Sayfa 9 / 11 İlkİlk ... 567891011 SonSon
Toplam 163 mesajın 121-135 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    onur1975 Avatarı

Son Giriş
    07.04-2017
    Saat
    23:00
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Hangi hastahanede tedavi oluyorsun peki. İzmirde yaşıyorsun heralde.

Üye
    aysapos Avatarı

Son Giriş
    03.12-2015
    Saat
    12:26
    Yaşadığı Yer
    eskişehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben eskişehir osmangazi tip fakültesinde tedavi görüyorum normal şartlarda öğretmenim ama atanamadim su zamana kadar rapor almayı hiç düşünmemiştim ama ekpss ye girip ordan atanma planlarim var artık tabi rapor alabilirsem % 40 üzeri alabilirsem. Salofalk granül kullanıyorum

Üye
    isayin44 Avatarı

Son Giriş
    21.04-2016
    Saat
    23:37
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ük hastasıyım engelli raporu için başvuru yapdim gastroenteroloji doktoru evraga ( UK hatasıdır salafok kullanıyor 3 ayda bir kontrole geliyor yanınada % 50 yazdı ) ekimin 15 de heyete gidicem sizin tecrübelerinize dayanarak soruyorum sizce bu oran dusermi. Doktor oranı yazmadan önce tahlil sonuçlarına bile bakip sorulara gore % 50 cikdi dedi.

Üye
    gokhan76 Avatarı

Son Giriş
    20.10-2015
    Saat
    01:11
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@onur1975

9 eylul universite hastahanesi

Üye
    sesene Avatarı

Gerçek Adı
    Selim ERDEM
    Son Giriş
    28.11-2016
    Saat
    09:47
    Yaşadığı Yer
    Sakarya
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    0

@isayin44

Rapor % 50 olarak onanacaktır.. Heyet raporu bozmaz, bölüm doktorunun kararı önemli ki o da % 50 önermiş.

Üye
    isayin44 Avatarı

Son Giriş
    21.04-2016
    Saat
    23:37
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İnş düşürülmez ilginize çok teşekkür ederim.

Üye
    ergun_ Avatarı

Gerçek Adı
    ergün
    Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    13:35
    Yaşadığı Yer
    kütahya
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    48

anlayamadım yani beni heyyete sokmak isteyen doktor % kaç verirse diğer doktorlar bir şey diyemez maliye düşüremez doğrumu anladım..

Üye
    nnk1981 Avatarı

Gerçek Adı
    nazmi
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    23:53
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba.ben yüzde 25 sürekli rapor aldım.kilo kabım ve anemi çıktı.raporun yükselme şansı var mı bilgilendirirseniz sevinirim

Üye
    gokhan76 Avatarı

Son Giriş
    20.10-2015
    Saat
    01:11
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bu yeni yapılan kolonoskopi sonucu(02.09.2015)
    transvers kolona kadar ilerlendi.transvers kolon mukozası normal olarak izlendi.inen kolon proksimalinden itibaren kolon mukozası hiperemik ödemli frajil ve yer yer üzeri eksudalı ülsere olark izlendi.yer yer postinflamatuar polipler izlendi.rektum mukozası çepeçevre üzeri kanamalı ve eksudalı ülsere olarak izlendi.biyopsiler alındı.
    endoskopik şiddetli aktif kolit.
    bu sonuca göre pankolit veya diğerlerinden hangi guruba girer.sgkdan sevk yazısı gelince devlet hastahanesinde heyete girecem.kolonoskopi sonucuna gore hangı oran verirler

Üye
    toprak1453 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    1

@ergun_

Arkadaşım, heyete giren doktorların uzmanlık alanları ayrı ayrı. Senin hastalığın Gastrocu'yu ilgilendirdiği için diğer doktorlar buna saygı gösterip verilen raporu düşürmeyecektir. Ancak Gastrocu düşürebilir.

@gokhan76
    En az %40 alabilirsiniz. %50 alma ihtimaliniz daha yüksek. Hayırlısı bakalım.

Üye
    aysapos Avatarı

Son Giriş
    03.12-2015
    Saat
    12:26
    Yaşadığı Yer
    eskişehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar merhaba bende ülseratif kolit hastasiyim.ülseratif kolit hastalarına % kaç oranında veriliyor biliyor musunuz

Üye
    Aykut39 Avatarı

Son Giriş
    21.12-2015
    Saat
    19:23
    Yaşadığı Yer
    Kırklareli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Slm ben ülseraktif kolit hastasıyım son kolonoskopi tanı crohn hastalığı-ileokolit yazıyor ve biyopsi sonucu terminal ileuma ait kesitlerde örneklerin çoğu ödemli ve minimal kronik iltihabi hücre artışı içermektedir. Örneklerin birinde lamina propriyada eozinofil ve nötrofil lökositleride içeren karışık tipte iltihabi hücre infiltrasyonu görülmüştür. Yer yer nötrofil lökositler yüzey epitelini Atake etmektedir. Yazıyor buna göre yüzde kaç rapor alabilir acaba yardımcı olabilirmisiniz. İlaç olarakta salofalk deltacoltin ve imuran kullanıyorum
    Konu Aykut39 tarafından değiştirilmiştir (30.09-2015 Saat 21:11 ). Gerekçe: Konu

Üye
    sesene Avatarı

Gerçek Adı
    Selim ERDEM
    Son Giriş
    28.11-2016
    Saat
    09:47
    Yaşadığı Yer
    Sakarya
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    0

@Aykut39

Siz UK değil Crohn'sunuz. Ileum tutulumu Crohn hastalarının % 60 civarıdır. Oldukça yüksek oranda bu bölge tutulur.. Bu bölge İnce bağırsağın bitip , kalın bağırsağın başladığı yerdir.

Pataloji raporunuza göre hastalığın şiddeti değil , hastalığın varlığı belirlenir.

Şiddetini görebilmek için Kolonoskopi raporunuzu görmek gerekir.

Ayrıca , anatomik değişiklikler (kilo kaybı , anemi vb.) önemlidir.

Kullanmış olduğunuz ilaçlar, ilk etap da hastalığı baskılamak için kullanılır (kortizon )..

Imuran , uzun vade de hastalığı baskılamak için kullanılıyor. En erken yararını 3 ay sonra göreceksiniz.

Bu zaman içinde Deltacortil (prednisol ) Steroid hastalığı baskılaması beklenir. Kademeli olarak bu ilacı doktorunuz kesecektir. Kortizon tedavi edici ilaç değildir.

Salofalk , bağırsak ve mide asidini dengelemek için kullanılan aminosalisilik (mesalazin) grubu ilaçtır. Klinik tablonuza göre , ömür boyu da kullanılabilir , geçiçi olarak da.

Sorunuza yanıt olarak ; Alacağınız oran için fikir verebilmek için ;

1: Kolonoskopi raporunuz
    2: Boy / Kilo
    3: Bağırsak da daralma varmı.
    4: Komplikasyon varmı (Eklem ağrıları , sakroileit vb).

Üye
    Aykut39 Avatarı

Son Giriş
    21.12-2015
    Saat
    19:23
    Yaşadığı Yer
    Kırklareli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Terminal ileum mukozası yer yer ödemli olup 3-7mm çapında ülserler izlendi. Biyopsiler alındı. Çekum çıkan kolon transver kolon inen kolon ve sigmoid proksimalinde lümen ve mukoza normaldi. Biyopsiler alındı. Sigmoid kolon distali ve rektumda lümende kan vardı. Mukoza diffüz ödemli olup değişik büyüklükte psödopolipler ve bağırsak eksenine paralel lineer ve harita şeklinde ülserler izlendi. Biyopsiler alındı.

Bu kolonoskopi sonucu bu arada kilom 86 boyum 1.73 devamlı ayak ağrılarımda var geçen stres kırığı vardı ayağımda ve kemik ölçümüde yaptırdım sonuç olarak osteopenik olarak değerlendirildi CRP'de 1,26 çıktı en son bunlara göre sonuç ne olur kesin olarak

Üye
    HollowFlea Avatarı

Son Giriş
    27.01-2017
    Saat
    21:02
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Klinik bulgu:Terminal ileumda 10cm kadar ilerlendi.Terminal ileuma mukozası normal görünümdeydi.Çekum tabanı,çıkan,hepatik fleksura, transvers, splenik fleksura,inen,sigmoid kolonda uzun parmak şeklinde çıkıntılar halinde psedopolipler izlendi,mukoza granüler,damar ağı yer yer distorsiyone yer yer kaybolmuştu.Displazi tayini için çekum,çıkan kolon,transvers kolon,inen kolon,sigmoid kolondan Bx alındı.Rektumda mukozagranüler, damar ağı distorsiyene izlendi.Rektumda psedopolip izlenmedi.Displazi tayini için rektumdan Bx alındı.Anal kanalda 1.dereceden infernal hemeroid izlendi.

Rektum,sigmoid kolon,inen kolon,transvers kolon,çıkan kolon ve çekumdan gönderilen biyopsiler benzer görünümde olup mukozada belirgin kript distorsiyonu,yer yer erozyon izlenmiştir.Lamina propiada, yer yer goblet hücre kaybı dikkati çekmektedir.Kriptit, kript apsesi yoktur.Displastik değişiklik mevcut değildir.Granülom yoktur.TANI:EROZYON VE KRONİK İNFLAMASYON BULGULARI.Not:Mokozal değişikliklerin tüm barsak segmenti boyunca devamlılık ögstermesi ve hastanın kliniği de göz önüne alındığında bulgular öncelikle Inflamatuar Barsak Hastalığını düşündürmektedir.

Pataloji sonucum budur 10 aydır ilaç kullanmıyorum 5-6 senedir takip edilmiyorum 11 yıl oldu ük ile tanışalı sadece bu rapor ile %40 engelli raporu alabilirmiyim ayrıca bundan sonra ne yapmam gerektiği benim merak ettiklerim.

Sayfa 9 / 11 İlkİlk ... 567891011 SonSon