Sayfa 10 / 11 İlkİlk ... 67891011 SonSon
Toplam 163 mesajın 136-150 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    aysapos Avatarı

Son Giriş
    03.12-2015
    Saat
    12:26
    Yaşadığı Yer
    eskişehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar ben mart 2013 de ülseratif kolit hastası oldum kolonoskobi yapıldı salofalk granül kullanıyorum o zamandan beri. Rapor almak için hastaneye basvurdum ancak tekrar kolonoskobi yapılacak . sonuç ne olur sizce . ben 2013 de tedavi görmeye başladığımda siddetliydi hastaligim şuan aynı sonuç çıkar mi rapor alabilir miyim ya da daha doğrusu % 40 dan fazla çıkar mı

Üye
    HollowFlea Avatarı

Son Giriş
    27.01-2017
    Saat
    21:02
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: HollowFlea Mesajı Gör
    Klinik bulgu:Terminal ileumda 10cm kadar ilerlendi.Terminal ileuma mukozası normal görünümdeydi.Çekum tabanı,çıkan,hepatik fleksura, transvers, splenik fleksura,inen,sigmoid kolonda uzun parmak şeklinde çıkıntılar halinde psedopolipler izlendi,mukoza granüler,damar ağı yer yer distorsiyone yer yer kaybolmuştu.Displazi tayini için çekum,çıkan kolon,transvers kolon,inen kolon,sigmoid kolondan Bx alındı.Rektumda mukozagranüler, damar ağı distorsiyene izlendi.Rektumda psedopolip izlenmedi.Displazi tayini için rektumdan Bx alındı.Anal kanalda 1.dereceden infernal hemeroid izlendi.

Rektum,sigmoid kolon,inen kolon,transvers kolon,çıkan kolon ve çekumdan gönderilen biyopsiler benzer görünümde olup mukozada belirgin kript distorsiyonu,yer yer erozyon izlenmiştir.Lamina propiada, yer yer goblet hücre kaybı dikkati çekmektedir.Kriptit, kript apsesi yoktur.Displastik değişiklik mevcut değildir.Granülom yoktur.TANI:EROZYON VE KRONİK İNFLAMASYON BULGULARI.Not:Mokozal değişikliklerin tüm barsak segmenti boyunca devamlılık ögstermesi ve hastanın kliniği de göz önüne alındığında bulgular öncelikle Inflamatuar Barsak Hastalığını düşündürmektedir.

Pataloji sonucum budur bu rapor ile %40 engelli raporu alabilirmiyim ?
    Şuanda hastalığım aktif değil ve uzun süredir ilaçta kullanmıyorum en son pentasa kullanmıştım
    Konu HollowFlea tarafından değiştirilmiştir (17.10-2015 Saat 17:06 ).

Üye
    isayin44 Avatarı

Son Giriş
    21.04-2016
    Saat
    23:37
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Mrb arkadaşlar bugün raporumu aldım ülseratif %50 verildi fakat suresi 3 yil. Bildiğiniz gibi hastalığın iyileşme durumu yok itiraz edersek ne olur. veya 3 yılı kullanıp twkrarmi basvurursak daha iyi olur.

Üye
    toprak1453 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    1

Bence itiraz etmeden önce o oranı rapora yazan doktorla git bir öngörüşme yap. Bakalım ne cevap verecek.
    Sonraki yıllara bırakırsan belki çok şeyler değişebilir ve sen bu hakkını kaybedebilirsin. İşin peşine düş. Doktorla görüş, bir kanaate sahip olursun mutlaka. Kronik olan bu hastalığına neden süreli verildiğini sor. Çünkü bazı doktorlar oran konusunda hata yaptığını kabul edip değiştirebiliyor. Elbette değiştirebilmek için yeniden kurula girmen gerekebilir.. Gerekmezse doktor kağıt üzerinde paraflayarak değişikliğe gidebilir.

Üye
    isayin44 Avatarı

Son Giriş
    21.04-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Çok tesekkur ederim, dediğiniz gibi yapicam.

Üye
    gokhan76 Avatarı

Son Giriş
    20.10-2015
    Saat
    01:11
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Gastroloji yüzde 25 yazdı aşırı kilo kaybı olmadığı için fazlasını veremem dedi.125 kilodan 97 kiloya düşmüşüm 3 ayda ama bu normal sayılıyor sanırım

peki bu yüzde 25 rapor ne işe yarar

Üye
    toprak1453 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    1

Pankolit (tam tutulum) olmayan ÜK'lere oranı düşük veriyorlar. Ben rapor almadan önce doktoruma danışmıştım. Bana, sen malulen bile emekli olabilirsin ve en az %50 alırsın dedi. Hatta bana rapor almamı o tavsiye etmişti. Kortizon tedavisi gördüm ve şuan Asacol 800mg 6 adet içiyorum. Geçenlerde mikrop kaptım ve yine yakalandım. Neyseki kısa sürdü. Doktordan doktora da değişebiliyor.

Üye
    isayin44 Avatarı

Son Giriş
    21.04-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@toprak1453

saol bilgi verdiğin icin, sunu net öğrenmem lazım ük hastalarına süresiz verilmesi sartmi itiraz edicem veya konuşucam bunu neye dayanarak sormam gerekiyor. Ben sonunda düzen kurucam 3 yıl sonra ne ocağı belli olmaz rahatsızlığından şüphe yok. Ama olmuşken süresiz olmasını istiyorum bunun üstüne gitmelimiyim. Doktorla gorus demisdin fakat heyete giren doktoru bulmak zor oluyor. Konusacaklarinida sanmıyorum. İtiraz ediyimmi yada 3 yıl sonra yinemi basvurayim.
    Konu isayin44 tarafından değiştirilmiştir (20.10-2015 Saat 10:27 ).

Üye
    toprak1453 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    1

Rapor çıktı ve eline geçtiyse tekrar değişme imkanı zaten yok. Ne ki yeninden kurula girmen gerekir, değişmesi için. Senin için tek bir yol gözükmekte; itiraz edeceksin. Epikrizin de sağlam olmalı. Epikriz oran verirken çok referans alınıyor. Epikirizin süresiz rapora almaya müsaitse, hastalığın kronikse (pankolit), kullandığın sürekli ilacın varsa, yemeklerde diyetin varsa, yani bir kısıtlaman söz konuysa muhakkak süresiz en az %40 sana rapor verilmelidir. Seni hakem hastaneye gönderecekler ve orada değişik doktorlara muayene olacaksın. Sana tavsiyem, seni gönderecekleri hakem hastanenin neresi olduğunu öğren, o hastanenin gastrocusuna git ve durumu anlat, bakalım sana ne diyecek. Ona göre itirazını yaparsın.

Üye
    isayin44 Avatarı

Son Giriş
    21.04-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Teşekkürler iline saol

@OturanBoğa Bülent abi bide siz yorumlasaniz kafam çok karışım bilgilerini. Önemli.

Üye
    isayin44 Avatarı

Son Giriş
    21.04-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@toprak1453 toprak dediğin gibi görüştüm. Normalde 2 sene verilir ama sana üc yıl verimisiz olması gerekende budur itiraz etsende oranın düşmez ama yine sureli olur dediler. İlerleyen dönemde iglesme durumun olabilir buyuzden sureli verdiklerini, hafif rahatsızlığım sanırım o yüzdende üc senelik verdiler. Şimdi ben 3 yıllık olursam uç yılın sonuna doğru tekrar mi başvuru yapmam gerekicek.

Üye
    toprak1453 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    1

Evet, 3 yılın sonunda tekrar başvuru yapıp sağlık kuruluna gireceksiniz. Bir iyileşme olmazsa bu sefer süresiz vereceklerdir.

Üye
    isayin44 Avatarı

Son Giriş
    21.04-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hakkımızda hayırlısı olsun. Size çok tesekkur ederim sağlıklı günler dilerim.

Üye
    nnk1981 Avatarı

Gerçek Adı
    nazmi
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    23:53
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

Bugun heyet icin gun vermislerdi ege univerrsitesine gittim yaklasik 2 saat bekledikten sonra doktorunuz bakti raporlariniza gisebilirsiniz dediler.yine heyete gorunemedin.kendi doktorum pankolit ve yuzde 20 kilo kaybi anemi ile ilgili durum bildirir raporu yazmisti.dosyamda.bu veriler var.20 gun sonra raporum cikacakmis ancak orani bilmiyorum.sizce ne yapmaliyim rapor cikmadan ogrenme cabasina girmelimiyim

Üye
    HollowFlea Avatarı

Son Giriş
    27.01-2017
    Saat
    21:02
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Bende yarın saat 13:30 Ankara Atatürk hastanesinde heyete gircem umarım hayırlı olur önceki rapor başvurumda ankara hastanesinde %38de kalmıştım bu sefer ne olacak bakalım

Sayfa 10 / 11 İlkİlk ... 67891011 SonSon