Toplam 9 mesajın 1-9 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ersancoban Avatarı

Son Giriş
    30.09-2012
    Saat
    17:53
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    slm arkadaşlar kalbim 2 buçuk santim delikdi kasıktan amelyatla kapandı sol ayağım kısa 3 santim adalelerde kısalma var kalçada pilatin var sağ kulak işitme kaybı var aşırı derece acaba kaç rapor ala bilirim neolur beni bilgilendiriseniz sevinirim arkadaşlar şimdiden tşkler arkadaşlar

Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    01:19
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Kalpden devam eden bir rahatsızlığınız yoksa, ameliyattan sonra düzeldinizse bir oran alabileceğinizi zannetmiyorum. İşitme sorununuzdan odyo testi sonucuna göre oran alabilirsiniz...

Bacağınızdaki sorun için verilebilecek oranlar;

Tablo 3.4- Yürüyüş bozukluğuna göre özürlülük oranları.

Hastalık Derecesi hafif:
    A: Alt ekstremitedeantaljik yürüyüş, basma fazının kısalmasına ilave olarak ayak bileği, diz veyakalçada orta - ileri derecede artritik değişikliklerin tespit edilmesi:% 8
    B: Pozitif Trendelenburg testi ve kalçanın orta veya ileri derecede osteoartriti:% 12
    C: Hasta (a) ve (b)şıklarını taşıyor ve bazen uzun yürüyüşlerde koltuk değneği veya bastonkullanıyor (ancak evde ve işyerinde genellikle kullanmıyor):% 18
    D: Hasta kısa bacakbreysini (ayak bileği –ayak ortezi, AFO) rutin olarak kullanmak zorundadır:% 18

Hastalık Derecesi Orta:
    E: Hasta tek bastonveya tek koltuk değneğini sürekli kullanmak zorundadır : %24
    F: Hasta tek baston /tek koltuk değneğinin yanında kısa bacak breysini (AFO) sürekli kullanmakzorundadır: % 36
    G: Hasta tek baston /tek koltuk değneğinin yanında uzun bacak breysini (Diz – ayak bileği – ayakortezi, KAFO) sürekli kullanmak zorundadır:% 42
    H: Hasta iki baston veya iki koltuk değneğini rutin olarak kullanmak zorundadır:% 48

Hastalık Derecesi Ciddi:
    İ: Kısa bacak breysinin (AFO) yanısıra iki baston veya iki koltuk değneğini sürekli kullanmakzorundadır: % 60
    J: Uzun bacak breysinin (KAFO) yanısıra iki baston veya iki koltuk değneğini süreklikullanmak zorundadır: % 72
    K: Çift taraflı altekstremite (AFO veya KAFO) breysinin yanısıra, iki baston veya iki koltukdeğneğini sürekli kullanmak zorundadır:% 84
    L: tekerleklisandalyeye bağlı:% 96

Üye
    ersancoban Avatarı

Son Giriş
    30.09-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hocam heyete çıktı kalpten 20 ayaktan 18 göz 12 kulaktan 2 aldım toplam 52 yapıyo bu oran düşermi nolur cvp yazın bu rapora itirazım var deynek mahkumuyum kalpten ameliyat oldum oranlar düşük dahada bu oranı düşürürlerse çok üzülürüm hocam nolur yardımcı olun bana oran düşermi

Üye
    ertugrul01 Avatarı

Gerçek Adı
    Ertuğrul
    Son Giriş
    23.02-2014
    Saat
    11:46
    Yaşadığı Yer
    Anadolu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tetkik tahlil testler yapılmış ve hastalık tanı ve özür oranları dogru olarak yazılmış ise sorun olacagını zannetmiyorum ,ama yinede son karar Ankara Maliye Saglık Kurulun...

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:23
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    197
    Verilen Beğeniler
    87

52 diye raporda mı yazıyordu? siz mi tüm oranları toplama işlemiyle topladınız? Çünkü Balthazard Formülü 'ne göre
    20,18,12 ve 2 oranlarının toplamı 43 yapar.
    Şöyle ki;
    http://www.engelliler.biz/bulent/pratikbalthazar.png

1. sakatlık % 20 + 1. sakatlık % 18 = % 34
    % 34 + 3. sakatlık % 12 = % 42
    % 42 + 4. sakatlık % 2 = % 43 'dir..

http://www.engelliler.biz/forum/saglik-raporlari/35380-balthazard-formulu-nedir-nasil-hesaplanir.html

Üye
    ersancoban Avatarı

Son Giriş
    30.09-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

KKELEBEKK;

kelebek hocam raporda 52 yazmıyo verilen oranları ben
    topladım 20 kalpte yazıyo 18 ortapedi ayakta yazıyo 12 gözde yazıyo 2 de kbb]de yazıyo ben hepsini topladım 52 çıkıyo bilmediğim için sizden yardım istedim allah binkere razı olsun ama hakkım verilmemiş sağ kulağım duymuyo ayak desen sol tarafıma devrilerek yürüyorum bel kaslarım bitik ağrıdan kamburluk izlendi yazıyo film raporunda adalelerde kısalma güç kaybı falan işte hocam sağolun sorun olurmu raporda daha düşmez dimihocam bilinçsizim size sığınıyorum yardım nolur tam14 yıldır bu sakat ayakla çalışıyoru çektiğimi allah ve ben biliyorum neyse sağlıcakla kal hocam allaha emanet olun

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:23
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    197
    Verilen Beğeniler
    87

Dediğim gibi, 52 değil 43'tür toplamı.. Daha düşürürlerse itiraz ederek başka hastaneye sevkinizi isteyebilirsiniz.. Allah yardımcınız olsun..

Üye
    ersancoban Avatarı

Son Giriş
    30.09-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

KKELEBEKK;

sağol hocam minnettarım yardımınıza tşkler bu perşembe heyet kuruluna vericem raporu bakalım nolucak bide onlar oynamasın düşürmesin oranıda tek dileğim bu gerçekten bildiğiniz gibi değilim hocam ama anlatıyom dinlemiyolar beni 5400 pirim günüm 20 yılda sigorta yaşım var yaş 36 onları allaha havel ederim iyi akşamlar hocam allaha emanet ol tşkler yardımların için

Üye
    EnemyHunter Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan
    Son Giriş
    01.12-2017
    Saat
    15:31
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    heyette incelemelerine göre veriyolar düşürebilirler