulağı sıkıntılı kalanı bi şekilde tamamlattı. % 40 etmiyordu oranı şimdi thy de özürlü çalışıyor görün herkesden daha sağlam ? Bu helal mi ? Bu kazanç gerçek % 40 özürlü olanların hakkı değil mi ?yeni yönetmelik yok mu ? Oranların eskiye yakın düzeltilme ihtimali yok mu? Aile bakanlığına tepki yapılamaz mı ?

Üye
    aliandic Avatarı

Gerçek Adı
    ali
    Son Giriş
    15.08-2016
    Saat
    15:55
    Yaşadığı Yer
    hatay
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

alonso kardeş ben aile bakanlığı heryere gerekli yazıları yazdım ama sonuç alamadım anca çok kişiyle imza toplayıp müracat edersek sonuç alırız diye düşünüyürum

Üye
    ALANSO Avatarı

Son Giriş
    23.03-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

% 40 kaldırılmaz tamam bunu anladık ama oranlar neden bu kadar katı bir insan oranla özürlü olmaz...ayağında palio sekeli olan, 4-5 cm kısalık olan biri yıllar önce % 40 rapor almış şimdiaynı durumda % 20 bile vermiyorlar saçma değil mi ?

Üye
    aliandic Avatarı

Gerçek Adı
    ali
    Son Giriş
    15.08-2016
    Saat
    15:55
    Yaşadığı Yer
    hatay
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benim tek gözüm görmüyo artı ileri derece ansiyete bozukluğum var buna rağmen %40 alamıyorum ama benim anlamadığım devlette pasif özürlü sayılıyoruz bu kanunu çıkaran devlet yine diyorki ehliyet vs alabilmek için herhangi bir yerinde özür olmuycak diyor bu ne yaman çelişki anlamıyorum bizden öncekiler tek gözden rapor almış halen maaş alıyorlar.

Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    01:19
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

aliandic;

Ali bey, sizin rapor sonucunuz ne oldu? Neden alamadınız % 40 oranlı raporu, itiraz ettiniz mi?

Şu açtığınız konuya yazar mısınız cevabını, oradan devam edelim: http://www.engelliler.biz/forum/sagl...labilirim.html

Üye
    İron Avatarı

Gerçek Adı
    iron
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    15:26
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    68
    Verilen Beğeniler
    22

Arkadaşlar tek gözü görmeyen biri engelli statüsünde sayılmıyor ve 32 oranında rapor alabiliyor. Şimdi bu AKP hükümeti çok şey yaptı diyen arkadaşlar engelliler için ; tek gözü olmayan protez kullanan kardeşlerime %40 sürekli engelli raporu versinde bende AKP gerçekden birşeyler yapıyor diyebileyim. Bu insan gözünü kaybetmiş sağlıklı insan statüsüne koyan hükümetinde kanununda, doktorunda ben ta ... koyayım. Herkes birleşsin bu konu çok canımı sıkıyor bir gözünü, uzunlarından birini kaybeden insan engellidir ve en az %40 olmalıdır engelli rapor oranı .lütfen sağ duyulu olalım ve başbakanlık iletişim ve şikayet merkezini e-mail yağmuruna tutalım rica ediyorum . Belki bir şeyler değişir.

Üye
    ALANSO Avatarı

Son Giriş
    23.03-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bak arkadaşın tek gözü görmüyor. Sözde tek gözü görmeyen % 40 rapor alıyor
    sonra ne hikmetse ameliyat ile açılıyor
    şuan sağlam ama ziraat bnk engelli olarak çalışıyor
    ...

Levent civarında bri şubede çalışıyor, bu hak mı bu mu doğruluk ? Gerçek özürlü bu kansızların yüzünden engelli olamıyor
    çünkü suistimal sonucu yaşın yanına kuruları eklemişler.
    Bu tarz olup da çalışan çok , aldıkları o maaşlar imkanlar haram olsun.

Bir arkadaşım da yıllar önce istanbul da bir hastaneden " sosyal fobi" altında % 40 rapor alıp şuan denizcilik işletmelerinde
    çalışıyor derdi neymiş ortama ayak uydurmak da zorlanıyormuş. Gidin bakın değil ortam tüm pislikleri biliyor...
    2500 tl maaş alıyor, akşama kadar da altılı takip ediyor...

Neden % 40 rapor alsınlar ki, dr lar o kadar korkmuş ki hata yapıcam diye ödleri patlıyor
    hakkı olana bile oranı veremiyorlar...

Üye
    İron Avatarı

Gerçek Adı
    iron
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    15:26
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    68
    Verilen Beğeniler
    22

alonsa sen nerde yaşıyorsun canım benim ispanya`da mı tek göze %40 veriyorlar. TR `%32 veriliyorda . Nasıl göz ameliyatla açılacak adamın gözü alınmış insaf ya lütfen rica ediyorum olayı çarpıtmayın destek ver kardeşim destek. Bu dediğin adamlar istisna ayrı bir konu ben onları Allah`a havale ediyorum sağlıklı olupda tanıdık dr ve vekillerle engelli raporu ile devlet memuru olanları.

Üye
    ahmetxx Avatarı

Gerçek Adı
    ahmet demirsoy
    Son Giriş
    06.07-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    sakarya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bundan önceki hükümetlerde aynıydı buda aynı bu işi örtbas etmeye çalışıyorlar ve hiç bir yerde gündeme getirmiyorlar,masus engelli sayısını düşük göstermeye çalışıyorlar,bide şuna dikkat ettim televizyona bu konularla alakalı devlet yetkilileri çıkıyor ve öyle programlara bir sürü mesaj attım illaki başkalarıda atmıştır hiç bu konuda bahsedilmedi hep başka konulardan bahsediyorlar masus,arkadaşlar yukarda yazdığım gibi inşallah bir an önce kıyamet koparda bu dünyada sefa süren bu insanlar toprağın yedi kat altına gömülürler.

Üye
    ALANSO Avatarı

Son Giriş
    23.03-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kardeş ezbere konuşmayı sen ne çok seviyorsunisyankar olmuşsun sen belli, yazılanı da anlamıyorsun. Tanıdık diyorum tanıdık sen değiltek gözü sorunlu diye 7-8 sene önce % 40 üzeri rapor almışsonra ziraat bnk işe giriyor. Birkaç sene sonra dünya göz de ameliyat oluyor şuan gözü % 100 olmasa da görüyor...bunlara aldıkları para yedikleri haram olsun...

Bu adamlar özürlü çalışıyorlar delirmemek elde değil, utanmasam şikayet edicemçoluk çocuğu var...sosyal fobi yalanı ile denizcilik işletmelrinde turp gibi çalışan arkadaşım var, para bol hovardalık yapıyorne hikmetse fobi mobi kalmamış...

Üye
    ahmetxx Avatarı

Gerçek Adı
    ahmet demirsoy
    Son Giriş
    06.07-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    sakarya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

alonso bence sen burda haksızsın iron ve benim gibiler biz genelleme olarak bizim gibileri savunuyoruz,sende diyorsunki yok komşum var sağlamda falan filanda öyle alanlar olmuş olabilir 100-200 kişi neyse bizim şuan onları düşünecek durumumuz yok sende boşuna burda konuşup bu konuyu çarptırma veya başka bir amaç için burda mesaj yazma bence, birde senin durumun baya iyiki gülücük falanda atabiliyorsun biz burda ciddi bir konuyu konuşuyoruz,bizim gibi şuan %40 altı engeli olup mağdur olan milyonlarca insan var ve iş bulamıyoruz anladınmı yani maddi gelir olarak sıfır durumdayız dibe vurduk anladınmı..

Üye
    exelans Avatarı

Gerçek Adı
    Gökhan
    Son Giriş
    22.03-2017
    Saat
    16:11
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    1

bu konu benim canımı yıllardır sıkıyor arkadaşlar ne gerekiyorsa yapalım gerekirse Ankaraya gidip açlık grevi bile yapalım benim polio sekeli önceden aldığım %40 rapor olmasa yandım çalışamamda şimdilerde ne zaman gitsem polio olduğunu görür görmez %20 yi yapıştırıyorlar halbuki 100 metre yol yürüyemeyen insanlarız ama devlete göre ENGELLİ DEĞİLİZ SAĞLAMDA DEĞİLİZ PEKİ NEYİZ BİZ UZAYLIMIYIZ artık bu soruma bir çözüm istiyorum lütfen arkadaşlar birlik olalım sesimizi duyuralım bir yerlerde toplanıp

Üye
    ahmetxx Avatarı

Gerçek Adı
    ahmet demirsoy
    Son Giriş
    06.07-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    sakarya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    gökhan kardeşim haklısın birde bizim insanımızda ve doktorlarda şöyle bir zihniyet var bunun eli ayağı sağlam bu engelli olmaz diye,mesela senin durumunda olan bir insan zaten devamlı iğne veya hap kullanırdırsın ama anlamıyorlar veya kalp hastası,hipertansiyon hastası olanlar devamlı hapla yaşıyorlar bunları anlatmamız lazım bu vicdansız insanlara veya kulağından ve gözünden engelli olup psikolojik olarak biten insanlar neden psikolojik olarak bitiyoruz onuda anlatayım çünkü engelli raporu çıkarmak isteriz vermezler içimizde çalışabilecek durumda olanlar var işe girmek isteriz almazlar bu nasıl bir saçmalıktır yaaa,birde işe girmek istiyoruz mesela rapor almaya gidiyoruz hastaneye o zaman neden sağlam yazmıyorsunuzda oraya utanmadan engellerimizi yazıyorsunuz,eskiden böyle bişey yoktu engelli raporun yoksa doktor muayene eder ne olursa olsun sağlam yazardı kusurlarımızı açıklamazdı ya,birde işveren benim kusurlarımı neden öğreniyor yaa bunuda anlamış değilim hani hasta doktor gizliliği bizim kusurlarımızı illa herkez bilmekmi zorunda yaa buda bir saçmalık,gökhan kardeşim dediğin gibi artık birlik olup bişeyler yapmalıyız yoksa bişey olacağı yok galibaa ya bu engelli rapor oranını düşürmeleri lazım yada işe girerken raporu falan kaldırmaları lazım yoksa biz sürünmeye devam edeceğiz böyle.

Sayfa 3 / 7 İlkİlk 1234567 SonSon