Toplam 4 mesajın 1-4 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    hasan emre Avatarı

Son Giriş
    03.11-2012
    Saat
    14:34
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    simdi ne olacak ben 2012 mayis ayinda vergi indirimine basvurdum raporum yuzde 39 ret edildi raporumun hastanede memur hatasi sonucu hastaligin yanlis yazilmasi sonucu oldugunu anladim bu yuzden hem il saglik mudurlugune hemde merkez saglik kuruluna itiraz ettim ilk cevap il saglik mudurlugunden geldi ve hakem hastaneden teklar rapor aldim ve haziran ayinda vergi indirimine teklar basvurdum bu kezde gelirler idaresi itiraz ettigim icin beni hakem hastanesine gondermis fakat zaten il saglik mudurlugune gonderdigim yeni raporum merkez saglik kuruluna ulasti simdi ne olacak l ben hakem hastaneye gidersem ankara merkez saglik kurulunda 2 adet rapor olmus olacak

Üye
    anakin Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    10.04-2017
    Saat
    14:05
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba, merkez sağlık kuruluna itiraz nasıl ve hangi kanaldan yapılıyor acaba?

Üye
    kursadcst Avatarı

Gerçek Adı
    Kürşad
    Son Giriş
    28.05-2016
    Saat
    02:21
    Yaşadığı Yer
    Ordu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Özürlü sağlık kurulu raporuna itiraz

MADDE 10 – (1) Özürlü sağlık kurulu raporuna; özürlü, velisi veya vasisi veyahut raporu isteyen kurum tarafından itiraz edilebilir. İlgililer itiraz dilekçesi ve ilk özürlü sağlık kurulu raporunun tasdikli bir örneği ile birlikte, bulunduğu ilin sağlık müdürlüğüne başvurur. İl sağlık müdürlüğünce, özürlü sağlık kurulu raporu alacak kişi en yakın farklı bir özürlü sağlık kurulu raporu vermeye yetkili hastaneye gönderilir. İtiraz edilen özürlü sağlık kurulu raporu ile itiraz üzerine verilen özürlü sağlık kurulu raporundaki kararlar aynı yönde ise özürlü sağlık kurulu raporu kesinleşir.
    (2) Özürlü sağlık kurulu raporlarının farklı olması durumunda, Sağlık Bakanlığınca belirlenmiş olan hakem hastanelerden, kişinin ikamet ettiği yere en yakın bir hakem hastaneye, kişi yeniden muayene edilmesi ve özürlü sağlık kurulu raporu tanzim edilmesi amacıyla yine il sağlık müdürlüğü kanalıyla gönderilir. Hakem hastanenin özürlü sağlık kurulunca verilen kararı kesindir.
    Buna göre Merkez Sağlık Kurulu'na itiraz söz konusu değil. Sağlık Müdürlüğüne gidersin seni farklı bir hastaneye gönderir, rapor farklı ise bu sefer hakem hastaneye gönderir ve hakem hastanenin vereceği rapor kesinleşir. Sağlık Müdürlüğü seni Hakem Hastanesine göndermiş ve raporun kesinleşmiş. Bu durumda vergi indiriminden yararlandırmaları gerekiyor.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    10:40
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    933
    Verilen Beğeniler
    1.222

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Kurumun sevki ile hakem hastanesine gidin bence. Sonuçta karar verecek olan onlar. İl sağlık müdürlüğünün sevkini yok sayın. a da zor değilse, il sağlık müdürlüğüne gidip itirazınızı geri alın.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...