Sayfa 11 / 11 İlkİlk ... 7891011
Toplam 163 mesajın 151-163 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    toprak1453 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: nnk1981 Mesajı Gör
    Bugun heyet icin gun vermislerdi ege univerrsitesine gittim yaklasik 2 saat bekledikten sonra doktorunuz bakti raporlariniza gisebilirsiniz dediler.yine heyete gorunemedin.kendi doktorum pankolit ve yuzde 20 kilo kaybi anemi ile ilgili durum bildirir raporu yazmisti.dosyamda.bu veriler var.20 gun sonra raporum cikacakmis ancak orani bilmiyorum.sizce ne yapmaliyim rapor cikmadan ogrenme cabasina girmelimiyim
    Sağlık kurulunda tanıdığın varsa rica et söyler. Ancak raporun sana teslim edilmeden itiraz edemezsin. Tahminimce en az %40 alırsınız. Yoksa itiraz edin.

Üye
    nnk1981 Avatarı

Gerçek Adı
    nazmi
    Son Giriş
    03.12-2017
    Saat
    20:16
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

Tesekkurler @toprak1453 sagolun

Üye
    HollowFlea Avatarı

Son Giriş
    27.01-2017
    Saat
    21:02
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bugün itibari ile K51-1 Ülseratif (kronik) ileokolit tanısıyla %50 raporumu almış bulunmaktayım.

Üye
    Nuh60 Avatarı

Gerçek Adı
    nuh
    Son Giriş
    08.05-2016
    Saat
    13:27
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

iyi günler bende 2012 den beri Ük hastasıyım zaman zaman sıkıntılar yaşıyorum mesleğim de Assubay olduğu için malum stresli bir iş buda sık sık hastalığımı tetikliyor sizlere sormak istediğim bu hastalıktan % kaç rapor alabilirim daha önce çektirmiş olduğum kolonoskopi ve pataloji sonucunu resim olarak yüklüyorum tecrübeli arkadaşların yorumlarını bekliyorum.
    http://i.hizliresim.com/pBY3AJ.jpg
    http://i.hizliresim.com/BD9QdV.jpg

Üye
    ergun_ Avatarı

Gerçek Adı
    ergün
    Son Giriş
    05.12-2017
    Saat
    18:09
    Yaşadığı Yer
    kütahya
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    48

@Nuh60

eger uzun yıllardır tedavi görüyor kolonnoskopi raporlarınız ve takip eden dr aynı ise alev anı vaya amip varsa 4 yok uyku modunsa ise ben 25 aldım

Üye
    nnk1981 Avatarı

Gerçek Adı
    nazmi
    Son Giriş
    03.12-2017
    Saat
    20:16
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

@Nuh60 eger tam tutulum varsa pankolit.ve kilo kaybi anemi gibi etkiler goruluyorsa alma sansi yuksek okuyor.bende yazdiklarimin hepsi oldugu icin oran alabildim

Üye
    toprak1453 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    1

Pankolit değilsen yüksek oran alman çook zor çok.

Üye
    Zenryou Avatarı

Gerçek Adı
    Toprak Kaprol
    Son Giriş
    28.05-2016
    Saat
    23:16
    Yaşadığı Yer
    Gaziantep
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba arkadaşlar 2015 ocak ayından beri kanama ve mukusum hiç aralık vermeden devam ediyor bir kere kesildi o da 2016 nisan ayında kortizon kullanırken fakat bırakınca yine başladı ve sadece 1 hafta iyi olabildim, ocak ayında hastaneye yattım neredeyse senede bir yatıyorum 1 hafta flan, günlük wc sayım 5 i geçiyor artık, chron olarak yarı tanı konuldu ama kesin degil, son kısımda 20 cm kadar kanamalı mukozalı yara mevcut, imuranı geçen sene ve bu sene kullandım fakat herhangi bir faydası olmadıgı gözlendi ve doktor tarafından kesildi, aynı şekilde cipro ve flagly de bana hiç bir etki etmedi şu an azaltarak kullandığım prednol 16 mg var, 3X2 pentesa ve Humiraya başladılar 4 igne vuruldum bi günde ve 1 hafta olmasına ragmen hala kanama ve mukuslarım aktif dizlerim agriyor artık wc de oturmaktan ve makatta ıkınmakla ilgili sancı var, rapora başvursam yüzde kaç verirler acaba, bir türlü düzelemiyorum ameliyatta olmak istemiyorum ki tekrarlama ihtimali yüksekmiş hiç olmazsa özürlü olarak herhangi bir işyerinde kontenjan bulalım, bu durumda işimden ayrıldım sık izin aldıgım icin, sonraki isyerimdende ayrıldım gecen haftalarda, yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler..

Üye
    muammerhalil Avatarı

Gerçek Adı
    Muammer Halil
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:16
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    4

Zaten Değerlendirdiniz! 1 Zaten Değerlendirdiniz!
    @Zenryou

Hocam büyük ihtimalle yüzde elli veya üzerinde bir oran alırsın. bende kortizon filan kullanıyordum imuranı da tükettik en son humiraya başladılar.imuran salofalk granül ve humira ile devam ediyordum sene başında aşırı stresten tekrarlamaya başladı doktorumla randevumu geç bir tarihe verdiler kendisine hiperbarik oksijen tedavisini soracaktım fakat soramadım ama önceki doktorum faydasının olduğu kişiler var demişti. internette araştırınca ekşi sözlükte gezenbayan ın yazısını araştırdıysanız sizde görmüşsünüzdür istanbul da emin hoca var gata ya bu yöntemi getiren doktor. kendisiyle görüştüm faydası olur dedi. günde bir defa kanlı mukuslu gaita vardı emin hocayla görüşmeden bir hafta önce. kendisiyle görüştüğüm sırada günde 3-4 defaya çıkmıştı. 1 hafta istanbul da daha sonra da ankara da bu yöntemi denedim. toplamda 42 seans gittim. bu sürede ankara da kendi doktorumla da görüştüm. fakat hiperbarikle ilgili olumsuz düşüncelere sahip olduğu için lafımı bile devam ettirmedi ve bende bu yönteme başvurduğumu söylemedim açıkcası. kendisi de şikayetlerimin neden artmadığını merak etti. çeşitli gaita testleri yaptırdı. beklediği şey çıkmasada flagyl e başlattı 10 gün kullandım şikayetlerimde ne artma ne de azalma oldu. ben bu durumu hiperbarik oksijen tedavisine bağladım. çünkü ilaçlarım aynıydı ve şikayetlerimin ilk başladığı günden 3-4 hafta geçmişti. herkeste olumlu sonuçlar göstermiyormuş. ankara da gittiğim hiperbarik oksijen tedavi merkezindeki doktor söyledi ben ikinci hastasıymışım ilk hastası bi etki görmemiş. fakat ben 42. seansta mecburiyetten bıraktığım halde o tarihten itibaren iyileşme gördüm şikayetlerim azaldı. ayrıca gastrodaki doktorumda flagyl in bir faydasının olmadığını görünce daha önce kullandığım ama faydasını görmediğim lavman ı kullan dedi bunu söylediğinde ben 33. seansa girmiştim. hala kullanıyorum lavmanı da. neyse sözün özü şu anda iyiyim lavmanın yaptığı karın ağrıları dışında. şunu da belirteyim istanbulda seans ücreti 100 liraydı yaşadığım yer yani ankara da 85 lira. reçete hazırlatılabilir mi bunun için bilmiyorum fakat sanmıyorumda yapılabileceğini araştırırsan anlarsın zaten. çok geçmiş olsun. umarım en yakın zamanda şifa bulursun. daha detaylı bilgi almak istersen pm atabilirsin. herkes fayda görmeyebilir bu yöntemden fakat ben emin hocanın başka bir hastasıyla da telefonda görüşmüştüm bunu da yazayımda aklında daha az soru olur en azından.
    Konu muammerhalil tarafından değiştirilmiştir (29.05-2016 Saat 12:37 ).

Üye
    Gokhan7 Avatarı

Son Giriş
    06.06-2017
    Saat
    18:41
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Mrb arkadaslar 2005 yılından beri 11 yıldir ülseratif kolit hastasıyım ilac olarak salofalk 3x2 500 mg + lağman + supozituar kullanıyorum ve uzun zamandır kolonoskopi yaptırmadım doktorum gerek gormedi hastalık özellikle sonbahar kış aylarında stresli oldugum zamanlarda ve antibiyotik kullandıgım zamanlarda şiddetleniyor ve günde 5-6 kez tuvalete gitmek zorunda kaldığım oluyor doktor bendeki hastalığın proktit olduğunu söylüyor sonuc olarak benim elimde ilac raporu ve teşhis kağıdından başka bir şey yok bu belirtiler ve elimdekilerle %25 engellilik almam mümkünmü sizce

Üye
    Filimon Avatarı

Son Giriş
    30.08-2017
    Saat
    08:41
    Yaşadığı Yer
    Darica
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    4

selam,

ülseratif kolit rahatsızlığınızın şiddeti nedir? ben ÜK hastasyısım, hafif ve orta şiddet. Rektum da sadece. Sizde durum neydi acaba? Bende rapor yenilemek istiyorum. Ayrıca çocuk felcinden ötürü polio sekeli, 2 cm kısalık ve atrofi mevcut.

Üye
    ergun_ Avatarı

Gerçek Adı
    ergün
    Son Giriş
    05.12-2017
    Saat
    18:09
    Yaşadığı Yer
    kütahya
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    48

evet genelde ülseratif cron ve kolit durmuunda verilen ooran %25

Üye
    Gokhan7 Avatarı

Son Giriş
    06.06-2017
    Saat
    18:41
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @Filimon

mrb evet bana orta şiddet teşhisi ile %25 verildi ulseratif kolit icin.belirtilerini ve rahatsizliginizi ilaç raporlarinizla ve tahlillerinizle ispatlamali ve detaylı olarak hastaliginizi anlatmalisiniz

Sayfa 11 / 11 İlkİlk ... 7891011