Toplam 3 mesajın 1-3 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Limooni Avatarı

Gerçek Adı
    Limooni
    Son Giriş
    01.06-2016
    Saat
    18:32
    Yaşadığı Yer
    Lemoon City
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba herkeze
    14 Ağustos günü Uşak Devlet Hastanesi'ne gidip "ötv indirminden faydalanmak ve akülü tekerlekli sandalye alabilmek" için sağlık raporu çıkartmak istediğimi belirterek işlemleri başlattım. 2 veya 3 saatte herşeyi halledip rapor servisine evraklarımı teslim ettim onlarda yarın 14:30'da heyet var dedi.

Ertesi gün heyete girince baktılar ve akülü olmaz normal sandalye yazalım deyince ben araya girip "ben kas hastasıyım bu nedenle kollarım çok zayıf, normal sandalyeyi yürütemiyorum" diye özellikle belirttim, 2-3 dakika da tamam siz çıkabilirsiniz deyince odadan çıkıp işimi bitirdim.

Dün raporu aldım ve çıkan sonuç beni şaşırttı. Aynen şu yazıyor:
    2022 SAYILI KANUNDAN YARALANIR. AKÜLÜ ARAÇ KULLANAMAZ. TEKERLEKLİ sandalye KULLANMASI UYGUNDUR.
    Verilen rapor oranı ise; %98 ve sürekli ibaresi var.

Sorum şu: Verilen bu raporla ben nasıl ve hangi haklardan faydalanabilecem ve en önemlisi ötv-mtv indirminden faydalanmamı sağlar mı?

Not: 2022 maaşını almıyacam.

Üye
    yücel güngör Avatarı

Gerçek Adı
    yüksel
    Son Giriş
    28.07-2015
    Saat
    13:33
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

mesut bende de %90 rapor var ve bende de bişey yazmıyor. ama araştırtırdıklarıma göre mtv ve ötv den muafsın.araç alımında zaten %90 ve üzeri raporlarda şart aranmaksızın diyor.o yüzden o raporu hertürlü kullanırsın.

Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    01:19
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Mesut, yararlanabileceğin haklar hakkında şu konuyu okuyabilirsin: http://www.engelliler.biz/forum/dige...e-rehberi.html