Toplam 4 mesajın 1-4 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    BARİS.SAGLAM Avatarı

Gerçek Adı
    barış
    Son Giriş
    09.12-2015
    Saat
    18:42
    Yaşadığı Yer
    düzce
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Selamlar herkese bu cuma raporumu aldım.
    Bipolar bozukluk tedavi ile kısmen düzelen %40 vermişler+
    nefrektomi diğer böbrek sağlam %10 vermişler total %46
    ben araştırma yaptım nefrektomi diğer böbrek sağlam %30 yani total % 58 olması lazım ???
    Sizce bu rapora ititraz etmelimiyim yada başka bi kurumdan rapor almalımıyım??
    Yada % 46daha iyi bir rakammı??

1 yıl süreli yazmışlar.....
    çalışamıyacağım işler alanını boş bırakmışlar.....
    Ağır özürlü hayır yazmışlar.....

özü grubuna ruhsal
    ve duygusal + süreğen yazılı

Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    01:19
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Diğer böbrek tamamen sağlam olunca % 10 oran veriliyor.. Bahsettiğiniz % 30 oranı alabilmeniz için "Diğer böbrekte cerrahi ya da medikal tedavi yeterli tedavi sağlanamayan üst üriner sistem hastalığı" olması lazım.. Çalışamayacağı işler alanının boş bırakılması ileride sorun yaratabilir belki, ağır özürlü ibaresi % 50 ya da üzeri raporu olan ve gündelik yaşantısında yardım almak durumunda olanlar için geçerli.. İtiraz meselesine gelince, itiraz etseniz bile çok birşey farkedeceğini zannetmiyorum.. % 46 oranındaki raporunuzla birçok haktan yararlanabilirsiniz: http://www.engelliler.biz/forum/dige...e-rehberi.html

Sizin hastalıklarınıza cetvele göre verilen oranlar şöyle;

Nefrektomi için;

Diğer böbrek tamamen normal: % 10
    Diğer böbrek tamamen normal, potansiyel hastalık mevcut (örnek: taş hastalığı):% 15
    Diğer böbrekte intermitan semptom veren ve devamlı tedavi gerektirmeyen üst üriner
    sistem hastalığı:% 20
    Diğer böbrekte devamlı takip ve sık tedavi gerektiren üst üriner sistem hastalığı:% 25
    Diğer böbrekte cerrahi ya da medikal tedavi yeterli tedavi sağlanamayan üst ürinersistem hastalığı:% 30
    NOT: Soliter Böbrek (diğer böbreğin renal fonksiyonları da(kreatinin klirensi değerlerine göre) değerlendirilecek ve eklenecektir)

Bipolar bozukluk için;
    a.Manik nöbet, bipolar duygu durum bozukluğu, yineleyici depresyon, kronik depresyon
    1-Tedavi ileişlevselliği tam düzelen:% 0
    2-Tedavi ileişlevselliği kısmen düzelen:% 40
    3-Tedavi ileişlevselliği düzelmeyen:% 70

Üye
    BARİS.SAGLAM Avatarı

Gerçek Adı
    barış
    Son Giriş
    09.12-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    düzce
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Teşekkürler

Üye
    BARİS.SAGLAM Avatarı

Gerçek Adı
    barış
    Son Giriş
    09.12-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    düzce
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Merhaba,

Banka personeliyim ve mesleğim ile hastalığım birbirini tetikleyen bomba gibi.
    4 yıl önce tanı kondu ve son 3 yıldır aynı kamu hastanesindeki doktora tedavi oluyorum.
    norodon vs iğne tedavisi,
    akıl alan rivotril (3 kez), dahil olmak üzere günlük lityum olfrex aripa akineton anax ilaçları nı kullanıyorum ancak
    son 3 yıllık bankada kayıtlı 10 günden az olmamak üzere 30 güne kadar 13 kez rapor ve kayıt dışı(yıllık izinlerimden işten atılmamak için) en az 10 kez (doktorumun bilgisi dahilinde) depresyon ve manik atak geçirdim.
    Sorum şu doktorum 3 yıl üst üste 1 yıllık geçici rapor verdi ve yine rapor yenileme sürem geldi, yoruldum rapor yenilemekten ve hala 1 yıllık verebileceğini söylüyor. Sürekli rapor almak için ne yapmam gerekiyor lütfen yardım edin.
    BİPOLAR AFFEKTİF BOZUKLUK (tedavi ile düzelmeyen tip)

Başlığın Etiketleri