Sayfa 7 / 11 İlkİlk ... 34567891011 SonSon
Toplam 163 mesajın 91-105 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    toprak1453 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar Ülseratif Kolit (Pankolit) %50 özürlü raporu maliyeden nasıl döner? Bilgisi tecrübe eden var mı?

Üye
    osman58 Avatarı

Gerçek Adı
    osman
    Son Giriş
    06.06-2017
    Saat
    20:00
    Yaşadığı Yer
    manisa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İyi günler eşim 8 senedir ulseratif kolit en son raporunda distal on planda tutumlu ulseratif pankolit evre 3 . Salofalk hap ve lavman kullanıyoruz. Günde 5,7 arası wc var. Acaba rapor oranı 100 de kaç olur.

Üye
    toprak1453 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    1

Hocam hanım yengemiz pankolit hastası ise ve ilaca bağımlıysa sağlık bakanlığının belirlemiş olduğu kritere göre kesin olarak %50 engelli raporu alacaktır.Bu raporla maliyeye başvurursanız raporınuz aynen onaylanır ve emekli olma imkanını yakalarsınız.Ben pankolitim ve aynen bu dediklerimi yaptım, nasip olursa 2016'da emekliyim.Size yardımcı olurum.Özelden görüşelim.

Üye
    salih1453salih Avatarı

Gerçek Adı
    salih
    Son Giriş
    08.08-2017
    Saat
    11:07
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba,

11 yıllık ülseratif kolit hastasıyım.Haseki hastanesine gidiyorum sürekli.bügüne kadar imuran salofalk kortizon kullandım.yılda bir yada iki kez atak oluyor.Şu anda kortizon kullanıyorum yine.Acaba yüzde kaç rapor alırım?
    Daha önce hasekiden rapor alan biri var mı?

Üye
    toprak1453 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    1

Hasekiye gidip doktorunuzla bir ön görüşme yapın. Raporlarda oranı hastalığınızın doktoru verir ve önemli olan da budur. Doktorunuza heyete girmeyi düşündüğünü, yüzde kaç rapor alabileceğinizi sorun.e0756e712c3e0c6b268c8968444c619d - Ülseratif Kolit hastalarına % kaç özür oranı verilir? bu cetvele göre siz 3evre hastası oluyorsunuz. Bunlar sizde varsa en az %50 alırsınız. Haklarınızı bilin öyle doktorun karşısına çıkın. Çok geçmiş olsun.

Üye
    tugay89 Avatarı

Gerçek Adı
    tugay
    Son Giriş
    15.09-2015
    Saat
    09:04
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Konu ile yardımcı olabileceğinizi düşünüyorum,

1,5 yıl süren ishalin ardından kanlı ishallerim başladı ve bir hastaneye başvurdum sonrasında kolonoskopi yapıldım resim olarak pataloji raporu ve kolonoskopi raporunu eke koyuyorum.

bu hastanede tedaviye başladım doktorun teşhisi crohn oldu ve salofalk 3x2, folbiol x1 , panto x1 ve sonrasında ağrılarım ve ishalım artınca budenofalk 3x1 kullanmaya başladım başladıktan sonra vucüdumun tepki verdiğini hissettim ilk diyafram seviyesi sonrası kalpde çarpıntı gibi bundan sonra doktorum spasmomen 3x1 kullanmıma ekledi sonrasında rahatladım bu aralar yine ishalim şiddetli şekilde devam etmekte gittiğim hastane özel olduğu için biraz masrafları beni aşmaya başladığı için bugün başka bir hastanede başka bir doktora muayene olmak için gittim ve durumu kullandığım ilaçları tüm raporları da götürdüm ama Crohn değil UK olduğumu söyledi .B2bHAI - Ülseratif Kolit hastalarına % kaç özür oranı verilir?
    oIafKZ - Ülseratif Kolit hastalarına % kaç özür oranı verilir?

Bu konuda sizin görüşünüzü nedir acaba ve ben henüz askerliğimi yapmadım önceki doktorum crohn hastalarının muaf olduğunu belirtmişti yardımınız ricasıyla.

Teşekkür ederim şimdiden.

Üye
    ergun_ Avatarı

Gerçek Adı
    ergün
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    13:35
    Yaşadığı Yer
    kütahya
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    48

aynen bende 1996 dan beri ülseratif kolit ve 2014 den beri ankilozan hastalığın var15 gün öne heyete girdim fizik tedavi uzmanı halletiçicem dedi %23 verdi bende çalışamıyorum nasıl yol izlemeliyim gastro uzmanu kolon yapmam gerek dedi yapdı bir şey göremedim dedi sağlam yazdı 17 yıldır niye ilaç yazıyorlar ozamann anlamıyorum şimdi remiged kullanıyorum itiraz etsem bir şey çıkar mı ?

Üye
    toprak1453 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    1

Arkadaşlar özel mesajla telefonunuzu yazarsanız isminizle beraber arar ve yardımcı olurum. İşiniz biraz karmaşık ve buraya yazsam bile yine soru soracaksınız ve ben zaman bulamayıp cevap yazamayacağım.

Üye
    painkila Avatarı

Son Giriş
    09.05-2015
    Saat
    02:32
    Yaşadığı Yer
    mugla
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hocam ben yeniden rektoskopi oldum. Bu sefer sol taraf tutulumlu ÜK yazıor raporda. Ama şu an WC sayım çok fazla günde 10'a kadar çıkıor lavman kullanmazsam. Lavmanda piyasada bulamıyoruz. %25 raporum var önceden. Bunu emekli olabilecek ve ÖTV muafiyeti için % kaça çıkarmam lazım.. Bir yol gösterirseniz memnun olurum.

Üye
    toprak1453 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    1

En az %40 almanız gerekiyor. Bakın, yukarıda ben sınıflama kriteri paylaştım. Bu kriterlerden hangisine uyuyorsanız -ki bence %50 olması gerekiyor- ona göre oran verilir. Ancak söylemeliyim ki, pankolit (tam tutulum) olmadığınız sürece %50 rapor almanız da zor. Bu doktorunuzun sizin hastalığınızı nasıl yorumladığına bağlı olacaktır. Lavman bana da verilmişti ancak işe yaramamıştı. Onun yerine 800mg Asacol kullanıyorum. Doktorunuz size alternatif bir ilaç önerebilir. Allah (celle celâlûhu) yardımcınız olsun.

Üye
    cen66iz Avatarı

Son Giriş
    20.07-2015
    Saat
    11:08
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba herkese gçmiş olsun, brincisi bu apaoru alınca noluyor, bize ne faydası var, emeklimi oluyoruz?
    ikincisi, bu rahatsızlık çin kesinkle ''kefir'' için çok faydalı, ben ilaç falan kulanmıyrum kestim sadece kefir içiyorum 6 aydır ve çok iyiyim, ,

bu arada ok önemli tüm arkadaşlar okusun; kesinlike kortizon kullanmayın( hayati bir tehlkeniz yoksa) ben maalesef 2008 yılında kulladım şu an 2 kaçamda da avekler nekroz çıktı , araştırın bu hastalğn yanında ülseratf klit çok basit bir hastalık, lütfenaraştırınve bilgienn, bnim baıma geldi kimsenin başına gelsin istemem. 0 538 465 50 63

Üye
    burcuuuuu Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben 2 yıldır ülseratif kolit sol kolon hastasıyım hemşireyim tahmin edersinizki hastalığım mesleğimi yapmama engel hastalığım aktif dönemde eklem ağrılarım var 10dan fazla tuvalete cıkıyorum geceleri daha cok artıyor. Imuran salofalk lavman ve granül kullanıyorum uzun bir süre stereoid kullandım hastalığıma % kaç oran verirler yardımcı olursanız sevinirim..

Üye
    muammerhalil Avatarı

Gerçek Adı
    Muammer Halil
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    21:33
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    4

@burcuuuuu

Arkadaşlardan biri yukarıda sınıflama kriterini paylaşmış. Orada sınıf 3 ve 2 deki şartları okuyup kendiniz tahminde bulunabilirsiniz. Kilo kaybı çok oluyorsa ve aktivite kısıtlaması oluyorsa sınıf 3 e girebileceğinizi düşünüyorum. Yüzde elli yani.

Üye
    burcuuuuu Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bende ülseratif kolit sol kolan hastasıyım kortizon imuran salofalk kullanıyorum engelli raporu icin basvurdum hem ülseratif kolit hemde osteoporoz icin yüzde kaç alırım bir tahmininiz varmı acaba genel cerrahi % 50 yazdı ama digerleri oran belirtmedi heyette belirlenicekmiş yardmcı olursanz sevinirim bundan sonraki iş hayatım bu yüzdeye bağlı

Üye
    muammerhalil Avatarı

Gerçek Adı
    Muammer Halil
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    21:33
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    4

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    heyet sadece onay veriyor %50 yazıldıysa oran odur. geçmiş olsun.

Sayfa 7 / 11 İlkİlk ... 34567891011 SonSon