Sayfa 1 / 3 123 SonSon
Toplam 38 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    EZ_T Avatarı

Son Giriş
    05.12-2017
    Saat
    12:29
    Yaşadığı Yer
    Çorum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Çocuk felcine bağlı sol bacağımdan 7 kez ameliyat oldum. uzatma yapıldı ama fazladan 7 cm uzatıldı. kalçadan kemik alınarak uzatma yapılan bölümlere eklendi. Şu an sol kalçamda diğerine göre çok fazla fark var , zayıf. adım atarken dizlerim kilitlenmiyor. felce bağlı olarak omurilikte eğrilik var. dizim döndüğü için çok sık düşüyorum. bileğimde hareket kısıtlılığı var. uzun süreli yürüyemiyorum ve uzun süreli oturduğum zaman belimde ciddi ağrılar oluşuyor. Son aldığım raporda % 40 verdiler. Maliyeden tablo 3,4 e göre değerlendirilecek diye geri dönmüş başvurum. Bu tabloya göre oran düşer mi ? Ne yapmam lazım.

Teşekkürler.

Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    01:19
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Polio sekeli oranlarında düşüşler oluyor malesef, itiraz edeceksiniz, sonuç alamazsanız dava açacaksınız..

Tablo 3.4- Yürüyüş bozukluğuna göre özürlülük oranları. (bkz tablo 3.1)

Tablo 3.4.’de verilen yüzdeler yardımcı cihaza bağımlı, sürekli yürüyüş bozukluğu olan hastalar içindir. Mekanik bel ağrısı nedeni ile hasta baston kullansa bile Tablo 3.4 ile değerlendirilmez. Özürlülük değerlendirmesinde, Tablo 3.4 yalnız başına kullanılmalı, kesinlikle diğer tablolarla birleştirilmemelidir.

Hastalık Derecesi hafif:
    A: Alt ekstremitede antaljik yürüyüş, basma fazının kısalmasına ilave olarak ayak bileği, diz veya kalçada orta - ileri derecede artritik değişikliklerin tespit edilmesi:% 8
    B: Pozitif Trendelenburg testi ve kalçanın orta veya ileri derecede osteoartriti:% 12
    C: Hasta (a) ve (b) şıklarını taşıyor ve bazen uzun yürüyüşlerde koltuk değneği veya baston kullanıyor (ancak evde ve işyerinde genellikle kullanmıyor):% 18
    D: Hasta kısa bacak breysini (ayak bileği –ayak ortezi, AFO) rutin olarak kullanmak zorundadır:% 18

Hastalık Derecesi Orta:
    E: Hasta tek baston veya tek koltuk değneğini sürekli kullanmak zorundadır : %24
    F: Hasta tek baston / tek koltuk değneğinin yanında kısa bacak breysini (AFO) sürekli kullanmak zorundadır: % 36
    G: Hasta tek baston / tek koltuk değneğinin yanında uzun bacak breysini (Diz – ayak bileği – ayak ortezi, KAFO) sürekli kullanmak zorundadır:% 42
    H: Hasta iki baston veya iki koltuk değneğini rutin olarak kullanmak zorundadır:% 48

Hastalık Derecesi Ciddi:
    İ: Kısa bacak breysinin (AFO) yanısıra iki baston veya iki koltuk değneğini sürekli kullanmak zorundadır: % 60
    J: Uzun bacak breysinin (KAFO) yanısıra iki baston veya iki koltuk değneğini sürekli kullanmak zorundadır: % 72
    K: Çift taraflı alt ekstremite (AFO veya KAFO) breysinin yanısıra, iki baston veya iki koltuk değneğini sürekli kullanmak zorundadır:% 84
    L: tekerlekli sandalyeye bağlı:% 96

Üye
    EZ_T Avatarı

Son Giriş
    05.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Çorum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

B91e göre % 40 olan raporum tablo 3,4 e göre kaç olur acaba? Oranı düşürürler mi ?

Ankaradan tablo 3,4 e göre incelenecek diye geri dönen % 40 oranında raporum var. Dün psikoloğa gittim yaygın anksiyete bozukluğu teşhisi koydu ve ilaç yazdı.

Bu rahatsızlığın da raporuma etkisi olur mu?

Üye
    EZ_T Avatarı

Son Giriş
    05.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Çorum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Polio sekeli de kısalık ölçüsüne göre değerlendirme yapılıyor. Benim geçirdiğim ameliyatlardan dolayı tek tarafımda 7 cm uzunluk var. Bunun yanı sıra yine çocuk felci ve yanlış ameliyatlardan dolayı kalça da kemik eksikliği diz de istemsiz hareketler bileğimde kireçlenme ve hareket kısıtlılığı omurilikte eğrilik. rahatsız olan bacağım uzun olduğu ve dizime müdahele edemediğim için yürürken de çok zorlanıyorım ayakta hiç kalamıyorum zaten.

%40 raporu ankaraya gönderdim tablo 3,4 e göre incelenecek diye geri göndermişler.

Yeni oranım ne olur ve ne yapmam lazım sizce arkadaşlar??

14 yıldır çalışıyorum 4000 gün primim var. asgari % 40 oranla raporla inşallah 4 yıl sonra emekli olabileceğim. 2 çocuğum için bunu çok çok istiyorum.

Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Verilecek olan yeni oranın sonucunu bekleyeceksiniz, şuan için yapabileceğiniz birşey yok, rapor oranınız düşürülürse itiraz edebilirsiniz.. Tablo 3.4'den uğraştırılmadan yakın zamanda % 40 ve üzeri rapor alabilen olmadı diye biliyorum..

Durumunuzun şu maddeye uyması gerekiyor;
    G: Hasta tek baston / tek koltuk değneğinin yanında uzun bacak breysini (Diz – ayak bileği – ayak ortezi, KAFO) sürekli kullanmak zorundadır:% 42
    H: Hasta iki baston veya iki koltuk değneğini rutin olarak kullanmak zorundadır:% 48

Üye
    EZ_T Avatarı

Son Giriş
    05.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Çorum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Tekrar hastaneye yönlendirdiler. Bu kez giderken tek baston alsam faydası olur mu acaba? Sol dizim normal de adım atarken kilitlenmiyor zaten. Yer çekimine bağlı hareket ediyor. suyun içinde mesala sol bacağıma hiç bilinçli müdahele edemiyorum. Ancak el ile kontrol ediyorum.

Çok teşekür ediyorum Bacıbey.

Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Koltuk değneği ile gidin bence.. Forumda birkaç konuda faydası olduğunu yazanlar olmuştu. Hatırlayamıyorum şuan hangi konulardan okuduğumu. Linkini verirdim hatırlıyor olsaydım..

Üye
    EZ_T Avatarı

Son Giriş
    05.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Çorum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Tek değil mi ??

Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

İki koltuk değneği kullanana % 48 oran veriyorlarmış, sağlama alalım.. Bence iki koltuk değneği ile gidin.. Biz tedbirimizi alalımda, takdir doktorların.. Yani evdeki hesap çarşıya uymaz da denir ya, bekleyip göreceğiz artık..

Sonucu alınca buraya yazar mısınız, işe yarayacak mı bakalım iki koltuk değneği ile gitmek..

Üye
    EZ_T Avatarı

Son Giriş
    05.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Çorum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Peki çift koltuk değneği ile gideceğim inşallah

Sonuç olumlu olursa inşallah ilk size yazacağım

Çok teşekür ederim.

Üye
    EZ_T Avatarı

Son Giriş
    05.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Çorum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Maliyeye gönderdiğim % 40 raporum tablo 3.4 e göre incelenecek diye geri gelmişti. Ben yarın tekrar hastaneye gideceğim.

Arkadaşlar öncelikle hepinizden dua rica ediyorum.

Hastanede yol ne olacak şimdi ? Tekrar bütün doktorlara muayene olacak mıyım ? Yoksa sadece raporumumu sadece değerlendirmeye alacaklar ?

Ne yapmam gerekir. Tecrübesi olan arkadaşlar var mı ?

Şimdiden herkese teşekkürler.

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    16:48
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Sadece 3.4 göre inceleme yaptıracaksın ..
    Bu arada 3.4 göre ne demek hangi branş dr gideceksin sana gelen belgede yazması lazım..

Üye
    EZ_T Avatarı

Son Giriş
    05.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Çorum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Çocuk felci ve buna bağlı yanlış ameliyatlardan kaynaklanan rahatsızlıklarım var. Evrak ta yazan yazı aynen şöyle : "Hastanın fonksiyon kaybının tablo 3.4'e göre bildirilmesi"

Yani tekrar muayene olmayacak mıyım ?

Teşekkürler

Üye
    MESTAN Avatarı

Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    12:33
    Yaşadığı Yer
    içinizden biri
    Alınan Beğeniler
    16
    Verilen Beğeniler
    4

Şimdi yapman gereken size gelen evrakla hastanenin rapor bölümüne gideceksiniz görevli sizi ortopedi veya fizik doktoruna yönlendircek doktor sizin tablo 3.4 e göre durumunuzu yazacak hangi cihazı kullanıyosanız ona göre
    diyelim hasta tek baston kullanır %24 diye paraf atacak
    tablo 3.4 e göre neyi görürse sizde onu yazacak o yüzden muayeneye mutlaka kullandığınız veya kullanmanız gereken cihazla gidin derim..

Üye
    EZ_T Avatarı

Son Giriş
    05.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Çorum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Sn Mestan ;

Elimde ki raporda yazan oranlar ;

Hematopcetik sistem ; bel ağrısı mevcut lomber mr L4-5 protrüde disk hernisi izlendi = % 7
    Sinir Sistemi : sol alt extremite poliomyelit sekeli yürüme bozukluğu : % 20
    kas iskelet sistemi : sol alt extremite kırık uyluk 6 cm baldırda 10 cm atrofi mevcut
    Rapor oranı % 40

Her hangi bir cihaz kullanmıyorum ama siz daha önce baston almamı tavsiye etmiştiniz onu alacağım.

Bu bilgilerle ve tek bastonla %40 alabilir miyim ?

Teşekkürler.

Sayfa 1 / 3 123 SonSon