Sayfa 6 / 11 İlkİlk ... 2345678910 ... SonSon
Toplam 163 mesajın 76-90 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    toprak1453 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    KOLON BİYOPSİSİ:

Mikroskopik Bulgular: Materyallerin tamamı seri kesitlerle incelenmiştir.Kesitlerde kalın bağırsak mukozasına ait doku parçaları izlenmektedir.Mukozal parçaların lamina propirialarında rektum dışı örneklerde daha belirgin olmak üzere arada polimorf nüveli lökositleri de içeren lenfoplazmositer inflamatuvar hücre infiltrasyonları mevcuttur.Polimorf nüveli lökositler rektum dışı örneklerde yer yer kript epitelini infiltre etmekte seyrek olarak kript lümeninde topluluk oluşturmaktadır.Kriptalar mukustan fakirdir.Kript epitelinde displazi ya da malignite görülmemiştir.

TANI:

aktif Dönemde Ülseratif Kolit; kalın bağırsak (rektum+rektum dışı segmentler), endoskopik biyopsi

KOLONOSKOPİ RAPORU:

Anus ve anal: Anüs masere, nöbetçi piller izlendi
    Kolonoskopi Bulguları: Rektum, sigmoid kolon, inen kolon, splenik flexura, transvers kolon, flexura, çıkan kolon, çekum mukozası hiperemik, ödemli, granüler olup vasküler ağ silinmiş, lümende orta miktarda eksuda az miktarda kan görüldü.İleoçekal valv ve terminal ileum normal izlendi.Rektum ve kolonun diğer alanlarından biyopsiler alındı.

TANI: aktif Ülseratif Kolit (Pankolit) ?

Şuan kullandığım ilaçlar:

ASACOL 800MG, PANTO 40MG, DELTACORTRİL (3 aylık tedavi için ilk olarak 60MG başladım ve şuan 25MG'a düşürüldü.)

DUODENUM BİYOPSİSİ:

Mikroskopik Bulgular: Materyalin tamamı seri kesitlerle incelenmiştir.Kesitlerde duodenum mukozasına ait doku parçaları izlenmektedir.Mukozal parçaların lamina propriasında arada polimorf nüveli lökositleri de içeren mononükleer inflamatuvar hücre infiltrasyonları mevcuttur.Villuslar doğal görünümdedir.Malignite görülmemiştir.

TANI:

Aktivasyonlu Kronik Duodenit; duodenum, endoskopik biyopsisi

Ben bu hastalığımla % kaç özür roporu alabilirim arkadaşlar? Memurum.Ayrıca ben özür raporu alırsam vergi şndirimi dahil bütün haklarımı kullanmak istiyorum.Vergi indirimi için önce özür raporu alıp sonra mı vergi dairesine başvurucam yoksa ilk önce vergi dairesinden sevk alıpta mı hastaneye başvurucam?

Şimdiden hepinize şifalar diler ve cevaplarınız için çok teşekkür ederim.

Forum Moderatörü
    sarasota Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    34
    Verilen Beğeniler
    13

arkadaşım önce vergi dairesinden vergi indirimi için sevk alacaksın onlar seni sevk edecek orana gelince özürlülük cetveline bak netten bişeler kapabilirsin en azından bir fikrin olur kardeşim

Üye
    toprak1453 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    1

İnceledim ama bir neticeye ulaşamadım.Konuya vakıf olan bir kardeşimizden cevap almak istiyorum.Ayrıca ben Çarşamba ilçesinde bir kamu kurumunda çalılıyorum ama Ordu'da ikamet ediyorum.Çarşamba vergi dairesinden sevk aldığımda illaki orada bir hastaneden mi rapor almam gerekiyor yoksa ikamet adresim olan Ordu'da araştırma hastanesine başvurabiliröiyim? İlginiz için teşekkür ederim.

Forum Moderatörü
    sarasota Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    34
    Verilen Beğeniler
    13

devlet hastanesi olduktan sonra heryerde olabilir ama vergi dairesinin bulunduğu ilde olabilir bu konuda tam bilgim yok ama siz sevki alırken bi söyleyin belki kabul ederler rica ederim

Üye
    muammerhalil Avatarı

Gerçek Adı
    Muammer Halil
    Son Giriş
    13.12-2017
    Saat
    22:05
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    4

yüzde yirmibeş diye tahmin ediyorum alacağın raporu kolit e kolay kolay yüksek oranlarda rapor verilmediğini herkes söyler ve haklılarda yüksek oranda kolay kolay alınmıyor benim özürlülük cetvelinden anladığım kadarıyla alacağın rapor söylediğim oranda olur muhtemelen çok çok üstünde olacağını sanmam ama hastaneye gitmeden kesin bilgiye ulaşamazsın doktor tanıdığın yoksa eğer

Üye
    toprak1453 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    1

Vergi dairesine önce rapor alarak da başvurabiliyorsunuz.Veya ilk olarak vergi dairesinden direkt sevk alarak giderseniz bulunduğunuz il şartı getiriyorlar.Hangisi işinize geliyorsa.Vergi Kurumundan alınan bilgi ışığında söylüyorum.Resmi bilgidir.

Ayrıca ben sağlık kurulundan önce gastro uzmanıyla görüştüm ve raporlarımı gösterdim.Pankolit teşhisini görünce bana bu teşhisten dolayı istediğin raporu ben yazarım dedi ve ekledi; ben bu tür hastaların çoğunu ameliyata gönderiyorum dedi.Benim raporumu bu doktor hazırlayacak.Ben yazarım ama sağlık kurulu ne der bilemem diye de ekledi.Anladığım kadarıyla bu iş uzmandan uzmana fark ediyor.Tedavi ve teşhisimi yapan özel hastane gastro uzmanı da aynı şeyi demişti.Bu teşhisle istediğin raporu %99 alırsın başvur dedi.Olsun veya olmasın denemekte fayda var.Hayırlısı olsun.Hak ediyorsak alalım yoksa tüyü bitmemiş yetimlerin fakirlerin hakkını yemiş oluruz.Sonucu buraya yazacağım.

Üye
    sesene Avatarı

Gerçek Adı
    Selim ERDEM
    Son Giriş
    28.11-2016
    Saat
    09:47
    Yaşadığı Yer
    Sakarya
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    0

eyyub;

Soru sorulali cok olmus.. Umarim cevabim isinize yarar.
    Su anda sizik Ulseratif Kolit oldugunuz bile kesin degil.
    Dikkat edersen pataloji de "nonspesifik" yani 1 hastaligi isaret etmeyen olarak belirtilmis.
    Ulseratif Kolit tanisi su anda koyulmus gorunmuyor.
    Dolayisi ile rapor icin muracaat etsende ciddiye alinacagini dusunmuyorum.

Üye
    toprak1453 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    1

sesene;

Kardeşim bizim sorumuza da cevap verebilir misiniz?
    Ben sağlık kuruluna başvuruyu yaptım.

Üye
    sesene Avatarı

Gerçek Adı
    Selim ERDEM
    Son Giriş
    28.11-2016
    Saat
    09:47
    Yaşadığı Yer
    Sakarya
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    0

toprak1453 ;

Pataloji de Kolonoskopi raporuna gore , her ne kadar doktorun pankolit ? demisse de yani doktor pankolit olup/olmadigindan emin degil . Bence rektum haric tutulum tum kolonda yani pankolitsin.

Daha once defalarca yazdik. Doktorlar UK hastalarina oran konusunda ketum davraniyorlar.

Insaf sahibi doktorlar sorun cikarmadan oran veriyor. Fakat geneli orani az veriyor (genelde 25)..

Doktorunuz , senin durumundaki hastalara cerrahi oneriyor olmasi dogru 1 yaklasim.. Rektumda tutulum yoksa bence de cerrahi en dogru cozum. Kolon alinacak Jposh yapilip rektuma baglanacak. 3 asamali 1 ameliyat bu. Bu fikre yavas yavas alis sonuc er-gec bu olacak. Uzun sureli remisyon IBH de nadir gorulen 1 durumdur.

Alacagin oran konusunda 1 fikir veremiyorum.. Soyledik.. UK de oran verme konusunda hekimler zorlama oranlar veriyorlar.

Kaybedicek 1 sey yok. Denemek de yarar var.

Gecmis olsun.

Üye
    toprak1453 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    1

Başvuruyu bugün yaptım haftaya sonuç belli olacak ama benim oran konusunda hiç umudum yok doktorun tavrına bakılırsa.Sen o kadar kortizon kullan oran buran şişsin tuvalete abone ol hayatın kısıtlansın ama iş orana gelince başağrısı çeken hasta muamelesi gör.Adamlar raporlarımı istemedi bile,ben teklif ettim raporlarımı almayacak mısınız diye.Gerek yok diyor öküz.Lan olum raporum olmadan heyette neye karar vereceksiniz dedim,utandı da aldı.Bu zihniyetten oran beklemek aptallık olur.

Ayrıca ben Marmara Tıp fakultesinde Doçente bu raporları gösterdim ve şüpheye gerek bırakmadan pankolitsin dedi.Ameliyat konusuna gelince bunun farkındayım ama zorlu bir süreç olacak.Sonumuz hayrolsun.

Üye
    muammerhalil Avatarı

Gerçek Adı
    Muammer Halil
    Son Giriş
    13.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    4

bana da aynı şekilde davranmıştı doktor hanım hiçbirşeye bakmayıp bazı sorular sordu yüzde elli rapor verdi benimde senin gibi umudum yoktu kolitte bazı sorular var rapor verilirken bende yönetmeliği de vardı en yüksek verilecek oran yüzde 75 sen eğer adalimumab a kadar çıktıysan ilaç kullanımı konusunda kesin yüzde elli verirler

Üye
    toprak1453 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    1

muammerhalil;

adalimubab ne demek anlamadım?
    ayrıca bugün bana bakan gastrocu hiç soru sormadı bile. İç Hastalıkları uzmanı pankolit yazıp gastrocu görüşü uygundur dedi.gastrocuya gittim bütün raporları verdim ve göz ucuyla bakıp colitis ülserative yazıp beni postaladı.yarın 13:30 da sağlık kuruluna giriyorum.ayrıca şuan kullandığım deltacortril yüzünden gözümde katarakt çıktı doktor rapora yazdı.pek umudum yok ama umarım insafsız davranmazlar.

Üye
    muammerhalil Avatarı

Gerçek Adı
    Muammer Halil
    Son Giriş
    13.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    4

benimde gözümde sorun çıktı steroid yüzünden ama her steroid kullanana rapor verilmiyor şu anda birçok insan kullanıyor bu ilacı senin hastalığının safhası önemli rapor için

Üye
    toprak1453 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    1

Memurum.Ülseratif Kolitten (Pankolit) Sağlık Kuruluna 193'ten başvurdum ve sürekli %50 özürlü raporu çıktı arkadaşlar.Her şey kitabına göre oldu.Herşey gastro uzmanında bitiyor.Didik didik kitabı inceledi,hastalığın seyrini,ilaçların seviyesini,çalıştığım iş ortamını değerlendirdi ve raporu yazdı.Raporumu şimdi vergi dairesi aracılığıyla maliye bakanlığına göndereceğim.

Üye
    toprak1453 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    1

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Önemli bir ayrıntı,
    %50 özürlü raporumda 2 yıl süreli yazıyordu,itiraz ettim.Araştırıp baktık ki,kortizona bağlı gözümde çıkan katarakttan dolayı göz doktoru bunu karar bölümüne yazmış.Ama göz için yazılan bu karar benim pankolit hastalığımın özrünü de etkiliyordu.Gittim göz doktoruyla görüştüm ve durumu anlattım.Kararını kaldırdı ve rapor sürekli oldu.Arkadaşların bilgisine sunuyorum ki,süreli raporlarda mutlaka hangisi için olduğunu sorun.

Sayfa 6 / 11 İlkİlk ... 2345678910 ... SonSon