Sayfa 3 / 3 İlkİlk 123
Toplam 38 mesajın 31-38 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:32
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    932
    Verilen Beğeniler
    1.222

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Yürüyüşteki aksamaya bağlı olarak şu tabloya göre oran vereceklerdir:

Tablo 3.4 - Bacağımdaki kısıtlılıktan dolayı %40 ve üzeri rapor alabilir miyim?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    EZ_T Avatarı

Son Giriş
    05.12-2017
    Saat
    12:29
    Yaşadığı Yer
    Çorum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar merhabalar;

haziran başında güncel olan %40 oranlı rapor ile vergi indirimi için başvuru yaptım. Ankara rapor tablo 3.4 e göre alacak diye geri göndermiş. Tekrar kurula girdim , Bana verilen belgeye

sol alt ekstremide polio sekeli uylukta 10 cm baldırda 6 cm atrofi. lomber disk henrisi L4-5 geniş tabanlı protnüzyon. Rotoskolyoz var. Lomber eha ağrılı"

yazılmıştı ve hiç bir oran belirtilmemişti. Ankara ya evrağın gideceğini ve oranı Ankara'nın belirleyeceğini söylediler. Ankara dan tekrar eksik bilgi diye yazdı gelmiş, raporda oranlar belirtilmediği için.

Şimdi tekrar kurula mı girmem gerekiyor. Yoksa bir önce ki oranları olmayan rapora sadece oranları mı belirtirler?

Şimdiden çok teşekkürler.

Üye
    KAN-KA Avatarı

Gerçek Adı
    KENAN
    Son Giriş
    08.10-2014
    Saat
    10:29
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

SLM. EZ_T Kardeşim Aynı durumu bende yaşadım. Ancak Yeniden 0 bir kurul olayı olmuyor. Yalnızca O konu ile ilgili doktora gidiyorsunuz. O oraya değerleri yazıp size veriyor. Sonra tekrar sağlık kuruluna evrakınızı veriyorsunuz. Sağlık kurulu tekrar Ankara ya gönderiyor. Yani Tekrar dan yeni girer gibi kurul olayı yok. Umarım Hayırlısı olur kardeşim.

Forum Moderatörü
    Jem Avatarı

Gerçek Adı
    Cem
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    19:06
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    49
    Verilen Beğeniler
    141

Başka bir hastanede yeniden heyete gir.
    Mutlaka 2 kanedyen al, sen sağlam değilsin ki, alabildiğince değneklerle zorlanarak yürü.
    Normalde misal 15 birim aksama ve zorlanma yaşıyorsun değil mi, o gün 50 birim aksa, 100 birim zorlan yürürken.
    Kısa olan bacağı olabildiğince boşta ve halsiz bırak.
    Otur, yat, soyun vs. dediklerinde kolay hareketler yapma. Bu işlemlerini sıkıntı içinde yap.

Üye
    EZ_T Avatarı

Son Giriş
    05.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Çorum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

KAN-KA cevabınız için teşekür ederim arkadaşım. İnşalah hayırlısı olur.

Cem Bey çok teşekür ederim cevabınız için.

Yasaklı Üye
    berkemeteatasoy Avatarı

Gerçek Adı
    MURAT DOĞAN
    Son Giriş
    30.08-2017
    Saat
    21:13
    Yaşadığı Yer
    MARDİN-MİDYAT
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    6

Valla süper bende bu rolü nasıl oynarım...bi ara bize egitim verirseniz seviniriz

Üye
    EZ_T Avatarı

Son Giriş
    05.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Çorum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

% 40 raporumla maliyeye başvurdum. tablo 3,4 e göre değerlendirilecek diye geri göndermişler.

Yeniden muayene kurul vs. işlemleri gerçekleşti. Bu arada kurula tek baston ile gittim.

Bana verdikleri raporda sürekli, süresiz Rapor oranı vs. hiç birşey yazmıyordu. Sorduğumda ; bu oranları maliyenin vereceğini söylediler.

Açıklama olarak ;

"sol alt ekstremide polio sekeli uylukta 10 cm baldırda 6 cm atrofi. lomber disk henrisi L4-5 geniş tabanlı protnüzyon. Rotoskolyoz var. Lomber eha ağrılı"

yazmışlardı. Belge Ankara'ya gitti. 1,5 ay sonra yine tablo 3,4 e göre olacak diye yazı ile döndüler.

Hastane bu kez yukarıdaki metnin altına tablo 3,4 e göre hasta tek baston kullanıyor diye yazdı.

Bu bilgiler eşliğinde % kaç alabilirim.

Şimdiden çok teşekürler.

Üye
    EZ_T Avatarı

Son Giriş
    05.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Çorum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Merhabalar ;

Rapor metninde yazan veriler aşağıda ki gibi .

"sol alt ekstremide polio sekeli uylukta 10 cm baldırda 6 cm atrofi. lomber disk henrisi L4-5 geniş tabanlı protnüzyon. Rotoskolyoz var. Lomber eha ağrılı"
    Tablo 3,4 e göre hasta tek baston kullanıyor.

Az önce Ankara'yı aradım % 29 ile sonuçlanmış. İtiraz edebilir miyim? Edebilirsem izleyeceğim süreç ne olmalı ?

Şimdiden teşekkürler.

Sayfa 3 / 3 İlkİlk 123