Sayfa 4 / 11 İlkİlk 12345678 ... SonSon
Toplam 163 mesajın 46-60 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    yolcu_83 Avatarı

Son Giriş
    28.07-2013
    Saat
    21:17
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    sesene çok teşekkür ederim ilgine kolonoskopiyi yapan gastroentoloji usmanı idi parçada aldılar acaba gerçekten yanlış teşis konulmuş olabalirmi ama ataklar var yok demdim kanamam devamlı var mukus var yüksek ateş halsizlik başdönmesi daha neler neler ben askerliğimi bile bu şekilde bitirdim askere gitmeden önce bu durumlar söz konusu idi
    askerden önce çalışmak için arap emirliklerine gittim giderken 60 - 65 kiloları arasında idim 15 gün kaldım 45 derece sıcakta geldiğimde 49 kiloya düşmüştüm ve anladımki benim hastalığıma sıcak iyi gelmiyor kanamalarım aşırı çoğalmıştı iki ay sonrası askere gittim düzenli spor düzenli yemek ankaranın soğuk buzgibi ama temiz havası iyi geldi inanın ben bile şaşırdım kendime yediklerime hala şaşıyorum ben şuanda günde 3 tabak yemeğe korkarken askerde ne bulduysam yedim çok iyiidim araba sıkıntısı yoktu tuvalet sıkıntım çok nadir oluyordu şimdi ise birsaatlik yola gidemiyorum ama doktorların dediği gibi sitressiz sinirsiz gürültüsüz sesiz bir hayat ilaçlardan naha etkili olacak diye düşünüyorun o uğurdada gece gündüz demeden çalışıyorum bakalım hangimiz kazanacak allah herkese acil şifalar vesin
    diyebilirsiniz belki ya yolcu bunları neden yazıyorsun ne alaka konu bu deyiki çevreme bakıyorum parmağına diken batan çok büyük derdim var zannediyor anladımki beni benimgibi yaşayanlar anlar teşekkürler

Üye
    tufan3m Avatarı

Gerçek Adı
    TUFAN
    Son Giriş
    26.09-2013
    Saat
    09:11
    Yaşadığı Yer
    tekrdağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sayın ruana biz de de aynı rahatsızlık var ve %50 rapor aldık OKMEYDANI EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİNDEN rapor alacağınız hastanede gastroentroloji bölümü olması çok önemli...

Üye
    nnk1981 Avatarı

Gerçek Adı
    nazmi
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    23:53
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

sayın tufan bey

yüzde 50 rapoar alırken ki heyet sürecinizi anlatırmısınız.hastalığınız hangi düzeyde hangi ilaçları kullanıyosunuz

Üye
    tufan3m Avatarı

Gerçek Adı
    TUFAN
    Son Giriş
    26.09-2013
    Saat
    09:11
    Yaşadığı Yer
    tekrdağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Düzeyini bilmem yılda bir hastaneye yatıyorum salofalk lavman salofak ilaç kullanıyoruz imuran kullandık sonra bıraktık Rapora gelince önce işkura gidip sevk aldık doktorumuzun olduğu hastaneye sonra elimizdeki tetkiklerle (epikriz ve kolonoskopi raporu) kurula girdik yüzde 50 verdiler vergi indirimine gönderdik yüzde 52 yle geri geldi 13.08 2013 tarihinde çerkezköy devlet hastanesinden yeni rapor aldık %50 + yüzde 6 da ortopedi bide çalışamayacağımız alanları ekledik..sorun çıkmadı...bu aralar MUSTAFA ERASLAN diye bi doktorun ilaçlarını kullanıyoruz 45 günde bir 450 tl veriyoruz bu aralar iyiyiz (salofalk kortizon imuran yok)

Üye
    cespr Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    01.02-2015
    Saat
    14:26
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benimde ankilozan sipondilit hastalığımvar ve ülseratif kolit +osteoporoz hastalığımvar. salosafrin kullanıyorum.ve 14 günde 1 humira kullanıyorum.benimde heyet raporuna başvuracağımda bana % kaç oranında rapor verirler . size ne kadar rapor vediler mahsuru yoksa acıklarmısın.herkese sağlık dolu günler dilerim.

Üye
    pembeyürekli Avatarı

Son Giriş
    21.07-2014
    Saat
    14:00
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selmlar, as den tutulumunuz önemli,hareket açıklığınız bunu belirler..ama hem fizik hem gastrodan toplamda durumunuz bilmeden 40 geçersiniz diye düşünüyorum.. vakit kaybetmeden başvurun ki imkanlarından faydalanın..

Üye
    SÜLEYMAN ÖZBULUT Avatarı

Son Giriş
    26.06-2014
    Saat
    13:43
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selamlar ben 2011 yılında %50 Crohn hastalığından vergi indirimi için rapor aldım şimdi hastalığıma bağlı başka hastalıklar da çıktı mesela kemik erimesi,pankreatiti,eklemlerimde artit bu arada ameliyat oldum ince bağırsaktan 25 kalından 17 cm alındı şimdi ben bu hastalıklara bağlı oranım artmış-mıdır.

Üye
    sesene Avatarı

Gerçek Adı
    Selim ERDEM
    Son Giriş
    28.11-2016
    Saat
    09:47
    Yaşadığı Yer
    Sakarya
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    0

cespr;

cespr : Gecmis olsun.

Ankilozan Spondilit hastaliginiz olmasi oran alabileceginiz anlamina gelmiyor. Hastaligin yaptigi tahribat (eklem hareket acikligi) olcumu yapilir ve eklemlere verdigi hasara gore oran verilir.

Ulseratif Kolit icin , UK klinik tablonuza gore oran verilecek. UK (Alt sindirim hastaliklari) bolumunde 10/25/50/75 seklinde ozurlu sayilirlar. Hastaligin seyri , aldiginiz tedaviler ve komplikasyonlara bagli olarak ozur orani verilir. Fakat. Nedenini anlamadigim 1 sekilde UK hastalarina oran konusunda ketum davraniyorlar. Oysaki Crohn hastalari cok daha kolay % 50 oran alabiliyorlar.

Osteoproz (halk dilinde kemik erimesi) , tedavisi mumkun 1 hastalikdir. Bu hastalikdan oran alamazssiniz. fakat Osteoporoza bagli sekal (hasar) olusmussa oran verirler.

Bana ne kadar oran verildigini soruyorsunuz.. Ben UK degil Crohn'um. Crohn 'un cok agir formunu yasadim , yasiyorum. Hastaliga bagli malul emeklisi olmustum (sonradan iptal ettirip , prim odemeye devam ettim ve vergi indirimi ile emekli oldum).. Dolayisi ile benle kendiniz kiyaslamayin.

Bu hastaliklar tek tip degil. Cok agir yasayanda var cok hafif yasayan da .. Ben Ege Uni. de 1 Crohn gordum Allah dusman basina vermesin. Ben onun yaninda Sporcu gibiyim.

SÜLEYMAN ÖZBULUT;

Crohn olup Artrit olmamak nadir gorunen 1 durumdur. Sizdeki yeni 1 durum degil.

Muhtemelen ameliyatinizi Ileumun son kismi ve kolonun baslangic kismindan oldunuz. Crohn da en cok tutulan yer Ileumun son kismidir.

Artrit dediginiz Entropatik Artrit mi , Ankilozan Spondilit (Seronegatif SpondilitArtrit) mi ?.. Bunu sunun icin soruyorum.. Entropatik Artrit Crohn aktifken alevlenir , Crohn remisyon da yada aktifligi azaldiginda Entropatik Artrit de azalir yada tamamen kaybolur. Ve sekal (hasar) birakmaz.

Sayet AS tanisi almissaniz , AS ye bagli eklemlerde hareket acikligi olculur. Sizde tutulan yer Sakral ve Iliak yuzeydir. Yere egilemezzsiniz , kollari yukarda tutamazssiniz ve boyun bel agrilariniz olur.. Fakat bu agrilarinizin olmasi oran verilecek demek degil. Ne kadar kalici hasar vermis buna bakarlar.

Pankreatit : Crohn'a bagli degildir. Buna ne oran verirler bilmiyorum.

Kemik erimesi (Osteoporoz) , Sistemik hastaliginiza bagli . Ve kullandiginiz Kortizondan dolayi oldu.. tedavi edilebilir hastalikdir. Bu konuda rahat olun.

Üye
    cespr Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    01.02-2015
    Saat
    14:26
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selim kardeş

kolonoskopi raporunda yazanlar şöyleydi.çekuma kadar ilerlendi ileoçekal valvül ğörülerek terminal ileumda 10 cm kadar ilerlendi. Terminal ileumda görülebilen kesim normaldi. Rektum ve sigmoidde daha belirgin olmak üzere mukoza ödemli,granüler,frajildi. cekumda noktasal beyaz plaklar vardı bx ler alındı. ana kanal normaldi.
    İshal ve kanamadan dolayı 3 kez hastanede yattım hala kanamalarım devam admekte. çözüm bulunamadı. Romatolojinin emar incelemesinde durum şöyle.Her iki sakroiliak eklem posterior kesiminde subkortikal sahada kemik iliği ödemi sahaları mevcuttur.
    Bu görünüm sakroiliit acısından anlamlı olabilir.Klinik korelasyonu yararlı olacaktır. Ancak ekleme komşu kemik yüzeyleri düzenlidir. Erozyon veya defekt mevcut değildir ve skleroz izlenmemiştir.
    pelvik ve gluteal kas ve diğer yumuşak doku yapıları ile damar sinir paketi normaldir. Kemik sintigrafisinde değerlendirme: Kemik fazında sol kalça eklemi ve sol femur boynu seviyesinde orta düzeyde artmış aktivite tutulumu gözlenmiştir.
    Selim bey ve diğer arkadaşlar konuyla ilgili kişiler bilgilendirir seniz sevinirim . Sağlıklı günler dilerim hoşca kalın.

Üye
    rc37 Avatarı

Gerçek Adı
    Ramazan
    Son Giriş
    16.08-2014
    Saat
    00:14
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slmlar, 2010 tarihli kolonoskopi raporunda. Anal kanal proksimalinde hafif dilate mor röfle veren hemoroitler izlendi. Dentat çizgiden başlayarak çekumda dahil olmak üzere tüm kolon segmentlerinde mukoza diffüz tarzda ödemli olup submukozal vasküler paternin silindiği mukozanın eritemli granüler ve yer yer retiküler pint point tarzda erozyone olduğu mukozal yüzeyde ve lümende kanlı eksüda olduğu görüldü. Tutulum rektumda ve sağ kolonda daha yoğundu çekal yüzeyinde aynı tutulum devam etmekteydi. Teşhiş. Akut yeni başlayan ülseratif pankolit, internal hemoroitler.2013 rekto raporu: İnen kolon distalinden itabaren tüm kolon hiperemik ödemli erode dokunmakla frajil ve çok sayıda beyaz eksüdalı ülserler izlendi ayrıca çok sayıda pseudopolipler izlendi hemoroid pakeleri görüldüŞu anda ilaç tedavisi almaktayım aşırı kan kaybından dolayıda kan takıyolar bi ara venofer amp. ve kortizon tedavisi aldım şu anda imuran tab, salazoprin tab, salafalk lavman, folbiol ve hepatit B tedavisi için zeffix kullanmaktayım.Sorum şu ben şu anda % kaç özürlü sayılırım ve nereye başvurabilirim

kimse yorumlamıyacakmı raporu yılbaşından sonra tekrar rekto yapacaklar kurula girmelimiyim yoksa hiç sansım yokmu yorumlarınısı bekliyorum

Üye
    sesene Avatarı

Gerçek Adı
    Selim ERDEM
    Son Giriş
    28.11-2016
    Saat
    09:47
    Yaşadığı Yer
    Sakarya
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    0

Kolonoskopinize gore Pankolit UK oldugunuz goruluyor.

Pankolit UK hastalarina % 40 ve uzeri oran verirler diye dusunuyorum.. Muracaat etmenizde yarar var.

Üye
    rc37 Avatarı

Gerçek Adı
    Ramazan
    Son Giriş
    16.08-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

teşekkürler arkadaşım ayrıca hepatit b hastasıyım bunun içinde oran varmı acaba

Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    01:19
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Evet, Hepatit içinde oran alabilirsiniz. Aşağıdaki tabloya göre durumunuza uygun olan bölümden oran alınabilir:

Hepatit B için sakatlık oranı cetvelinden alınabilecekoranlar şöyle;

Sınıf 1 / Özür Oranı:% 15
    Devam eden karaciğerhastalığı objektif bulguları var.
    Son üç yıldakaraciğer hastalığına bağlı semptom veya asit, sarılık, özefagus variskanamasına dair öyküsü yok
    Ve Beslenmesi iyi vegücü yerinde Ve Biyokimyasal çalışmalar minimal fonksiyonel rahatsızlığıgösterir Veya Bilirübin metobolizmasının primer hastalıkları.

Sınıf 2 / Özür Oranı:% 30
    Kronik karaciğerhastalığının objektif bulguları var. Karaciğer hastalığı semptomları veya sonüçyıldır oluşan asit, sarılık, özefagus varis kanamasına dair öyküsü yok VeBeslenmesinin iyi ve gücünü yerinde Ve Biyokimyasal çalışmalar sınıf 1’dekileregöre daha ciddi karaciğer hasarını işaret eder.

Sınıf 3 / Özür Oranı:% 50
    İlerleyici kronikkaraciğer hastalığı objektif bulguları veya son yıl içinde oluşan sarılık, asitveya özefageal veya gastrik varis kanaması öyküsü Ve Beslenmesi ve gücü zayıfVeya Aralıklarla meydana gelen hepatik ensefalopati.

Sınıf 4 / Özür Oranı:% 95
    İlerleyici kronikkaraciğer hastalığı objektif bulguları veya hepatik yetmezliğin santral sinirsistemi belirtileri ile olan sürekli sarılık veya gastrik veya özefageal kanama
    Ve Beslenme bozukluğuve güçsüzlük.

Üye
    rc37 Avatarı

Gerçek Adı
    Ramazan
    Son Giriş
    16.08-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

teşekkürler editörüm ve sesene bu raporu alana kadar sıkca sorular soracağım sizlere amacım boşa kürek sallamamak umutlanmamak. Tekrardan saolun

Üye
    rc37 Avatarı

Gerçek Adı
    Ramazan
    Son Giriş
    16.08-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    bide olurda %40 rapor alırsam nasıl ve ne zaman emekli olabilirim. Yada öyle bir şansım varmı olabilirmiyim. İlk giriş 1997 prim gün 4000 falan. Biraz umutlandım galiba

Sayfa 4 / 11 İlkİlk 12345678 ... SonSon