Toplam 4 mesajın 1-4 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    hacıemre Avatarı

Gerçek Adı
    hacı emre
    Son Giriş
    04.12-2017
    Saat
    21:36
    Yaşadığı Yer
    amasya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    yüzde 45 şizofreni hastasıyım hastalığımdan dolayı hastalanmadan önceki aktivitelerimi yapamıyorum herşey bana zor geliyor 5 yıldır bu hastalığım var 18 yaşında başladı bugün doktora gittim forumlarda gördüm benim hastalığımda olanlar zihinsel rapor alabiliyor bende doktora dedim zihinsel almak istiyorum diye doktor dedi ben sadece psikiyatri bölümünden rapor verebiliyorum dedi rapordada zihinselliği gösteren hiç bi ifade yok doktor dedi dilekçe felan yazarsın dedi ben anlamadım bu zihinsel alanlar nasıl alıyor lütfen yardım edin.

Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    01:19
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Şizofreniden rapor alabilirsiniz. Yaşadığınız ilin sakatlık raporu vermeye yetkili hastanelerinden birinden rapor alabilirsiniz: http://www.engelliler.biz/forum/sagl...staneleri.html

Şizofreni için sakatlık oranı cetvelinden verilen oranlar:

Şizofreniden :
    B- Şizofreni (Paranoid, hebefrenik, katatonik, ayrışmamış,basit tip şizofreni ile post-şizofrenik depresyon ve kalıntılı şizofreniyiiçerir)
    1-Tedaviyle çalışabilen: % 45
    2-Tedaviye rağmen çalışma olanağı olmayan: % 80

Ek Bilgi: Sakatlık raporu ön yüzü örneğidir ve zihinsel hastalıkların değerlendirildiği bölümü vardır; http://www.engelliler.biz/Rapor_Oranlari/saglik_raporu_formu-on.png

% 40 veya üzeri raporu olanların yararlanabilecekleri haklar hakkında bilgi içeren konu linkidir: http://www.engelliler.biz/forum/dige...e-rehberi.html

Üye
    hacıemre Avatarı

Gerçek Adı
    hacı emre
    Son Giriş
    04.12-2017
    Saat
    21:36
    Yaşadığı Yer
    amasya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

bacıbey dostum şu anda yüzde kırkbeş raporum var doktor dediki ben zihinselle ilgili bişey yapamam dedi onu merak ediyorum ben zihinsel raporunu nereden alabilirim raporumda psikiyatri bölümünden yüzde kırkbeş raporum var zihinsel engelli olduğumu ansıl ispatlayabilirim hastalığımdan dolayı zeka geriliğim var bu bilimsel olarakta kanıtlanmış birşey ne yapabilirmi başka

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:19
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Hacı Emre bey, zihinsel yeti değerlendirmesini de psikiyatri doktorunuz yapmalı. O yapmazsa kim yapacakmış!?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...